Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

fireman tom

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez fireman tom

  1. Widziałem ten link, może coś wykombinuję ale drażni mnie już to i muszę się tym zająć.
  2. Dzieki zaraz poszukam Chyba ślepy jestem bo jakoś nic nie widzę
  3. Bawił się już może ktoś w próbę zdjęcia tapicerki (materiału) z fotela? Mam już otarcie i dziurę na boczku oparcia kierowcy i chciałbym wstawić sobie łatkę w to miejsce ale nie wiem czy to jest wykonalne.
  4. Dzisiaj ciężko znaleźć dobrego mechanika, zwłaszcza jeśli chodzi o skrzynię. Ja na szczęście dobrze trafiłem z moją przekładnią bo sprzęt chodzi jak trzeba a od remontu minął ponad rok
  5. Ja się powielę bo jeszcze zimą pisałem :gwizdanie: Mam zimówki Goodyear UltraGrip 7+ kupione przed poprzednią zimą. Pokazały się z bardzo dobrej strony minionej zimy więc z czystym sumieniem mogę je polecić.
  6. To popatrz jeszcze czy zacisk albo klocki nie mają luzu
  7. Myślę, że następnym razem zrobię dokładnie tak samo jak opisałeś Cała operacja u mnie polegała na spryskaniu silnika Fularem, potem odczekałem jakieś niecałe 10 minut i spłukałem silnik wodą z węża tak jak ty :>. Teraz żałuję, że nie użyłem jakiegoś pędzelka do czyszczenia ale odstraszyło mnie dojście do niektórych miejsc
  8. U mnie mycie wyszło tak i przyznam się szczerze, że trochę robiłem to w pośpiechu więc efekt mógł być jeszcze lepszy. Używałem środka takiego jak kolega z pierwszego posta - FULAR, kupiony na CPN za 15zł. A tutaj umyte turbo - też w pośpiechu
  9. Najpierw sprawdź czy masz koło dokręcone. Mi kiedyś szpilki same się poluzowały - masakra, dobrze że w porę się zorientowałem.
  10. Ja też obstawiam wachacze - kto wymyślił to badziewie
  11. To że zgrzyta to nie znaczy że skrzynia jest na złom. Pewnie zgrzyta Ci synchro a to się wymienia. Może trochę koszty odstraszają ale dokładasz jakieś 200zł i masz swoją skrzynie naprawioną, a nie wiesz co kupisz więc oceń sam czy warto wymieniać całą skrzynię. Ja w swoim AHU mam skrzynię DVS od Passata.
  12. A wymienialiście sami czy u mechanika??
  13. No tak, tylko czy jak zapodam napinacz SKF to będzie grać, kolega TOM77 ma SKF za 240 zeta. Pytam z tego względu że napinacz był wymieniany jak kupowałem auto razem z rozrządem, od tamtego czasu przejechałem 30tys. km, nie wiem jakiej był firmy ale uważam że jakaś lipa bo już po 20 tys. rolka mi piszczałą i nie napinał paska.
  14. Ok, dzięki wielkie koledzy za podpowiedzi
  15. W katalogu Inter Cars są i to naprawdę za nie duże pieniądze - tak mi się wydaje.
  16. Czyli wychodzi na to że najlepiej zwalić gumy i wyczyścić do stali
  17. Piaskowanie odpada bo mam opony na felgach, raczej zabezpieczę opony i w ten sposób będę kombinował - pytanie tylko czym te felgi potraktować?
  18. Hej! Przed zimą chciałbym odświeżyć trochę moje stalówki i stąd moje pytania bo są już trochę przyrdzewiałe: - czym wyczyścić rdzę, czy może być papier ścierny; - czym pomalować - czy może być zwykły lakier w sprayu taki jak dostanę np. na CPNie i czy prysnąć to jakimś podkładem - czym? Z góry dzięki za odp. i pozdrawiam.
  19. Mam problem z tym badziewiem. Niecały rok temu wymieniałem rolkę napinacza bo piszczała na zimnym silniku, jak się rozgrzał to była cisza. Zaznaczam, że rolka Ruville + nowy pasek Continental. Mechanior wtedy coś wspomniał, że napinacz nie odbija i nie napina dobrze paska. Pasek ogólnie cały czas jest napięty ale rolka znów zaczęła piszczeć ale tym razem tylko na włączonej klimie i czasem zdarza się że pasek zapiszczy. Zauważyłem też, że rolka nie kręci się równo z pozostałymi rolkami przy pasku - jest lekko (w minimalnym stopniu) odchylona. W związku z tym moje pytanie: czy napinacz jest do wymiany i czy coś się może stać? Pasek jest cały i nie widać żeby coś go cięło lub coś w tym stylu. I drugie pytanie: jaki napinacz polecacie - ja biorę pod uwagę w pierwszej kolejności napinacz SKF lub ewentualnie INA. Czy miał ktoś do czynienia z napinaczem SKF? Z góry dzięki za odp. i pozdrawiam.
  20. Podpinam się pod pytanie czy pchać piankę w kratki nawiewów bo słyszałem opinię, że później to wszystko się klei w środku i jest lipa
  21. Tankuje się zawsze na Orlenie, normalny ON: Gorzów Wlkp. - 4.49zł/l Ale często bywam w Poznaniu i też się tam tankuję, różnica zawsze na plus Poznania, 18.06. tankowałem za 4.29zł więc 20gr. mniej niż u mnie w Gorzowie
  22. Koleś się pomylił - zdarza się, trzeba być człowiekiem Dla ciekawości gość jest z mojej wsi
  23. Topran (Hans Pries) - zakładałem na górę te wachacze, oszczędź sobie nerwy. U mnie nawet rok czasu nie wytrzymały. Teraz śmigam na komplecie LMO
  24. Panowie nie wierzcie szarpakom i mechanikom. U mnie ewidentnie tłukło coś w przednim zawieszeniu. Szarpaki nic nie pokazały, mechanicy nic nie widzieli, żadnych luzów. Wymieniłem komplet wachaczy na LMO i dopiero po wykręceniu starych okazało się że wszystkie miały straszne luzy. Aż przeraziłem się że na takim czymś jeździłem z dzieckiem i to tylko przez tych pseudomechaników którzy nic nie wykryli.
  25. Ten wachacz febi to jakaś masakra Współczuję przeżyć i nie życzę nikomu. Ja wymieniłem komplet wachaczy na Lemfordery (miejsce na małą reklamę :>: kupione u kolegi TOM77 z forum). Koszt samej wymiany kompletu wraz z łącznikami - 200zł ale można też pobawić się samemu.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.