Treść opublikowana przez marcin9680
-
Czy ktoś coś wie na temat sprężyn tego producenta...
Musze to sprawdzic jeszcze raz bo cos nie pasuje a wydaje mi sie , za masz racje kolego "Pawel_M" dwa razy rozmawialem z chlopakami z hurtowni od TOM77 i za kazdym razem padala nazwa K+S , chyba maja gdzies blad u siebie w nazwie bo pod nazwa KS lub K+S kompletnie nic nie mozna znalesc. A co mozecie koledzy powiedziec o tych sprezynach KF ? Czytalem pare opini i z kazdej wynikaja same pozytywy u wielu ludzi po zmianie na sprezyny wspomnianego producenta to autko stalo na takiej wysokosci jak jest w ORI Jak sie potwierdzi ta nazwa u TOM77 to zamawiam caly komplet bo cena jest atrakcyjna.
-
Czy ktoś coś wie na temat sprężyn tego producenta...
Rozmawialem w sprawie czesci z TOM77 i on mi powiedzial ze to dobre sprezyny ale osobiscie On zalozyl by ori
-
Czy ktoś coś wie na temat sprężyn tego producenta...
Tak mi powiedziano ale skoro jest czolowym producentem to czemu nic o tym producencie nie mozna znalesc ? Co do auta to tak jezdze nim od ponad 5 lat i bede jezdzil kolejne 5 lub 10 bo autko ma u mnie dozywocie.
-
Ile mozna wycisnac z Pompek BA?
Ok dzieki wielkie , o to mi wlasnie chodzilo teraz wiem czego szukac. Pozdrawiam
-
Wymiana wiatraka przy chłodnicy
Kolego ale lozysko ktorego wiatraka? tego napedzanego paskiem czy elektryczny?
-
Ile mozna wycisnac z Pompek BA?
No niestety ale po rozmowie z kolega "cowboy" na temat modyfikacji ftryskow a dokladniej zakupu juz przerobionych pompek na bardziej wydajniejsze to tylko owy czlowiek przerabia pompki , ktore zostana do niego przeslane i to tylko w dobrym stanie a niestety pompki w Moim aucie juz nie domagaja czyli dobrego pozytku juz z nich nie bedzie Sz. koledzy a jezeli ktos z Was sie orientuje to moze mi podac z jakimi oznaczeniami szukac pompowtryskow ??? z ktorych bedzie mozna uzyskac te 220 kucy Przeszukuje Ebay i Allegro i pelno tego z roznymi oznaczeniami a zbyt zorientowany nie jestem , ktore przypasuja najlepiej Dzieki
-
Czy ktoś coś wie na temat sprężyn tego producenta...
Witam! Jak w temacie a chodzi Mi o niemieckiego producenta sprezyn pod nazwa K + S (lub KS) Obecnie bede wymienial komplet amorkow na Sachs i wszystkie sprezyny w Moim A4 B6 AWX na 1BE. Czesci oczywiscie bede zamawial u znawcy tematu TOM77 lecz nigdzie nic nie moge znalesc na temat owego producenta sprezyn , zadnych opini itp. (On sam nie moze mi zbyt duzo powiedziec wskazujac jednak na zakup ORI sprezyn) Cena jest atrakcyjna bo za komplet po znizce wychodzi 630zl , niby jest to czolowy producent sprezyn do wielu marek aut. Nie ukrywam , ze po znizkach w ASO tu gdzie mieszkam w UK cenowo wychodzi okolo 900-1000zl za komplet i zatanawiam sie czy warto sie pchac w zamiennik czy dolozyc i kupic ORI bo znow nie chcial bym wymieniac wszystkiego po 3 latach bo tlumikami bede ciagnol po asfalcie jak w chwili obecnej ale znow rozchodzi sie o kase , w ostatnich miesiacach troche juz wlozylem w auto i budzet domowy zaczol sie troche kurczyc Bardzo prosze o wszelkie opinie i pomoc. Dziekuje i pozdrawiam
-
Wymiana wiatraka przy chłodnicy
nie chcem sie klocic ale probowalem tez tak wyjac jak kolega "rico11" pisze i no niestety ale nie wyszedl bez zdjecia przedniego zderzaka i odchyleniu przedniego pasa. Ale moze jednak mozna tez tak wyjac a mi sie spieszylo bo wentylator sie rozsypal dwa dni przed wyjazdem na wakacje tak wiec moze cos pominolem
-
[ALL] Grupowy CHIPTUNING w EcuProject - lista na 2012r.
Chyba juz nie aktualna , Ja tez bylem zapisany i pod koniec Lipca bylem u chlopakow na sofcie to mowil , ze moje autko to juz jest ostatnie z listy ale chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie telefon do ECU-Project i zapytanie sie co i jak.
-
Ile mozna wycisnac z Pompek BA?
Nie znam sie ale z tego co chlopaki z ECU-Project Mowili po sprawdzeniu i zwiekszaniu mocy to , ze pompki do wymiany. W ubieglym roku owe pompki czyscilem (jest watek na ten temat na forum) specjalnym preparatem do czyszczenia PD.
-
Ile mozna wycisnac z Pompek BA?
Witam! Sz. koledzy moje pytanko to ile moge wycisnac z pompowtryskow o oznaczeniu BA? gdyz pompki w Moim AWX sa juz do wymiany ale wkoncu przebiek 465 tys km robi swoje. Obecnie mam zrobiony soft na 162 KM (pierwszy pomiar dal 178 KM ale pompki juz wala sadza i nie daja rady wypluc wiecej i turbinka przeladowywuje na 1.5 Bara wiec narazie musi pozostac tak jak jest) w przyszlym roku po zmianie turbinki na bardziej wydajniejsza bede chcial wycisnac 200 - 220 KM i teraz jakie pompki zalozyc , czy te BA wystarcza czy szukac jakis innych jak inne to jakie i moze ktos zna i moze polecic dobrego sprzedawce , warsztat gdzie moge zakupic owe pompki. Z tego co czytalem to pompki AL sa dobrym rozwiazaniem ale juz ciezko dostac takowe w dobrym stanie. Bardzo prosze o wszelkie informacje i podpowiedzi. Dziekuje i pozdrawiam.
-
Wymiana wiatraka przy chłodnicy
Kolego ale o jakim wentylatorze mowisz o tym , ktory jest napedzany paskiem czy tez o tym elektrycznym? Jezeli pytasz o demontaz tego wentylatora co jest napedzany paskiem to nie musisz sciagac pasa przedniego , jest on mocowany na jedna srube na klucz imbusowy (nie pamietam jaki rozmiar) a znajduje sie ona za wentylatorem w glebi takiej aluminiowej "lapy" lub "mocowania" do ktorego rowniez jest przykrecony alternator. Jednak aby wyjac wentylator gora to musisz odkrecic alternator tak mi sie zdaje jak pamietam gdyz szpara miedzy chlodnica a alternatorem jest za mala i samo kolko pasowe od alternatora uniemozliwia swobodne wyjecie wentylatora oraz musisz odkrecic napinacz paska alternatora. Jezeli pytasz o wyjecie wentylatora elektrycznego to niestety musisz odchylic pas przedni tak jak do wymiany rozrzadu. Nie dawno przerabialem ten temat i bez odchylenia pasa przedniego z chlodnicami nie wyjmiesz tego elektrycznego cholernego wentylatora. Pozdrawiam.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ok dzieki kolego serdecznie , bardzo dobrze mi to wyjasniles jednak ze na zime dokonam zmiany na tego Motula 506.01 co by lzej bylo krecic silniczkowi jak przyjda mrozy. Jeszcze jedno a mianowicie co sadzicie o olejach firmy GULF ??? Jeszcze raz dzieki.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Witam! Sz. koledzy mam pytanie gdyz nie moge znalesc tego watku w tym temacie a mianowicie ktos kiedys pisal tu na forum , ze powinno sie lac inny olej na zime i inny na lato Moje pytanko to jaka dokladna nazwe lub oznaczenie posiada olej na zime (pelen syntetyk na estrach) firmy Millers do Audi A4 B6 1.9 TDi ??? Obecnie leje Millers XFE - PD 505.01 lecz na zime chcial bym zalac inny jak wspomnialem. Drugie pytanie to jaki dokladnie olej powinienem lac do Mojego auta ? Z godnie z instrukcja powinno sie lac 506.01 , w tym temacie na forum wyczytalem , ze moge zalewac silnik rowniez olejem o specyfikacji 505.01 lub 507.00 choc ten mniej polecany do 1.9 TDi. Tak wiec jaki dokladnie? Obecnie mam nalatane 464 tys km , przez 15 tys km dolewam max 300 ml z czego wiekszosc to wycieka z turbinki (juz nadszedl czas na jej wymiane ) oraz ciutke cieknie z pod pokrywy zaworow a nie mam juz sily do tej pokrywy (3 razy zmienialem uszczelke) i juz tak zostawilem. Dziekuje
-
Akcja zbiorowa - rozkminiamy zawieszenie 1BA vs 1BE ( kat. mas osi)
Ok dzieki kolego "Lestat" za odpowiedz , tez tak myslalem ale wiesz jak to jest , czlowiek szuka oszczednosci bo amorki jeszcze sa w 90% sprawne a troche w zeszlym miesiacu wlozylem w autko. Narazie zaloze same sprezyny od 1BE , powinno byc automatycznie mniej twardo od tego co mam teraz a do Swiat przed wyjazdem do polandowa musze uzbierac i kupic wszystkie ori amory. Jeszcze jedno a mianowicie co oznaczja te oznaczenia na amortyzatorach np: 2M lub 5M itd. ??? Pozdrawiam
-
Akcja zbiorowa - rozkminiamy zawieszenie 1BA vs 1BE ( kat. mas osi)
Witam Sz. koledzy! Chcialbym odsiwezyc temat i tym samym uzyskac Wasza pomoc. Mianowicie chcialbym zalozyc zawias S-Line 1BE do Mojej A4 B6 1.9TDi , Sedan. Ori zawias byl 1BA os przednia OJJ i os tylna OYG. Byl gdyz 3 lata temu zmienilem go na kompletne zawieszenie amorki + sprezyny od MTS - Technik -30/30mm wszsytko bylo wporzadku ale niestety jak wszedzie nawet w UK drogi konkretnie sie zj**....y zwlaszcza w miastach i do tego jeszcze urodzil mi sie synek i wkoncu zrobilo sie za twardo Moje pytanie/a to czy ktos z Was moze mi podac numer sprezyn jakie moge zalozyc do Mojego autka aby obnizyc je tylko o 20mm od serii (mysle , ze amorki pozostana te same czyli MTS-Technik) oraz jezeli nie zawias 1BE to jakiej firmy musze szukac sprezyn dzieki ktorym autko siadzie tylko o 20mm??? Chyba , ze ktos z Was koledzy poleci sprezyny obnizajace o 30mm przod i tyl ale mniej twarde i bardziej komfortowe od tych co posiadam obecnie Myslalem o WEITEC zielone , ktore obnizaja o 30mm ale nie wiem jak jest z twardoscia na tych sprezynach. Wiem , ze pewnie dla kogos 20mm a 30mm to mala roznica ale dla mnie jest to duzo , niechcial bym wracac do serii 1BA bo wtedy moze komfort jest lepszy ale na zakretach auto zachowuje sie jak stara lajba i kolysze na wszystkie strony. Ogolnie jestem zadowolony z tego co mam od MTS-Technik ale jak bylem sam i drogi byly lepsze to bylo git a teraz jest za twardo i zbyt czesto obcieram spodem auta zwlaszcza jak srednio 2-3 razy do roku jezdze autem do polandowa to wogole jest masakra Bardzo prosze o wszelkie informacje i porady. Dziekuje i pozdrawiam.
-
Nie dziala klimatyzacja....
Witam! Problem rozwiazany fachowa znajomosc tematu i pomoc w firmie Auto-Klima z Przezmierowa w 2 godzinki panowie usuneli usterke kompresora klimatyzacji , sprawdzili szczelnosc ukladu , nabili klimatyzacje i wreszcie wielki banan na gebie. Powodem braku zalanczania sie kompresora mimo NIE swiecenia sie "ECON" bylo zerwane tzw. Sztywnego Sprzegla Kompresora. Wiele osob twierdzi ze jezeli doszlo do zerwania tego tybu sprzegla to oznacza , ze kompresor sie zatarl co jest nie prawda. Gosc z wspomnianej firmy powiedzial , ze normalnie te sprzegla wytrzymuja 200 tys. km , Moje wytrzymalo ponad 450 tys. km. , glownym powodem uszkodzenia/zerwania owego sprzegla jest np. gwaltowne ruszanie na pierwszyym biegu z pod swiatel itp. Po wyjeciu kompresora i sprawdzeniu resztek oleju w kompresorze w jakim jest stanie okazalo sie ze byl czysciutki bez zadnych zarzutow. Tak wiec 2 godzinki bujania sie na nodze i klima zrobiona i hula jak ta lala. Wielki szacun dla gosci z Auto-Klimy polecam wszystkim z okolic, Ja tam polejechalem do nich z Gorzowa Wlkp i oplacalo sie a w Mojej wspanialej miejscowosci nawet nie uzyskalem fachowej pomocy aby postawic diagnoze co uleglo uszkodzeniu Temat mozna zamknac. Dziekuje i pozdrawiam.
