Treść opublikowana przez sowiq
-
Montaż składanych i podgrzewanych lusterek w Audi A4 B8
Wszyscy tak mają. Taki urok
-
Kodowanie nowego pilota i wymiana baterii kluczyka w A4 B8
A niby dlaczego? Skoro mogą zmienić kody w Twoim starym kluczyku, to dlaczego nie mogą tego zmienić w innym starym kluczyku?
-
B8 TrOOOOp
Lol, A4, wymarzone auto do ciągania przyczep Cena też mega
-
Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8
- Kodowanie nowego pilota i wymiana baterii kluczyka w A4 B8
Źle. Da się wymienić kod w każdym kluczyku, ale nie da się odczytać kodu z Immo. Więc w ASO muszą wygenerować nowy kod i wymienić go we wszystkich kluczykach i w sterowniku (Immo) w aucie. Jest to operacja w jedną stronę, więc nie da się ani skopiować kodu pomiędzy kluczykami, ani z immobilizer'a.- Po zmianie TUNERA RADIOWEGO przerywa granie
Musisz do ASO jechać na zdjęcie ochrony. Koszt kilka stówek. Sam tego niestety nie zrobisz.- Wejście AUX
Nie próbowałem, ale na zdrowy rozum - wejście AUX to wejście muzyczne, a nie danych. Zakładając już nawet, że pendrive skądś wyczaruje napięcie do zasilania (wejście AUX takiego napięcia nie podaje), to jak chciałbyś sterować odtwarzaniem muzyki? Najprostszy sposób to w miarę niedrogi odtwarzacz MP3 podłączony do wejścia AUX kablem mini-jack - mini-jack.- Wejście AUX
Nie będzie działało.- Co to za wtyczka?
Australia. http://nowak.com.au/australijskie-wtyczki-prad-w-australii/- B8 TrOOOOp
Sprawdź czujnik temperatury zewnętrznej - powinien być na przednim grillu przed chłodnicą, w specjalnym uchwycie. Kiedyś u mnie nie zamontowali w uchwyt po zdejmowaniu zderzaka i odczytywał zawyżoną temperaturę zewnętrzną, bo dotykał do chłodnicy. Klima wariowała, najczęściej wiała zimnym powietrzem. Poza tym spróbuj zrobić testy elementów wykonawczych. Może jakiś silniczek od klapy się przyblokował, a błędy wyskoczą dopiero po testach? Z tym czujnikiem coś może być na rzeczy bo zauważyłem to właśnie po zdejmowaniu zderzaka przez lakiernika. Jednak czujnik jest na swoim miejscu - za atrapą pod rejestracja po prawej stronie to to ? poza tym z jednej strony leci zimno z drugiej gorąco, czujnik temp wewnętrznej jest chyba jeden w krateczce na środku klimatronika. Robiłem output test i basic setings - brak błędów. Zobacz jak powinien być osadzony ten czujnik: http://i.imgur.com/BHwEdju.png Jak dla mnie to możesz mieć też walnięty któryś czujnik temperatury w kanałach nawiewowych. To jest chyba tak, że na każdą stronę masz dwa czujniki - jeden przy samej kratce nawiewu, a drugi na powrocie (w okolicach stóp). Pierwszy bada temperaturę powietrza, którą wydmuc**je, a drugi powietrze powracające. Na tej podstawie jest szacowana temperatura wnętrza auta. Jeśli np. czujnik powrotny pasażera zaniża temperaturę (ale błędów nie pokazuje), to automatycznie klimatronik będzie podawał więcej ciepłego powietrza. A że trochę tego ciepła poleci też na stronę kierowcy, to z kolei po stronie kierowcy będzie puszczało zimniejsze powietrze, żeby wyrównać temperaturę do ustawionego poziomu. Ma to sens? Ale że do czujników trzeba trochę rzeczy wybebeszyć, to może lepiej upewnij się na 100% z tym zewnętrznym- B8 TrOOOOp
Sprawdź czujnik temperatury zewnętrznej - powinien być na przednim grillu przed chłodnicą, w specjalnym uchwycie. Kiedyś u mnie nie zamontowali w uchwyt po zdejmowaniu zderzaka i odczytywał zawyżoną temperaturę zewnętrzną, bo dotykał do chłodnicy. Klima wariowała, najczęściej wiała zimnym powietrzem. Poza tym spróbuj zrobić testy elementów wykonawczych. Może jakiś silniczek od klapy się przyblokował, a błędy wyskoczą dopiero po testach?- B8 TrOOOOp
