Treść opublikowana przez sowiq
-
B8 TrOOOOp
Ale całkiem ciekawy ten przyrząd. 40 zł http://narzedzia.moto-profil.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=22258&category_id=1444&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1
-
B8 TrOOOOp
Ktoś pisał że do regulacji dysz jest jakiś specjalny "przyrząd". Prawda to?
-
Wymiana filtra paliwa w A4 B8 1.8 TFSI
Czyli to samo, co mówią o łańcuchach rozrządu w 1.8 TFSI
-
B8 TrOOOOp
Panowie, mam taki akumulator u siebie (95Ah, 450A). Muszę wymienić na coś nowego. Coś takiego będzie OK, czy może szukać czegoś większego/mniejszego? Start/Stop nie mam, auto stoi w garażu. http://allegro.pl/akumulator-moll-m3-plus-12v95ah-100ah-bydgoszcz-i5830585566.html
-
Dwa kody błędów - 00956 + 03041
Jeśli chodzi o pierwszy błąd, to na pewno jest to rozładowana bateria w kluczyku. Dzisiaj na FISie pokazał mi się komunikat, żeby ją wymienić
-
B8 TrOOOOp
Możesz napisać coś więcej? Rozebrałem swój stary zamek, ale za bardzo opcji przeczyszczenia czy tym bardziej przelutowania czegokolwiek tam nie znalazłem. Tutaj zdjęcia jak to wygląda od środka: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/269382-problem-z-zamkiem-tylnych-drzwi-008-niezrozumialy-sygnal/?p=4033034
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Proponuję pisać w odpowiednim temacie. Tobie może ktoś szybciej udzieli odpowiedzi, a i z rozwiązania może w przyszłości skorzysta ktoś z podobnym problemem http://a4-klub.pl/index.php?/topic/271003-montaz-i-dzialanie-ads-audi-drive-select-2008-2012/
-
Dwa kody błędów - 00956 + 03041
Z reguły robię dłuższe trasy, S/S nie mam, auto stoi w garażu, a nie mam pojęcia ile może mieć ten akumulator. Ostatnio taki błąd miałem jak cały dzień coś grzebałem w aucie i słuchałem przy tym radia - miał wtedy prawo się rozładować. Ale po 3-4 dniach bezczynności raczej nie powinien tak po prostu paść. Plus jest taki, że auto normalnie odpala i jeździ (no może troszkę dłużej kręci niż kiedyś).
-
Dwa kody błędów - 00956 + 03041
Dzięki za potwierdzenie drugiego błędu. Czyli trzeba się powoli rozglądać za nowym aku.
-
B8 TrOOOOp
Kurna, co te nasze akumulatory... U mnie podobnie - chyba do wymiany. Przy okazji - rzuci ktoś okiem na mój temat? Wypluło mi 2 błędy - jeden właśnie o aku, a drugi o kluczyku i za bardzo nie wiem gdzie szukać przyczyny. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/339955-dwa-kody-bledow-00956-03041/
-
Dwa kody błędów - 00956 + 03041
Koledzy, w sterownikach zalogowały mi się dwa kody błędów, na logikę raczej niepowiązane ze sobą. Problem z tym, że nie za bardzo wiem o co chodzi. Adres 05: Zezwolenie startu Plik etykiet: 8K0-907-064-05.clb Oznaczenie elementu: 8K0 907 064 N HW: 8K0 907 064 N Komponent i/lub wersja: BCM2 1.1 H70 0134 Kodowanie: 010200 Kod serwisu: WSC 06335 000 00000 VCID: 3B75D651BAF1F9F97BD-806E Znaleziono 1 błąd: 00956 - Kluczyk 2 002 - Dolna wartość skrajna przekroczona Ramka zamrożona: Stan błędu: 01100010 Priorytet błędu: 3 Częstość błędu: 2 Wew.licznik błędów: 152 Przebieg: 130232 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2015.11.06 Czas: 13:29:55 Adres 19: CAN Gateway Plik etykiet: AKP\8T0-907-468.clb Oznaczenie elementu: 8T0 907 468 K HW: 8T0 907 468 K Komponent i/lub wersja: GW-BEM 4CAN-M H09 0092 Kodowanie: 000303 Kod serwisu: WSC 06335 000 00000 VCID: 4999BC99E02D5B69F91-801C Znaleziono 1 błąd: 03041 - Zarządzanie energią aktywne 000 - - - Sporadyczny Ramka zamrożona: Stan błędu: 00100000 Priorytet błędu: 7 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 189 Przebieg: 130803 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2015.11.23 Czas: 05:34:00 Pierwszy błąd wygląda dla mnie jak rozładowana bateria w kluczyku. Zresztą ostatnio zastanawiałem się nad jej wymianą, bo zauważyłem że zasięg pilota zmalał. A drugi błąd o zarządzaniu energią w środku nocy? Słaby akumulator? Auto stało nieużywane kilka dni w garażu.
