Treść opublikowana przez Griffe
-
Czyszczenie odprysków asfaltu?
Nie niszczy, nie wolno doprowadzic do wyschniecia na lakierze.
-
Jaka polerka samochodowa do domowych prac?
Chcesz, oddaj do nas, bedzie ogarnieta tip-top, jak nie jedna klubowa A4 po wizycie u nas:wink:
-
Glinka, zestaw 3M co jeszcze?
BRAVO:naughty:
-
Moje prace
Dzieki Panowie. W takim razie jak wrzuce stare lato (nowe sie przeciaga) postaram sie o jakies zdjecia. Na szybko dwie fotki po myciu setup zimowy gwint H&R nie za nisko i felgi z R8
-
[B5] Brud na masce
Byc moze bez delikatnego polerowania sie nie obejdzie.
-
Plastiki zewnętrzne, konserwacja, pielęgnacja itd
Koch Chemie to bardzo dobre srodki, niestety u nas malo znane i popularne, a szkoda.
-
Moje prace
Dzieki Gracjan, przyjdzie letnie kola postaram sie ogarnac zdjecia jak trzeba. Ostatnio wlecial gwint.
-
Moje prace
Ostatnio ciagle robie czyjes auta, a wszystko wywodzi sie z mojej pasji dbania i posiadania lsniacego auta wiec przed swietami znalazla sie "chwila" na rodzinne kombi: Kolejna aktywna piana, plukanie, mycie takie tam zabiegi pielegnacyjne po zimie. Osuszanie i wlot do garazu. Na avancie powloki nie ma, wiec po zimie mamy kilka pozostalosci, holsy: zacieki: slady po guano: Tym razem wybor padl na Swissvaxa, a wiec Cleaner Fluid Medium i na to Crystal Rock: Tak Audi postalo sobie 24godziny w garazu. Na kola tradycyjnie Autobahn i Megs Endurance, a dzis kurz i deszcz Wszystkim Wesolych Pogodnych Swiat
-
Pielęgnacja polerowanych felg
Z tanszych FK1000, najlepszy jaki jest Swissvax Autobahn.
-
Koszt polerowania pastami 3M
Po Poelrwaniu dokladnie umyj auto DELIKATNIE i przetrzyj IPA. Wtedy bedziesz znam poziom korekty a wosk dluzej posiedzi. Ultrafina czyli pasta finiszowa 3M ma wiecej wypelniaczy i zapychaczy niz wiekszosc politur na rynku:wink:
-
Koszt polerowania pastami 3M
Nie da sie jednoznacznie odpowiedziec na Twoje pytanie. Nie wiadomo jaki poziom reprezentuje kolega. Wiadomo, ze poza srodkami pasty, gabki, plyn inspekcyjny, polerka, fibry i inne cfantyki potrzeba duzo energii na swiatlo i maszyne. Do wszystkiego dochodzi jeszcze cena za prace i jej jakosc. Jesli robi to na wysokim poziomie, to cena bardzo niska.
-
Zestaw dla świeżaka.
Nie do konca QD, ale jaki wysteouje i jest stosowany Sonax BSD SONAX ZESTAW EXTREME BRILLIANT SHINE DETAILER 750ML - BARDZO TRWAŁY - ShowCarShine - Detailing Shop Do ciemnych lakierow zdecydowanie black hole
-
Zestaw dla świeżaka.
czy lepiej uzyc zelazka czy expresu do kawy? Tomciu jaki efekt chcesz uzyskac? Albo jak najlepszy wyglad, na rzecz trwalosci, albo jak najlepsze zabezpieczenie na rzecz wygladu.
