Treść opublikowana przez Grabek94
-
Zapieczona główna nakrętka od gwintowanego zawieszenia
Narazie od paru godzin się tam żre, więc kolejne pytanie. Czy ma to jakieś znaczenie czy amorek jest zamontowany "naklejką do przodu" lub odwrócony? Pytam, bo generalnie jeden jest tak, a drugi tak. Niby nic, ale ułożenie na górnym mocowaniu jest inne, znaczy odwrócone o 180* Czyli z jednej strony widze końcowke sprężyny a z drugiej jest ona od strony silnika. Czy to ma znaczenie w czymkolwiek? Myślałem, że powinno być symetrycznie. ---------- Post dopisany at 17:53 ---------- Poprzedni post napisany at 15:27 ---------- O 10 zalane płynem hamulcowym, zostawione na 6 godzin. Ruszyło się bez problemów Kluczem do sukcesu jest nie tłuczenie w nakrętkę, a przyłożenie dużej siły naraz. Puściło bez marudzenia. Wciąż czekam na odpowiedź co do montażu amorków, czy tak mogą zostać.
-
Zapieczona główna nakrętka od gwintowanego zawieszenia
No właśnie, tylko boje się podgrzać, bo przecież olej w środku w amorku jest. No nie wiem. Ide zaraz, zaleje to płynem i bede próbował ruszać.
-
Zapieczona główna nakrętka od gwintowanego zawieszenia
No i jak już bede miał go na stole to co mam z nim zrobić? W imadło, klucz z rurą metr i na siłę kręcić?
-
Zapieczona główna nakrętka od gwintowanego zawieszenia
Też nic nie dało. Rowek zaczął się odkształcać. Śrubokręt zadziałał jak przecinak generalnie, a gdy używałem grubszej rurki to nie było żadnego efektu.
-
Zapieczona główna nakrętka od gwintowanego zawieszenia
Już wykonałem korekte. Chodzi o nakrętke główną (tą wiekszą) w gwintowanym amortyzatorze
-
Zapieczona główna nakrętka od gwintowanego zawieszenia
Witam, słyszałem, że temat dość często wałkowany na forum, ale nie mogę znaleźć odpowiedniego wątku. W przednich amorkach gwintowanych nakrętki główne są na tyle zapieczone, że nie idzie ich na samochodzie niczym ruszyć. Jakieś sugestie co z tym mógłbym zrobić poza cięciem i wymiana nakrętek na nowe? Próbowałem już wd-40, ale nic to nie dało. Dowiedziałem się, że można spróbować z płynem hamulcowym. Co sądzicie?
-
Problem z uciekającym płynem chłodzącym.
Problem w tym, że już raz ten króciec wymieniałem, w październiku jakoś. Z nowymi oringami oczywiście. Możliwe, żeby znowu z tego samego leciało? Wcześniej kapało na łączeniu z samym blokiem, bo ktoś to dał na sylikon.
-
Problem z uciekającym płynem chłodzącym.
Czyli mogę wykluczyć zbiorniczek, bo płynu tamtędy nie wywala. Skąd to może cieknąć skoro silnik tego nie żre ani nigdzie nie ma plam?
-
Problem z uciekającym płynem chłodzącym.
Czy odkręcając korek po jeździe przy rozgrzanym silniku powinno "psyknąć" ze zbiorniczka ciśnienie czy oznacza to, że jest korek jest uszkodzony? Mi również znika płyn i za cholere nie mogę zlokalizować skąd.
-
Problem ze skokiem obrótów do 2tys przy porannym uruchamianiu
Ok. Zajmę się tym, może pomoże ---------- Post dopisany 23-04-2014 at 11:03 ---------- Poprzedni post napisany 20-04-2014 at 19:56 ---------- Jak narazie rozruszanie tej części na przepustnicy załatwiło sprawe. Zobaczymy jak będzie później i czy to faktycznie to pomogło
-
[B5 AFN] A4 Patrycjusza _gewinde_18"_
Wiesz, do Twojego lakieru to grafitowe myślę, że jak najbardziej będą odpowiednie Co do obwódek szyb to nie jestem przekonany, czy warto. Podobno strasznie dużo z tym roboty łącznie z wycinaniem tych małych szybek.
-
[ALL B5] Srebna A4 B5 - Koniec. Sprzedana :(
Na tylne lampy polecam zamiast ciemnego paska zastosować czerwony. Efekt moim zdaniem bardzo dobry
-
Problem ze skokiem obrótów do 2tys przy porannym uruchamianiu
No to sprawdze co i jak z tym czujnikem, narazie poznaje tajniki vagowania bo niedługo mam ---------- Post dopisany at 19:04 ---------- Poprzedni post napisany at 19:02 ---------- Jak to rozruszać? Wymaga to demontażu przepustnicy czy poprostu zwyczajnie poruszać tym?
