Treść opublikowana przez ganjaq
-
Logi po wymianie uszczelki turbo - kolektor
Narazie nie wrzuciłem gratów ale za to sprawdziłem jak korekta na 032 wygląda na gazie a jak na benzynie, na gazie mam + 14% na benzynie + 4,5 na tej samej trasie z tą samą prędkością. Co to może oznaczać i dlaczego zbiegło się to w czasie z rozbiórką auta, prędzej wszystko w normie i lepiej troche auto jechało. Wywaliło błąd ubogiej mieszanki, czyli co, za mało gazu czy za dużo lewego powietrza. Uboga mieszanka w paliwo czy w powietrze
-
Logi po wymianie uszczelki turbo - kolektor
Auto dostało inną dv, dolot i n75 od b6 spróbuję wrzucić stare graty i zobaczymy
-
Sprawdzi mi ktoś logi?
Po wymianie n75 dalej to samo, nie wiem na jakim paliwie jeździ znajomy, jeździ w Niemczech a tam 95 to 98 tu, polece mu zmienić wtryski a przeładowanie ma miejsce między 2600 a 3700 i co najlepsze korekty paliwowe w normie a to raczej nie grozi tłokom, logi po wymianie n75 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Coś dziwnego dzieje się między 5560 obrotów i to nie jest brak paliwa tylko strzały doładowania
-
Logi po wymianie uszczelki turbo - kolektor
Bardziej ludzkie z tym że pierwszy log robiony z opcją "resume" bo się kapłem że jade na gazie, druga część pierwszego logu na PB, drugi log normalnie VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
-
Logi po wymianie uszczelki turbo - kolektor
Dlaczego tak nazwałem temat, bo niby uszczelka a ja musiałem przez suczke wywalić turbo i kolektor bo ukręciłem tak niefartownie śrubę że nie mogłem turba wytaśtać. Okazało się że gruszka i cięgno nie były w jednej lini, szło to wszystko po skosie i cięgno ciężko chodziło a żeby wyprostować musiałem z jednej i drugiej strony turba odkręcić śrubki szustki i przekręcić całą turbinę o kilka stopni. Nie wiem co w gruncie rzeczy zrobiłem bo może roz... turbo, wszak po zalaniu oleju który musiałem spuścić i płynu który w sumie też, daje logi do sprawdzenia, narazie takie, od 1 biegu do 4 (nie wyzywajcie) VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Dodam że przed chwilą skończyłem
-
Sprawdzi mi ktoś logi?
To inne auto, druga b6 avj z turbiną hybryda k04, wcześniej miała k03 ale turbo brało olej i dostała hybryde. Większe turbo nie powinno mieć i tak wpływu na pracę silnika skoro ecu steruje je do 1 bara, tam wałek jest inny, gdzieś musi być nieszczelność, myślałem że podpowiecie gdzie, no chyba że się mylę i inny jest powód
-
Sprawdzi mi ktoś logi?
Cześć dzisiaj przekładałem ze znajomym DP, kwasowy dolot i intercooler, mam logi i chciałem żebyście coś powiedzieli, korekty paliwowe na + 14% a logi: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Program na 1 bar ale ona rzuca 1,5 gdzie nieszczelność? Auto powyżej 4 tysięcy zaczyna przyspieszając szarpać
-
Korekty paliwowe na plusie - jakie powody?
Korekty pojawiły się po wymianie filtra gazu, zakręciłem zbiornik wtedy i odkręciłem go do 3/4 ale dźwięk o którym wspominałem jest ze mną od samego początku i tylko na filtrze stożkowym, nie ciągle ale czasem zabuczy, dźwięk pojawia się gdy auto ciągnie powietrze
-
Korekty paliwowe na plusie - jakie powody?
Witajcie, jakie mogą być bezpośrednie przyczyny rozjeżdżania się składu mieszanki na + w okolicach 14% w grupie 032
-
Problem z zaworkiem N75
To że przepływka jest podpięta ma znaczenie, jak jej nie zapniesz to będziesz miał problem z mieszanką, pojedziesz na lewych oktanach, a z przeładowaniem masz racje że kopa ma większego
-
Prosze o analize logów 1.8 t +chip
korekta paliwowa na plus = za dużo powietrza niezmierzonego w składzie mieszanki . . . i wszystko jasne
-
Vcds
Pozwole sobie to tu wkleić http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/istalacja-interfejsu-usb-281876/
-
Problem z zaworkiem N75
Muli, miesza ci teraz w składzie mieszanki, dobiera niewłaściwe proporcje powietrza w stosunku do paliwa. Swojego czasu też miałem sporty problem z przepływomierzem, winne były kable koło wtyczki, od zginania i od ciepła piekły w środku,sprawdzić to można miernikiem, wywalał błędy przelewki sygnał za słaby, za hu... bym się nie ogarnął o co chodzi i kiedy już na końcu przerabiając cały temat co jest z przepływką pomyślałem że może piny nie mają masy, ujebałem pospolicie kostkę i złożyłem na małe samiczki i wskrzsiłem dziadostwo, dopiero wtedy mogłem sprawdzić stan przepływki a okazało się że niedomaga, jedna wtopa za drugą ale w ostateczności sukces bo sam wszystko zrobiłem i autko wymiata
-
Jakie świece?
