Treść opublikowana przez ghost1717
-
[B6 ASN] Brakuje mocy powyrzej 3,5 tys obrotów
Sprawdz schemat podcisnien czy wszystko sie u Ciebie zgadza, może mechanik podczas robienia rozrządu coś źle podłączył ?? Ja bym szukał nieszczelnosci podcisnienia... sprawdz wszystkie gumowe wężyki pozdrawiam
-
[B6 ASN] Brakuje mocy powyrzej 3,5 tys obrotów
sprawdzałes skracanie kolektora dolotowego ? Filtr powietrza ? Jaki przebieg ? Rozrzad zrobiony ?? Co pokazał VAG??? pozdrawiam
-
[ALL B7] 2.0TFsi Ciśnienie doładowania dolna granica przekroczona p0299 N75
sprawdzałem z ciekawosci jak zachowuje sie cisnienie doładowania ( chyba kanał 115 lub 116 ) chodzi o wartosci wymagane i aktualne... Turbo z DV FORGE ładuje dokładnie tyle ile chce komputer i nie zauważyłem aby posiadał gorszy czas reakcji niż seryjny... Może Adam Ty sie wypowiesz ??
-
[ALL B6] BGN ASN RÓŻNICE PILNE
podaj mi na PW VIN auta to sprawdze dokładnie czym sie różnią te silniki pozdrawiam
-
[ALL B7] Przerobienie panelu sterowania BNS.
A ja jestem ciekaw czy taki panel zagadal by z moim RNS-e ??
-
[ALL B6] Migajacy check engine
Czesc ! pisalem Ci juz ,ze w tych silnikach problemem byl niedokrecony kolektor dolotowy , nieszczelnosc nawet mala moze nieznacznie wplywac na prace silnika , ale przy wiekszym przebiegu uwali Ci cewki dlatego pisalem SPRAWDZIC USZCZELKI POD KOLEKTOREM DOLOTOWYM! Przeczytaj artykul ktory masz w linku wyzej... U mnie byly te same bledy a w dodatku piszesz ,ze auto chodzi jak by mialo turbo... dla mnie to sygnal ,ze ewidentnie masz nieszczenlosc na dolocie! jesli dzieje sie to tylko na jednej stronie silnika to bez sprawdzenia tego ani rusz.... pozdro
-
[ALL B6] Migajacy check engine
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9a5c2c9af4488d1a.html
-
[ALL B6] Migajacy check engine
kolego a jak rozrząd ? Jaki przebieg ma auto ? Jak tam cewki ? Kiedy były wymieniane swiece ?Jeśli migał Ci check to sygnalizował CI pojawienie sie błedu w sterowniku silnika... ODCZYT BŁĘDÓW a potem pomożemy ) pozdro ps. wstepna diagnoza- cewka/swieca ale jak odczytasz błędy to będziemy wiedziec na 100% EDIT. AKKU ma bardzo duży wpływ na auto... Mogą również konczyc się szczotki w alternatorze i raz moze byc ok a czasem nie sprawdz miernikiem jak mają sie napięcia na akku podczas odpalania i pod obciazeniem. Słaba bateria ma wpływ na adaptacje silnika!!! EDIT 2 : przypomniało mi sie ,że silniki 3.0 miały bardzo czesto problemy z szczelnościa kolektora dolotowego, u mnie wysąpiła własnie identyczna usterka ( migajacy check , auto nie ma mocy szczególnie na wysokich obrotach) po odkreceniu kolektora dolotowego widac odrazu gdzie "podwineła" sie uszczelka, spowodowane jest to "siadaniem" od temperatury uszczelki , czasami pomaga dokrecenie kolektora dolotowego. SPRAWDZ KLAPY W KOLEKTORZE CZY DZIAŁAJĄ PRAWIDŁOWO.
