Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

BeyerBrown

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez BeyerBrown

  1. BeyerBrown odpowiedział(a) na Mithrindil temat w 3.0
    To fakt, ale ciekawy jestem czy wychodzi im loteria (w granicach tolerancji) czy wartości zbliżone do siebie
  2. Dopóki nie ruszę to liczy - dodaje spalanie z postoju do tego średniego z (np.) wczorajszej jazdy... bez sensu, ale niestety A4 nie pokazuje spalania na postoju :/
  3. Prawdopodobnie jeden z czujników nawala... Podejrzyj w VAG-u jakie są temperatury podawane przez czujnik G83 i G62 na rozgrzanym i zimnym silniku. Jak są pomiędzy nimi różnice większe niż 3-5st.C to któryś z nich jest walnięty. Jak porównasz ich temperaturę (na WYSTUDZONYM silniku!) z temperaturą otoczenia (tolerancja do ok. 5st.C) pokazywaną na FIS-ie to będziesz wiedział który Brak komunikacji z przełącznikiem sprzęgła może wskazywać na uszkodzenie wiązki albo słaby kontakt we wtyku.
  4. Niekoniecznie pamięć pierwszego komputera kasuje się po dwóch godzinach i przekręceniu zapłonu... u mnie jest tak, że po odpaleniu np. następnego dnia pamięta jeszcze wczorajsze średnie spalanie, dopiero gdy wrzucam D zeruje odczyt. Mam licznik amerykański.
  5. BeyerBrown odpowiedział(a) na Mithrindil temat w 3.0
    Robocizna 1000. Koszt gratów trochę ponad 3000. Wymienione wszystko, tzn pasek, rolki wszystkie napinacze, wszystkie uszczelniacze, pompa wody, pasek alternatora, rolki i napinacze. Tutaj chociaż mam pewność że zrobili wszystko co chciałem, i jest na dobrych jakościowo częściach. Aha cena którą podałem jest już po 15% rabacie :-/ No jeśli dodatkowo wymieniałeś wszystkie rolki i pompę do ta kwota jest normalna... jak na ASO Masz kabel VAG? Ciekawy jestem z jaką odchyłką ustawili wałki...
  6. BeyerBrown odpowiedział(a) na BeyerBrown temat w 3.0
    Wymiana filtra na ori nie pomogła. W przyszłym tygodniu kupuję używkę pompę. Na wszelki wypadek, gdyby okazało się, że miska i smok nie są zawalone syfem.
  7. BeyerBrown odpowiedział(a) na BeyerBrown temat w 3.0
    A przed czyszczeniem jakie miałeś ciśnienie? Jaki masz olej i filtr?
  8. Nie wypowiem się w tej kwestii, za cienki jestem Też mi się wydaje, że ten termostat samoczynnie również powinien zadziałać, a grzałka tylko wspomaga jego pracę przyspieszając jego otwarcie. By zbadać ze 100% pewnością czy termostat jest OK musiałbyś go zdemontować, wrzucić do garnka z wodą, zagotować ją a potem ostudzić, mierząc jednocześnie temperaturę i sprawdzać zachowanie delikwenta "Zwarcie do plusa" często jest spotykany z opisem " lub otwarty obwód", dlatego zasugerowałem sprawdzenie wiązki.
  9. Ten gajgerek we wszystkich VAG-ach powinni w fabryce zastąpić kontrolką "OK" a w jego miejsce wstawić bardziej przydatny wskaźnik temperatury oleju, bo on zaczyna pokazywać 90st.C przy de facto 80st.C (odczyt po kablu diagnostycznym) i utrzymuje się w pionie do co najmniej 110st.C a może nawet 115st.C (albo i więcej). Jest tylko "uspokajaczem", że silnik pracuje w optymalnych temperaturach (ponoć po wprowadzeniu normy EU4 normalnym zjawiskiem są temperatury w granicach 100-110st.C), nic poza tym Skoro jest błąd termostatu, to szykuj się na wydatek ok.450zł, bo tyle kosztuje nowy w ASO, chyba, że przewód do wbudowanej grzałki nie łączy. http://www.vagclub.pl/viewtopic.php?f=254&t=2101 Płyn w zbiorniczku jest?
  10. BeyerBrown odpowiedział(a) na Mithrindil temat w 3.0
    Zaskakująco wysoka cena... w ASO z tego co kiedyś się orientowałem biorą ok. 1200zł brutto za robotę, kolejne ok. 1200zł kosztuje oryginalny "zestaw naprawczy" rozrządu (uboższy niż ten co spotkać można np. na Allegro), więc. usługa powinna się zamknąć w 2500zł. Też z dwuletnią gwarancją, wpisem do bazy itd.