-
MEGUIAR'S Ultimate Compound vs MEGUIAR'S Ultimate Polish
Opcji jest jest tak wiele, ze ciezko jest wymienic wszystkie. Pomijaja kwestie past, ktore ogolnie dziela sie na tnace/polerujace/finiszowe liczacych sie producentow jest kilku - kwestia wyboru dochadza dwie wazne zmienne - pady - na danym padzie, dana pasta bedzie dzialala nieco inaczej. Ogolnie pady twarde do past tnacych. srednie do polerujacych i miekkie do finiszowych. Tu dochodzi ostatnia zmienna lakier, Audi ma lakier twardy lub bardzo twardy, ale ma tez magiczne UNI miekkie jak...
-
MEGUIAR'S Ultimate Compound vs MEGUIAR'S Ultimate Polish
Nie
-
Plastiki zewnętrzne, konserwacja, pielęgnacja itd
Do plastikow wymagajacych takich srodkow lepszego nie znam.
-
schodzacy klar
oczywiscie
-
Jaki wosk ? od A do Z
Sam wosk to moze 2% ale raczej 1% Skoro nie ma rys to po co politua? Artur jak nie ma czasu na porzadne umycie auta, to nie ma sensu czegokolwiek klasc, bo bedzie wbrew pozorom gorzej a nie lepiej.
-
Plastiki zewnętrzne, konserwacja, pielęgnacja itd
Autobrite Black Dye - czernidło 500 ml, 43.00 PLN - Kosmetyki samochodowe - auto kosmetyka do samochodu Warszawa - Materiałowa, Autobrite
-
Jaka aktywna piana i szampon?
michu10 zasadniczo wyczrpal temat. Nie chodzi mi tu rzecz jasna o jego zdanie na moj temat. Podstawowe woski zimowe od dawna to swieta trojca Colli 476 FK1000 #16 Megs FK1000 dodatkowo jest woskiem dobrze sprawujacym sie na felgach. Osobiscie z tej trojki mi nie podpadl colli, wole legendarnego megsa, mimo ze jego konsystencja nie odpowiada moim oczekiwaniom mowiac kolokwialnie przypomina "papke" Z powodow praktycznych i ekonomicznych nalezy wybrac FK1000 - jest najtanszy w przeliczeniu na gramy. Potezna puszka, ktora wystarczy do emerytury na okres zimowy i felgi. Podstawowym zadaniem dla tych woskow jest trwalosc. Posiadaja niezle ingi, dodatkowo FK1000 odporny jest na wysokie temperatury. Woski letnie to inna bajka. Tu sie przede wszystkim liczy radosc. Wiec aplikacja jest duzo latwiejsza, fajny zapach i powiedzmy wyglad, trwalosc jest tu mniej brana pod uwage, bo co to za problem nawoskowac w lecie raz na miesiac jak ktos lubi dbac o auto. Czy woskiem za 12tsiecy zlotych czy takim za 39 zlotych posmarujemy nieprzygotowany lakier efekt bedzie podobny. To nie tak, ze mam colli to lece nim na szybko bo mozna i bedzie ok, a jak w lodowce lezy Zymol Royal to nie. Obecnie cena na Zymola Carbona jest BARDZO DOBRA 199zlotych do niego konieczny wrecz jest Zymol HDC czyli cleaner. To jest tylko belkot reklamowy firmy. Te produkty zostaly zaprojektowane jako swoistego rodzaju dwuskladnikowe LSP. To HDC w Zymolu daje look i sliskosc, a Carbon dobrze i dlugo zabezpiecza lakier.
-
Jaka aktywna piana i szampon?
Szukasz subtytutu woskow za kilka tysiecy ponizej 100 zlotych? Ujme to tak. Z Punktu A do punktu B pojedziesz i "Mercedesem" i "Trabantem" Rozumiesz?
-
Jaka aktywna piana i szampon?
Nie zniknie, ale oslabnie. Wosk moge polozyc duzo taniej jak powloke, nawet lepszy od w/w wymienionych:wink:
-
Jaka aktywna piana i szampon?
Dobre musi kosztowac.
-
Jaki wosk ? od A do Z
Wegiel na zime, Glazura na lato.
-
Jaki wosk ? od A do Z
Albert pora na Glasura:wink: