Treść opublikowana przez jarek39
-
2.0 alt
spoko chodzi na gazie ja przejechałem 30 tys. i ok.oczywiscie musi byc w pełni sprawny (czyli na BP tez musi dobrze chodzic).szfagier ma 1,8t 163kuce w b7 i tak naprawde to wielkiej ruznicy nie ma maze troche 1.8t lepiej z miejsca idzie ale puzniej na trzecim biegiu to ruznica naprawde minimalna.mam tez a6 c5 2,8 LPG to to juz naprawde jedzie....
-
Komunikat "zbyt mało oleju" pomimo odpowiedniego poziomu
tak spuszczas olej a potem odkrecasz trzy srubki id czunika i go wyciagasz
-
Zasięg pilota
panowie ponawiam pytanie co mam zrobic z tym słabym zasiegiem.
-
Czy to moze byc sonda?
obroty wolno spadaja bo to juz taka przypadłosć 2,0 a nwet ostatnio 1,8t jezdziłem i to samo.u mnie niedawno padła pierwsza sonda ale to odrazu vag pokazł bład sondy.musisz porobic logi i bedziesz juz cos wiedział.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
przejechałem prawie 2tys. bez kontrolki wczoraj sie zapaliła (maski tez starałem sie nie otwierac) dzis na zimnym sprawdzałem olej 3/4 moze nawet wiecej na bagnecie.na zdrowy rozum (jestem mechanikem z wykształcenia i pracowałem 3lata w zawodzie) to czujnik do wymiany.tyle ze u ciebeie Dajmon nie pomógł??u mnie asz tak duzo nie ubywa tego oleju. ---------- Post dopisany at 08:26 ---------- Poprzedni post napisany at 08:21 ---------- wczoraj byłem ze szfagrem kupic audi a4 b7 1,8t 163km 2007r. załozony juz gaz princa niemiecki i kupiliśmy 32 tyś. dał.i wcale nie ma jakiegos wielkiego szału na 1 i 2 moze troche lepiej odchodził a potem juz go doganiałem swoją a4.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
dajmon i jak tam na tym valvoline bo u mnie po 2tys. km zapaliła sie oli min
-
dławienie się przy szybszym wciskaniu pedału gazu
mam to samo od roku jak lpg załozylem czyli jakies 20tys. nie ma to wielkiej ruznicy w jezdzie bynajmniej mi tak sie wydaje. ---------- Post dopisany at 21:07 ---------- Poprzedni post napisany at 20:32 ---------- no to dziwne ja tak miałem ale mi odrazu bład sondy pokazywao wymieniłem i ok,
-
Wysokie obroty, wycie silnika ,sprzegla przy zmianie biegow.
u mnie sprawdzałem szczelnosc dolotu i nic nie zauwazyłem chyba ze cos mi umkneło uwadze ale to mało prawdopodobne.jakiegos wielkiego problemu z tym nie ma ale mam a6 c5 2,8 lpg i galaxy 1.9 tdi 150km i tu fajnie szybko obrotyy spadja
-
Wysokie obroty, wycie silnika ,sprzegla przy zmianie biegow.
a gdzie u ciebie łapało lewego powietrza?
-
Spadek mocy po nagrzaniu silnika
rzeczywiscie tez wydaje mi sie ze na zimym lepiej jedzie a napewno szybciej schodzi z obrotówjak sie go podkreci .
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
jaki olej masz?ile km przejechałes od wymiany asz ci sie zapaliła?
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
ja chyba kupie emulatora (11zł) tylko zobacze czy na benzynie tez bład kata bedzie pokazywac.bo jesli nie to trzeba gaz wystrojic.u mnie 1500km chyba przejechane i nic narazie sie nie dzieje ale cały czas obserwuje (z 500km nie podnosiłem maski specjalnie ....)
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
pewnie tak u mnie tez check sie zapala (bład katalizatora).lepiej juz strumienice wspawac ciszej bedzie no i oczywiscie sonde trzeba oszukac zeby błedu nie wywalało. ---------- Post dopisany at 08:39 ---------- Poprzedni post napisany at 08:36 ---------- Dajmon czego nie zalałes 5w50 valvoline tylko 5w40 (mam nadzieje ze ci pomoze) u mnie 5w50 zadziałał.