  11. BeyerBrown odpowiedział(a) na BeyerBrown temat w 3.0
    W czwartek jadę na warsztat, na razie na samo zajrzenie czy nie ma szlamu w misce Ponoć często zalega na dnie po płukankach... Sprzedawca pompy (który na razie nie chce mi jej sprzedać ) zasugerował też bym zamontował oryginalny filtr, bo spotkał się w życiu z sytuacją, że nawet markowe zamienniki potrafiły nie utrzymywać właściwego ciśnienia, ciekawe...
  12. BeyerBrown odpowiedział(a) na BeyerBrown temat w 3.0
    Tzn? Wyciągając pompę (a procedura demontażu nie wygląda na specjalnie upier...czasochłonną wg. ELSY ) wyciągam też smoka, dobrze kombinuję? Smoka/pompę da się w prosty sposób wyczyścić czy trzeba ją rozbierać?
  13. BeyerBrown odpowiedział(a) na BeyerBrown temat w 3.0
    Masz tak na styk to ciśnienie... ale lepiej niż u mnie :/ Na VAG-u/VCDS-ie kontrolka ciśnienia cały czas pokazuje Ci "OK" w 17-Instruments? Pesymistyczne mechaniory straszą mnie obróconymi panewkami, inne, że z winne są popychacze zaworów... czy coś w głowicy, nie pamiętam. Optymistyczne zaś twierdzą, że to coś z pompą, że się np. tylko obluzowała lub, że smok się zatkał Jakie byłyby objawy powyższych uszkodzeń?
  14. BeyerBrown opublikował(a) temat w 3.0
    Witam, Panowie (i Panie ) powiedzcie mi czy ciśnienie oleju mierzone przy 100st.C ma prawo spaść w porównaniu do referencyjnego pomiaru wg. ELSY (pomiar przy ok.80st.C) z: 1,7bar (80st.C) do 1,1bar (100st.C) przy 760rpm 3,5bar (80st.C) do 2bar (100st.C) przy 2000rpm ? Wartości wymagane ([email protected]): 1,5bar (760rpm) i 3bar (2000rpm) Olej (Millers 5W40) i filtr (Knecht) wymieniony miesiąc temu, przed wymianą zrobiona była płukanka. To norma czy coś zaczyna niedomagać?
  15. BeyerBrown odpowiedział(a) na kilwap temat w 3.0
    Dzwoniłem kiedyś do Sulejówka, bardzo kompetentny i uprzejmy gość, jednakże uczciwie przyznał, że choć ustawia wszystko na "0" to zdarza się, że po rozgrzaniu może się któryś wałek minimalnie przestawić o te 1-2st.
  16. BeyerBrown odpowiedział(a) na Braffo temat w Audi A4 B6/B7
    Nie mam niestety schematów :/ Czujnik G85 łączy się ze sterownikiem ABS, znajdziesz go pod maską po stronie kierowcy w pobliżu wlewu płynu do spryskiwaczy. Tam jest takie duże złącze, które może wymagać oczyszczenia. Ale zanim się do niego dobierzesz podmień akumulator i zobacz czy nadal będzie się ESP świeciło. Sprawdź też ładowanie, również po rozgrzaniu się silnika i alternatora. Norma to 13.9-14.4V Jakie w ogóle masz kody błędów zapisane? Serwis powiedział? Jaśka wymontowuje się poprzez odkręcenie dwóch Torxów z tyłu kierownicy które go przytrzymują, wiązki odpinasz intuicyjnie, na wyczucie Pamiętaj o odłączeniu akumulatora (klemy minusowej) przed rozpoczęciem prac. Wymontowanie i zamontowanie kierownicy z poduszką bezpieczeństwa Wymontowanie kierownicy z poduszką bezpieczeństwa: – Ustawić koła w położeniu jazdy na wprost – Wymontowanie jednostki poduszki bezpieczeństwa – Wykręcić śrubę z gniazdem wielokątnym Zamontowanie kierownicy z poduszką bezpieczeństwa Podczas montażu zwrócić szczególną uwagę na następujące punkty: Przed zamontowaniem kierownicy, upewnić się, czy koła ustawione są do jazdy na wprost. – Założyć kierownicę i dokręcić momentem 50 Nm. t Śrubę należy zawsze wymieniać.
