Treść opublikowana przez fireman tom
-
Mechanik okazał się oszustem i partaczem
Nie mam pojęcia co i jak robił. Poznałem tylko po uszczelce pod głowicą że jest nowa...
-
Mechanik okazał się oszustem i partaczem
No właśnie dlatego pytam jak gościa załatwić bo nie powiedział nic że zdejmował głowice i pewnie z racji że nie potrafił zrobić tego jak należy zostałem z przedmuchem na świecy. Rozrządu nie ruszał.
-
Mechanik okazał się oszustem i partaczem
Uszczelka jest nowa, nawet datę widać przy nr uszczelki.
-
Mechanik okazał się oszustem i partaczem
Domyślam się że grota nie mógł wyjąć i zdejmował głowicę...
-
Mechanik okazał się oszustem i partaczem
Witam! Chciałbym opisać co mnie spotkało w ostatnim czasie i zapytać Was jak ewentualnie ugryźć temat. Umówiłem się na wymianę świec żarowych w warsztacie do którego do tej pory jeździłem. Pech chciał że urwał się gwint na świecy. Mechanik podjął się że wykręci świecę. Zostawiłem auto, na drugi dzień nie kontaktował się ze mną a mnie nie było na miejscu. Po dwóch dniach dzwonię czy zrobił - odp że zrobił. Odebrałem auto zapłaciłem za 4 świece Beru + 100zł za robotę. Oczywiście bez rachunku. Na następny dzień gdy miałem więcej czasu zacząłem oglądać co tam namodził no i widzę: jedna świeca jest stara a nie nowa, widzę nową uszczelkę pod głowicą Pojechałem do niego i zaczął się motać że w nowej świecy uszkodził mu się gwint i takie tam... Kupił nową świecę, wymienił ale mam na niej przedmuch. Postawiłem go przed faktem że jadę do innego warsztatu i naprawiam auto na jego koszt na co przystał. W drugim warsztacie wstawili adapter w gwint ale tak krzywo partach rozwiercił gniazdo że dalej jest przedmuch. Mają jeszcze z tym walczyć ale nie mam już nerwów, nie wiem jak to się skończy i jak mam dochodzić swoich praw. Proszę o jakieś ewentualne sugestie koledzy...
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
No dolać muszę w sumie już ale zauważyłem, że poci mi się wąż przy zbiorniczku ten od wewnętrznej strony. Widzę że jest łączony tymi śmiesznymi zaciskami chyba w 3 miejscach. Wydaje mi się, że to jest przyczyna ubywania płynu. Magiel chodzi jak zawsze, żadnych niepokojących dźwięków. W IC mają LHM ale jakiś inny niż tutaj podawaliście. Czy ten będzie dobry?? http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/1715141918221-LHM_PLUS_1L_TOTAL-olej-lhm,scr_dItems.html
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
Koledzy na forum piszą że Febi jest do kitu i lepiej dolać LHM Plus Totala. Coś z tym febi jest nie tak? Miałem zapewne zalany zielony mineralny ale zrobił się taki bursztynowy.
-
Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7
Ja wiem że to nie jest idealny pomysł ale chyba pompy w ten sposób nie rozwale:)
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
To póki co uzupełnij będzie to z korzyścią dla pompy i magla ale warto pomyśleć o wymianie z ewentualnym płukaniem układu. Czy był wymieniany zanim nabyłeś pojazd można czasem poznać po zaciskach na wężykach. Zaciski na wężykach są takie jak do osłony przegłubu założone. chodzi mi o to że tego typu. Do kitu bo nie wiem jak rozpiąć.
-
Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7
Panowie mam pytanie: ubyło mi płynu delikatnie poniżej minimum. B5 only mineral oczywiście - mój jest już bursztynowy:). Na chwilę obecną wymiana odpada. Co dolać i czy ewentualnie można odessać ze zbiorniczka ile się da i dolać nowego a później tak od czasu do czasu odsysać i dolewać aż będzie czysty???
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
Nie mam pojęcia ile na tym jeździ. Ja kupiłem go jakieś 8 lat temu i nie zmieniałem .
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
Witam! Nie wiem czy już było ale cięzko przebrnąć przez wszystkie posty. W moim aucie a4 1.9 TDI z 1996r. mam olej mineralny G002. Tzn. był zielony kiedyś. Niestety trochę go ubyło i mam delikatnie poniżej minimum. Na szybko muszę dolać ale nie mam na chwilę obecną możliwości na wymianę. Jaki olej mogę dolać żeby nie narobić bałaganu?
