Treść opublikowana przez Griffe
-
Moje prace
Jest duże w środku (to ważne właściciel to POTĘŻNY facet - nie przesadzam - ledwo i tak się mieści) ma niesamowite zawieszenie - najlepsze na runku pod względem komfortu nawet maybach nie podskoczy. Ogólnie super - dla mnie za miękkie i nie ma 4x4 i paliwo szatana - ale co kto lubi.
-
Jak Myc Auto Po Woskowaniu?
Teraz to już raczej "tam gdzie skóry są miększe", bo już zimno czyli Księżycowa - pewnie przyszły tydzień dam Ci dokładnie znać co i jak.
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Sama woda wiele złego mu nie zrobi, proszek na bezdotyku mu nie posłuży...
-
Polerowanie/regeneracja lakieru - gdzie na Dolnym Śląsku?
Wszystko zależy od użytych środków i stanu lakieru może być 1200 a może znacznie więcej.
-
Szukam porady w sprawie polerki
To nie kwestia zadawania pytań i udzielania odpowiedzi. Źle robisz to ręcznie (za szybko i nie osiągasz efektu jaki powinieneś) i chcesz to jeszcze przyśpieszyć - tak się nie da. Detailing to przede wszystkim pasja i dążenie do perfekcji. Jak się nie ma czasu to się nie leci wszystko po łebkach tylko robi tyle na ile czas pozwala. Prewash, mycie, dekontaminacja, osuszanie cleaner nakładany maszynowo, woskowanie, polerowanie to spokojnie kilka dobrych godzin a gdzie srodek, koła i szyby? Wiem o co Ci chodzi tez kiedyś zaczynałem, ale niestety tak się nie da.
-
Jaki wosk ? od A do Z
Prawie każdy o ile te pod naturale (tłuste) zostaną dobrze wymyte np IPA
-
Sector - Detailing - Pasja dla twardzieli pozytywnie zakręconych
Jest MIAZGA.
-
Jaki wosk ? od A do Z
Sonax wcale nie jest zły, śmiało można.
-
Szukam porady w sprawie polerki
No to tylko pogratulować, ogarniasz ręcznie znacznie szybciej niż wszyscy doświadczeni maszynami...
-
Sector - Detailing - Pasja dla twardzieli pozytywnie zakręconych
Pójdzie Ci jeszcze lepiej francuzy mają fajny lakier do obróbki - chyba jeden z przyjemnieszych. Nie tak twardy jak Audi więc dobrze się tnie i nie tak miękki jak jak japończyki więc ładnie i bezstresowo się go wykańcza.
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Duragloss 652
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Bardzo potrzebne, żeby powyciągać fillery z past.
-
Moje prace
Tym razem Citroen C5, który jest pod "moją opieką" od samego początku. Auto prosto z salonu trafiło do mnie w stanie "transportowym" także żaden spec nie miał możliwości popsuć lakieru myjąc go i rozklejając. Zostało zabezpieczone dwiema warstwami C1 i wykończone naturalnym woskiem wysokiej klasy. Od tamtego czasu minęło około 2,5 roku od czasu do czasu było przeze mnie dokładnie myte i dekontaminowane oraz szmalcowane różnymi woskami z dużą zawartością carnauby. Po tym czasie i przebiegu niecały 30kkm powłoka dogorywała więc nastąpiło usunięcie jej resztek, drobna korekta lakieru, który był w bardzo dobrym stanie. Zabezpieczenie tradycyjnie C1 i na idącą zimę wykończenie Zymolem Carbon. Felgi FK1000, opony Endurance. Szyby komplet GTechniqa, wnętrze Natural Look i na prośbę właściciela mały "Dubai Style". Jak zwykle miłego oglądania:
-
Sector - Detailing - Pasja dla twardzieli pozytywnie zakręconych
Przede wszystkim dziękuję za tak ciepłe słowa - nie powiem miło się to czyta. Co zaskakuje? Z pewnością podejście właściciela do tematu i pełne zaangażowanie. Duże zgłębienie tematu detailingu w zakresie pracy jak i samych środków oraz sprzętu. Robią wrażenie użyte materiały - w końcu ile aut ma na sobie wosk stworzony przez Paula Daltona - Crystal Rock. Zdjęcia pokazują piękny efekt. Jedno za co nie pochwalę - to sama relacja - trzeba popracować nad zdjęciami a przede wszystkim nad ich podaniem. Ogólnie bravo - jak na pierwszy raz EVER to GRUBO i z PRZYTUPEM.
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
FK1000, Megs16, Colli476, Fusso99 wszystkie poniżej 100 złotych, można zainteresować się też produktami Duraglossa
-
Zabezpieczenie na zimę.
Jest już taki temat, dlaczego moderator nie zrobi porządku?
-
Powłoka na szyby
Używałem, niezła NW nakłada się w miarę ok, ale ciężko się poleruje, ma za to bardzo dobrą wytrzymałość, siedziała prawie półtora roku.
-
Polerowanie kloszy lamp PlastX czy Zestaw CarPlan
Możliwe, że wypolerowałeś warstwę "zabezpieczenia" nie zdzierając jej.
-
Moje prace
Specjalnie dla Was zapowiedź grubego, słonecznego i gorącego "projektu": Stay tuned
-
Moje prace
Oczywiście zapraszamy, po pełnej korekcie i tym zestawie powłok nie może być inaczej
-
Moje prace
Będzie jeszcze jakaś sesja to postaram się cyknąć. Czas bardzo naglił, wiec wszystkiego nie dało się ująć.
-
Moje prace
Panie i Panowie tym razem ciekawe A3 SportBack. Lakier w 100% oryginalny. Twardy jak to w Audi, ale przyjemnie się pracowało, Po korekcie lakier zabezpieczony świetnym duetem od GTechniqa C1 + EXOV2. Opony Megs Endurance. felgi FK1000, środek Natural Look, szyby powłoki GTechniqa a pod maską jakiś specjalny dressing gusiak11 kładł - nie wiem co, ale robi robotę. Lecimy z tym koksem. Lakier gotowy, co by tu położyć: W Hokus Pokus tylko to co najlepsze: Ok na szyby zestaw wybrany: Na lakier też: Ostateczna inspekcja po myciu Zmywaczem silikonowym, IPA i na koniec CarPro Eraser: W tak zwanym międzyczasie dekory: Pierwsza powłoka już leży: I zaczyna wiązać: Lecimy dalej: Polerujemy: Ostatnie poprawki: To tak na szybko. Planujemy jeszcze zdjęcia po pełnym wykrystalizowaniu, bo wyszło grubo.
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Z tańszych np. wosk FK 1000 HiTemp, z droższych PA 360 Radius albo nawet SWISSVAX AUTOBAHN. Z nieco trwalszych i znacznie droższych powłoki kwarcowe.
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Jakich malowanych czy polerowanych? Ogólnie jest kilka wosków wartych polecenia lub powłok.
-
Moje prace
Jest sens przed zimą, bo zimą najbardziej dostaje w kość - przede wszystkim odśnieżanie.