Treść opublikowana przez peter22
-
Audi q5 kolejna sztuka do modzenia
Tak się zastanawiam, mam całe fotele wentylowane i czy by bebechów nie poprzekładać do fotela s4 żeby był wentylowany. wiadomo, ze to wymiany środkowe poszycie na skórę z dziurkami . Robił już ktoś takie rzeczy ??? Myślę ze temat spokojnie do ogarnięcia hmmm.
-
Olej w silniku
Generalnie castrol nie cieszy się dobra opinia . Ja bym zmienił po wcześniejszym zastosowaniu pukanki . Co do stanu 3/4 jest jak najbardziej ok nawet połowa stanu na mmi jest ok . Max nie zaleca się bo nie masz tak naprawdę wiedzy czy nie jest wlane za dużo oleju . Chyba ze masz jeszcze bagnet dolozony i możesz to kontrolować w taki sposób. Ja bym spuścił cały olej i zalał nowym innym niż castrol . Generalnie te silniki nie lubia long life service . Jak będziesz zmieniał olej pomiędzy 10 a 15 tys to powinien posłużyć .
-
Skrzynia biegów S-tronic w Audi A4 B8 cyklicznie lekko zasprzęgla w D na postoju/hamulcu
Generalnie pada cześć eksplatacyjna - dwumasa . Mechatronika pada przez to ze się jeździ na starym oleju . No mankamentem jest tylko obudowa skrzyni , która przy większych przebiegach daje się we znaki poprzez luz na lewej półosi . Ale można to zrobić raz a dobrze i nigdy już z tym nie będzie problemu . Ja jestem zadowolony z tej skrzyni . Nie wiem jak się spisuje 8 biegowa w audi . Ale fachowiec od skrzyni powiedział mi ze ten 8 biegowy automat co jest w BMW to masakra Dev miałeś coś jeszcze wymieniane z dwumasem??? U mnie półosie sprawdzone skrzynia sprawdzona , dwumasa wymieniona terkotanie podczas przyspieszania na każdym biegu w okolicach 1000-2000 cały czas jest . Koło pasowe wymieniali ci tez ?? Gościu od skrzyni nie poddaje się i szuka dalej zobaczymy może coś znajdzie. Ręce mi już opadają dźwięk jak by coś było poluzowane i wpadało w rezonans . Słychać to tylko przy delikatnym przyspieszaniu .
-
Audi q5 kolejna sztuka do modzenia
Generalnie po przełożeniu plastyku , tego gdzie jest całe sterowanie fotelem, wyglada jak by stad był . Jedynie co zdradza ze nie jest fabryczny to napis s4 . Ale może kiedyś jak się odkuje troszkę to zmienię ten kawałek skory
-
Audi q5 kolejna sztuka do modzenia
Fotele założone , jakoś nie było okazji zrobić zdjęć. Jak coś to mam lewy amorek do sprzedania do q5
-
Skrzynia biegów S-tronic w Audi A4 B8 cyklicznie lekko zasprzęgla w D na postoju/hamulcu
No mnie właśnie dopadła dwumasa , myślałem ze to wina półosi ( słychać takie terkotanie przy obrotach 1000-1900) zaprowadziłem na robienie półosi ale okazało się ze moja skrzynia jest jeszcze ok wymieniana była na nowa w aso przy 80 tys i nie ma żadnych luzów . Jak się później okazało hałasuje w ten sposób dwumasa . Cena jak dla mnie u kumpla w sklepie 2300 z zestawem śrub .
-
Audi q5 kolejna sztuka do modzenia
No i niestety Chińczyk się pomylił zamiast prawego wysłał mi lewy amortyzator . Co za debile . Teraz proponują mi 15 procent upustu na kolejny . wszczołem spór zobaczymy co i jak wyjdzie . Cały czas mnie zastanawia taka rzecz , niektórzy sprzedawcy na Allegro przy zwykłych amorach piszą ze pasuje do audi a4,a5,q5 ma ktoś możliwość zweryfikowania tego , bo jeśli pasują to taki aktywny tez powinien podrasować hmmm
-
Audi q5 kolejna sztuka do modzenia
wszczynam spór , więc zobaczymy jak się zakończy . do tej pory nie miałem problemów z ali jeśli chodzi o zwrot kasy
-
Audi q5 kolejna sztuka do modzenia
Prawy tył 8R0513026J Lewy tył 8R0513025J na Ali doliczyli mi 260 zł za przesyłkę z cłem . Narazie rozmawiam ze sprzedawca bo dostawa miała być gratis . Dla mnie to są ukryte koszty ale i tak taniej niż nowy ASO
-
Audi q5 kolejna sztuka do modzenia
Nowy , niestety używki niedostępne do q5 . Do a5 i a4 pełno na Allegro . Za regenerację krzyknęli 960 zł . Lewy amor trafił się nowy na ebay a prawy zamówiłem na aliexpres, dzisiaj przyszedł .
-
Fotel elektryczny
Problem rozwiązany . Nie wiem w jaki sposób ale uwalił się sterownik fotela , dziwne tylko ze wszystko inne działało poza regulacja . Sterownik podmieniony i wszystko działa jak powinno
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
zestaw naprawczy jest tylko na lewą stronę. u mnie jest większy luz na prawej . Gościu tłumaczył że na zestawie naprawczym nadal mogą występować drgania czy też trzepanie kierownicą ponieważ ten zestaw dociska tylko łożysko do skrzyni natomiast łożysko nadal będzie w obrobionej obudowie skrzyni tylko tyle że dociśnięte podkładkami z zestawu i blachą z zestawu . Półoś może nie chodzić jak to nazwać hmm centralnie tak jak to było fabrycznie. tak po krótce przez telefon mi wyjaśnił . Wcześniej dzwoniłem do Kielc do zapały gość który robił mechatronikę u ojca w q5 i on nie ma pojęcia o tych luzach. Dlatego postanowiłem zrobić to w ASO . Dobrze ze kolega w międzyczasie polecił mi gośćca do którego właśnie jade. Czytałem że to rozwiązanie , z rozwierceniem i wsadzeniem tulei jest najlepszym i w dodatku dożywotnim . Takie opinie w necie znalazłem.