-
[B6 ASN] Sinik bierze dużo oleju
ja leje CASTROLA 10W60 i wszystko w normie , to jedyny pełny syntetyk o tych parametrach , na 5w40 tez mi lykała na 15 tys z max na min na bagnecie ale nic nie musialem dolewac chyba ,ze ganialem naprawde ostro ( autostrady itd )
-
[B6 ASN] Pytanie o błąd wałka rozrządu
Nie straszcie chłopaka przestawionym rozrządem... LUDZIE!!! do wymiany czujnik pozycji wałka rozrządu chyba około 60-100 zł w ASO szukaj czujników w głowicy od sciany grodziowej są 4 po 2 w każdej głowicy od strony przedziału pasażerskiego pozdrawiam Łukasz ps. Jeśli rozrząd był na czas zrobiony to wszystko powinno być ok, spytaj sie kolegi czy nie zauważył dziwnego falowania obrotów lub przytrzymywania obrotów nienaturalnie powyżej jałowego tj. 1100 rpm- 1300 jeśli tak to na 100% czujnik!
-
[ALL B5] Po wymianie zawieszenia - auto stoi za wysoko
jakie amortyzatory i jakie spreżyny Ci założyli ? Jak chcesz to podaj Vin auta to sprawdze CI jakie powinny być w Twoim modelu
-
[B7 BPW] Z D na S
Kolego niby skrzyni nie powinno sie nic stać ( sprawdzałem w BMW e-39 i nic sie nie stało ) jednak aby wrócic na D najlepiej sie zatrzymac , nacisnac hamulec i dopiero włączyc D. Włączenie D podczas jazdy może spowodować mega szarpniecie i być może nic sie nie stanie ale trzeba miec na uwadze ,ze to nie jest normalne włączenie biegu. Jeśli zależy Wam na swoich skrzyniach to D tylko na POSTOJU!!pozdro
-
[B7 BPW] Z D na S
z D na N i odwrotnie tylko na postoju! jesli chodzi o D i S mozesz zmieniac w dowolnym momencie to samo tiptronic
-
[ALL B6] Zawieszenie - koszty
- [ALL] Piszczące hamulce...
ja na piszczące hamulce mam tylko jeden sposób są to KOLCKI FERODO ... piszczały u mnie textary , ATE ... ;/ założyłem FERODO i cisza ! Nie pylą i są naprawde ciche jak ktoś chce to moge załatwic w dobrej cenie kontakt PW pozdrawiam edit: TRW piszczały po 3-4 tys km ABS - założone dla testów też piszczały wychodzi na to ,że moge mieć tylko FERODO bo tylko one naprawde dobrze hamują i są CICHE!!! Warto przyjżeć się prowadnicy zacisku hamulcowego. Sa one w kształcie śrób i lubią być czasami pokrzywione przez nieudolnych mechaników, całość musi chodzic płynnie w całym zakresie i być dobrze przesmarowana odpowiednim smarem np. miedzianym , jak ktoś chce nr. prowadnicy do b6 to moge podac bo warto wymienic koszt okolo 10-15 zł za szt. ale najczesciej problemem tak naprawde są klocki a mianowicie MIESZANKA cierna klocka- [ALL B6] Zawieszenie - koszty
Kolego ja mam LEMFORDERA ORI DO B6 za okolo 1600-1700 zł komplet!! decyzja należy do Ciebie czy warto bawic sie w jakies FEBI... w dodatku mam gwarancje na 2 lata lub 150 tys km warto sprawdzic tylnie łączniki stabilizatora - ludzie zapominają o ich istnieniu co do amortyzatorów to tylko KAYABA lub SACHS SUPER TOURING pozdro- [ALL B5] Klekotanie silnika b.ważne.
