Treść opublikowana przez Bart-S
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
Jakie masz kodowanie RNS-E i BT?
-
A4 B8 LIFT 2014 QUATTRO S LINE EXTERIEUR CARBON MMI 3G+ SIM AKEBONO 370/330 mm 20" KW
No właśnie - ostatnio w Q5 się tym bawiłem. Jak otwierasz bagażnik Grześ? Tylko pilotem czy jest możliwość z czujnika? (tak jak napisał Tomek - machnąć nogą pod zderzakiem).
-
Montaż aluminiowych listw ozdobnych wokół szyb Avant
...w kwestii sedana. 4ZE i 4ZM a więc odpowiednio listwy czarne i czarny mat mają przez cały okres produkcji nadwozia B6 - ten sam numer: 8E5 845 299 T - lewa (211zł w ASO) 8E5 845 300 T - prawa (211zł w ASO) Natomiast wersja chrom czyli 4ZB (a dokładniej oksydowane aluminium) ma jakąś modyfikację: Stronę lewą czyli 8E5 845 299 F zastąpiono od września 2001 roku wersją 8E5 845 299 AA. Natomiast prawą 8E5 845 300 F w tym samym czasie zmieniono na 8E5 845 300 AA. Wszystkie wersje tej szybki mają taką samą cenę - 338zł w ASO. Niestety nie wiem na czym polega różnica... Sama aluminiowa listwa tylnej szybki nie zmienia się - jest taka sama dla obu wariantów: 8E5 853 345 E - lewa (344zl w ASO) 8E5 853 346 E - prawa (344zł w ASO) ...resztę jak zwykle musimy wybadać sami
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Z tą mocą w Waszych autach nie przesadzajcie - nie ma sensu walić więcej niż okolice 200KM jeśli brakuje napędu 4x4. Gdyby było Q to można to jeszcze podciągnąć a tak będą problemy z utrzymaniem się na drodze Co do mojego zestawu hebli - tarcze, klocki i przewody w stalowym oplocie nowe. Zaciski używane po odnowieniu. Myślałem o nawiercanych ale wkładanie ich do R4 TDI z taką mocą to trochę profanacja
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Nie pamiętam dokładnie - 2600 chyba.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
320x288 zupełnie wystarczą - chyba że przybędzie mocy przynajmniej w okolicach 200KM. Wtedy można iść w S.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Tydzień na który wracam będzie strasznie napięty (chętnych jest mnóstwo ). Skontaktuj się ze mną w połowie marca.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Naprawdę trudno powiedzieć - może dwumas, może wałek wejściowy. Nigdy nie stawiam diagnozy po samych objawach (tym bardziej jak sam tego nie widzę/słyszę/czuję).
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Podniosłem i przeguby są O.K. - półosie się nie kręcą. Błędów nie skasowałem bo nie było komputera by skasować. Może jutro ma ktoś podjechać to zrobi jeszcze raz diagnostykę i powie co jest i skasuje co się da. Dziś jeszcze raz wsłuchiwałem się w prace silnika i skrzyni i cały czas jest taki jakby metaliczny dźwięk z okolic skrzyni biegów - cały czas to znaczy od momentu odpalenia (a zmiana na D, R, N) nic nie zmienia -ten dźwięk jest cały czas taki sam. Jedynie częstotliwość tego dźwięku zmienia się wraz z dodaniem gazu. Nie wiem czy ma to znaczenie dla tej usterki ale na liczniku świeci kontrolka ESP i napis SERVICE. Nic więcej nie świeci - co by dotyczyło jakichkolwiek usterek. Czy coś więcej można teraz powiedzieć o tej awarii mojego multitronika lub co można zrobić by więcej się dowiedzieć? Pozdrawiam SERVICE nie ma nic wspólnego ze skrzynią a co do ESP - trzeba podłączyć kompa do ABS i sprawdzić czego się czepia.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Mykam spać - jutro od rana przede mną kolejne wyzwania Będę się meldował co jakiś czas - 3majcie się
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Hehe nieee, wolę moje 9 letnie A4 ---------- Post dopisany at 22:11 ---------- Poprzedni post napisany at 22:09 ---------- A tu odwrotnie - raj. Nie ma czegoś takiego jak akcyza 20% na auto o większej pojemności. Tutaj dowalają podatek jak jeździsz czym starszym niż 2007. ---------- Post dopisany at 22:13 ---------- Poprzedni post napisany at 22:11 ---------- ...generalnie na parkingu Gestampu (pracowniczym) same wypasione furki (bardzo dużo A4, A5). Więc jak widać nie tylko management się buja ale i "zwykły robol" też Jeśli przyjadę tu znów to pomyślę czy sobie nie dopłacić z własnej kieszeni i nie wynająć B8 albo C7. wyślij nam pocztówkę Chyba oszalałeś - za ich pocztówkę mógłbyś sobie zderzak kupić Jutro Wam coś narysuję w Paint-cie narysuj ale musisz się skupić i zrobić to idealnie żeby fuszery nie było miliony ludzi to będzie oglądać Żeby mi nie wyszły gacie jak w wątku slo