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
wolę zapłacić i mieć zrobione jak należy . a gościu ma pojęcie bo robił niedawno kolegi skrzynie . pytałem w kilku miejscach u siebie i nikt nic nie wie nawet w aso VW byłem i też nie mają pojęcia za bardzo co i jak . w ASO części i robocizna wyszło by podobnie i nie wiadomo czy to coś by dało . Gościu wytłumaczył mi dlaczego zestaw naprawczy nie rozwiąże do końca problemu, ale nie będę się o tym rozpisywał .
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Witam ponownie . Dzisiaj rozmawiałem z fachowcem od skrzyni biegów . Zna dobrze temat naszych aut . Powiedział , ze zestaw naprawczy z aso można sobie w d*pę wsadzić . On robi tak, ze rozwierca otwór na większy wkłada tulejkę metalowa i dopiero łożysko . Robi to wszystko na aucie bez wyciągania skrzyni . Cena 1500zl max jeśli moje łożyska będą w super stanie to cena będzie niższa . W poniedziałek zaprowadzam auto . Jeśli wszystko ok to dam namiary na gościa .
-
Fotel elektryczny
dzisiaj podmieniłem ponownie fotele na stare i wszystko w nich działa. Najwyraźniej w nowych podczas wyciągania lub ponownego wkładania gdzies się oberwał kabel .
-
Fotel elektryczny
Witam , potrzebuje pomocy w usunięciu usterki fotela elektrycznego strona kierowcy , musiałem wyjąc fotel po ponownym jego włożeniu nie działa regulacja oparcia i siedziska. lędźwie działają normalnie . Czy jest jakiś bezpiecznik który odpowiada za lewa stronę ?? Prawa strona chodzi normalnie wszystko działa. Jest to audi q5 fotele z audi s4 . Przed wyjęciem wszystko działało normalnie. Gdzie szukać powodu usterki ?? Auto fabrycznie wyposażone welektryczne fotele .
-
A6 c7 3.0tdi
Ewentualnie z sq5 21 cali
-
Audi q5 kolejna sztuka do modzenia
Podchodzą spokojnie . Jedyne co nie podejdzie p&p to zderzak przedni z polifta . Chyba ze wymienisz tez maskę to wtedy podejdzie . Maska przy grillu ma inne załamania
-
Audi q5 kolejna sztuka do modzenia
Tez już takie miałem w swojej a6 c6 . Faktycznie zima zimno latem gorące . Trzeba się przyzwyczaić albo z czasem zmienić środek u tapicera na alkantarę . Narazie mam jeszcze małe dzieci wiec pełna skóra jest praktyczniejsza
-
A6 C7 lift by A-rek
Ładna polift z tymi lampami jest mega za....bisty???
-
Audi q5 kolejna sztuka do modzenia
Dla mnie prowadzenie bajka , wiadomo jak będzie mocno wiało to auto będzie bardziej podatne na podmuchy niż osobówka . Sq5 fajna sprawa . Jak będziesz kupował to sprawdź czy masz luzy na półosiach. Co do znaczka na fotelach to nie ma najmniejszego problemu . Tapicerstwo samochodowi zrobią ci napis jaki chcesz . Ja narazie zostawiam tak jak jest . Żeby to zmienić trzeba rozbierać cały fotel . Wcześniej kupiłem od s5 ale pan się rozmyślił i wystawił drożej na Allegro , nic mi o tym nie mówiąc . A ja czekałem sobie jak ten pajac na przesyłkę.
-
A5 8T Sportback 3.0TDI Audi Exclusive OEMS115 20' 10J
sq5 ??
-
Audi q5 kolejna sztuka do modzenia
Siemka dawno nic nie pisałem i nie modzilem w aucie . Dopadła moje audi przypadłość luzów na półosiach tzn na prawej lewa jeszcze ok . Ale będzie zastosowany również zestaw naprawczy na lewa stronę , żeby do tego nie wracać . Objaw u mnie to takie terkotanie w zakresie obrotów 1500-2000. Wydawało mi się ze jakaś obudowa się odkręciła , poluzowała , ale niestety wyszło coś grubszego . Części w aso na lewa i prawa stronę 940 zł bez zniżki . Ja będę miał 20 % rabatu . Teraz czekam na termin . Dodatkowo wylał mi się jeden tylni amorek . Niestety brak zamienników bo mam aktywne cena w aso zabija cena za jeden 2310 zł bez zniżki . Musiałem jeszcze wymienić wiązkę która biegnie od czujnika klocków bo zgniła , oraz czujnik od poziomowanie xenonow z lewej strony na wahaczu. A teraz coś co bardziej będzie mnie cieszyło Niestety z uwagi iż moje auto fabrycznie było wyposażone w ruda skore , musiałem jeszcze kupić cały tył i boczki . Tył jest czarny jeśli się będzie gryzło z przodem to będę malował środki na czerwono .
-
S TRONIC szarpie
Dokładnie może być tez wiązka do wymiany . W zestawie naprawczym jest wszystko . Jeśli auto na gwarancji to nie ma co się czaic . Jedz i niech robią tak żeby było dobrze
-
S TRONIC szarpie
Mechatronica do wymiany .