Treść opublikowana przez Bart-S
-
[B6 AVF] a4 1.9 tdi avant s-line
Ehh ten Gwerty
-
[B5 Adr]Avantador By Arkadiush !
Aaaa to Twoje... (trzeba było mówić ). Aras te felgi są super - bierz
-
A4 B8 LIFT 2014 QUATTRO S LINE EXTERIEUR CARBON MMI 3G+ SIM AKEBONO 370/330 mm 20" KW
Grześ - jak go uruchomisz, daj znać czy wszystko działa
-
[B5 Adr]Avantador By Arkadiush !
no tak szukaliśmy i w końcu udało się ---------- Post dopisany at 21:15 ---------- Poprzedni post napisany at 20:54 ---------- Pany co sądzicie o takim setupie letnim? Oczywiście do tego dojdą sprężyny itp Z wielkim podziękowaniem dla Varia oraz Slo na użyczenia sprzętu:travolta: http://img203.imageshack.us/img203/6366/20130201118.jpghttp://imageshack.us/a/img405/9066/201302011201.jpg Ta felga podchodzi do B5 tylko przy widebody jak np. RS... I jakoś ogólnie nie komponuje z tym nadwoziem (za dużo masy zabrane od dołu - brakuje odpowiednich progów i zderzaków aby jakoś to wyglądało). Z body S/RS = OK ale dla serii chyba nie bardzo... Inna sprawa, że ten wzór w 18" nie robi takiego wrażenia jak 19" (mniejsze wcięcie do środka). Jeśli to ma być ori to jest tylko wariant z A3 gdzie ET jest mega spore i felga będzie mocno schowana pod autem (kiedyś liczyłem i w B6 aby to wypchnąć pod nadkole potrzebny był dystans ok 30mm). Tak czy siak, przy 18" już obowiązkowo gleba bo będzie kiepsko wyglądać.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Poznałem yebańca po butach
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Tak - potwierdzam, że moduł AR nie obsługuje pakietu. Zamiast AR możesz użyć AT lub BA (a także BC i BD, tyle że w nich po prostu nie zakodujesz alarmu).
-
Passat B6 2.0TDI 140KM Highline...
...nie ma szans
-
Passat B6 2.0TDI 140KM Highline...
Łukasz - wrzuciłem gateway-a Q i nadal rozładowywał mi aku. W końcu sprawa została ogarnięta softem dzięki czemu navi pracuje teraz bez problemu ze starym gatewayem w wersji C (biorąc pod uwagę jak ciężko trafić bramkę CAN Q i to w dobrych pieniądzach, to naprawdę fajne wyjście).
-
Passat B6 2.0TDI 140KM Highline...
Bez większych problemów - potrzebny RNS510, GPS oraz adapter do anteny. Oprócz tego normalnie trzeba jeszcze swapnąć gateway-a ale lepiej będzie pogmerać w sofcie navi i przerobić go tak aby prawidłowo odczytywał sygnał rozłączający radio ze starszego protokołu komunikacyjnego magistrali CAN infotainment. ---------- Post dopisany at 02:30 ---------- Poprzedni post napisany at 02:11 ---------- Pasek w końcu ogarnięty - przed chwilą skończyłem... Odpalanie i gaszenie jak marzenie - nie czuć nic. Zarówno skrzynia jak i sprzęgło pracują teraz bez zarzutu Oprócz tego: - podłączona elektyka grzanej szyby (serwisantom w ASO nie chciało się podłączyć taśmy masy do punktu na suficie, poprowadziłem też brakujące wiązki sygnałowe do bordnetza oraz podłączyłem i zamocowałem przekaźnik sterujący całym systemem). Na koniec kodowanie modułu mocy i wszystko ładnie śmiga - skoro już przewalałem kable ze ściany grodziowej do środka auta - od razu przygotowałem wiązkę pod brakujące światła przeciwmgielne (będą zamontowane w nowym zderzaku R line). ...teraz tylko znaleźć grill i można lakierować
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Czy to prawda że w tych starszych nietrzeba ciągać kabli tylko wystarczy podpiąć przełącznik i lampę podsufitki?? To nie tak - auto może mieć wiązkę sygnalizatora w bonusie lub nie. Trzeba to sprawdzić przed montażem (kolory przewodów i kostki są na schematach w pierwszym poście).
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
No to na bank jest OK
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Pin 1 - żółty Pin 2 - biały
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Tak - jeśli przepiąłeś w te same piny (1 do 1 i 2 do 2) to wg. mnie - pomijając główne niewiadome dotyczące swapa - to chyba najlepsze wyjście (jeśli można tak to nazwać).