-
B8 TrOOOOp
Spróbuj u Naviservice (albo: VNS Media) z Józefowa. Mają zablokowaną stronę WWW, ale na FB jest do nich telefon: https://www.facebook.com/VNSmedia-Naviservice-181791845206204/info/?tab=page_info Ja u nich nie byłem, ale kilka razy polecano ich na forum.
-
Audi A4 B8 1.8 TFSI na łańcuszku rozrządu. Kiedy i jak serwisować?
Kolego, poczytaj cały wątek - są w nim na prawdę cenne informacje, a także ceny wymiany (daleko szukać - nawet na tej stronie jest podana cena...). Co do przebiegu, to jest jedna odpowiedź: ZALEŻY. Zależy kto jaką ma nogę, jak żyłuje silnik, jaki leje olej, itd...
-
A4 b8 mody
Wpadaj do Warszawy
-
Audi A4 B8 1.8 TFSI na łańcuszku rozrządu. Kiedy i jak serwisować?
Tak czy siak jedno jest pewne - Twoje auto będzie Ci wdzięczne za tę wymianę
-
Audi A4 B8 1.8 TFSI na łańcuszku rozrządu. Kiedy i jak serwisować?
Po zdjęciach nie wygląda żeby Twój stary łańcuch był jakoś mocno wyciągnięty. Jak mechanicy skomentowali?
-
Ochrona komponentu zablokowane sterowniki po wizycie w ASO
A czy to przypadkiem nie jest tak, że jak skan zatrzymał się na 09, to po wymianie i kolejnym skanie może się okazać, że kolejne sterowniki też są z jumy?
-
Diagnostyka VAG przez policję!?
zuch chłopak Informuj na bieżąco, bo sytuacja bardzo ciekawa.
-
Audi A4 B8 1.8 TFSI na łańcuszku rozrządu. Kiedy i jak serwisować?
Ja byłem optymistą i ze sporym dystansem czytałem co koledzy tu pisali. Dwaj mechanicy mówili sprzeczne rzeczy - jeden słyszał łańcuch, drugi nie. Aż pierdykło. Czytaj: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/329046-4096-z1;-czujpolozwalka-rozrzg40czujpolozwalu-korbg28/ Aha - dodam, że obaj mechanicy polecali tylko i wyłącznie części z ASO. Nowe napinacze łańcucha mają inną budowę, sam łańcuch też jest inny. Ale oczywiście Twoje auto i Twoja decyzja
-
Audi A4 B8 1.8 TFSI na łańcuszku rozrządu. Kiedy i jak serwisować?
Ja tam się nie znam, ale podobno łańcuch najlepiej osłuchać rano, na zimnym silniku, kilka sekund po odpaleniu. Najlepiej, jakbyś Ty słuchał, a ktos inny odpalał auto.
-
B8 TrOOOOp
Ja jestem ciekaw miny kota jak już zczai, że wylądował w innym mieście Swoją drogą... może miał rodzinę?
-
Audi A4 B8 1.8 TFSI na łańcuszku rozrządu. Kiedy i jak serwisować?
Zobacz mój post - http://a4-klub.pl/index.php?/topic/329046-4096-z1;-czujpolozwalka-rozrzg40czujpolozwalu-korbg28/ Nie chciałbym Cię tutaj straszyć, ale na dobrą sprawę... nie znasz dnia ani godziny
-
Diagnostyka VAG przez policję!?
To z tego, że masz wybór. Albo "dla świętego spokoju" poddajesz się kontroli i kończysz na tym sprawę, albo starasz się wyegzekwować poszanowanie przepisów prawa od jego stróżów. Z tym, że ta druga droga jest dużo bardziej uciążliwa, ale daje większą satysfakcję. Zresztą jest wiele stowarzyszeń, które zajmują się takimi sprawami w czynie społecznym. Ale proponuję nie zaśmiecać wątku takimi rozważaniami, bo jeszcze dostaniemy po ostrzeżeniu
-
Diagnostyka VAG przez policję!?
tylko akcja dmuchaj... i wytłumacz to smerfowi. Akcje z zatrzymywaniem ruchu i sprawdzaniem trzeźwości każdego po kolei też są niezgodne z prawem. http://prawonadrodze.org.pl/rutynowe-kontrole-stanu-trzezwosci-kierowcow-sa-bezprawne/
-
Audi A4 B8 1.8 TFSI na łańcuszku rozrządu. Kiedy i jak serwisować?
No logicznie rzecz biorąc masz rację. Ale obawiam się, że Audi nie przekonasz, ani łatwo z nimi nie wygrasz w ewentualnym sądzie. Inaczej posypałyby się tysiące roszczeń w podobnych sprawach.