-
Nie dziala klimatyzacja....
Witam! od pewnego czasu przestala dzialac klimatyzacja w moim aucie A4 B6 AWX 2001. Na klimatroniku NIE swieci sie ECON , klima byla nabijana w Pazdzierniku 2011 i do tego momentu wszystko dzialalo ok. Po przelaczeniu z trybu ECON w AUTO nic sie nie dzieje . kompresor sie nie zalancza i nie dmucha zimnym powietrzem , cisnienie w ukladzie jest 7 barow. Po podlaczeniu VAGa pojawil sie blad o tym numerze 01336. Co ten blad oznacza i czy ma cos wspolnego z prawidlowym dzialaniem klimatyzacji? Czy kompresor w moim AWXie posiada zrywne sprzeglo czy tez nie? gdyz mechanik z VW powiedzial ze moj kompresor nie posiada zadnego sprzegla i prawdopodobnie uszkodzeniu ulegl "zawor rozprezny kompresora" Jak moge sprawdzic czy zatarlo sie lozysko/sprzeglo kompresora? Bardzo prosze o wszelka pomoc. Dodam jeszcze ze po podlaczeniu VAGa po za tym jednym bledem nic nie wykazalo innego a mechanik , ktory twierdzi ze w kompresorze nie ma zadnego sprzegla powiedzial ze jest za male napiecie na kompresorze bo tylko 0.644A i 0.74V czy to moze byc przyczyna nie zalanczania sie kompresora? Dziekuje i pozdrawiam.
-
Awaria Kompresora klimatyzacji
Szanowni koledzy podepne sie pod temat aby nie zakladac innego! Mainowicie mam problem ze swoja klima taki iz nie siwecil sie ECON na klimatroniku , klima przeszla nabijanie , odgrzybianie itp. itd. w serwisie Audi i wszystko dzialalo ok od Pazdziernika ub. roku az do teraz kiedy to klima przestala dmuchac zimnym powietrzem. ECON sie nie pali , klimatronik chodzi normalnie ale nie zalancza sie wentylator ten elektryczny na chlodnicy + kiedy wlanczam i wylanczam ECON nic sie nie dzieje , nic nie startuje. Wczesniej jak pamietam po przelaczeniu na ECON a pozniej w tryb AUTO to bylo slychac takie "cykniecie" a przy zapalonym oswietleniu wnetrza kabiny mozna bylo zauwazyc jak owe oswietlenie przygasa na ulamek sekundy. Podlanczalem VAGa i nie wykazuje zadnych bledow ale po zrobieniu "output test 3" wyglada to tak ze gdy testuje "A/C Compressor Regulator valve (N280)" to nic sie nie dzieje a czy powinno? Nie wiem cos powinno sie zalaczyc , cyknac , pstryknac lub zaczac sie krecic itp.????? Po nacisnieciu "NEXT" pojawia sie kolejny test: "WARNING! Coolant Fan will be SWITCHED ON" i tez sie nic nie dzieje , nic sie nie zalancza , po kolejnym wcisnieciu "NEXT" przechodzi do kolejnego testu: "Coolant Fan Control Module (J293)" i wtedy zaczyna sie krecic wentylator na chlodnicy tak okolo 10 sekund po czym przestaje na chwilke i znow sie zalancza na kilka sekund i tak w kolko do poki nie przejde do testu kolejnego podzespolu klimy lub nie zakoncze testowania. Dzisiaj wyjolem po wielkich trudach ten elektryczny wentylator aby sprawdzic szczotki i sa ok. Szanowni koledzy bardzo prosze o pomoc w tym problemie Co jest nie tak , co sie zj**.... ??????? Za poltora tygodnia jade do Polski na 3 tygodnie na urlop a bez klimy wiadomo jak to jest zwlaszcza jak sie mam male dziecko w aucie Co musze wymienic , naprawic????????? Czy to padl modul controlny od wentylatora czy moze padl juz kompresor od klimy???? Nie ukrywam ze mam juz nalatane swoja niunia 467 tys km tak wiec pewnie przydszedl czas zeby cos sie spsulo ale co????? Dziekuje i oczekuje na wszelka pomoc i porady.
-
Jak wyjąć elektryczny wentylator?
