Treść opublikowana przez Bart-S
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Wygląda to tak jakby w nowej zapalniczce coś było nie tak.
-
Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej
No to potwierdzam - działa Tzn. samego ogrzewania nie jestem w stanie teraz wysterować (temperatura jest jeszcze za wysoka) ale po podłączeniu przetwornika Grzesia od razu mam na przewodzie sterującym napięcie zgodne z aku (12.2V). Na pierwszym przetworniku, który kupiłem (E) - mam niecałe 3V. Na przetworniku z A8 mam raportowany w panelu klimy otwarty obwód zatem zmierzone napięcie w tym przypadku to 0V. Mam jeszcze jeden sterownik E z uciętymi kablami - doprowadzę go do ładu i spróbuję szczęścia jeszcze raz Jeśli ktoś jeszcze nie wierzy - to tak, można... kupić 3 zjebane przetwornice pod rząd Grześ - dzięki za graty do analizy
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Znalazłem przyczynę ciągłej iluminacji ... Zacząłem dzisiaj wszystko sprawdzać po kolei odpinając przełączniki, lampkę, panel menu do webasto itp. Pod kątem błędów na VAG w module MCE i licznikach - czysto w sterownikach. Piny w przełaczniku świateł u mnie: PIN 11 zajęty, PIN 13 wolny , oprócz tego jest mostek między PIN 7 a PIN 16 Przyczyna leżała po stronie wtyczki zasilającej gniazdo zapalniczki w tunelu. Po jej wypięciu zgaslo podswietlenie . zmieniałem ostatnio ten cały panel z gniazdem zapalniczki. Stary panel sprzedałem, a kupiłem sobie nowy w ASO i różni się od starego tylko jedną literką na końcu. Musze popatrzeć w ETCE czy czasem nie wziąłem zapalniczki z A4 B7 bo chyba jest inna pinologia wtyczki zapalniczki między B6 a B7 Albo podłączyłeś ją odwrotnie - masz 3 kable: - zasilanie podświetlenia - masa (wspólna dla zapalniczki i jej podświetlenia) - zasilanie zapalniczki Gdyby udało Ci się odwrotnie wpiąć konektor - masz stałe zasilanie z aku na obwodzie iluminacji. Jeśli konektor nie pozwala wpiąć się odwrotnie - przełóż ze sobą 1 i 3 pin w kostce zapalniczki (to wystarczy aby rozwiązać problem). Potwierdź mi jeszcze kolory przewodów i nr pinu: 1 - iluminacja (niebiesko/czerwony) 2 - masa (brązowy) 3 - stały + (czerwony)
-
Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej
Sprawdzę... Grześ wysyłaj do mnie - jak przyjdzie od razu montuję i weryfikujemy... ---------- Post dopisany 19-09-2012 at 02:22 ---------- Poprzedni post napisany 14-09-2012 at 21:59 ---------- Przetwornik 8E0 907 133 od Grzesia dziś dojechał - po południu testy Dalsze przemyślenia jeszcze przed zaglądnięciem pod maskę - biorę do analizy zestawienie z ori przetwornicą dla B6 (czyli to samo co u Grzesia tylko nowszy model z końcówką E). Przypomnę tylko, że po naprawie zerwanego przewodu przy bezpieczniku na kablu plusowym podłączonym do akumulatora pozbyłem się błędu otwartego obwodu raportowanego przez panel klimy - jednak nadal nie udało się włączyć grzania szyby (brak błędów, warunki spełnione). Zmierzyłem wtedy napięcie na przewodzie między przetwornicą a klimą - miernik wskazywał niecałe 4V. Dziś po kolejnej analizie dokumentacji doszedłem do następujących wniosków... Jeśli od strony "warunków" zadziałania przetwornicy wszystko jest OK to na wyjście do klimy zostaje przekazane napięcie zasilające przetwornicę (zatem 12.7V lub więcej). Pisząc tutaj o warunkach mam na myśli że: - z szybą wszystko jest OK - napięcie zasilające