-
Problem ze skokiem obrótów do 2tys przy porannym uruchamianiu
ten 4-pionowy co jest za blokiem silnika tak?
-
Problem ze skokiem obrótów do 2tys przy porannym uruchamianiu
A vag pokazywał błąd? Bo u mnie nie. ---------- Post dopisany at 08:27 ---------- Poprzedni post napisany at 08:26 ---------- A co to jest za urządzenie na tym czarnym kole przepustnicy, od którego przymocowana jest linka? Tam jest takie coś, co rusza się na wolnych obrotach. Nie jest to osobny silniczek krokowy, ale właśnie o tej pierdółce mówie.
-
[B5 AFN] A4 Patrycjusza _gewinde_18"_
Chwal się co wjeżdża zamiast tych 16'' Możesz też się zastanowić na wymianą kierunków bocznych na białe albo grafitowe.
-
Problem ze skokiem obrótów do 2tys przy porannym uruchamianiu
Ok. A takie pytanko jeszcze o silniczek krokowy co jest na przepustnicy. Może to on się zacina i właśnie tak wariuje z obrotami? Dziś np wskoczył na 2tys, spadł na 1300, potem podskoczył na chwile na 1500 i dopiero na 1200 ssanie równo trzymał. Jest jakiś sposób na wyczyszczenie go? WD-40 może? Próbować i szukać przyczyny nie zaszkodzi
-
Spalił mi sie xenon z samopoziomem ,jaki wybrać zamiennik
Generalnie nie ten dział
-
Problem ze skokiem obrótów do 2tys przy porannym uruchamianiu
No tak, wszystko wporządku, tylko u mnie nie było problemów z grzaniem Powiedz mi jeszcze, czy manewrować też z tą chłodnica i korkiem czy tylko ten powrót z nagrzewnicy odpowietrzać?
-
[B5 ADR] Bordowa strzała na 19"
- [B5 AFN] Avant by tfk
Na pewno dają (jeśli są porządne), ale rzeczywiście psują wygląd. Tylko okrągłe. Te nie wyglądają, na kosztujące 150zł dobre światła ledowe:decayed:- [B5 AFN] Avant by tfk
Moim zdaniem powinieneś wywalić te diody do jazdy dziennej ze zderzaka. Psują wygląd i i tak nic nie dają. Jak bardzo chcesz do jazdy dziennej to kup sobie moduł DRL pod żarówki od drogowych, które świecią wtedy na 30%. Lampy przód zostaw bo lepszego wyboru niż II lift nie ma A tak poza tym, to dbaj o nią i żeby długo służyła- Problem ze skokiem obrótów do 2tys przy porannym uruchamianiu
Uszczelka napewno nie. Nie ten przebieg na uszczelke. Pod samochodem czasem jest mokre, ale jak już wejde pod samochód to za ch.. nie wiem skąd to leci... Co do tego odpowietrzania, robi się to na uruchomionym silniku?- Problem ze skokiem obrótów do 2tys przy porannym uruchamianiu
Niee, napewno on za szybko znika niż by to miało być z parowania. Nie wiem jeszcze gdzie ucieka. Jak narazie trójnik za blokiem względnie suchy, chłodniczka oleju też. Niepokoi mnie tylko, że czasem słuchać jak rano uruchamiam przelewanie sie cieczy do nagrzewnicy, jakby była pusta. No ale we wnętrzu samochodu jest sucho, nie widać jakichś wycieków czy plam.- [B5 ADR] Srebrny ADRek by Grabek
Jak finanse pozwolą, to będzie zrobione wszystko za jednym zamachem, co by pare razy na podnośnik nie wjeżdżać ---------- Post dopisany 06-03-2014 at 15:07 ---------- Poprzedni post napisany 19-12-2013 at 23:09 ---------- Wczoraj wymieniona maglownica i pompa, zalane LHM'em. Olej zmieniony na Motula X-Cess 5w40, różnica w pracy silnika odczuwalna, cieszej pracuje. Wleciał też gwint Vogtland, dolna rozpórka i przy okazji letnie koła (wciąż szukam 2 opon, może ktoś pomoże?) Zdjęcia niebawem jak ją umyje. ---------- Post dopisany 09-03-2014 at 11:50 ---------- Poprzedni post napisany 06-03-2014 at 15:07 ---------- Tak to teraz wygląda. ---------- Post dopisany 16-04-2014 at 18:35 ---------- Poprzedni post napisany 09-03-2014 at 11:50 ---------- Jutro w końcu będą ogarnięte nowe oponki letnie. A tymczasem spocik z Prezesikiem18 - [B5 AFN] Avant by tfk