Tak Was czytam i się zastanawiam co do k**wy, ktoś z Was jest w stanie wytłumaczyć dlaczego nam (mi i moim znajomym) mechanik wciska beru i śmieje się z ngk i jedyne zastosowanie jakie dla nich widzi to dwu biegowy komar.
-
Vcds
Zanim się zabierzesz za wymianę kabla spróbuj vag comem 3.11.2 full (aktywowany) na system jaki posiadasz, słyszałem że co niektórzy mają problem z instalacja na 7 i 8 ale idzie to ogarnąć.
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
Odgrzebuje ale każda opowieść musi mieć zakończenie. Na dzisiejszy dzień nie mam żadnego błędu oprócz ostatnich misfire za które obwiniam stary filtr gazu (jutro wymieniam) wszystko ogarnąłem, wrzuciłem nową drugą sonde i czeka mnie jeszcze wyjęcie turba bo ukręciłem jedną śrubę przy próbie włożenia uszczelki między kolektor a turbawkę i jeżdże z nieszczelnością w tym miejscu. Doszedł mi filtr pippera od kolegi z forum i teraz ogólnie to wszystko wygląda tak: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
-
problem z szarpaniem mial ktos cos takiego ?
Wyobrażacie sobie że oddajecie auto do warsztatu a oni odkręcają puszkę od filtra i źle składają ? A co tam mają niby składać źle jak tam jest tylko jedna opcja na podłączenie czegokolwiek. Wąż. Jak tam się pomylili to chce ich autograf albo nie, zawiozę im rower bo mi łańcuch spadł
-
Problem z moca : turbo przeplywka dv...
Nie musisz szukać nowej, znajdź używke, sprawdź vagiem, jak zmieści się między 128 a 130 g/s to bierz, mi udało się znaleźć za 50 zeta igłe 130g/s przy 5200 obrotów na trzecim biegu
-
Problem z zaworkiem N75
Tu będzie filmik
-
Problem z zaworkiem N75
Tak się składa że ja musiał bym wykręcić lewą lampę (grzebiąc pod maską podajemy kierunki stojąc przed samochodem) ktoś gadał że oczywiste jest że klej to zło a kiedy oczywiste jest że trzeba go wymienić? Jak lekko przypuszcza to jest szansa że jak go wyczyścimy nie trzeba będzie kupować nowego
-
test licznika
Dobre ale nie ten dział, chodzi Ci o ruch wskazówek czy test fisa, jeżeli chodzi o wskazówki to nie wiem czy opadną do końca podczas odpalania a wtedy opadając zostaną wzbudzone co może na nie wpłynąć niekorzystnie. Ja mam większy problem, na teście vag wskazówka od temperatury działa a jak włącze zapłon to drygnie tylko troche i temperatury nie pokazuje
-
Problem z zaworkiem N75
Ta instrukcja spoko ale od razu uprzedzam jak posmarujecie klejem to macie tylko jedną probe, jak źle sie zejdzie i dmuchając bedzie przepuszczać powietrze to już nic z tym zaworem nie zrobicie, do wyjebania bo drugiej szansy nie ma, pozostały po pierwszej probie klej uniemożliwi poprawne zejście sie zaworu
-
Cykanie w silniku
Film z innego telefonu https://www.youtube.com/watch?v=n_OtCIDAoIA&feature=youtube_gdata_player
-
Cykanie w silniku
Witam, od jakiegoś czasu słyszę cykanie, tykanie narastające wraz z obrotami silnika, z przyspieszaniem. Kiedy pierwszy raz zwróciłem na to uwagę pomyślałem że mam mało oleju i zbiegło się to z rzeczywistością bo na miarce miałem prawie dno (nie wiem ale nad czujnikiem temperatury silnika tego z tyłu w takiej szczelinie do której wchodzi palec poci się i jak paluch wyjmuje to jest od oleju, po 6000 km dolałem 1 litr i mam 3/4 na miarce) lecz dźwięk po dolaniu oleju nie ustąpił i gdzieś go nadal słyszę, nie mam uszczelki między kolektorem a turbo gdyby kogoś to sugerował właśnie to, na gazie słychać to trochę bardziej ale nie wiem czy mi się nie wydaje bo dodatkowo tykają wtryski gazu. Mam filmik lecz jakość słaba, słychać dopiero coś koło 1min 10sek bo wcześniej auto chodzi na ssaniu:
-
brak dynamiki, czasami złapie błąd 17965,
Są dwa rodzaje nieszczelności, pierwsze to brak ciśnienia, cisnienie osiągniete jest wtedy mniensze jak zadane, szukamy wtedy dziur w dolecie, dv, sprawdzamy gruszke, n75, drugi rodzaj przeładowanie, ciśnienie oziągnięte znacznie przekracza zadane, sprawdzamy gruszke, n75 i weże od niego biegnące, przeładuje kiedy gruszka nie upuści