przetwornik ma prawidłową wartość - przetwornik nie jest przegrzany Zatem skoro napięcie zmierzone na wyjściu z przetwornika ma wartość mniejszą niż 5V to znaczy, że przetwornik nie jest gotowy do pracy - możliwości jest kilka: (1) Przetwornik mierzy rezystancję szyby - jest ona mniejsza niż 1.5om czyli mamy zwarcie (2) Przetwornik mierzy rezystnację szyby - jest ona większa niż 3.3om czyli mamy otwarty obwód (3) Za słabe napięcie zasilające przetwornik (mniejsze niż 12.7V) (4) Przetwornik uległ przegrzaniu (5) Któryś z parametrów opisany w punktach 1-4 jest źle mierzony przez przetwornik (zatem w konsekwencji mamy uszkodzoną przetwornicę) Oporność obwodu szyby mierzyłem - była w zakresie. Napięcie zasilające także. Więc pozostaje mi tylko taka możliwość, że przetwornik od początku był do d***... Sprawa z obecnie podłączonym u mnie przetwornikiem z A8 (znów wywaliło błąd otwarcia obwodu) to zupełnie inna bajka i analizą tego zajmę się przy innej okazji Dam Wam znać za kilkanaście godzin jak testy (ale na chwilę obecną jestem już prawie pewien, że po wrzuceniu modułu Grześka - system w końcu zadziała).
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Te dwa, które podałem obsługują zarówno 4 szyby jak i 2. Jak nie będzie w/w modułów na allegro lub cena będzie nieatrakcyjna, to możesz przyjrzeć się liście dokładnie i poszukać modułu który obsługuje to co masz w aucie (czyli albo AF dla 4x ele albo AM pod korby - każdy z nich obsługuje pakiet oświetleniowy). Wersji pasujących do Twojego auta jest więcej - tylko wczytaj się w listę...
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
W przełączniku CLH podświetla się tylko cyferka, ale najbardziej dałeś mi do myślenia z tą lampką w bagażniku i to może być trop - przypomniałem sobie, że nie tak dawno przestawiłem ją w pozycję WŁ bo wcześniej wyłączałem ze względu na to, że często córa się rozbudzała w foteliku kiedy lampka świeciła jej po oczach. Tak ale zasilanie do żarówek nie ma nic wspólnego z iluminacją (no chyba, że zwierają się akurat te dwa kabelki - iliminacja i zasilanie żarówek). Wywal tylną lampkę całkowicie odłaczając ją z wtyczki i zobacz co się będzie działo. ---------- Post dopisany at 23:46 ---------- Poprzedni post napisany at 23:43 ---------- hmm tylko jakie litery można dobrać zamiast takiego J ? Masz listę w pierwszym wątku - aby wszystko zgadzało się z Twoim transponderem wybierasz coś z zakresu od AA do AQ. Najlepiej od razu full opcję czyli AJ z alarmem albo AG bez alarmu...
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Coś mi się wydaje, że przyda się wymienić go na nowszy... 1-literowe to pierwsze wersje softu. Pewnie w kolejnych dodano po prostu nowe funkcjonalności.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
63 to kalibracja podnośników dla szyb 2-warstowych.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Dziwne - tak jakby J nie obsługiwał diody alarmu w drzwiach kierowcy ---------- Post dopisany at 23:07 ---------- Poprzedni post napisany at 23:06 ---------- ...w takim razie sprawdź jeszcze czy widzisz kanał 61.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Tak i 06722.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Hej w 46 komfort mam takie wartosci wpisane: software coding 06752 workshop code 63351 Spróbuj zakodować te same wartości, które podałem Squbiemu...
