Treść opublikowana przez Grabek94
-
Plywanie auta po drodze.
Tak też czasem bywa, że nie wiesz, co pomogło, ale ważne, że pomogło
-
Dziwne skrzypienie
Mechanik powiedział, że wahacze też bez luzów, sprawne. Musze pojechać do innego mechanika, niech sie wypowie. Jutro odzyskam samochod to zobaczymy czy to byla wina mcpersona czy nie. ---------- Post dopisany 02-04-2014 at 14:59 ---------- Poprzedni post napisany 01-04-2014 at 19:22 ---------- Zrobione, cisza i spokój. Wina leżała po stronie górnego mocowania.
-
Dziwne skrzypienie
Przy hamowaniu też. Łącznik był niby sprawdzany i diagnoza, że dobry.
-
Dziwne skrzypienie
Masz ori amorki czy gwint? U mnie też pojawiło się to skrzypienie 2 tygodnie po założeniu gwintu. U mnie od strony kierowcy. Wahacze zostały wykluczone, a wg mechanika jest to wina amortyzatora/sprężyny/mocowania. Jutro wstawiam samochód na warsztat i podzielę się, co to było.
-
[B5 ADR] Avancik 1997r - mokra włoszka
Bardzo ładna jest Daj fotki środka.
-
obniżenie zawieszenia
Miałem -40 kit założony. Teraz jest niżej o jakieś 3 cm około. Musiałbym pomierzyć.
-
obniżenie zawieszenia
Właściwie to nie mierzyłem nawet. Jest około 61 może 62? Nie mam pojecia. Jeśli na gwincie może być komfortowo to tym byłem miło zaskoczony jesli chodzi o dziury itp.
-
Plywanie auta po drodze.
Generalnie nikt mi jeszcze tego nie wytłumaczył. Każdy poprostu mówi, że pomaga
-
Plywanie auta po drodze.
Spróbuj zrobić jeszcze jedną rzecz. Zamień przednie koła z tylnymi i zobacz, jak będzie. Kolega mówił, że bardzo duża różnica może być w jakości prowadzenia i nikt nie wie konkretnie czemu.
-
obniżenie zawieszenia
Kupiłem używkę, a jeżdże na nim od miesiąca
-
Plywanie auta po drodze.
Jak tam? Problem rozwiązany?Na jakim ciśnieniu w oponach jeździsz?
-
obniżenie zawieszenia
Na Vogtlandzie jeżdżę i jest jak narazie bardzo dobrze. Jestem z niego zadowolony.
-
Plywanie auta po drodze.
Po wrzuceniu gwintu polecam zrobić zbieżność. Daj znać co i jak.
-
Plywanie auta po drodze.
Jakieś postępy?
-
Gwint FK piszczenie
I pewnie tylko przy skręcaniu w prawo lub jeździe na wprost przez jakieś nierówności co? Narazie pobawie się z tymi wahaczami i zobacze co będzie. Okazuje się, ze górne nie muszą mieć luzu, żeby właśnie tak skrzypieć. Z racji, że przy amortyzatorze są skrecone na śrube z nakrętką to wina musi być po drugiej stronie wahacza, tak jak mówiłem, od strony zwrotnicy, bo tam ta końcówka pracuje. Dam znać czy się poprawiło po tym zabiegu. ---------- Post dopisany 17-03-2014 at 22:28 ---------- Poprzedni post napisany 16-03-2014 at 23:06 ---------- Koledzy, skrzypienie ustało po wstrzyknięciu oleju. Wczoraj jeszcze wstrzyknałem kilka kropel tylko, dziś miałem pooprawić, ale widocznie się ułożyło po tamtym już i jest cisza. Polecam.
-
Plywanie auta po drodze.
No bo własnie jakby było koło szersze typu 225 to mógłby pływać po koleinach. A tak to sprawdź narazie to jakąś breszką i daj znać co i jak.
-
Plywanie auta po drodze.
Stan amorków, ale skoro były wymieniane to raczej są w dobrym stanie. Sa też jakieś tuleje mocujące ławe do budy. Sprawdź je też mimo, że nie jestem pewien czy mogą one mieć wpływ na prowadzenie. Łączniki stabilizatora też wymienione? Jakie masz opony i felgi?
-
Plywanie auta po drodze.
A sprawdzany był magiel? Może ma jakieś delikatne luzy?
-
Plywanie auta po drodze.
Sprawdź tuleje tylnej belki kolego. To może być ich wina.
-
Jaka różnica ?
Z tego co mi wiadomo, różnią się górnymi mocowaniami amortyzatorów tylnych, ale głowy nie dam. Może ktoś jeszcze się wypowie.
-
Gwint FK piszczenie
Jeśli u was ten dźwięk wygląda tak jak "skrzypienie" podczas opuszczania samochodu z lewarka z zaciągniętym ręcznym, z tym, że ten dźwięk jest krótszy, to kolega polecił mi wstrzyknięcie oleju w gumowe osłony tulei wahaczy od strony koła. Prawdopodobnie bedą to któreś z górnych. Jutro tak zrobie i zdam relacje.
-
Tylne lampy po lifcie do przed liftem ?
Ale kolega pytał o tylne lampki. Pasują P&P
-
Gwint FK piszczenie
U mnie śruby mocujące błotnik siedzą mocno. A dźwięk takiego skrzypienia metal o metal dochodzi jakby zza puszki ECU, albo spod niej. Nie wiem co to może być
-
Gwint FK piszczenie
A to niby prawa strona częściej wpada w dziury no nie? Ciekawe co z tym błotnikiem
-
Gwint FK piszczenie
Aż pójdę sprawdzić. Możesz wrzucić zdjęcie poglądowe które dokładnie śruby?