Treść opublikowana przez marcin9680
-
Jaki moment dokręcenia śrub turbiny?
Witam serdecznie! Szanowni koledzy jestem wlasnie po czyszczeniu turbinki w Moim AWX po przejechaniu 281 tys mil (tj. 450 tys km) odmowila posluszenstwa i zaczela przeladowywac. Co do samego wyjecia nie bylo problemu bo wykrecilem ja wraz z kolektorem wydechowym , latwiejszy dostep. Po calym czyszczeniu i zlozeniu zostala zamontowana i smiga jak nowka ale Moj problem i pytanie sie tego tyczace to czy ktos moze wie z jakim momentem powinny zostac dokrecone sruby zwlaszcza strony goracej (wydechowej) ??? Wydaje mi sie , ze mocno je dokrecilem a mam pecha do srub czesto ukrece jakas srube lub szpilke i staralem sie z tymi nie przesadzac ale problem jaki sie pojawil to zapach spalin w srodku auta zwlaszca podczas postoju np. na swiatlach itp. Po podniesieniu maski i probie zlokalizowania nieszczelnosci w ukladzie wydechowym zwlaszca przy kolektorze wydechowym , turbo i katalizatorze (a raczej na zastepczej rurze zamiast kata) dostrzeglem puszczanie spalin na turbinie zwlaszcza gdy zgasze auto. Co sie okazalo to sruby trzymajace muszle turbiny od strony wydechowej poluzowaly sie :/ , dokrecilem tyle srub do ilu jest dostep przy zalozonej turbinie w aucie i juz nie czuc spalin lecz wydaje mi sie ze jeszcze raz bede musial wyjac turbinke i wszystko podokrecac jeszcze mocniej.
-
[B5 AHU] Buczenie wydechu
Witam! kolego "Lok" rozwiazales moze problem z tym buczeniem w Swoim aucie? Ja od okolo miesiaca czasu tez mam cos podobnego w Moim aucie w B6 AWX a mianowicie buczy i niesie rezonans na kazdym biegu tylko gdy obroty dojda do 1600 , ponizej lub powyzej jest cisza. Napewno poduszki sa sprawne , ostatnio wyciagalem turbine i ja czyscilem , sprawdzalem przy okazji zastepczy tlumik z plecionka , ktory jest w miejsce kata i wszystko jest OK , zadnych pekniec , przedmuchow itp. Co to moze byc ??? bo wk....a to mnie tak , ze brak mi slow. Co do skrzyni to ma juz nalatane pare tysi a dokladnie to 451 tys km ale nigdy nie mialem z nia zadnych problemow , rok temu wymienialem olej i tylko ori. Biegi wchodza ok , nic nie szarpie i nie zgrzyta , jedno co musze zrobic za jakis czas to wymienic sprzeglo. Bardzo prosze o jakies podpowiedzi i sugestie. Jeszcze jedno a mianowicie pare miesiecy temu wymienilem wydech na podwojny z 2.5 Tdi ale po wymianie wszystko bylo wporzadku i tu nagle jakis babol wyskoczyl i zyc nie daje. Dziekuje i pozdrawaim.
-
Po przekroczeniu 120 km/h telepie...
Witam ponownie. To jest auto kolegi tak wiec nie jestem wstanie tak odrazu zrobic jazdy probnej a od ostatniego czasu jak sprawdzalismy autko podczas jazdy to nie pamietam czy rowniez szarpalo na luzie. Z tego co wiem to wlasnie kiedy zaczelo telepac autem to kumpel pojechal i wymienil wszystkie opony , wywazyl kolka i nic sie nie zmienilo telepanie jak bylo tak jest. Pozniej jeszcze dwa razy zamienialismy kola miejscami i tez bez zmian. Postaram sie jak najszybciej zkumac z kumplem i jeszcze pare razy pojezdzic i wyczuc kwestie kiedy szarpie a kiedy nie i postaramy sie zalozyc kolka od Mojej niuni do jego auta a jego kolka do mojego i zobaczymy czy cos sie zmieni na lepsze. A jezeli chodzi o tarcze to wydaje mi sie na 100% ze jest ok , wlasnie pare miesiecy temu wymienialem w jego aucie tarcze na ori bo mial zwichrowane i na tych nowych tarczach obrobil wyjazd do Polski i Bulgarii , wrocil do UK i wszystko hulalo ok az tu nagle jakis babol wylazl hmmm.
-
Po przekroczeniu 120 km/h telepie...
Witam! Problem jaki sie pojawil w aucie Mojego kumpla to taki , ze po przekroczeniu predkosci 120km/h czy to na biegu 4tym czy tez 5tym zaczyna strasznie telepac calym przodem auta , cos podobnego jak hamowanie z duzej predkosci na zwichrowanych tarczach. Tyle , ze w tym przypadku wszystko odbywa sie podczas jazdy bez jakiego kolwiek hamowania , poprostu od 120km/h zaczyna trzasc i wraz ze zwiekszaniem predkosci zwiekszaja sie drgania , telepanie etc. Sprawdzilismy z kumplem na stacji diagnostycznej wszystkie podzespoly zawiszenia i wszystko jest ok zadnych luzow , dwa razy wywazalismy wszystkie kola i zamienialismy je miejscami w aucie i bez zadnych zmian. Czy to moze byc wina zuzytego kola dwumasowego ??? Wspomne tylko . ze przebieg auta ori to prawie 200 tys km i kolo dwu masowe nigdy jeszcze nie bylo wymieniane. Bardzo prosze o wszelka pomoc i podpowiedzi. Dziekuje i pozdrawiam.
-
[ALL] Grupowy CHIPTUNING w EcuProject - lista na 2012r.
Witam! Jezeli lista dalej aktualna to bardzo prosze o dopisanie mnie do listy z moim AWXem , rozumiem ze co do terminu realizacji owego chipowania trzeba dogadywac cala sprawe z chlopakiami z Ecu-Project.
-
TDI czyszczenie kierownic VTG
Witam serdecznie! Szanowni koledzy jestem wlasnie po czyszczeniu turbinki w Moim AWX po przejechaniu 281 tys mil (tj. 450 tys km) odmowila posluszenstwa i zaczela przeladowywac. Co do samego wyjecia nie bylo problemu bo wykrecilem ja wraz z kolektorem wydechowym , latwiejszy dostep. Po calym czyszczeniu i zlozeniu zostala zamontowana i smiga jak nowka ale Moj problem i pytanie sie tego tyczace to czy ktos moze wie z jakim momentem powinny zostac dokrecone sruby zwlaszcza strony goracej (wydechowej) ??? Wydaje mi sie , ze mocno je dokrecilem a mam pecha do srub czesto ukrece jakas srube lub szpilke i staralem sie z tymi nie przesadzac ale problem jaki sie pojawil to zapach spalin w srodku auta zwlaszca podczas postoju np. na swiatlach itp. Po podniesieniu maski i probie zlokalizowania nieszczelnosci w ukladzie wydechowym zwlaszca przy kolektorze wydechowym , turbo i katalizatorze (a raczej na zastepczej rurze zamiast kata) dostrzeglem puszczanie spalin na turbinie zwlaszcza gdy zgasze auto. Co sie okazalo to sruby trzymajace muszle turbiny od strony wydechowej poluzowaly sie :/ , dokrecilem tyle srub do ilu jest dostep przy zalozonej turbinie w aucie i juz nie czuc spalin lecz wydaje mi sie ze jeszcze raz bede musial wyjac turbinke i wszystko podokrecac jeszcze mocniej.
-
[B6 BKE] Pakiet S4 [ BRD ] [FMIC] [BQ] [soft ROGAL] [Hebel S4 345mm]
No ze mnie sie sasiedzi smiali i pukali w glowe ze kase na opony zimowe wydalem (malo nie bylo bo kolka 18") a w czoraj i dzis ja sie smieje jak widze ile aut stoi i blokuje drogi bo nie moga podjechac pod male wzniesienie Wierzcie mi ze to co czasem sie dzieje w UK , ta cala panika na drodze jak troche sniegu spadnie , to co kierowcy wyprawiaja z autami to do "smiechu warte sie nadaje"
-
[B6 BKE] Pakiet S4 [ BRD ] [FMIC] [BQ] [soft ROGAL] [Hebel S4 345mm]
wiem i juz to uczynilem czyli zalozylem watek w tym dziale ale pomyslalem sobie , ze nie kazdy przeglada owy dzial "kupie" a tu w tym watku gdzie wielu posiadaczy Audi cieszy oko ladnie zmodyfikowana A4 B6 na S4 to moze akurat ktos sie znajdzie co posiada poszukiwane przez moja osobe zderzaki.