Koledzy oto co mówi ELSA w sprawie Waszych problemów z zaworami... : Sprawdzanie hydraulicznych popychaczy szklankowych Niezbędne narzędzia specjalne, testery i urządzenia pomiarowe oraz wyposażenie - Szczelinomierz - Klin drewniany lub z tworzywa sztucznego Przebieg sprawdzania Wskazówkat Hydrauliczne popychacze szklankowe nie mogą być naprawiane. - Nierównomierne odgłosy zaworów podczas uruchamiania są normalne. – Uruchomić silnik i poczekać, aż płyn chłodzący osiągnie temperaturę ok. 80 °C. – Podwyższyć obroty silnika na 2 minuty do ok. 2500 obr./min, ewentualnie przeprowadzić jazdę próbną. WskazówkaW przypadku ustania nierównomiernych odgłosów zaworów, ale pojawiających się ciągle podczas użytkowania samochodu na krótkich odcinkach, wymienić zawór zwrotny oleju na nowy. Miejsce zamontowania zaworu zwrotnego oleju: pod pokrywą przy kolektorze ssącym → Poz.. Jeśli hydrauliczne popychacze szklankowe są nadal głośne, ustalić, który popychacz jest uszkodzony w następujący sposób: – Wymontować osłonę głowicy silnika: po lewej stronie → Rozdział, po prawej stronie → Rozdział. – W samochodach z ogrzewaniem postojowym wykręcić śruby -patrz strzałki- rury wydechowej ogrzewania postojowego/dodatkowego na osłonie tłumiącej hałas. – Poluzować śruby lub zamknięcia szybkomocujące -1- i -2- i zdjąć osłonę tłumiącą hałas z przodu. – Obrócić wał korbowy na śrubie centralnej koła do paska zębatego zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż krzywki cylindra, który należy sprawdzić, będą skierowane w górę -patrz strzałki-. – W celu określenia luzu między krzywką a popychaczem szklankowym, wcisnąć w dół popychacz szklankowy klinem drewnianym lub z tworzywa sztucznego. Jeżeli między wałek rozrządu a popychacz szklankowy można wcisnąć szczelinomierz 0,20 mm: – Wymienić popychacz szklankowy → Rozdział „Wymontowanie i zamontowanie wałków rozrządu i nastawnika wałków rozrządu“.- [ALL B6] Automatyczne zapalanie świateł
sprawdzcie 00021 pozdro- [B6 AMB] Usunięty zbiornik węgla aktywnego.
auto moze Ci gasnąc... u mojego kolegi powodowalo to palenie sie bezpieczników od pompy paliwa. Poprostu bak nie odpowietrzał sie i pompa paliwa nie mogła uciągnąc paliwa co powodowało przepał bezpiecznika. Pomogła jazda z lekko odkreconym korkiem baku paliwa. Co sie stało ,że wywaliłes zbiorniczek z węglem ?? pozdro- [B6 AVF] Przekodowanie wskaźnika paliwa FIS
postaram sie jeszcze dzisiaj bądzcie cierpliwi ;D dodam od siebie ,ze sprawa nie dotyczy kodowania a wartosci w odpowiednich kanałach... puźniej napisze co i jak- [B6 AVF] Przekodowanie wskaźnika paliwa FIS
koledzy jest możliwośc zmiany metody wskazywania paliwa z statycznej na dynamiczną... dam jutro znac jak pujdzie zmiana kodowania w moim aucie ostatnio przez przypadek znalazłem taką opccje. Jutro jak spr. podziele sie z Wami czy działa pozdro- [ALL B7] 2.0TFsi Ciśnienie doładowania dolna granica przekroczona p0299 N75
TFSI_fan mam taki sam sprzet jak Ty i robiłem już co trzeba z Adasia autem i jak narazie czekamy za nowym DV... mb83 wydaje mi sie ,że za szybko sie poddajesz nie taki TFSI straszny ja stawiam na nieszczelnosc ew.DV nic innego raczej nie może powodować tego błedu pozdro Lukasz- [ALL B8] Nie działa radio oraz środkowy wyświetlacz
chyba gorzej juz nie będzie , śmiało możesz je po koleji wyciągnąc i spr po koleji. Nie wylałes niczego w aucie ? nie zawilgociłes czegos ???- [ALL B8] Nie działa radio oraz środkowy wyświetlacz
bezpieczniki sprawdzałes ? ;> pozdro- [ALL] Zregenerowane wahacze !! fotki
A co z resztą wachaczy np. górnych ?? Je tez da sie zregenerować ?? Ja ogolnie jestem za kupnem nowych... Ile koszt takiej regeneracji ?? pozdrawiam Łukasz - [ALL] Piszczące hamulce...