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Ale skoro nie wywala Ci błędu to masz podłączone - nie wiem kto Ci robił swapa (pewnie Domi) więc jego pytaj. Albo założył adapter z B7 albo dociął wtyczkę z B6 tak aby pasowała (ze względów bezpieczeństwa preferuję ten pierwszy sposób ale każdy grzebie wedle uznania). ---------- Post dopisany at 18:31 ---------- Poprzedni post napisany at 18:29 ---------- Od B6 pasuje jeśli go podocinasz (bez obróbki nie pasuje) - jeśli ma być cycuś glancuś i PNP = nowy adapter.
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Nie. Wiązka poduszki jest między obręczą i poduszką a taśmą. Adapter wychodzi z instalacji wewnętrznej auta i podłącza się go do nowego taśmy z B7
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Tak - stary łącznik airbag nie pasuje do taśmy z B7. Numer tej kostki to 4E0 972 133 (koszt ok. 20zł). ---------- Post dopisany at 18:21 ---------- Poprzedni post napisany at 18:19 ---------- Tak właśnie mam podłączone u siebie - tylko pod pierwszy nabój (czyli piny 1 i 2). W tym miejscu jeszcze raz przypomnę - że ten sposób podłączenia nie daje żadnej pewności, że poduszka wystrzeli ani, że zadziała poprawnie (w sensie nie rozwali Wam facjaty lub gorzej). Modyfikację każdy wykonuje na swoją odpowiedzialność!
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
No to wpisz mnie w kalendarz
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Adapter to żółta kostka 4-pin wkładana w gniazdo z tyłu taśmy (czyli pierścienia ślizgowego). Przez ten konektor lecą dwa kabelki do zapalnika poduszki w B6 (i 4 kabelki w do dwóch zapalników w B7). Nie mam fotki tej kostki ale Mikaszi wrzucał w DB6 zdjęcie gniazda w które się ją wpina: Rozumiem, że to udokumentujesz jakimś stosowanym video? Tjaa, pizgnięcie będzie na youtube
-
Passat B6 2.0TDI 140KM Highline...
Tak, "Adelaide" niestety Najlepsze ori 16" do Passata B6 - szczególnie na zimówki No widzisz ale dla mnie 16" zdecydowanie za małe ---------- Post dopisany at 17:55 ---------- Poprzedni post napisany at 17:53 ---------- Niestety nie - mam problem z dorwaniem atrapy. Reszta części już dotarła lub jest w trakcie transportu - brakuje mi tylko grilla R line pod PDC. Na allegro jest tylko jeden uszkodzony a z kompletnych zderzaków nikt nie chce mi go wyciągnąć (obdzwoniłem wszystkie zderzaki R line na allegro ). ---------- Post dopisany at 18:00 ---------- Poprzedni post napisany at 17:55 ---------- Potrzebne takie cuś (3C0 853 651 Q):
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
No to tak konkretnie - na którą mam być? Na 14 do pracy więc musiałbym się zwinąć najpóźniej 12:30. Damy radę?
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Tak samo jak normalną poduchę - czyli pin 1 i 2 w adapterze (czyli wymieniając adapter na ten z B7 piny ze starego wyciągamy i wkładamy w taki sam sposób do nowego). ---------- Post dopisany at 17:39 ---------- Poprzedni post napisany at 17:38 ---------- Ja ze swojej strony obiecuję zdetonować poduszkę B7 najpóźniej do wtorku
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Jedyne prawidłowe rozwiązanie to podłączenie ładunku nr 1 (większa komora, większy ładunek). Ewentualnie rozważaliśmy mostek ale tutaj moim zdaniem może być różnie - producent tego systemu przewidział wyzwolenie ładunku jeden po drugim a nie od razu. Boję się, że w skrajnych przypadkach zamiast do napełnienia mogłoby dojść do rozerwania poduszki (zbyt silna detonacja).
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
zarobiony. A co potrzebujesz? pw no to się nazywa desperacja żeby prosić przez forum żeby ktoś napisał PW. :grin: jak chcesz to ja teżdo Ciebie moge wysłać PW :decayed: ---------- Post dopisany at 17:25 ---------- Poprzedni post napisany at 17:24 ---------- ja już dawno uważałem że to jest temat do zamknięcia bo co miało być powiedziane zostało powiedziane. Też tak uważam... Testów nie przeprowadzimy bo nie ma ku temu warunków i nie będą miarodajne. Jedyne co mogę zrobić z poduszkami które kupiliśmy na spółę to wykonać test na tej z B7 i sprawdzić czy po podaniu napięcia tylko na pierwszy zapalnik - wystrzeli... Pozostałe obserwacje - niestety, ale królikami doświadczalnymi jesteśmy my (czyli osoby, które zdecydowały się na swap). Umówmy się, że po prostu gdy coś pojawi się czy to na forum czy to w sieci - wrzucamy tutaj (tak jak akcja z ostatnim wrzuconym tu autem). Jednak jednoznacznej odpowiedzi - chyba nigdy nie będzie
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Mam POP - trzeba by działać od rana.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Bartku - masz już termin dla mnie?