Treść opublikowana przez marzol
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Wgrałem ten wsad i wygląda na to, że wszystko działa poprawnie RDS'a i nawigację też udało mi się ogarnąć. Kolego bediks jeszcze raz wielkie dzięki. Wie ktoś jak można sprawdzić na VAG'u temperaturę oleju?
-
Sirio Twin Car w A4?
No właśnie mam jedynie antenę GSM w tylnym lewym błotniku. Nie chcę nic wiercić i zastanawiam się właśnie, czy w miejsce po GSM można wsadzić np Sirio Tajfun?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ogromne dzięki za ten wsad, ale w mailu jest właśnie napisane, że 'działa wszystko, oprócz temp oliwy', a na tym mi właśnie zależy. Spróbuję wrzucić go jutro do licznika i zobaczymy, czy pójdzie.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
[email protected] Generalnie chodzi o to, że kupiłem licznik angielski, przełożyłem tarcze i wgrałem swój wsad. A efekt opisałem powyżej. Kolejną sprawą jest to jak zgrać ten licznik z Navigation Plus. Na moim wsadzie wyświetla komunikaty i stacje radiowe, a na wsadzie angielskim niestety nie. Domyślam się, że trzeba zrobić adaptację, tylko nie wiem jak
-
Sirio Twin Car w A4?
Montował ktoś z was tą antenę w sedanie? Jak to zrobić, żeby było dobrze?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Koledzy kupiłem licznik 8D0 920 980 K wgrałem wsad 8D0 920 931 A. Praktycznie wszystko najważniejsze działa poprawnie. Niestety przestał działać wskaźnik temperatury oleju. Tzn, po przekręceniu stacyjki pokaże temperaturę, ale po chwili opada na pozycję zero. Dodam, że na poprzednich zegarach wszystko było OK. Wnioskuję więc, że sam czujnik temperatury jest dobry. Czy może być to uszkodzenie licznika, czy może coś nie tak jest z wsadem?
-
Domykanie szyb i szyberdachu.
Spróbuj tak jak kolega wyżej pisze. U mnie działa to tak, że jak przytrzymam pilota na otwórz/zamknij to szyby zamykają się bądź otwierają.
-
Wyświetlacz komputera
Da się to naprawić. Samemu raczej nie, chyba że masz wprawę w lutowaniu gorącym powietrzem. Na Allegro ogłaszają się firmy, które to robią. Koszt wymiany razem z wyświetlaczem ok 350zł
-
Nie ma odciny ?
U mnie taka właśnie odcinka jest
-
Jaki termostat do 2.4 V6 / jaka temperatura otwarcia 87 czy 92
Reduktor powinien być na krótkim obiegu Chyba, że partacze podłączyli go inaczej... tak jak u mnie Póki jeździłem z uszkodzonym (otwartym) termostatem było wszystko OK. Termostat wymieniłem, a teraz czeka mnie jeszcze przerobienie podłączenia reduktora.
-
Jaki termostat do 2.4 V6 / jaka temperatura otwarcia 87 czy 92
Witam, przymierzam się do wymiany termostatu, bo auto długo się rozgrzewa, a w chłodne dni podczas jazdy nawet nie osiąga 90 stopni. To, że trzeba ściągnąć przód wiem, zastanawiam się tylko, czy trzeba ściągać pasek rozrządu, żeby wymienić ten termostat. Czytałem, że trzeba zsunąć go z rolek, ale całkowicie, czy tylko trochę? Czy po takim zsunięciu jest jakaś możliwość przestawienia rozrządu? Kolejnym pytaniem jest to, który termostat wybrać? Chcę kupić oryginalny, ale ETKA pokazuje dwie możliwości: - 078 121 113 F -> 87 stopni - 078 121 113 G -> 92 stopnie Zależy mi, żeby auto szybciej się grzało i szybciej przełączało na gaz. ---------- Post dopisany 01-07-2014 at 12:43 ---------- Poprzedni post napisany 28-08-2013 at 17:06 ---------- Jeżeli kogoś by to interesowało to okazało się, że oryginalnie włożone było 92 stopnie.
-
Stuka jak jadę po bruku, zawieszenie ok.
Ja u siebie również próbuję zlokalizować stukanie z przodu. Oczywiście szarpaki nic nie wykazały. U mnie stuka podczas jazdy po sporych nierównościach, ale również w momencie jak mocno przyspieszam i nagle puszczam gaz, żeby na przykład bieg zmienić Ciężka sprawa to zdiagnozować
-
Wycinanie katalizatora
Ja wyciąłem u siebie katy latem i powiem szczerze, że w ogóle nie jestem zadowolony. Dźwięk w ogóle nie jest głośniejszy, ale za to stał się jakiś taki dziwny, jakby wydech był nieszczelny. Poza tym z rana na ssaniu jak dodam gazu z potrafi nieźle strzelić w tłumik, czego przed wycinką nie zauważyłem.
-
Wahanie się obrotów
Ja też wymieniłem już sporo części i niestety nadal mam takie delikatne wahnięcia obrotów Pojęcie nie mam co to może być.
-
JeleniA4 spot info w pierwszym poście
A możesz kolego podać adres i nazwę tego zakładu, bo nie znam dokładnie Jeleniej i ta gorzelnia nic mi nie mówi., Z góry dzięki za podpowiedź.
-
JeleniA4 spot info w pierwszym poście
Znacie Panowie kogoś z Jeleniej Góry, kto pożądnie wystroi STAG'a? Kupiłem sobie kabelek, ale jak na razie tylko próbuję samemu coś ustawiać i średnio mi to idzie A mam już dość tak chodzącego auta, zwłaszcza przy obecnych temperaturach.
-
poduszki silnika
I bez kanału wymienisz poduszki. Nie wiem jak w 1.6, ale ja u siebie w V6 wymieniałem sam i nie było to wcale skomplikowane.
-
Jakie świece do silnika 2.4 V6 ARJ
Ja jeżdżę na NGK BKR6EK i je mogę polecić. Dodam tylko, że jeżdżę na LPG.
-
JeleniA4 spot info w pierwszym poście
Panowie znacie może kogoś w Jeleniej lub okolicach kto wymienia wyświetlacze FIS? Na moim już praktycznie nic nie widać
-
JeleniA4 spot info w pierwszym poście
Nie twierdzę, że nie masz racji, bo widzę że jesteś bardziej ogarnięty w tym temacie. Możesz mi go z lekka przybliżyć? Czym mam się kierować szukając takiego licznika (oprócz oczywiście sprawnego FISa)? Czy może być to licznik z zegarkiem analogowym (ja mam z cyfrowym)? Może być od anglika (nie chcę prędkości odczytywać w milach)? No i pozostaje jeszcze kwestia, czy może być od automatu? Wybacz, że zadaję takie pytania, ale w ogóle nie wiem od czego zacząć ogarnianie tego tematu.
-
JeleniA4 spot info w pierwszym poście
Poczytałem trochę na temat tego FISu i chyba zdecyduję się na wymianę samego wyświetlacza. Są ludzie na Allegro, którzy się tym zajmują i dają roczną gwarancję. Koszt ok 300zł. A cały licznik wcale nie tak łatwo jest kupić w tej kwocie. Poza tym to będzie w dalszym ciągu używany wyświetlacz
-
JeleniA4 spot info w pierwszym poście
Zna ktoś może kogoś w Jeleniej kto zajmuje się wymianą wyświetlaczy FIS?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam forumowiczów! Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem A4 2,4 2000r. Mam nadzieję, że będę zadowolony z auta