Tez Mi sie tak wydaje , ze chyba musze zdjac caly pas przedni choc posiadam ksiazke serwisowa typu: "sam naprawiam" ale w wersji angielskiej i tam niby jest napisane , ze nalezy odkrecic trzy wkrety typu Torx , odpiac wiazke z zapinek i odkrecic modul sterujacy od wentylatora i wszystko powinno sie dac wyjac ale jak zagladam po miedzy silnik a chlodnice to zbyt duzo miejsca tam nie ma na wlozenie rak z kluczem jakims a co doipiero wyjac caly wentylator Coz przerobiony temat juz mam jak odchylic przedni pas gdy rozkrecalem wszystko aby wymienic rozrzad tak wiec mam nadzieje ze pojdzie szybko Jak juz cos wskuram to dam znac co i jak.
-
Objawy padniętej przekładni w B6?
Tez tak wlasnie mam kolego , nalatane juz mam prawie 500tys km i tlucze wlasnie przy skrecie w prawo lub lewo jak najade na jakas poprzeczna nierownosc lub dziure na drodze. Wachacze wszystkie wymienione (Lemforder), kocowki drazkow wraz z drazkami (Febi) rowniez i dalej tlucze. Wyciekow z ukladu nie ma bo plynu nie gubi i odziwo juz kilka razy bylem na stacji diagnostycznej i zadnych luzow nie wykazalo
-
Czy ta przekladnia pasuje do AWXa
Witam! Szanowni koledzy czy ktos z Was moze sie orientuje lub ma mozliwosc sprawdzenia czy przekladnia kierownicza o tym numerze: 8H2422052DX bedzie pasowac do Mojej A4 AWX z 2001r. ? Z tego co sie orientuje to owa przekladnia pochodzi od A4 w Kabriolecie z 2.5TDi. Jezeli pasuje to koncowki drazkow sa takie same jak w AWX czy tez musze zmienic na inne ? Bardzo prosze o wszelka pomoc i informacje , moja juz padla tlucze na dziurach a zwlaszcza na jakis poprzecznych nierwonosciach itp. na drodze. Wszystkie wachacze wymienione na Lemforder , koncowki drazkow i same drazki rowniez (Febi) i dalej czuc uderzenia na kierownicy Z gory serdecznie dziekuje. Pozdrawiam.
-
Jak wyjąć elektryczny wentylator?
Witam! Sz. koledzy od tygodnia klima przestala dzialac , poprostu nie chlodzi , jak jest goraco na zewnatrz to z kratek nawiewow leci cieple powietrze wraz z zwiekszaniem predkosci jest troche chlodniej. Z tego co zauwazylem to elektryczny wentylator za chlodnicami sie nie zalancza nawet jak nim pokrece recznie to stoi Podlanczalem VAGa i zadnych bledow , panel klimatronika chodzi normalnie nie w trybie "ECON" a klima nie chlodzi. Z tego co sie domyslam to , ze juz skonczyly sie szczotki w wentylatorze (kumpel mial taki sam przypadek w VW Passat) Szczotki nowe zakupione i teraz pytanko czy mozliwe jest wyjecie owego elektrycznego wentylatora bez rozbierania calego przodu? Wiecie zdejmowanie zderzaka i odchylanie calego pasa przedniego z chlodnicami itp. Czy ktos z Was juz to przerabial i moze pomoc? Dzieki z gory za wszelkie informacje. PS. wspomne tylko ze po podlaczeniu VAGa i sprawdzeniu bledow to nic nie bylo zadnych bledow w sterowniku a po zrobieniu testu klimy i gdy przechodzi do testowania wentylatora to jest cisza wentylator sie nie zalancza. Pozdrawiam
-
VFIZ on Audi B6/B7
Moze kolega jeszcze nad tym pracuje nie ukrywam , ze Ja tez bym chcial wiedziec czy juz gotowe i czy mozliwa jest produkcja masowa. Kasa przygotowana na zakup owego cuda teraz tylko czekamy na pomyslodawce co i jak ? Zapewne wielu kolegow z forum czeka nie cierpliwie na zakonczenie prac
-
Wymiana ori układu wydechowego na podwójny od 2.5TDI
A tak wyglada Moja A4 z podwujnym wydechem http://img818.imageshack.us/img818/9120/mojaaudi.jpg http://img804.imageshack.us/img804/2972/mojaaudi2.jpg Troszke za duzo wystaja koncowki poza zderzak choc tragedii nie ma , podejrzewam ze ciutke sie schowaj jak zaloze zderzaki z pakietu S-Line lub jak sie uda wkoncu kupic do sedana zderzaki od S4