Treść opublikowana przez Bart-S
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Przy uruchamianiu silnika aby nie obciążać układu zasilania - większość systemów zasilanych elektrycznie jest na chwilę rozłączana...
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Ile wynosi obecna wartość kodowania?
-
Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej
Dokładnie. Więc nie ma co tłumaczyć się, że nie wiadomo jaka ma być oporność obwodu szyby...
- B6 DIVISION
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Jesteś pionierem Karol - ja nigdy tapicerki klapy nie zdejmowałem [br]Dopisany: 03 Grudzień 2011, 19:01_________________________________________________BTW - pakiet zima już zainstalowany
-
[ALL B6] Co oznaczają te błędy prosze o pomoc
Będzie problem - 311.2 może wszystkiego nie obsłużyć. [br]Dopisany: 03 Grudzień 2011, 17:30_________________________________________________1366 - jeśli w module airbag nie ma błędów, to może być uszkodzona wiązka między MK a driverem AIRBAG. 1312 - brak komunikacji głównej magistrali (raczej wynika z pozostałych błędów) 1794 - Grzesiu już Ci napisał co zrobić 1599 - coś z zamkiem drzwi kierowcy (może być wiązka)
-
B6 DIVISION
Ślicznie wyszło :oklaski: Lusterka fotochrom/składane zamówiłeś w wersji z pamięcią?
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
A oświetlenie bagażnika Ci działa? oswietlenie bagaznika dziala i ta na dole i ta na gorze lampka W takim razie sprawdź żarówkę w schowku (wyciągnij lampkę). Jeśli będzie OK to wiązka jest gdzieś uwalona albo nawalił przełącznik, który reaguje na otwarcie schowka.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Jeśli masz 4x elektrykę to w drzwiach możesz dokładać. Pod nogami z AQ nie zadzaiała.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
A oświetlenie bagażnika Ci działa?
-
B6 DIVISION
no, masz takie same Made in Warsaw
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
a mi w lbn większość dróg już naprawili i cały czas coś robią także elegancko się robi Lucky U. Co tam u Ciebie Bartku? sprzedałem ałdi...występuje z klubu niEdługo na 3 dni wpadam do poznania więc można się spotkać w starej ekipie Bardzo chętnie. Gokarty czy kręgle?
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Tak.
-
System Homelink – otwieranie bramy wjazdowej i garażowej w Audi A4 B6/B7
Cena OK. Sensory najmniej po 50zł za sztukę, razem z wiązką dają 300zł. Sterownik HL ciężko trafić, średnia cena to 200zł. Słonecznik HL to rarytas – po 1,5 roku szukania dałem za wygraną i kupiłem nowy w ASO (ponad 700zł). Reszty już nawet nie liczę, dobrze kupiłeś… Sensory PDC w B7 są inne – wkład czujnika jest okrągły (w B6 jest prostokąt). Poza obudową jednak są identyczne – ten sam wtyk, ustawiony pod tym samym kątem (no ale wypadałoby abyś do swojego nadwozia założył dedykowaną część ). Miałem u siebie wcześniej czujniki z B7 ale zmieniłem na model z B6 (taki fetysz ). Jeśli chodzi o różnice w wiązkach elektrycznych – adapter czyli przewód łączący kabinę z przedziałem silnika jest identyczny dla B6 i B7 (8E1 971 065 C). Ta wiązka zawiera 10 przewodów (2 do HL i 8 do PDC). Problem pojawia się przy wiązce w komorze silnika – tutaj jest jedna wspólna wiązka dla różnych komponentów (seryjnie masz tu np. przeciwmgielne, klakson). Zatem problem polega na tym, że aby podłączyć to fabrycznie – trzeba wywalić ori wiązkę i zastąpić ją wariantem z brakującym okablowaniem (ponieważ nie ma osobnej wiązki do HL czy PDC – poza adapterem ale ten ma inną funkcję). Ja u siebie rozwiązałem to troszkę inaczej bo… To była jedna z pierwszych modyfikacji (jak pisałem na forum, że chcę założyć PDC front, to ludzie się w czoło pukali ). Nie wiedziałem jak połączyć adapter z PDC więc wymyśliłem sobie, że