Treść opublikowana przez Bart-S
-
A6 C6 Lift 3.0 TDI Q Avant , 19" , S-LINE Z+W - "TATOWÓZ"
No to teraz do tego daj pułap cenowy gdzie CVT naprawisz za 3-5tyś a tipa za 6+. Główne usterki w tip dotyczą sprzęgła i konwertera momentu obrotowego. Każdy automat ma coś co go boli - ważne aby w porę reagować albo robić przegląd zaraz po zakupie przygotowując tym samym skrzynkę na kolejne 200 000km (szczególnie wskazane jeśli w aucie jest lub ma być nowy program). Łukasz - skrzynkę testujesz zarówno zimną jak i ciepłą. Szukasz wszelkich wibracji oraz szarpań a także poślizgu. 300 000km to pułap na kapitalny remont/przegląd każdego z automatów montowanych w VAG od 2000r.
- B7 Crew
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
W bagażniku gdzieś przy kole zapasowym masz wlepę - na niej poszukaj 1BA lub 1BE lub 1BV.
-
A6 C6 Lift 3.0 TDI Q Avant , 19" , S-LINE Z+W - "TATOWÓZ"
Jędruś jak widzisz - bez spinek. Tylko grzecznie prostuję
-
A6 C6 Lift 3.0 TDI Q Avant , 19" , S-LINE Z+W - "TATOWÓZ"
Jędrek proszę Cię - myślisz, że tip się nie sypie Bartku, tego przecież nigdzie nie napisałem. kolega napisał, że różne rzeczy słyszy się o tipie.. a częściej te "różne" rzeczy słyszy się o multi i tyle Tak ale z czegoś to wynika - odpisując koledze w sposób "...mylisz Tiptronika z Multitronikiem" sugerujesz, że CVT psuje się częściej a to nie jest prawdą. Częściej słyszy się o awariach Multitronika bo to nowsza konstrukcja niż tip i jak widać, nie wszyscy sobie z nią radzą (a jak się Polak na czymś nie zna to jest to gówno i należy to sprzedać). Bronię skrzyni bezstopniowej bo to naprawdę fajny wynalazek do codziennej jazdy Łukasz - przepraszam za OT (fajne auto ...ale już to pisałem )
-
[B6 AGB] Pierwsze w Polsce B6 2.7L V6 biturbo S-line 486PS 590NM [str. 232]
Faktycznie - w tym rozmiarze już takiej roboty nie robią...
-
A6 C6 Lift 3.0 TDI Q Avant , 19" , S-LINE Z+W - "TATOWÓZ"
Jędrek proszę Cię - myślisz, że tip się nie sypie
-
[B6 AGB] Pierwsze w Polsce B6 2.7L V6 biturbo S-line 486PS 590NM [str. 232]
Na pewno wyjdzie super Podoba mi się ta felga (zastanawiam się jak by wyglądała w wersji 18").
-
[B6 AVF]Projekt Black S Thunder Line
Graty! Lotka B6 czy B7?
-
[B6 AVB] A4 S LINE Pakiet RS4 19" RNS E 193 320/300 mm BRD AL 188KM/380Nm
- Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Jeśli -40 jest dla Ciebie za nisko to Eibach nie będzie odpowiedzią - szukałbym ori sprężyn... Sprawdź jakie zawieszenie miałeś fabrycznie - jeśli 1BE lub 1BV to po VIN w ASO podadzą Ci numery Twoich sprężyn (takie kupisz i będziesz miał -20).- [B6 AWX] Czarnuch by SLO -> kilka słów na koniec :)
O kilka dni za późno- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ehh łożysko Panie - nie ma o czym gadać.- Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w Audi A4 B6/B7
Ale tylko jeden z nich jest biało/zielony? Twój fabryczny zestaw bezpieczników pod MCE to zapewne: - biało/zielony (elektryka przednich szyb) - czerwony lub pomarańczowy (zasilanie elektryki ustawień foteli) - nr 3 to pewnie hak, albo elektryczna roleta. Bezpiecznik elektryki tylnych szyb wygląda tak samo jak ten dla przednich - obsadzasz, i podłączasz stały + (to wszystko). ---------- Post dopisany at 12:47 ---------- Poprzedni post napisany at 12:46 ---------- Nie.- Przycisk zdalnego otwierania klapy bagażnika (4E4/4E5)
Blokada zamka sie zwolni i klapa uniesie sie sama na 1cm ale w dalszym skoku trzeba jej juz pomagac.- Przycisk zdalnego otwierania klapy bagażnika (4E4/4E5)
Zamowilem mocniejsze silowniki - reakcja klapy jest lepsza ale nadal sama sie nie otworzy.- [B6 AWX] Blacksucz by wojthass
Tak - po powrocie ze Szwecji mam trochę prac do zrobienia ale jak skończę to biorę się za auto i szykuję ją o sprzedaży (sorki za OT Wojtku ).- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Fffffffffffffffffffffffffffffff........- [B6 AWX] Blacksucz by wojthass
A chcesz kupić czy jak? Szukam B6 na wypasie, sedana 1.9 z Q (najlepiej). Znalazłem takiego jak Twój ale avanta:facepalm: Gdybyś wystawił to pewnie bym dzwonił i jechał oglądać. Wkrótce będzie wiadomo czy avant będzie mój. Gdybym go nie kupił - odezwę się Sprzedałbym Ci moją ale pewnie nie chcesz automata- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
- Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Trzeba podłączyć komputer do skrzyni biegów - wykasować parametry i nauczyć od nowa sterownik skrzyni jak ma sterować sprzęgłem (kilka minut pracy).- Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Olu nie jesteś jedyną fanką Audi - jest ich na forum więcej Zacznij od wykonania nowej adaptacji sprzęgła - jak nie masz do mnie daleko to zapraszam (jak tylko wrócę ze Szwecji).- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Co tam cyce ciekawego u Was- Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Dziwi mnie zakres napraw - wymiana bieżni w skrzyni 2004? Ktoś musiał to auto nieźle męczyć. Jak wymiana oleju nie pomoże (a pewnie tak będzie) to wyjmiemy skrzynkę i sprawdzimy co ją boli.- Przycisk zdalnego otwierania klapy bagażnika (4E4/4E5)
Przycisk powoduje jedynie, że MK otwiera tylną klapę - jeśli blokada nie zawsze odskoczy prawidłowo to jest to mechaniczny problem z samym zamkiem i nie widzę związku z przyciskiem i jego instalacją (to chyba jasne). - Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami