Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie świece do silnika 2.4 V6 ARJ


dieselmaniac

Rekomendowane odpowiedzi

Ja śmigam od zawsze na NGK i nigdy problemów z nimi nie było. Przewody muszą być sprawne, dobre jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na NGK BKR6EK i je mogę polecić. Dodam tylko, że jeżdżę na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ngk to bardzo dobra firma ,nie droga a dobra, ja jednym autem to 50 tys km zrobilem na lpg , drugim autem tez ngk a wytrzymaly 25tys km ,teraz juz tak jest ze wszystko robią na lipe ,im nowsze tym gorsze, chcesz lepsze to trzeba zaplacic ale kto wie czy juz na jakosci nie zbite lub trafisz na jakąs podróbke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do silnika ARJ wg ETKI - swieca NGK LongLive nr 101000035HJ

Ja stosuje tylko NGK - zakupiłem ostatnio 6 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś sie wypowie na temat taki świec: bosch 0242235748 ?:eusathink:

Mam u siebie pozakładane świece BOSCHA zrobione będzie już jakieś 20 tyś. km i jak na razie odpukać nic się nie dzieje.

Jeśli jest to dedykowana świeca do tego silnika jaki masz to co ma być nie tak. A to z regóły dobierają a to taką a to ma lpg i wówczas zaczyna się coś nie tak dziać ze spalanie, i mieszanką.

Bardzo dużo NGK sprzedają , na prawdę sporo bym powiedział że więcej niż BOSCHA czy BERU,. nigdy nie miałem nie przyjemności że by coś ktoś narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Denso K20TT. Jak wymienię i pojeżdżę to się wypowiem. Trudno jest wymienić samemu w "fałce"? Trochę to poupychane wszystko jest.

Edytowane przez irzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagasz plastikowe oslony glowic,wyjmujesz kable, wykrecasz stare swiece i zakladasz nowe nie ma nic trudnego przy zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie gdzie te świece poupychane ;) trzeba jeszcze zbiorniczek płynu chłodniczego okręcić i odchylić i tą karbowaną rurę od dolotu ściągnąć ( ja tak zrobiłem )

Ja poszalałem i założyłem ori 101000035HJ czyli takie jak kolega wyżej napisał ( wegług histori z ASO sumiennie wymieniali co 60 tyś km )

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGK BKR6EKUB ( dwu-elektrodowe) takie wg katalogu NGK powinny być w naszych silnikach. O dziwo jak wymieniałem to wcześniej siedziały 4 -elektrodowe NGK BKR6EQUP platynowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ori są 3 elektrodowe jeśli dobrze pamiętam

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do NGK to dobre są ori. Japan, natomiast narzekano na NGK china.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronach producentów są wyszukiwark do konkretnego silnika. NGK lub Denso tylko ważne aby to nie były podróby. Ja zakładam u siebie pierwszy raz Denso, a do tej pory było NGK. Tylko nie szalej ze świeczkami z metalami szlachetnymi bo to mity, żadnej różnicy. Sprawdziłem to osobiście i wiem co mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U siebie w ARJ 2.4 mam świece BOSCH FR6KI332S

Od ich założenie przejechałem już 60.000km(w tym 50.000 na LPG) i nadal silniczek pracuję pięknie, z czystym sumieniem mogę je polecić

Nie są drogie, a czytałem że mają żywotność 80.000km, więc jeszcze sporo na nich będę śmigał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGK made in France są gorsze jakościowo od tych wyprodukowanych w Japonii? Ostatnio szukając świec NGK nigdzie nie mogłem dostać tych Japan, wszędzie tylko z Francji były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...