Coś mi się kojarzy, że ktoś z forum próbował wymienić cały panel klimatronika na poliftowy i chyba nawet mu się udało. Ale niestety nie pamiętam kto i kiedy.- Wymiana licznika monochromatycznego na kolorowy w Audi A4 B8
To nie te czasy, że za wyskalowanie odpowiadał rodzaj sprężyny od wskazówki Wskazanie jest sterowane elektronicznie przez zainstalowany soft. Kwestia tylko czy ten soft da się wymienić / przekodować.- Montaż i działanie wewnętrznego lusterka fotochrom w A4 B8 2007-2011
Czujnik deszczu to osobna sprawa. Ma swoją wtyczkę i swoje mocowanie. Z lusterkiem ma niewiele wspólnego.- B8 TrOOOOp
Ustawienie w MMI to nie natężenie światła, przy którym mają się zapalić światła mijania, tylko opóźnienie do zapalenia tych świateł. Np. przy "wcześnie" światła zapalą Ci się od razu po wjechaniu do tunelu, a na "późne" możesz przez ten tunel przejechać i się nie włączą (chyba że będzie wystarczająco długi ).- B8 TrOOOOp
Nie wiem jak to jest z pamięcią (masz sterownik drzwi obsługujący pamięć?), ale zdecydowanie nie trzeba przekręcać pokrętła, żeby lustro wróciło. Dzieje się tak zamoczynnie jak przekroczysz jakąś prędkość (15 km/h?) albo wyłączysz zapłon- Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2007-2012
Ktoś ostatnio szukał: http://allegro.pl/drive-select-8k1959673e-audi-a4-s4-a5-s5-q5-i5237461222.html- Wymiana licznika monochromatycznego na kolorowy w Audi A4 B8
Może podświetlenie wyświetlacza zaczyna się kończyć? Tzn. świetłowkę zaczyna szlag trafiać Jeden kolega opisywał na forum podobny problem. Co prawda chodziło o bardzo ciemny czerwony wyświetlacz, ale przy kolorowych nawet niewielka różnica w jasności i barwie podświetlenia może bezpośrednio wpływać na widziane kolory: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/237928-problem-z-podswietlaniem-wyswietlacza-concert-symphony/ Co ciekawe, kolega rozwiązał problem wymieniając świetlówkę- B8 TrOOOOp
Na rondach się fajnie jeździło Dało się też w MMI jeździć?- B8 TrOOOOp
dzięki wielkie kolego , wiązka zakupiona przed chwilą przeze mnie , teraz jeszcze potrzebuje moduł obslugujacy przod i tył oraz guzik w konsole. Moze komus sie walają takie graty ? przycisk kup w asso wcale nie jest taki drogi Przycisków na pęczki na Allegro. Ale chyba kolega nie czeka na gotowe linki do wszystkiego. Włóż trochę wysiłku. Po sterownik PDC zgłoś się do kolegi tomeq001- B8 TrOOOOp
Słabo szukasz. Pierwsza z brzegu: http://allegro.pl/wiazka-pdc-zderz-przod-audi-a5-8k0-971-095-nowa-i5194122947.html- B8 TrOOOOp
Robi, ale jak nie masz pamięci w lusterku, to zawsze wraca ono troszkę niżej niż było. A z pamięcią możesz ustawić też do jakiej pozycji ma się obniżać. Z tym, że sterownik drzwi też musi obsługiwać pamięć- B8 TrOOOOp
Prawe ma więcej pinów, bo ma pamięć. Chodzi o zniżanie tego lusterka po wrzuceniu wstecznego.- Nie działa strona Audi Enthusiasts
No tak, ale jeśli to tylko kwestia serwera, to można to jakoś obejść. Podejrzewam, że materiały nie zostały skasowane tylko gdzieś tam leżą. W czynie społecznym mogę udostępnić miejsce na serwerze na dalsze utrzymywanie stronki, bo sam z niej korzystałem- Nie działa strona Audi Enthusiasts
To ktoś z Polski trzymał? Da się przejąć od niego materiały? Szkoda, żeby wyleciały w kosmos. Ktoś od nas może wstawić to na na jakiś publiczny serwer, chociażby ja na swój. - Kodowanie nowego pilota i wymiana baterii kluczyka w A4 B8