Treść opublikowana przez Bart-S
-
[ALL B6] Skaczące obroty przy jeździe ze stałą prędkością
Nie TRIP tylko Tip czyli skrót od Tiptronic... Gdyby parametry skrzynki były OK - też zaczałbym od przegubów. Ale nie są... dlatego skrzynka na stół. W przypadku gdy winę za nieprawidłowe parametry ponosiłby glikol - wydatki są spore. Nowa chłodnica, nowe sprzęgła, nowe filtry, płukanie skrzyni i całego układu hydraulicznego. Na szczęście to Twojej skrzynki nie dotyczy. Ceny na wyspach są po prostu chore - a jakość usług i wiedza "fachowców" jeszcze gorsza niż w PL. Samo sprzęgło nie jest drogie ale pracy przy nim jest sporo - trzeba wywalić skrzynię i wałek, wykonać pomiary i zgodnie z nimi zamontować nowy zestaw. Przy okazji warto zrobić generalny przegląd. No ale ponad 7 000 PLN i do tego jeszcze VAT to totalna przesada. Rezerwuj bilet na prom i przyjeżdżaj
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Zawsze mam ze sobą kompa - zobaczymy co VAG pokaże. Do dokładniejszej diagnostyki przydałby się Musa ale nie wiem czy będzie...
-
[ALL B6] Skaczące obroty przy jeździe ze stałą prędkością
Jak tylko listonosz dostarczy paczkę - od razu biorę się za testy (potrzebuję 2h). Cokolwiek to nie będzie u Ciebie - skrzynię i tak trzeba wyjąć. Moim zdaniem to sprzęgło i/lub łańcuch. Test, który przeprowadzę ma wykluczyć czynnik zewnętrzny... [br]Dopisany: 25 Listopad 2011, 01:08_________________________________________________Olej jest czysty i nie zawiera żadnych niepożądanych substancji - do sprawdzenia sprzęgło i wałek wejściowy (przy okazji sprawdzic także stan dwumasu oraz łańcucha). Najważniejsze, że najgoszy scenariusz mamy zażegnany.
-
[B6 AVJ] Srebrny dupowóz Fr0sta :3
Adaptację trzeba zrobić - potrzebny interfejs.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Tak jak wspomniał Młodzik - w niedzielę jestem
-
[B6 BBK] Błąd 02005 w module 73
Ale musisz go trzymać czy wystarczy nacisnąć?
-
B6 DIVISION
Siwy mogę Ci sprzedać moją pompę. Nie będziesz musiał się babrać - podmienisz całość.
-
[B6 BBK] Błąd 02005 w module 73
Nie masz przycisku pod rączką składania? Zrób i wklej fotkę boku fotela...
-
[B6 BBK] Błąd 02005 w module 73
Cabrio (podobnie jak auta 3-drzwiowe) ma seryjnie montowany system ułatwiający wsiadanie (tzw. "Easy Entry"). System ten występuje w dwóch wariantach - mechanicznym lub elektrycznym - Zwierzak ma ten drugi wariant ponieważ ma fotele w pełni sterowane elektrycznie. Pod każdym z foteli znajduje się sterownik (bardzo podobny do tego od memo). W momencie wciśnięcia przycisku składającego oparcie - fotel reaguje (składa się) elektrycznie. Błąd, który Ci się wyświetlił najprawdopodobniej wskazuje na brak połączenia z modułem znajdującym się pod fotelem pasażera. Podłącz VAGa i odpal jeszcze raz sterownik Easy Entry (73) - wejdź w bloki pomiarowe (08) i grupa 001. Jakie wartości są tu zapisane (zrób printscreena)? Sprawdź też i podaj wartości z grupy 126.
-
[ALL B6] Skaczące obroty przy jeździe ze stałą prędkością
U Bezdomnego to nie filtr. Jeśli chodzi o kolegę mcmax - czekamy chwilę i robimy nowy komplet logów.
-
A4 B8 LIFT 2014 QUATTRO S LINE EXTERIEUR CARBON MMI 3G+ SIM AKEBONO 370/330 mm 20" KW
Ale miód Tearaz masz 655mm a ile pokazał pomiar na 1BE?
