Treść opublikowana przez Bart-S
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
A co Piotruś - też kupiłeś Passata ?
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Niestety nie - piec który kupiłem jakiś czas temu jest wypalony. Potrzebuję nowy wymiennik ciepła oraz komplet przewodów + zawór do obiegu wody.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
To się klient ucieszy
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Powoli zabieram się za przygotowania do zimy. Grzesiu podesłał mi swoją przetwornicę na testy i w końcu mogłem dojść dlaczego przednia szyba nie grzeje Kupiłem trzecią już z kolei przetwornicę - poprzednie dwie trafiłem uszkodzone Towar jest już na aucie - błędów w klimie brak, napięcia prawidłowe. Pozostaje czekać na przymrozki
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Centralka alarmu jest w MK - sygnał do sterowników drzwi (bo to one wysterowują zamki) leci po CANie więc tutaj możesz zapomnieć o analogu. Wybranego sygnału należy szukać w wiązce między silniczkiem danych drzwi a zamkiem. ...spróbowałbym szczęścia z niebieskim kabelkiem (pin 1 w 12-pinowej kostce sterownika drzwi - wchodzi w pin 3 w zamku). Oczywiście dot. drzwi kierowcy.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Jest to co chciałem czyli alcantara, grzanie i pamięć. Jak widzisz, trzeba je przywrócić do żywych
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Vario - kupiłem nowy środek do Paska. Zgodnie z planem skóra + alcantara - zacznij się przymierzać
-
Montaż i działanie Webasto w silnikach 1.9 TDI i 2.0 TDI A4 B6 i B7
Tzn? A może wkład z ASO Volvo? Masz pewność, że środek piecyka jest tip-top. Z używkami nigdy nie wiadomo w jakim stanie kupujesz No właśnie po 2 latach rozebrałem piec a tam wszystko popalone... Teraz to już d*pa ze zwrotem. Najpewniej kupię zestaw naprawczy (nie wychodzi tak źle). ---------- Post dopisany at 19:54 ---------- Poprzedni post napisany at 19:53 ---------- ...i tak brakuje mi jeszcze przewodów do wody i zaworka. Trochę wkładu zostało.
-
Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej
Czyli to jednak bezpiecznik - wymieniaj i dawaj znać jak tam grzanie ---------- Post dopisany at 19:51 ---------- Poprzedni post napisany at 19:47 ---------- Ja przed chwilą skończyłem montaż swojej przetwornicy. Teraz tylko czekać na przymrozek
-
Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej
Nikt z nas nie dokopał się pod izolację ale z racji umiejscowienia przyjęliśmy, że to bezpiecznik. Możesz spróbować obejść ten element podłączając się na krótko przewodami o zbliżonym przekroju - jeśli masz czas to zdejmij izolację i ustal co to jest.
-
Montaż i działanie Webasto w silnikach 1.9 TDI i 2.0 TDI A4 B6 i B7
U mnie okazało się, że kupiłem wypalony piec - już za późni na reklamację (muszę od nowa szukać gratów ).
-
Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej
Tak to czarne z dwoma wybrzuszeniami to bezpiecznik (a przynajmniej tak mi się wydaje bo na schemacie jest uwzględniony tuż przy aku a tam nic nie ma). W pierwszej wersji przetwornika dla B6 - tej bez literki - nie ma go wcale...
-
Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej
Na tym dużym czerwonym jest 12V?
-
Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej
Sprawdziłem i jest zwarcie z dodatnią klemą, ale napięcia na tym przewodzie brak Testowałem przy odpalonym i na włączonym odmrażaniu przedniej szyby (bo chyba wtedy należy wykonać ten pomiar?), próbowałem również bez odpalenia ale ofert ten sam - brak napięcia w tym przewodzie. No to tu masz problem. Może jakaś nitka jeszcze trzyma... Rozbierz izolację i sprawdź miejsce zaznaczone na foto.
