Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

fireman tom

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez fireman tom

  1. Witam. Czy jest szansa na to aby ktoś odniósł się do mojego posta który jest ciut wyżej? Bardzo liczę na Waszą pomoc;)
  2. Witam Koledzy:) Przepraszam, że tak zaczepiam ale mam pytanko bo szukam kogoś z Częstochowy. Chcę kupić autko żonie. Wybór padł na Hyundaia I30. Znalazłem takowy w Częstochowie ale mam ponad 500km drogi. Czy byłby ktoś w stanie udzielić mi jakiejś informacji na temat tego komisu: Poltrop Plus ul. Kisielewskiego 63, 42-200 Częstochowa. NIe chcę tak w ciemno lecieć taki kawał więc zależałoby mi na jakiejś informacji czy gość nie kręci jakiś wałków:). W sumie stoją tam dwa takie Hyndaie. Podaję linki do aukcji: 1. Hyundai i30 21900.00 PLN. - otoMoto.pl 2. Poltrop Plus, Hyundai i30 1.6 D SERWIS PÓŁSKÓRA BEZWYPAD - otoMoto.pl Będę WAM bardzo wdzięczny za jakąkolwiek informację. Pozdrawiam - Tomek.
  3. No mój mechanik pompy nie wyciągał. Ot wymienił 2 uszczelki i cała filozofia. Jak sobie pomyśle że miałbym za to dać tak jak inni 650zł to... Masakra;)
  4. No to teraz rozumiem. Obroty nie falują i są takie jak przed robotą byli 861/min. Nie kopci i generalnie jest ok. Jeśli ze spalaniem będzie ok i nic nie szkodzi ta różnica to nie będę kombinował. Grunt żeby pompa już nie ciekła. Dziwią mnie ceny za robotę o których tu się pisze. Mechanik ode mnie wziął 150zł za robotę i części a wymieniał obie uszczelki pompy i króciec plastikowy od układu chłodzenia plus płyn do chłodnicy.
  5. Nie rozumiem. Dostaje więcej paliwa? Sądziłem że jeśli dawka jest mniejsza to dostaje mniej paliwa. Przed wymiana było 3.6 a teraz jest 1.4 to chyba mniej teraz paliwa dostaje. Tak jak pisałem po za tym wszystko gra. Nawet jakby lepiej odpala choć z tym nie było nigdy problemu ale jakoś tak lepiej;)
  6. Dopiero tu wpadłem a założyłem już nowy temat. Jestem po wymianie 2 uszczelek pompy. Wszystko jest ok. Nie szarpie i pali jak przed tem. Jedyne to to że przed wymiana dawka na vagu wynosiła 3.6-3.8 a teraz 1.6-1.8. Czy mechanik coś skopał? Czy coś się stanie jak nie zmienię dawki i ile taka zmiana kosztuje?
  7. Ale generalnie nic się nie dzieje. Tylko ta dawka jest inna. Czy coś się stanie jeśli w najbliższym czasie nie zmienię tej dawki?
  8. Witam. Puszczały mi uszczelki na pompie. Dziś mechanik wymienił je. Niestety nie posiada on vaga. Za to ja posiadam kabelek i przed naprawa sprawdziłem wartości w grupie 1 measuring blocks. Injection quantity wynosiło 3,4-3,6 mg/R a teraz po wymianie uszczelek wynosi 1,6. Auto pracuje równo i tak jak przed tem. Czy jest coś nie tak? Jeśli wartości są inne to co teraz zrobić?
  9. masz może nr tej cześci??
  10. Witam. Ostatnimi czasy ubywa mi troche płynu, nie jest to dużo ale denerwuje. Namierzyłem wyciek - cieknie pod plastikowym trójnikiem dokręconym do bloku silnika przy głowicy. Nachodzą na niego 3 węże wodne. Czy dam radę sam wymienić ten trójnik? Jak sie zabrać do wymiany, czy trzeba spuszczać płyn? No i ile ten trójnik kosztuje? Dzięki z góry za odpowiedź.
  11. da radę samemu wyminić ten oring??
  12. fireman tom opublikował(a) temat w 1.9TDI
    Witam. Mam taki mały dylemat. Od dłuższego już czasu mam problem z cieknącym olejem nad filtrem, to chyba chłodniczka oleju jest jeśli się nie mylę. Nie mam ubytków, nie leci ciurkiem, po prostu jak ręką się tam dotknie to jest mokro:) hehe (no i brudzi). Czy jest tam jakaś uszczelka, którą się wymienia?
  13. A to ma tak być?? czy coś jest nie tak?