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Hehe nieee, wolę moje 9 letnie A4 ---------- Post dopisany at 22:11 ---------- Poprzedni post napisany at 22:09 ---------- A tu odwrotnie - raj. Nie ma czegoś takiego jak akcyza 20% na auto o większej pojemności. Tutaj dowalają podatek jak jeździsz czym starszym niż 2007. ---------- Post dopisany at 22:13 ---------- Poprzedni post napisany at 22:11 ---------- ...generalnie na parkingu Gestampu (pracowniczym) same wypasione furki (bardzo dużo A4, A5). Więc jak widać nie tylko management się buja ale i "zwykły robol" też Jeśli przyjadę tu znów to pomyślę czy sobie nie dopłacić z własnej kieszeni i nie wynająć B8 albo C7. wyślij nam pocztówkę Chyba oszalałeś - za ich pocztówkę mógłbyś sobie zderzak kupić Jutro Wam coś narysuję w Paint-cie
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Hehe nieee, wolę moje 9 letnie A4 ---------- Post dopisany at 22:11 ---------- Poprzedni post napisany at 22:09 ---------- A tu odwrotnie - raj. Nie ma czegoś takiego jak akcyza 20% na auto o większej pojemności. Tutaj dowalają podatek jak jeździsz czym starszym niż 2007. ---------- Post dopisany at 22:13 ---------- Poprzedni post napisany at 22:11 ---------- ...generalnie na parkingu Gestampu (pracowniczym) same wypasione furki (bardzo dużo A4, A5). Więc jak widać nie tylko management się buja ale i "zwykły robol" też Jeśli przyjadę tu znów to pomyślę czy sobie nie dopłacić z własnej kieszeni i nie wynająć B8 albo C7.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Przy tych błędach nie ma jednoznacznej odpowiedzi - sprawdź półosie a błędy skasuj i zobacz czy wracają.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
To prawda, na ulicach same nowe Audi, Volvo, Toyty, VW, BMW - nie widzę praktycznie wcale francuzów... I tak wmawiają mi, że tutaj są słabe auta i jak chcę oglądnąć porządne fury to mam odwiedzić np. Sztokholm. Na ulicy czuję się jak w salonie Audi... W garażu hotelowym mam najgorsze auto
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Próbowałem i nie pomaga Póki co jest 0 - za chwilę ma przywalić -20 więc zobaczymy Miałem słuchawki w uszach - słuchałem mp3, nie pomogło Czyli przed następnym lotem muszę porządnie dmuchnąć Tak jestem prawie na granicy z Finlandią - wpisz sobie w googlemap miejscowość Lulea. Jakie wrażenia - jest fajnie. Miasto jest śliczne, ludzie baaaardzo mili (nawet w pracy co po wizycie na Węgrzech totalnie mnie zaskoczyło - zupełnie inne podejście do pracy). Z hotelu mam okno na zamarznięte jezioro/rzekę (nie wiem czy to nie ujście do Bałtyku). Na lodzie jest normalnie odśnieżona droga - pełno tam ludzi - spacerują, jeżdżą na skuterach itd. Na lodowisko jeszcze nie ale póki co zaproszenie mam na mecz w kosza (ponoć jest tu stolica szwedzkiej koszykówki - mają zarówno ligę męską jak i żeńską). A tak z pozostałych rzeczy to na co dzień bujam się Toyotą Yaris 2012. Całkiem przyjemny maluszek (dodatkowe ogrzewanie, MF, PDC, kamera parkowania, radio 2 din, manual ze wskaźnikiem zmiany biegów). No i dziś jadłem najdroższą pizzę w życiu - 80zł za wariant ser + pepperoni (szału nie było ). Do tego kupiłem fajki, gumę do żucia i fanę - a co za tym idzie, 125zł poszło się ***** Jak Szwedom mówię ile zarabiam w PL to oczy robią, że można za tyle wyżyć To tak w ogólnym skrócie
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Zacznij od wstawienia auta na podnośnik i zobacz czy któraś z półosiek się kręci - może masz fuksa i padł tylko przegub...
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Jak dodajesz gazu obroty rosną i auto stoi w miejscu?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Siema! Jestem na miejscu ale wczoraj zabrakło już sił na wpisy (odpisałem na kilka pw + mejli i polazłem spać). Loty zniosłem jakoś ale to rozsadzanie bębenków mnie rozbiło kompletne (zwijałem się z bólu głowy w fotelu - macie na to jakiś patent, poza gumą do żucia bo to nie zadziałało). Generalnie jest fajnie tylko trochę zimno Póki co temperatura bliska 0 ale już za chwilę ma być standardowe -20
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Cena na pewno zbyt duża jak na samą wymianę łańcucha - tyle można zapłacić za kapitalny remont skrzyni, jeśli uszkodzenia są poważne i wymagają wymiany większości komponentów.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Ręcznie tego nie zapiszesz - można skasować obecne parametry i zrobić nową adaptację ale przy tak niskim ciśnienu już wiadomo, że coś nie gra (nowa adaptacja najprawdopodobniej zapisze się na tym samym poziomie czyli problem nadal nie rozwiązany).
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Do Kopenhagi jakiś zwykły Canadian air jet 200 - do Sztokholmu i Lulei już Boeingiem 737...
-
Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek
Wystarczy po stronie kierowcy. Moduł może być bez literki oraz E, F lub G.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Dzięki chopy - zamelduję się po dotarciu do hotelu
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/b6-b7-montaz-ledowego-podswietlenia-tablicy-rejestracyjnej-a5-b8-227211/