Treść opublikowana przez sowiq
-
B8 TrOOOOp
Ciekawe jaki masz humor jak odwiedzasz Ojczyznę
-
kupno kamerki samochodowej
Mini 0803 to jakieś dwie wersje niższy model (na poprzedniej stronie tego wątku jest porównanie). Ludzie na http://dashcamtalk.com/ pisali, że jest z nią sporo problemów (np. że się przegrzewa). Nie zajmuję się sprowadzaniem sprzętu. Dla siebie kupowałem na eBay dwa razy, prost z Chin, od polecanych sprzedawców. Zero problemów. Tylko trzeba poczekać ze 2-3 tygodnie
-
kupno kamerki samochodowej
Ja zawsze kupowałem od sprzedawców polecanych na tej stronie: https://dashcamtalk.com/mini-0806/ ("Where to purchase for lowest price") i dobrze na tym wychodziłem Czyli np. u tego sprzedawcy: http://www.ebay.com/itm/351285333385?rmvSB=true
-
B8 TrOOOOp
jak dla mnie nie ma różnicy.. zakładałem 3 tygodnie temu tylne pdc na przód i działa i gra idealnie Dzięki za informację ... Bałem się, że może być problem ze względu na inny kąt wtyku ... Ale... w poniedziałek montaż Zakładasz do zderzaka pod PDC, czy będziesz sam wiercił otwory?
-
1.8 TFSI Nierówna praca silnika Trzęsie
Głupota? Przecież nic nie zrobiłeś. Złośliwość rzeczy martwych i nieżyciowość producenta, który nie opisuje że łańcuch mimo wszystko trzeba co jakiś czas wymieniać.
-
B8 TrOOOOp
ale ciekawe dlaczego w jednym aucie? przecież Audi nic za darmo nie daje coś musi być obsługiwane więcej? Prawe wychodziły dodatkowo z pamięcią do obniżanego lusterka przy biegu wstecznym
-
1.8 TFSI Nierówna praca silnika Trzęsie
Współczuję awarii. Czyli z tą wymianą łańcucha to jednak nie taka bujda i trzeba się ogarniać. Jakie masz oznaczenie silnika i jaki przebieg?
-
1.8 TFSI Nierówna praca silnika Trzęsie
Daj znać jak się czegoś dowiesz - informacja może być przydatna dla potomnych
-
1.8 TFSI Nierówna praca silnika Trzęsie
Kolego, komunikaty, które Ci się wyświetlają dotyczą kontroli trakcji i hamulca ręcznego. Raczej niewiele ma to wspólnego z nierówną pracą silnika. Raczej gdzieś wlazł jakiś gremlin, który nawywalał błędów w różnych sterownikach. Bez odczytania błędów kabelkiem niewiele da się wywnioskować. Masz dostęp do VCDS? Zobacz co mnie spotkało pewnego razu, objawy z grubsza podobne: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/256152-silnik-przerywa-po-depnieciu-gazu-rozpoznane-wypadanie-zaplonow/
-
B8 TrOOOOp
- B8 TrOOOOp
Temperatury mnie nie martwiły, bo nigdy ich nie sprawdzałem (na desce 90°, więc OK ), tylko ten wyjący wentylator. Widocznie do pełnego odpowietrzenia potrzebuje ze 2-3 cykle gorący/zimny silnik. A ja trochę z ciekawości, trochę dla sprawdzenia kombinowałem z odkręcaniem korka na gorącym silniku (ciśnienie z obiegu podnosiło poziom płynu) i pewnie to były efekty. Zresztą jak sprawdzałem dzisiaj, to wentylator trochę wolniej chodził. Na screenie widać, że wysterował się tylko na 15%, a wczoraj na jakieś 60%.- B8 TrOOOOp
Hmm, czyli dokładnie tak jak i u mnie. No nic, pojeżdżę trochę dłużej, może układ "trochę lepiej się odpowietrzy" i wiatrak wróci do normalności. Najwyżej będę uderzał do mechanika. Dzięki Panowie za pomoc- B8 TrOOOOp
Norma chyba G12. @Yoghurt, w sumie masz rację. Bardziej niż temperatura wrzenia interesuje mnie informacja, czy temperatury rzędu 110° to normalne zjawisko, czy rzeczywiście jakiś syf siedzi mi w układzie chłodzenia. Zrobiłem nowe pomiary i wygląda na to, że każdy z 3 czujników pokazuje taką samą temperaturę. Co jeszcze mogę / powinienem sprawdzić zanim uderzę do mechanika? A może w ogóle nie powinienem się przejmować? Tylko jakoś nie kojarzę, żeby w ubiegłą wiosnę przy temperaturze 20° włączał mi się wentylator chłodnicy Dodam, że na zegarach cały czas równiutkie 90°.- B8 TrOOOOp