  17. BeyerBrown odpowiedział(a) na Paweł_R temat w 3.0
    Zobacz po VIN-ie lub na wlepie z wyposażeniem jaki miałeś fabryczny, ew. zadzwoń/podjedź do ASO to Ci sprawdzą. Generalnie 80Ah powinien być OK, ja taki miałem fabryczny. Kupiłem nowy 100Ah Varta Silver, ale gdybym miał ponownie wybierać pozostałbym przy 80Ah. Płukankę dobrze jest robić przed każdą wymianą oleju, a Motul X-cess 5W40 jak już pewnie wyczytałeś ma dobrą opinię
  18. Jak kupowałem swojego chinola to miałem do wyboru 2 rodzaje przejściówek i trzeba było wybrać która ma być w zestawie (i też trzeba ją było trochę przerobić). Jak wcześniej napisano - zawsze napotkać można jakieś problemy montażowe, zbyt dużo jest zmiennych by zrobić uniwersalną wersję z 10-cioma przejściówkami. Nie da się ukryć, że również z ori są problemy, szczególnie gdy ktoś przesiada się z jakieś biedy 1DIN do RNS-a... a to kostki/przewody inne, a to niepasująca ramka i konieczność zakupu 2DIN kosza z klimatronikiem - myślę, że tu też na pewno ktoś by się znalazł narzekający, że jak do tego Audi mogło dopuścić, że nie wszystko pasuje P&P... bo np. w BMW E46 kolegi nic nie trzeba kombinować a tu jakieś kosze inne i klimatroniki... co za cyrki To nie są też jakieś trudne rzeczy do ogarnięcia, wystarczy podstawowa wiedza z elektryki... przy tych radiach nie trzeba być np. programistą i znać C++ czy asemblera bo np. trzeba zaprogramować dekoder CAN-BUS Chyba, że ktoś jest totalną nogą w majsterkowaniu... No cóż... radzę takim zajrzeć w spodnie i upewnić się czy mają tam przerwę czy dzwonek Potwierdzam, też nie mam zastrzeżeń do jakości elementów i ich montażu... kiedyś rozebrałem swojego chińczyka
  19. Ori radio po żyle antenowej zasila ori wzmacniacz antenowy z tyłu auta, chińczyk tego nie potrafi, trzeba użyć separatora, z którego wychodzi niebieski przewód który się podłącza do +12V REMOTE. Powinien być w zestawie. Masz przez niego podłączone?
  20. BeyerBrown odpowiedział(a) na Paweł_R temat w 3.0
    Przy tym silniku i jego spalaniu oszczędność 50-100zł na 6,5-7l oleju (i to w skali roku) najgrzeczniej skomentować można tylko uśmiechem... Pamiętaj o dobrym filtrze (Mann/Knecht/Bosch).
  21. Ja miałem kiedyś skrzypienie przy przejazdach przez garby - u mnie pomogła wymiana gumek na tylnym stabilizatorze Koszt niewielki - poniżej 50zł za 2szt. w ASO (i chyba tylko tam można je dostać). Czy jak pada deszcz to przestaje skrzypieć?
  22. BeyerBrown odpowiedział(a) na Paweł_R temat w 3.0
    Jak już wcześniej napisano zawsze jest sens. Do tego płukanka mile widziana Pytanie po na cho...inkę zalewał 10W40? Przyzwyczajenia z Poloneza czy jak?
  23. BeyerBrown odpowiedział(a) na Braffo temat w Audi A4 B6/B7
    Adaptacja moim zdaniem nie za wiele tu pomoże, bo jak system raz ją załapie to nie zgubi, chyba, że zasilanie mu się odłączy. A tu gubi ją kiedy mu się podoba. Przed pchaniem się w koszty zakupu czujnika skrętu warto by było wiązkę przegwizdać czy dobrze przewodzi oraz oczyścić wszystkie wtyki łączące sterownik ABS w komorze silnika (tę na początek bo jest najbardziej narażona na wilgoć) aż do samego czujnika G85 w kolumnie. A nade wszystko warto sprawdzić jakie napięcie jest w instalacji, bo może akumulator kończy swój żywot (i może również alternator) i takie cyrki potrafią się dziać, przynajmniej w innych autach :/
  24. Właśnie na ten błąd liczyłem - otwarty obwód lub zwarcie do plusa Zatem czujnik na 99% do wymiany.
  25. Moje stare chińskie radio też ma niby 2-ch CAN (jeśli dobrze kojarzę) a informacji na FIS nie wysyła

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.