-
[B6 BKE] Pakiet S4 [ BRD ] [FMIC] [BQ] [soft ROGAL] [Hebel S4 345mm]
Witam! Ja troszke z innej bajki a mianowicie jezeli ktos z kolegow posiada na sprzedaz przedni zderzak S-Line pod PDC i spryski oraz tylny S-Line z dwoma otworami na koncowki wydechu oraz pod PDC to chetnie bym odkupil Wszelkie info na PW prosze. Dziekuje
-
[B6 AVF] Jakie sprzęgło do modyfikacji
Aha czyli ogolnie mowiac lipa a autko mam z 2001 roku z Pazdziernika , co do sprzeglo to na 100% zamowie u Radzikowskiego i po sprawie a ze skrzynia wstrzymam sie jeszcze. Ta moja 5cio biegowa jeszcze daje rade choc nie ukrywam ze autko ma juz nalatane 480 tys km i tak sie obawiam , ze wkoncu skrzynia odmowi posluszenstwa. O silniczek sie nie boje , regularnie dbany i dogladany na czas tak wiec jest Decydujac sie na podniesienie mocy odrazu przyszlo mi na mysl na zamiane skrzyni , zawsze to lepiej bo jeden bieg wiecej zwlaszcza jak duzo latam po autostradach a i ciut wiecej konikow moga wyciagnac Dzieki kolego "Jarol" za informacje
-
[B6 AVF] Jakie sprzęgło do modyfikacji
Kolego "Jarol" a mozesz podac jakich rzeczy jeszcze potrzeba? Bo po tym co napisales ze sanki i polosie zostaja to wiekszej ochoty nabralem na zamiane skrzyni bo w innym razie to za duze koszta Koledzy a jak wyglada sprawa sprzegla ktore chcem wymienic przed softem , oczywiscie dwumas zostaje , chce tylko zmienic tarcze i docisk na cos mocniejszego (wytrzymakszego na wieksza moc i moment) Do AVFa pasuje ponoc z BRD a co polecacie do AWXa ? poza sprzeglem od Radzikowskiego (jezeli nie dokonam zamiany skrzyni z 5cio na 6cio biegowa)
-
[B6 AVF] Jakie sprzęgło do modyfikacji
Witam! Szanowni koledzy a jak wyglada sprawa sprzegla w AWXe? Mianowicie tez w miesiacu Lipcu wybierams ie do ECU Project na chipowanie i na 100% bede musial wymienic sprzeglo przed chipem , myslalem o pozostawieniu dwumasa a tylko o zmianie kompletu sprzegla na takie od Radzikowskeigo chyba , ze macie inna alternatywe Tak glupio sie moze zapytam ale czy od BRD tez pasuje do AWXa? I ostatnia rzecz do kolegi "farmer91" a mianowicie napisiales , ze wymieniales skrzynie 5ke na 6ke , jezeli to nie problem to czy mozesz mi napisac na priv co po za skrzynia 6ka potrzebuje jeszcze zakupic i wymienic aby wszystko hulalo jak trzeba? Prosze i dziekuje. Pozdrawaim
-
[B6 AWX] Wymiana Turba na BRD
Witam! W mojej A4 AWX mam wywalonego kata , odlaczony EGR + podwujny wydech z 2.5 TDi i za kazdym razem autko bez jakich kolwiek problemow przechodzi MOT (przeglad techniczny) w UK bez jakich kolwiek znajomosci itp. Koledzy szanowni a z jakim kosztem tzreba sie liczyc przy zakladaniu FMIC ? , chodzi mi o kompletna instalacje ale nie taka odrazu z najwyzszej polki bo to juz gruba kasa jest Moze ktos ma jakies informacje na temat dobrych firm zajmujacych sie instalowaniem FMIC w wojewodztwie Lubuskim lub Zachodniopomorskim lub sprzedaza gotowych zestawow? Ja akurat pod koniec Lipca wybieram sie do polandowa i do ECU Project na softa ale jak narazie na seryjnych gratach bo autko jeszcze do lakierowania cale idzie (dach na czarny mat) + zderzak przod i tyl wersji S-Line + nowe sprzeglo od Radzikowskiego + odnowa felg + przyciemnianie szybek oraz nowe zaciski hamulcowe pod tarcze 345mm i przewody hamulcowe w stalowym oplocie. Dodatkowo jeszcze czeka mnie pzrekladka MCE , instalacja lusterka fotochrom oraz rezanko auto swiatel. Czyli kasy troszke wsadze a jeszcze w Grudniu musze kase wylozyc na ori nawigacje + DVD i 2 ekarny w zaglowkach
-
[B6 AWX] Wymiana uszczelki pokrywy zaworów AWX
Po zdjeciu pokrywy zobzcze co i jak z ta pokrywa i bede cos myslal co dalej Co do zaworu EGR to akurat to nie w tym miejscu cieknie , u mnie EGR jest odlczony i zaslepiony , kilka razy w ubieglym roku go zdejmowalem i jest sucho w srodku a definitywnie cieknie z pod pokrywy zaworow z tylnego , lewego naroznika na odcinku powiedzmy od pierwszej do trzeciej sruby mocujacej pokrywe. Wszystko zamowione co potrzeba teraz tylko czekam na czesci i trzeba troche czasu znalesc i bede dzialal z tym cholerstwem. Jak juz wymienie co trzeba i wyciekow nie bedzie to dam znac co zrobilem aby bylo przydatne dla innych. Pozdrawaim
-
[B6 AWX] Wymiana uszczelki pokrywy zaworów AWX
Wspomne tylko , ze do momentu ruszenia pokrywy zaworow do wymiany szklanek nigdy nie mialem zadnego wycieku oleju (a jezdze juz autem 5 lat i nakrecilem tym autkiem juz 300tys km po za tym co najezdzil poprzedni wlasciciel) , silniczek byl suchy z kazdej strony a po wymianie szklanek w ASO zaczely sie dziac cuda nie widy. Za dwa tygodnie bede wymienial rozrzad , wszystkie paski napedzajace , napinacz paska alternatora oraz uszczelke pod kolektorem ssacym to i wymienie uszczelke pokrywy zaworow i zobacze co dalej z tym ustrojstwem bedzie
-
[B6 AWX] Wymiana uszczelki pokrywy zaworów AWX
Sprobuje wymienic jeszcze raz uszczelke ale zaaplikuje owy uszczelniacz na miescu styku uszczelki , z tego co sie doczytalem z pozyczonej ksiazki HAYNESa typu "sam naprawiam" ale wydawanej w Angli to jednak trzeba dodatkowo uzyc uszczelniacza (postaram sie wytlumaczyc mniej fachowym jezykiem) Mianowicie owy uszczelniacz nalezy nalozyc na glowicy w przedniej i tylnej jej czesci czyli miejscu osadzenia czy tez lozyskowania walka rozrzadu. Z tego co pamietam po zdiagnozowaniu po raz pierwszy saczenia sie oleju z pod uszcelki i zdjeciu pokrywy to w ASO tez nie nakladali zadnego uszczelniacza (po wymianie szklanek) bo nic nie musialem skrobac przed zalozeniem nowej uszcelki. Pozyjemy i zobczymy co z tego wyniknie , trzeba sie zaopatrzyc w nowa ORI uszczelke , nowe srubki mocujace , klucz dynanometryczny jest i ogien. Jak to nie pomoze to trzeba bedzie znalesc nowa pokrywe. Jak juz przeprowadze owa operacje i wszystko bedzie git to napewno sie podziele spostrzezeniami dot. uzycia dodatkowego uszczelniacza. Pozdrawiam.
-
[B6 AWX] Wymiana uszczelki pokrywy zaworów AWX
Sprobuje jeszcze raz wymienic i zobacze co bedzie dalej. Jedna uwaga (nic zlosliwie) a mianowicie w TDi bynajmniej w moim AWXe pokrywa zaworow jest ze sztucznego tworzywa - plastikowa i dlatego wlasnie gdzies slyszalem (ale nie wiem gdzie i od kogo) ze w pewnych miejscach przylegania uszczelki trzeba nalozyc jeszcze uszczelncz aby zapobiec nie powolanym wyciekom oleju. Dodatkowo wymienie chyba jeszcze wszystkie sruby mocujace pokrywe aby miec pewnosc , ze dobrze dociagna pokrywe z uszczelka do glowicy. Dzieki za porade.
-
[B6 AWX] Wymiana uszczelki pokrywy zaworów AWX
Panowie a czy ktos moze mi udzielic informacji dot. wymiany uszczelki pod pokrywa zaworow ale w A4 TDi AWXe Chodzi o to , ze w ciagu 5 miesiecy juz mam zalozona druga uszczelke i w ciaz olej kapie , leci , saczy sie itd. z pod uszczelki w tylnym lewym rogu silnika. W maju wymienialem w ASO szklanki , wszystkie czesci byly moje i dalem im rowniez nowa uszczelke Erling , po przejechaniu 1700 km z polski do UK ubylo dosc sporo oleju i tym samym zazygana byla cala lewa strona silnika , kolektor ssacy , wydechowy itd. Postanowilem wymienic uszczelke jeszcze raz lecz tym razem poszla nowa ORI i tez nie stety ale olej dalej sie saczy i to dosc znacznie , wlasnie dzisiaj wymienilem olej i filtry i mialem okazje zajzec pod spod auta i dokladnie obejzec i znalesc miejsce ktoredy olej ubywa. Po dokladnych ogledzinach okazuje sie ze nadal olej cieknie z lewego tylnego naroznika silnika. Szanowni koledzy czy to prawda , ze przy wymianie uszczelki pokrywy zaworow w silniku TDi o oznaczeniu AWX , AVF nalezy dodatkowo uzyc silikonu - uszcelniacza w pewnych miejscach przylegania uszczelki do glowicy ??? Jezeli tak to jakie sa te miejsca i ile owego uszczelniacza nalezy uzyc ? Bardzo prosze o wszelka pomoc i porady i bardzo przepraszam jezeli zadalem owe pytania w zlym watku. Dziekuje i pozdrawaim
-
[B6 AWX] Jaka jest roznica pomiedzy przewodami hamulcowymi...