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Miałem to w planach (konsola US). Ostatecznie zdecydowałem się na fabryczny adapter do aktualnie używanego telefonu... Przy czym to temat na "za jakiś czas"
-
[ALL B6] Trzęsie autem-przyczyna?
Patryk - uzupełnij profil. B6 manual, automat? Sprawdź poduszki jak radzi Mariusz, ale osobiście celowałbym w przegub wewnętrzny.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Bez VAG-a będzie ciężko - nawet jeśli masz MCE w wersji HIGH to trzeba go będzie zakodować pod czujnik. Inna sprawa, że musisz szukać lusterka z czujnikami światła, fotochromem i deszczu (B7 ma dwie wersje lusterka - zwykłe, które masz u siebie lub wspomniane przed chwilą kombo). Co do przycisków - wklej foto. Zapewne to alarm (pokazany jest w wątku obok - "Moduł komfortu"). Albo coś z wiązką elektryczną albo boczek dokładany...
-
[ALL B6] Skaczące obroty przy jeździe ze stałą prędkością
Jarek - podeślij mi na mejla wszystkie bloki jakie znajdziesz w skrzyni (auto zimne, pracujące na biegu jałowym, lewarek na P).
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Początek grudnia może...
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Masz info w pierwszym poście: Instalacja włącznika A (lub w instalacji LOW (MCE A, C i D): Odpowiadając na kilka pytań, które dostałem na pw – aby założyć włączniki o zwiększonej funkcjonalności czyli ten z końcówką A lub B (auto) w przypadku gdy wcześniej używaliśmy przełącznika standardowego - wymagane będzie przełożenie pinów w kostce włącznika świateł. I tak aby uruchomić światła mijania, postojowe i pozycyjne (plus ze stacyjki) przekładamy pin 4 do 11. Aby podać stałe zasilanie dla świateł postojowych i pozycyjnych – przekładamy pin 16 do 14.
-
[ALL B6] Skaczące obroty przy jeździe ze stałą prędkością
Porównanie skrzyń Tip i Multi nie ma sensu - to zupełnie inna konstrukcja. Czekamy na próbkę...
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Alvaro dobrze podpowiada - adres 45 (Inter. Monitor) to czujnik ruchu w panelu podsufitki. Miały go auta wyposażone w pełną opcję alarmu (7AL).
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Chętnie wlece na spota - tylko dajcie znać czy jest
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Roberto, nie mam pretensji - zdarza sie
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Tak. Kabelek naprawiony - ale nadal nie mogę odpalić grzania (możliwe, że to już aku - chociaż prąd niby jest OK). Dziś wyjazd więc potestuję dopiero w przyszłym tygodniu...
-
Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej
;( możliwe, żeby w serwisie założyli mi zrąbaną szybę?! Wszystko jest możliwe - sprawdź miernikiem ciągłość obwodu szyby. Albo masz zwarcie albo otwarty obwód... [br]Dopisany: 18 Listopad 2011, 09:22_________________________________________________Diego - niestety Cab nie miał w wyposażeniu grzanej szyby czołowej...
-
Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej
2.6-2.7 jest OK. Po naprawieniu wiązki zasilania i skasowaniu błędu w sterowniku klimy - error 1593 nie wraca. Szukaj przerwy - już pisałem gdzie. Na początek zajrzyj tam gdzie ja czyli w miejsce łączenia dwóch kabelków zasilania przetwornika i zobacz czy ten mniejszy się nie oderwał. Albo jeszcze prościej - wbij się w niego końcówką miernika i zobacz czy jest prąd. Jeśli tam będzie OK to wyciągnij panel klimy - sprawdzisz czy kabel sygnałowy ma ciągłość (w panelu klimy brązowa wtyczka 16-pin, pin 8 ----> wtyczka 2-pin przy przetworniku napięcia (ta z jednym kabelkiem, biało/żółtym). Fotkę zrobiłem tylko jedną - w zasadzie wszystko z niej wynika
-
Montaż tylnych poduszek powietrznych w Audi A4 B6
Poduszki są takie same w B6 i B7. Natomiast boczki sedana i avanta różnią się (patrz wykaz boczków w pierwszym poście).