Mam zalane 100% Borygo. Zresztą Borygo ma bardzo niską temperaturę zamarzania (czyste Borygo jakieś -35 stopni), ale jeśli chodzi o wrzenie to jakoś znacząco nie różni się od wody - trochę ponad 105 stopni.- B8 TrOOOOp
Wracając jeszcze do mojego pytania o płyn chłodniczy. Czy to w ogóle możliwe, żeby nagrzał się do ponad 110° i nie zagotował się (nic nie bulgocze, nic się nie ulewa)? Może to kwestia padniętego czujnika temperatury? A jeśli tak, to jak sprawdzić który to czujnik?- B8 TrOOOOp
Dzięki Będę jechał wieczorem to zajrzę. No dobra, coś chyba jednak jest nie tak. Poziom płynu od wczoraj się nie zmienił. Przejechałem dzisiaj jakieś 50 km i praktycznie cały czas działał wentylator chłodnicy. Wróciłem do domu i zrobiłem pomiary - temperatura cieczy chłodzącej podczas jazdy cały czas miała pomiędzy 110° - 112° C, wiatrak chodził na 62%. To chyba trochę za ciepło? Co o tym myślicie?- B8 TrOOOOp
Dzięki Będę jechał wieczorem to zajrzę.- B8 TrOOOOp
Panowie, czy po spuszczeniu płynu z chłodnicy trzeba ją jakoś odpowietrzać? Wczoraj odebrałem auto od mechanika (Karol z Raszyna, którego wszyscy polecają). Łatał mi wyciek płynu chłodzącego, czyli musiał spuścić płyn. Po wyjechaniu, od razu jak silnik zagrzał się do 90° C, włączył mi się wentylator chłodnicy. Po przejechaniu ~40 km dolałem jakieś pół litra płynu (tyle ubyło). Potem zrobiłem jeszcze ze 2-3 kursy, ale wentylator tak samo się włączał po rozgrzaniu silnika. Wyłączał się dopiero po kilkunastu minutach po zgaszeniu auta. A na zewnątrz było raptem 20° C. Temperatura silnika na desce cały czas równiutkie 90° C. Wziąć go na przeczekanie aż się odpowietrzy, czy lepiej coś zrobić / sprawdzić?- kupno kamerki samochodowej
Jeśli chcesz prędkość, to kamerka musi mieć GPS. Jeśli chcesz coś z niskiej półki, to szukaj takiej, która ma moduł GPS i ew. dopytaj sprzedawcę czy prędkość będzie wyświetlana na nagraniu Jeszcze raz polecam genialną stronkę: https://dashcamtalk.com/- B8 TrOOOOp
Zapytaj w odpowiednim temacie: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/153978-parktronic-pdc-mmi-2g-3g-wizualizacja-concert-2008-2012/- Montaż rolet przeciwsłonecznych w drzwiach tylnych
Zamiast takiej lutownicy/palnika polecam zapalniczkę do cygar Zasada działania ta sama, cena o połwę niższa, a może się przydać też do innych rzeczy http://allegro.pl/show_item.php?item=5185821116- Montaż składanych i podgrzewanych lusterek w Audi A4 B8
Kiedyś o tym pisałem, chyba nawet w tym temacie. Mi zaczęło wywalać błedy w kilku sterownikach, np. Silniku. Pierwsze co trzeba zrobić przed wymianą to skopiować kodowanie ze starego sterwonika, a po wymienie wkleić do nowego + wyklikać opcję składania lusterek. W podpowiedziach VCDS nie ma wszystkich bitów ustawionych na sterowniku, przekopiowanie jest jedynym sposobem, który u mnie zadziałał. Żeby nie zdejmować jeszcze raz boczka, ja bym na chwilę podłączył stary sterownik pasażera po stronie kierowcy podczas wymiany drugiego lusterka. Podłączasz, kopiujesz Long Coding, wklejasz do sterownika pasażera, aktywujesz składane lustra i powinno być git. Oczywiście analogicznie dla kierowcy [edit] Dokładniejszy opis mojego problemu i rozwiązanie: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/245599-montaz-podgrzewanych-oraz-skladanych-lusterek/?p=3626335- CB w podłokietnik na miejsce telefonu?
Z ciekawości - jakie CB zamierzasz tam zmieścić?- Kodowanie nowego pilota i wymiana baterii kluczyka w A4 B8
A to bardzo ciekawa informacja. Dzieki Za sam pilot płaciłem 2 lata temu jakieś 400-500 zł, więc dużej tragedii nie ma- B8 TrOOOOp
Najprostszy sposób - wyciągnij wkład lusterka zewnętrznego i zobacz czy masz walającą się wtyczkę od fotochromu. Na pewno ją zauważysz - B8 TrOOOOp