  14. Może to śmieszne ale pierwszy raz to zauważyłem a raczej usłyszałem. Przy wymianie spalonej żarówki włączyłem zapłon bez uruchamiania silnika. Podszedłem silnika i usłyszałem dziwne właśnie tyrkanie z wtyczki (czujnik?) znajdującej się pod turbo a nad sprężarką klimy. Dotknąłem jej i przy tym tyrkaniu czuć jak ona drga. Niestety nie mam czasu zrobić fotki bo właśnie wyjeżdżam na tydzień. Cóż to może być?
  15. Klimę odgrzybiam sam co rok na wiosnę wg opisu który jest tutaj na forum. Nabiję klimę i poczekam na cieplejsze dni i zobaczymy co będzie dalej.
  16. Wszystko się zgadza tyle że właśnie na próbę najpierw nagrzałem w aucie i jak było już ciepło to nadal dmucha ciepłym. Mam nadzieję że macie rację i że to wynika tylko z mojej niewiedzy;)
  17. Sprężarka chodzi i słychać tyknięcie oraz to że silnik "dostaje obciążenie". Wszystko tak jak zawsze czyli niby ok. Vag nie pokazuje błędów. Jak dam na Lo to leci zimne powietrze a jak dam na 18-19 stopni to dmucha jak przy wyłączonej klimie. Nabijałem ją raz przez ten okres:|. Teraz miałem właśnie znów nabić ale najpierw muszę dojść co jest nie tak. Czynnik wymieniany był po kupnie więc już trochę minęło
  18. WItam! Mam problem z klimą, pierwszy od kupna auta czyli od 5 lat. Do tej pory wszystko było cacy. Wczoraj załączam klimę i leci ciepłe powietrze. Ostatnio miałem wymienianą uszczelkę miski olejowej. Sprężarka była zdejmowana i po za wtyczką nic nie było rozłączane. Nie wiem czy zostałą dobrze podłączona, dziś to sprawdzę. Autem żona pojechała do pracy:). Sprawdzę też po południu błędy bo mam vaga. Zastanawiam sie tylko czy samo rozłączenie wtyczki może być przyczyną niesprawności? Dodam że na vagu potrafie tylko na razie błędy sprawdzić
  19. No to i ja coś napiszę. Wymieniałem komplet wachaczy na Lemy kupine u kolegi Toma. Założone w 2009r. przy 209k km. Na blacie obecnie 256k km i zaczyna stukać lewa strona. Może nie aż tak mocno ale czasem słychać. Czuć pukanie jak ręką poruszam dwa górne więc niedługo będą do wymiany. Podejrzewam że gdyby nie te pieprz... drogi to by jeszcze trochę polatały:(
  20. No i koniec tematu. Jutro odbieram oponki - Bridgestone ER 300 Turanza 205/55/16. Cena za sztukę 300zł (a miało być 340 wieć troszkę utargowałem). Czekam na lato i podzielę się wrażeniami:)
  21. 30tys km na nowych LMO nabiegane i cisza Jak widać lepiej chyba odżałować trochę kaski i mieć spokój na dłuższy czas. Sam się wahałem ale teraz z perspektywy czasu patrząc - nie żałuję
  22. Czwarty sezon śmigam na Goodyearach Ultra Grip 7+. Kupione po przeczytaniu opinii w necie ale najbardziej sugerowałem się wypowiedziami z naszego forum. Po tym czasie mogę napisać, że był to rewelacyjny wybór. Co prawda w tym roku zimy brak ale w poprzednich latach spisywały sie kapitalnie zaróno w śniegu jak i błocie pośniegowym. Jeździłem na nich po lesie w kopnym śniegu i kumple którzy mięli Pirelki czy Micheliny poprostu nie nie dawali rady. Byłem pełen obaw przed zakupem - teraz polecam je sam z czystym sumieniem.
  23. No własnie chodzi mi o normalną jazdę i wiem już że to dobre opony. Jedyna rzecz której nie mogę znaleźć to jak się ma sprawa ze ścieralnościa w Bridgestone E300. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć ile te oponki mogą wytrzymać przy spokojnej jeździe?
  24. Ok Panowie wróćmy do tematu. Czy ktoś może coś napisać o ścierajności brigsów e300 turanza?
  25. Bardziej sugeruje się opiniami użytkowników niż testami:) dlatego pytam teraz was bo jakoś największe zaufanie mam do ludzi którzy tu się wypowiadają. Ok czyli jest dobra a jak się sprawa ma w trwałością i ścieralnością. Czy prze spokojnej jeździe na długo starczą? Jeżdżę z rodziną a więc nie szaleje

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.