kupię wiązkę tylną i wtyk 12-pin przewalę na 10-pin pasujący do wiązki adaptera (sygnały zostają, mostkujesz tylko masy i zasilanie i gotowe). Mniejsza z tym, teraz już wiadomo jak to poprawnie wykonać Teraz co dalej przy montażu: - jak bierzesz całość to przełóż sobie od razu całą wiązkę komory silnika (czyli wymieniasz zasilanie przeciwmgielnych, klaksonu i co tam jeszcze na tym przewodzie znajdziesz - na kabel obsługujący to samo + HL i PDC). - w/w wiązkę podłączasz do adaptera (czarna 10-pin gdzieś przy zderzaku), który leci nadkolem do środka auta (kończy się w panelu konektorów, niebieską wtyczką 10-pin). - od adaptera rozdzielasz przewody (2 są od HL, 8 od PDC) – sygnały PDC prowadzisz progami a potem boczkiem aż do PDC - zanim puścisz przewody do PDC warto od razu wywalić szufladkę, zamontować półkę i podłączyć przycisk PDC (z niego też x kabelki lecą do PDC – poprowadzisz je razem z nowymi kablami lecącymi od adaptera). - oczywiście sterownik PDC trzeba wymienić na 8-kanałowy (końcówka C lub E dla B7) - pozostaje już tylko HL (czyli przewalasz brakujące przewody wiązką dachową – w panelu konektorów na lewym słupku A - to pomarańczowa wtyczka 17-pin, w górnym słupku A od)
-
B6 DIVISION
ET48 więc najprawdopodobniej to ori (z A6/S6 C6) 19x8.5.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Tak się przyjęło, że spotujemy co 2 tygodnie (ew. przesunięcia jeśli w terminie jest mało chętnych). No to patrząc na tą regułę, to teraz się nie widzimy, bo w ostatnią niedzielę spot był :gwizdanie:
-
B6 DIVISION
W ASO 116zł. Skontaktuj się z kolegą TOM77 - zapytaj czy czegoś nie zaoferuje (dobry zamiennik). Będzie połowę taniej, część w ciągu 24h dostarczy Ci kurier.
-
B6 DIVISION
Chcesz oryginał czy zamiennik (jakiś markowy)?
-
B6 DIVISION
Z której części wielkopolski jesteś?
-
System Homelink – otwieranie bramy wjazdowej i garażowej w Audi A4 B6/B7
Musiałbym sprawdzić ale raczej tylko długość wiązki oraz mocowanie sterownika.
-
B6 DIVISION
Ale już sam dywizjon jest swego rodzaju podziałem. W zasadzie całość rozchodzi się o tę cholerną plakietkę - gdyby zostawić ten wątek po prostu jako miejsce spotkań i pogaduch, nie byłoby problemu...
-
B6 DIVISION
Artur - w takim razie zaproponuj coś. Tobie nie pasuje formalizowanie, Pincziemu to, że nikt się nie odzywa gdy chce plakietkę DB6... ...jest jakieś rozwiązanie, które da satysfakcję każdemu z Was?
-
B6 DIVISION
Nie ma mowy - jeśli już to kilka osób. To nie fair aby decyzję podejmowała jedna osoba - dlatego zaproponowałem komisję (3 do 6 osób - w tym obowiązkowo Nosb jako założyciel).
-
Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej
To zamawiali dla Ciebie grzaną szybę a teraz się dziwią, że taką masz?????? To są jaja jakieś... ...no chyba, że teraz grają na zwłokę bo wiszą Ci nową grzaną szybę...[br]Dopisany: 01 Grudzień 2011, 21:07_________________________________________________Sprawdzisz w końcy ten obwód szyby? :>
-
Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej
Koorva ręce opadają... Zdrowa szyba daje opór od 1.3 do 3.3 ohm i jest to wyraźnie napisane w instrukcji serwisowej, którą przecież ASO dysponuje. To, że nie mieli klienta z grzaną szybą tłumaczy ich? Wystarczy aby technik ruszył d*pę do kompa, odpalił ELSĘ i w workshopie wybrał odpowiedni rozdział czyli Ogrzewanie (Heating)----> Ogrzewana Przednia szyba (Heated Windshield) Jeśli masz poniżej 1.3 - masz zwarcie we wtyczce. Jeśli powyżej 3.3 - masz otwarty obwód szyby. Sprawa jest prosta - odłączasz wtyczkę od przetwornicy. Podłaczasz miernik (LED, mierzenie ciągłości obwodu) - wywali 1 i zabrzęczy - szyba OK. [br]Dopisany: 01 Grudzień 2011, 20:33_________________________________________________Szybę kupiłeś w serwisie, który Cię wczoraj obsługiwał?