-
Dziwne rzężenie i hałas sprzęgła lub skrzyni biegów
Ja nadal z tym jeżdżę - już ponad rok czasu. Tutaj nikt nie pomógł zdiagnozować co się dzieje ale po rozmowie z mechanikiem twierdzi on że to łożysko na wałku. Pojeżdżę chyba tak do oporu aż się skrzynia skończy...
-
Opadające drzwi , szum powietrza w środku
Ja z kolei mam opadnięte drzwi od strony kierowcy. Opadnięte są o ok. 1cm i ciężko się zamykają. Mam luz na zawiasie ale nie jestem w stanie określić na którym. Czy da się to wyregulować czy trzeba wymieniąc zawiasy?? Jaki koszt zawiasów jest??
-
Kupno nowej kosiarki spalinowej - co wybrać ?
Mam od 3 lat kosiarkę STIGA i polecam z czystym sumieniem. Porządna marka i sprzęt chodzi jak należy. Kupowałem w Stihlu.
-
Oleje Motul od dzika :) , Specjalna oferta Klubowa. Specific 5W40 5L+ filtr oleju 145zł :)
Witam kolegę! Potrzebowałbym olej - najlepiej Motul do VW Golf V 1.4 75KM silnik o oznaczeniu BCA. Jaki polecasz i jaka cena?
-
Luźny ręczny filmy a4 b5 1.8t
Dev mógłbyś napisać PW jaki koszt regeneracji u Ciebie bez malowania i jak długo to trwa? Chciałem napisać PW ale podobno nie mozesz korzystać z odbioru wiadomości:).
-
Luźny ręczny filmy a4 b5 1.8t
Dev wiem, że zajmujesz się profesjonalną regeneracją zacisków aczkolwiek rozbieranie wszystkiego, wysyłanie, czekanie (wiadomo jak jest z czasem) to nie taka prosta sprawa i nie zawsze tańsza. Jeśli problem stanowią zapieczone prowadniki zacisku to można to jak najbardziej zrobić samemu. No chyba że w grę wchodzi co innego ale w zacisku to jedynie jeszcze tłok. W każdym razie jeśli byłaby to wina tłoka to raczej problem byłby nie tylko w ręcznym ale ogólnie w hamulcach.
-
Luźny ręczny filmy a4 b5 1.8t
Tak jak Dev pisze problem powrócił. Dev co z tym fantem zrobić?
-
WOT - World of Tanks
No to i ja się dopiszę: na koncie mam już ok 13 tys bitew. Nick w grze: Giladpallaeon
-
KOSTKA STACYJKI - wymiana, fotostory, manual, zdjęcia.
Nie chcę kupować w ciemno więc rozbiorę i sprawdzę jaką dokładnie mam. U mnie w Inter Carsie mają tylko kostki 4MAX lub VEMO. Nie mam pojęcia co to za marki. W każdym razie koszt to ok 60zł. Jest jeszcze Febi za ok 57zł. Z tych marek to tylko FEBI mi coś mówi
-
KOSTKA STACYJKI - wymiana, fotostory, manual, zdjęcia.
No to pora się z tym uporać. Jakbyś mógł jeszcze doradzić jaką kupiłeś bo masa zamienników jest dostępna... Tańszych i droższych. A Ty jaką kupiłeś?
-
Wymiana przewodów paliwowych od wtrysków - pytanie
Witam! Przymierzam się do wymiany przewodów paliwowych od wtrysków 3.2mm. Od nowości raczej były nie wymieniane a zdaje się, że są już dość zmęczone. Mam tylko obawę o to, że zapowietrzę układ paliwowy. Da się to jakoś zrobić żeby nie zapowietrzyć autka? Ewentualnie jak później poradzić sobie z odpowietrzeniem?
-
KOSTKA STACYJKI - wymiana, fotostory, manual, zdjęcia.
Nie no spoko... Tyle, że koledzy którzy pisali o problemach z kostką bardziej wspominali o migających kontrolkach i problemach przy odpalaniu. U mnie się się przycina i cięZko przekręcić kluczyk jak jest ciepło i gorąco. Gdy jest zimno to kluczyk chodzi w miarę ok.
-
KOSTKA STACYJKI - wymiana, fotostory, manual, zdjęcia.
Odgrzewam kotleta. Czy przy uszkodzonej kostce może być taki objaw, że gdy jest zimno kluczyk przekręca się bez problemu a gdy jest gorąco to się przycina i ciężko go przekręcić (trzeba się nagimnastykować). Nie mam żadnych problemów ze wskaźnikami, kontrolkami itp. Tylko i wyłącznie ciężka praca kluczyka (przycinanie się). Panowie czy nikt tutaj nie zagląda?? Proszę o jakieś info bo nie wiem czy mam zabierać się za kostkę czy wymieniać stacyjkę...