Witam! Moje pytanko dotyczy roznicy pomiedzy przednimi przewodami hamulcowymi pod zaciski 288mm a 345mm a mianowicie na przegladzie technicznym diagnosta swtierdzil pekniecia na obu przewodach i zaliczyl je do wymiany. Juz od pewnego czasu chodzi mi to poglowie , wymiana wszystkich przewodow hamulcowych ale na takie w stalowym oplocie i padlo na firme "HELA" Jednak ze chcem rowniez zmienic obecne tarcze i zaciski hamulcowe 312mm na 345mm (wczesniej byly ori 288mm) i czy jest jakas roznica pomiedzy przewodami hamulcowymi 288mm a tymi pod zaciski 345mm ??? Poprostu nie wiem czy moge zamowic nowe przewody w stalowym oplocie pod zaciski 288mm i rowniez beda pasowaly pod 345mm Dziekuje i pozdrawiam
-
[B6 AWX] Jak podłączyć podgrzewane spryskiwacze....
Witam! Wlasnie koledzy a mozna cos jasniej prosze :> Pewnie dla elektryka to ten schemacik latwizna ale dla kogos jak Ja co sam chce zalozyc podgrzewane spryski i je podlaczyc to czarna magia Pozdrawiam.
-
[B6 AWX] Problem ze sprzęgłem i skrzynią...
Witam! Dawno mnie na forum nie bylo , praca , rodzina i inne sprawy a wiec tak co do ceny owego wysprzeglika to mi sie udalo kupic nowke ori na Ebayu za 20 funtow tj. jakies 100zl ale zadko sie zdaza taka okazja. Jak sie trafila to kupilem i lezalo na polce w garazu chyba z 6 miesiecy az wkoncu diabli wzieli stary wysprzeglik i nowy akurat byl juz zakupiony. Taki sam przypadek mialem z zaworem EGR , kupilem rowniez nowke ori na Ebayu za 50 funtow , 250 zl a inne ori chodza od 150 do 165 funtow , kolosalne pieniadze. Osoba , ktora sprzedawala owy zawor EGR napisala ze to do VW T4 a ja sprawdzilem numer czesci i sie okazalo , ze akurat taki sam jaki ja posiadam w mojej niuni a wiec zakupilem i tez lezal i czekal az stary EGR sie wysypie Pozdrawiam.
-
[ALL B6] Czy podlokietnik z Audi A6 pasuje...
Witam! Szanowni koledzy czy moze ktos sie orientuje na 100% czy przedni podlokietnik zAudi A6 C5 pasuje do A4 B6? Dziekuje i pozdrawiam.
-
[ALL B7] Wymiana na kolorowy FIS
Rozumiem kolego "szogun0" ale jezeli nie posiadam tegoz PINu z tego kolorowego FISu to czy osoba , ktora zna sie na tym , na wymianie licznika na kolorowy to jest wstanie zczytac ten PIN z licznika i uruchomic go? Czy raczej bez PINu jest to nie mozliwe
-
[ALL B7] Wymiana na kolorowy FIS
Witam! Moje pytanka dot. FISa to czy do mojej niuni A4 B6 lecz wersji Angielskiej z MONO licznikiem moge zalozyc kolorowy licznik RB4 rowniez z B6 2004r lecz wersji europejskiej? Kolejne to o jakie 2 klucze chodzi ? bo nie bardzo kumam i ostatnie juz czy musze miec oba PINy z obu licznikow czyli z mojego starego i nowego? bo jezeli nie bede mial PINu z tego nowego-kolorowego FISu to czy nadal mozna temat ogarnac?
-
[B6 AWX] Szukam osoby , ktora zalozy RNS-E...
Witam! Kolego "hidden22" caly spis czesci i kosztow zwiazanych z przerobka wyslalem Ci na priv. Pozdrawiam