-
Spadek mocy po nagrzaniu silnika
mam nadzieje. ---------- Post dopisany 29-03-2014 at 20:05 ---------- Poprzedni post napisany 27-03-2014 at 20:01 ---------- wymieniłem juz sonde.przejechałem tylko 20km i nie ma błedu zadnego narazie.martwi mnie tylko to ze na vagu nie chce mi przeprowadzic testu sondy.wydaje mi sie ze lepiej przyspiesza ale ciezko mi to powiedziec bo mam jescze a6 c5 2,8 no i zawsze w tej a4 to mi brakuje po pedałem. ---------- Post dopisany 05-04-2014 at 08:05 ---------- Poprzedni post napisany 29-03-2014 at 20:05 ---------- autko chodzi dobrze przejechałem z 400km tylko ze wczoraj mi checka wywaliło podpiołem i bład znany wszystkim 16804-system katalizatora ponizej progu wydajnosci strona 1.nie wiem czy jezdzic tak czy założyc emulator na 2 sonde, a moze trzeba gaz wyregulowac?
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
no jak uwazasz, z doswiadczenia wiem ze klijenci sa rózni wszystko zalezy od gadki i ceny.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
ja to bym chyba na twoim miejscu prubował sprzedac audiczke?i mnie wkurza ten oil min i wolno spadające obroty (to chyba juz urok alt) tez juz miałem sprzedawac i kupic albo 1.8t albo 3.0 albo 1.9 tdi 130KM. ale narazie mam spokuj z tym oil min po zalaniu valvoline 5w50 (2tys. przejechane) zobaczymy co dalej.chociarz gdyby nie mój slub w lipcu to juz pewnie bym sprzedawał.
-
Szarpnięcie po przełączeniu na Pb
nie ma co narazie kombinowac jak sie pogorszy to wdedy cos mozna robic.
-
Szarpnięcie po przełączeniu na Pb
u mnie tez tak jest ale to naprawde tylko sekunda jak sie przelancza z lpg na bp mi to jakos mocno nie przeszkadza ale wczesniej to mi bardzo szarpało a okazalo sie ze sonda padła.gazownik powiedział ze sa jakies nowe filtry gazu z dodatkowa regulacją i to podobno eliminuje lekkie szrpniecia moze sie skusze bo koszt 50zł.
-
Wysokie obroty, wycie silnika ,sprzegla przy zmianie biegow.
i co panowie?wymyslił ktos cos ciekawego z tymi obrotami bo u mnie tez wolno spadają? czysciłem przepustnice, odme, przepływomierz, adaptowałem przepustnice, bawiłem sie tym czujnikem sprzegła (regulowełem trzpien) i nic nie dało.dodam ze jak jest zimny silnik to wydaje mi sie ze szybciej obroty spadają
-
Problemy zwiazne z LPG
tak tez zrobie bo wlasnie jezdzilem i zaczl juz tragicznie szarpac na benzynie jak i na gazie.wymieniłem czujnik temp. juz błedu nie wyżuca.sprawdziłem sonde lambda i niestety uszkodzona-i to własnie chyba ona jest powodem moich problemów, trzeba bedzie wymienic. ---------- Post dopisany 30-03-2014 at 20:17 ---------- Poprzedni post napisany 26-03-2014 at 20:36 ---------- sonda wymieniona i juz jest oki.
-
Przepływomierz
tez drutem naprawiłem i śmiga ładnie-podszlifowałem tylko taka małą faske na dzwigni łopatek zeby sie drut nie ześliznoł.
-
Spadek mocy po nagrzaniu silnika
tak sprawdze tylko moj vag nie moze.musze sobie jakis lepszy zalatwic zebym mogl we wszystkie opcje wejsc.na forum gdzies tam kiedys bylo jak to sie sprawdza? ---------- Post dopisany at 18:46 ---------- Poprzedni post napisany at 12:38 ---------- usprawniłem swojego vaga i przetestowalem sondy.tak jak myslałem pierwsza sonda uszkodzona (B1-S2 not ok).wymieniłem tez czujnik temp. oczywiscie oryginał i juz nie wywala błedu 17700-termostad-przerwa obwód przerwany, 17698-czujnik temperatury silnika-sygnał za mały.teraz trzeba kupic sonde i wymienić dzwoniłem i koszt to 350zł z BOSCHA.ciekawe czy z wtyką czy trzeba bedzie lutowac kabelki (sztuk 5).Zamówie jutro to sie zobaczy?
-
Problemy zwiazne z LPG
na bp tez.
-
Problemy zwiazne z LPG
filtry i cały przeglad gazu robie regularnie.tak od poczatku ale ostatnio troche narosły i czuje spadek mocy.mam bład czujnika i pierwszej sondy.mechanik twierdził ze czujnik temp. moze wywalac bład sondy i dlatego wszystko jest nie tak.zobaczymy wymienie ten czujnik temp. (koszt oryginału kolo 50zł) jak pomoze to fajnie jak nie to lambda a tu juz koszt powyzej 300zł.
-
Problemy zwiazne z LPG
jak sie nagrzeje to juz nie szrpie