Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Myc Auto Po Woskowaniu?


derantis

Rekomendowane odpowiedzi

witam.ostatnio odswiezyłem lakier w mojej a4 oczywiscie komplecikiem z meguiars wyszło miodzio troche sie nameczyłem z jakies 6 h ale jest super.. pytanie jak myc auto po takim zabiegu ??w gre wchodzi głownie myjnia bezdotykowa... omijac woskowanie czy mycie proszkiem ?? tak zeby nie stracic tego efektu.. pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myć na dwa wiadra (w jednym woda do płukania, w drugim woda z szamponem) + rękawica odpowiednia np. Meguiars Wash Mitt to minimum. Na bezdotyku możesz sobie co najwyżej opłukać wodą z piasku, błota. Jak pozostaje tylko bezdotyk do znaleźć myjnię i spróbować się dogadać z użyciem własnej chemii. Proszek Ci cały wosk zmyje. Po myciu samochodu używaj quick detailera - wzmacnia wosk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzieki wielkie :D a własnie zostaje tylko bezdotyk;/ jakich programów omijac?/ a jakie stoswac quick detailer mam z mega ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omijać każdy program z chemią :P Zainwestuj w pianownicę ręczną, nałóż aktywną pianę i spłucz programem do spłukiwania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieczorkiem na bezdotyk ze swoimi akcesoriami, na koniec spłukać i gitara :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz czarny lakier to choćbyś mył na 3 wiadra to przy normalnej eksploatacji wkońcu powstaną te drobne ryski, niestety nie da się tego uniknąć, proponuję najpierw spłukać wodą pod ciśnieniem, następnie pianownica, następnie spłukowanie i mycie najlepiej gąbką z frędzlami z mikrofibry, dobry śliski szampon i obficie moczyć, na koniec spłukać, ręcznik z MF do sucha, a później quick detailerem całość i będzie ok :) tylko ta gąbka musi być w dobrze wypłukana- ja tak robiłem na czarnym brilliantshwarz, myty średnio raz w tygodniu i naprawdę jakoś swirli nie przybywało za dużo, raz na rok robiłem odświeżenie Shollem S30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieczorkiem na bezdotyk ze swoimi akcesoriami, na koniec spłukać i gitara :wink:

swoimi akcesoriami tzn? obecnie mam nałożony collinite 476, płukam auto samą wodą, później przelecę gąbką ( 7l wody i koreczek szaponu) praktycznie sama woda malo piany na lakierze i jakoś się trzyma ten wosk. Ale chętnie poznam jak powinno się robić to fachowo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo wpadnij na spot lubelski maniakow mycia i dbania o fure. Poznasz fajnych ludzi i dowiesz sie wszystkiego z pierwszej reki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci znac. Spotykamy sie zawsze na Czechowie na myjsce bezdotykowej kolo Lidla ul. Koncertowa 4

Spotkania mamy w czwartki popoludniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 wiadra zimna woda dobry szampon, jakaś rękawica z mikrofibry i na koniec recznik do suszenia, bez dotyk zje ci wosk..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już raczej "tam gdzie skóry są miększe", bo już zimno czyli Księżycowa - pewnie przyszły tydzień dam Ci dokładnie znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Marcin Gugu33 napisał:

Jaką piane i szampon po wosku?

 

Na pewno z neutralnym pH :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno z neutralnym pH [emoji3] 
http://wszystkodosprzatania.pl/
Mam ten sklep nie daleko, mają dużo chemii zwłaszcza Tenzi - piana i szampon jakiś u nich dobry jest?


Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, polecam cos takiego. Kupiłem 5l starszej wersji pare lat temu i ostatnio znowu kupiłem 5l tej ze zdjęcia. Można używać jako piane, jako szampon. Fajnie pachnie, dobrze domywa, nie zjada wosku i nie dużo kosztuje 

fruit-snow-foam-5l.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...