-
B6 DIVISION
Fajnie mruczy to MPI
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Wyjąłem przełącznik świateł i reszta nadal się świeci. Przyciski ster. szybami nie świecą. Podświetlone pozostają: - włącznik świateł - przełącznik CH/LH - panel oświetlenia podsufitki wraz z diodami Ambiente - pokrętła regulacji kratek nawiewów - panel sterowania Webasto (klawisz MENU) - podświetlenie uchwytu na kubek - klawisz ESP O co kaman? Tak jak napisałem - gdzieś masz zwarcie w obwodzie iluminacji. Odłączaj po kolei każdy z elementów Twojej listy (wkładając poprzedni na swoje miejsce) i patrz kiedy przestanie świecić...
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Wszystko jest fabryczne, nic nie jest dokładane. Przełącznik mam z funkcją Auto, ustawiony na 0. Przed chwilą zszedłem do auta i nadal jest podświetlone to co wymieniłem. Gdzieś w obwodzie iluminacji jest zwarcie do +. Wyciągnij włącznik świateł, odłącz go i zobacz czy nadal pozostałe elementy są podświetlone. Przyciski szyb w drzwiach też teraz dają?
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Iluminacja nie ma nic wspólnego z MK - szukałbym przy zegarach albo przy włączniku świateł. Masz uruchomione jakieś specjalne uruchamianie świateł (np. po zapłonie, Auto?)
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
No problemo - dziś był TEN dzień kiedy wszystko się udaje... Mogłeś wołać program na 200 kucy i też by poszło
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Generalnie pin 4 dajesz w 13 a 16 w 14 i to cały swap.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
W takim razie daj 6722.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Przecież wszystko masz w pierwszym poście - kurcze czytajcie ze zrozumieniem Instalacja włącznika A (lub w instalacji LOW (MCE A, C i D): Odpowiadając na kilka pytań, które dostałem na pw – aby założyć włączniki o zwiększonej funkcjonalności czyli ten z końcówką A lub B (auto) w przypadku gdy wcześniej używaliśmy przełącznika standardowego - wymagane będzie przełożenie pinów w kostce włącznika świateł. I tak aby uruchomić światła mijania, postojowe i pozycyjne (plus ze stacyjki) przekładamy pin 4 do 11. Aby podać stałe zasilanie dla świateł postojowych i pozycyjnych – przekładamy pin 16 do 14. Instalacja włącznika z B7 (C lub D) w nadwoziu B6: Wystarczy przepiąć żółty kabelek podłączony fabrycznie do pinu 11 w pin 13 (rozwiąże to problem z nie działającymi światłami mijania).
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Sqby - ustaw 6738. Volium - podaj wartość kodowania u Ciebie.
-
B6 DIVISION
Tak Artur ale dystans minimum 15mm trzeba zapodać ja też miałem od A3 ale inny model troszkę Same dobre dystanse to ze 300zł Do tej feli to chyba z 30mm - masakra, kiepski wybór.
-
Multitronic - ile oleju przy statycznej wymianie ?
Febi za 70zł Tu się nie ma nad czym zastanawiać tylko brać ori...
-
Chrobotanie i terkotania w okolicach skrzyni
Co to za auto - jaki silnik? Jaka skrzynia - manual czy automat?
-
[B6 AMB ] audi ultra sport- DTM recaro,pamiec,el.roleta ,itd...
Mylisz się Bartku - auto arkiego zostało sprowadzone właśnie z USA. Łuki - auto z ktorego Kopek chce wyciągać Recaro to S4 DTM 25year quattro anniversary edition - limitowana seria 250 identycznych sztuk wyprodukowanych wyłącznie na rynek US (a to, że ktoś mógł sobie ze stanów importować to zupełnie inna bajka). Jeśli chodzi o DTM EU czyli pakiet dla 2.0TFSI to dostępny był w całej Europie (nie tylko UK) i na tym rynku nie była to produkcja limitowana. ...gwoli wyjaśnienia. END OT.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
W wykazie mam że J obsługuje światło czyli albo w rozspisce podanej przez Grzesia było takie info albo ktoś meldował się z J + dodatkowe lampki. No ale sprawdzić trzeba... Jakiego interfejsu używasz (bo tu może być problem). Podaj wartość kodowania modułu. Co do problemów z szybkami - zacznij od adaptacji silniczków.