-
Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej
To co masz zaznaczone na fotce - wbijasz się w ten cieńszy (to ten był u mnie uwalony). Oprócz przejścia sprawdź jakie jest napięcie. ...przewaliłem w końcu przewody do trzeciego przetwornika, który udało mi się kupić (E). Działa ...dziś rano po wyjściu z pracy miałem 4 stopnie C, jeśli dziś będzie podobnie to pewnie w końcu uda się przetestować szybkę w warunkach polowych
-
[B6 ASJ] Konwersja na RS4 Swieze foty 157 & 173 & 192 :)
Śliczna
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Mornin'
-
Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej
Poprawiłem linki - fotki już działają (poniżej umiejscowienie bezpiecznika - trzeba ściągnąć troszkę taśmy z przewodu aby się do niego dostać). Aby zweryfikować bezpiecznik nie musisz ryć izolacji - po prostu wbij się miernikiem w ten cienki czerwony kabelek i zobacz czy ma zasilanie. Jeśli nie to albo bezpiecznik jest uwalony albo masz przerwę w obwodzie - najprawdopodobniej tam gdzie ja miałem wcześniej (zaznaczone na foto). Ta usterka generowała mi wcześniej błąd, który odczytałeś u siebie w klimie. Teraz w kwestii kostek - jak już znajdziesz 2-żyłowy przewód do szyby, leć po nim w stronę przetwornka. Tak znajdziesz jeszcze jeden kabel do niego przymocowany - będzie to jedna żyła (przy jego kostce zobaczysz, że kabelek jest biało/żółty). Rozpinasz ten konektor i mierzysz napięcie (ale po stronie przetwornika!) - jeśli wszystko jest OK, będzie 12V.
-
Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej
Zacznij od sprawdzenia bezpiecznika na przewodach zasilających przetwornik - pisałem o tym kilka stron wcześniej (jest tam fotka). Nie trzeba wyciągać akumulatora - przetwornik i szyba są połączone wtyczką (2 kabelki) która znajduje się przy obudowie filtra kabinowego. Po rozpięciu tej kostki sprawdź miernikiem obwód szyby - oporność powinna mieścić się w zakresie od 1.5 do 3.3om. Jeśli od strony przetwornika wszystko jest OK to na kabelku do klimy (wtycza z pojedynczym kablem, będzie zaraz obok tej do szyby) powinno być napięcie zgodne z tym co podaje aku czyli nieco powyżej 12V. Jeśli będzie mniej niż 5V - patrz na elaborat kilka postów wyżej.
-
A4 B8 LIFT 2014 QUATTRO S LINE EXTERIEUR CARBON MMI 3G+ SIM AKEBONO 370/330 mm 20" KW
Ja tez miałem wszystkie kody i doooopa wszystko zalezy od KOMFORTU kto jaki ma . ---------- Post dopisany 20-09-2012 at 15:10 ---------- Poprzedni post napisany 16-09-2012 at 18:52 ---------- Wyrezane przed garazem http://s19.postimage.org/fvq334s9v/IMG_7758.jpg Yebany
-
Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej
Paweł - jestem pewny przepływu informacji. Sterownik klimy przy braku warunków (temperatura powietrza oraz odczyt z czujników w duktach) lub wyłączonym trybie ogrzewania otwiera obwód połączenia z przetwornicą (brak przejścia). Zamyka go dopiero w momencie wysterowania (włączenie ogrzewania szyby) a następnie przy pomocy aktywacji wbudowanego tranzystora obniża napięcie do zakresu od 5 do 8V na co przetwornik reaguje uruchomieniem obwodu ogrzewania szyby - to cała filozofia działania tego układu. Samą przetwornicę testowałem już poza autem - opisywałem ten przypadek wcześniej. Zasiliłem ją napięciem 13,5V a na obwód szyby podłączyłem rezystory dające w sumie 3om. Następnie na wyjście z przetwornika podałem 7V i... obwód grzania szyby zadziałał - spaliło mi rezystory (dałem zwykłe a nie ceramiczne, dywan nadpalony ). Test na przetworniku Grześka wykonałem na aucie - czyli przetwornik zasilony z aku i na tym zmierzyłem napięcie na rozłączonym kabelku lecącym do klimy (odczyt napięcia taki sam jak na aku czyli wszystko się zgadza).
-
[B6 BFB] Blue Fenix Barrowca
To ja poproszę te 4 - założę sobie w zimówkach
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
No to nic już nie muszę pisać - galeria mówi sama za siebie
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Nie dostałem linka
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
No problem. W następną sobotę ustawimy kąt i wymienimy olej + filtr. Powinno też starczyć czasu na DVD i ogarnięcie tunera TV.