Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bart-S

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Bart-S

  1. Szczerze, to nawet nie sprawdzałem czy ten wzór występuje w 18"... Bo przy 215 masz ciut mniejszy profil
  2. Powiem Wam, że po ostatniej zimie miałem dość swojej felgi - przy profilu 50 na laczku 215 i przede wszystkim tak mocno obniżonym zawieszeniu wyglądało to okropnie. Ta felga jest OK ale do fabrycznego zawieszenia (czyli max -20mm). Zacząłem się rozglądać za czymś nowym i w oko wpadł mi ten wzorek. Całości dopełnił fahur gdy przyjechał na zmianę oleju - wtedy miałem okazję na żywo zobaczyć jak wygląda 7,5 calowa felga z ET28 w B6... Zaraz zaczęły się poszukiwania i... trafiłem 4 nówki powystawowe z ASO za śmieszne pieniądze. Cieszę się bo auto zimą już tak nie będzie straszyć 17", 215/50, ET28. Oponki przekładałem ze starych felg Blizzak LM30 (nie stać mnie teraz na zakup nowych).
  3. Przygotowania do zimy... dzięki ET28 mogłem nareszcie wywalić dystanse
  4. Łańcuch przenosi napęd pomiędzy bieżniami. W Encyklopedii masz filmik, który pokazuje działanie tego systemu...
  5. Zapytaj w wulkanizacji na Paderewskiego...
  6. Wooooooooooo Faaannnnyyyy
  7. Zacznij od wymiany ATF (sprawdzałeś kiedy był wymieniony ostatnio?) Przydałyby się dane z bloków pomiarowych do analizy.
  8. Cześć Suli... 1. Szukaj modułu BD. 2. 30A 3.
  9. To Ja wynieniłem przód gwizdki rónież na BOSE i zanim zmieniłem zmacniacz na Bose to była różnica dość spora odczuwalna - na samej nawigacji !!! Kiedy podpiołem zmacniacz Bose i przód powędrował pod zmachol to różnica się zatarła !!! Efektem przodu na gwizdkach Bose + zmachol Bose - było to że ciszej był słyszalny sopran, bardziej słyszalny Center Przód - a odczucie wrażenia było takie ża bardzie słyszałem tylne gwozdki niż przednie i co najbardziej było dziwne to, to że słuchając muzyki z miejsca kierowcy słyszałem prawy przód gwizdek oraz center przód a lewy przedni gwizdek prawie wcale, i oczywiście tył był słyszalny dobrze. Zatem wróciłem na normalne gwizdki przód + zmacniach Bose = jest tak jak powinno być !!! To dlatego, że przez kondensator o innej pojemności tweeter BOSE ma obcięty dolny zakres wysokich częstotliwości (zapewne celowy zabieg osoby, która projektowała cały system audio).
  10. Tego nie wiem ale wystarczy spojrzeć na wlepę serwisową aby to zweryfikować... F4G lub F4J? Chociaż kolega z tego co zrozumiałem nie ma tego przycisku i chciałby go dołożyć
  11. http://www.youtube.com/watch?v=Nbp_TtE5wMM Zapraszam
  12. Dynamicznie oleju u nas nie wymienisz (w Encyklopedii jest błąd). Wymieniasz statycznie albo płuczesz układ (= dwukrotna wymiana statyczna przy czym po pierwszej robisz kilkadziesiąt km zanim spuścisz olej po raz drugi). Kabelek 704.1 (i wyższe) HEX + CAN zapewni stabilne połączenie ze skrzynią.
  13. Bartku - FUNK w języku niemieckim oznacza także radiostację. Ten przycisk montowano w wozach policyjnych - służył do uruchomienia radia policyjnego.
  14. 6 pinów do kostek poduszek i 4 do sterownika czyli razem 10szt. (= 5 kabelków 000 979 010 A). W B6 piny wtyków poduszek i sterownika są takie same. W B7 piny do sterownika airbag to 000 979 009 C. czyli w przypadku B7 potrzeba 3x 000 979 010 A oraz 2x 000 979 009 C, zgadza sie? Affirmative
  15. Wypada po małej przerwie napisać kilka nowych zdań... Jak w wielu przypadkach auto kupione nieco na przekór opiniom - praktycznie każdy odradzał mi Multi. Mimo wszystko skusiłem się na bardzo dobry stan auta, potwierdzony przebieg, serwis od początku do końca oraz całkiem dobre wyposażenie. Po tych kilku latach użytkowania nie wyobrażam sobie innej skrzynki do jazdy na codzień. Jeździ się płynnie i komfortowo. Spalanie wynikające z charakterystyki konstrukcji i pracy tej skrzyni również stawia ją w lepszym świetle (pali tyle samo co manual). Następny "daily car" też będzie w Multi Dlaczego - bo na codzień nie potrzebuję 300PS i quattro... (takie coś chcę na weekend ). Jeśli chodzi o koszty eksploatacyjne - trzeba tutaj oddać, że rzeczywiście skrzynka jest droga w utrzymaniu. Ale ma to miejsce przede wszystkim wtedy gdy się ją zaniedba (brak wymiany ATF, nieprawidłowa eksploatacja). Przy prawidłowej eksploatacji koszty zaczynają się tak naprawdę dopiero w okolicach 300 000km (gdzieś tam po drodze może paść sterownik, taka konstrukcja, zdarza się - koszty naprawy nie są duże). Dwumas - kończy się jak w każdym aucie, a dzięki temu że to Multi, średnio wytrzymuje o 50 000km więcej niż manualu... Tak po prawdzie to już bardziej mój motor mnie wkurza niż przekładnia - nie chodzi mi o awaryjność czy obsługę, ponieważ AVF to za***ista jednostka (odkąd posiadam auto, poza olejem i filtrami nie miałem przy niej żadnych dodatkowych "inwestycji" - no może termostat ). Na myśli mam bardziej kulturę pracy - wystarczyło tydzień czasu pojeździć V6 i już nie mogę przyzwyczaić się ponownie do 4 cylindrów Jeśli chodzi o użytkowanie - przez 3,5 roku nic się nie działo. Jeśli chodzi o skrzynię - profilaktycznie wzmocniłem sprzęgło. ATF wymieniam regularnie. Jedyne co mi się przytrafiło to puścił uszczelniacz wału lewej półośki (pierdoła w naprawie, nic poważnego). Biorąc pod uwagę LEGENDY na temat Multi powielane przez "speców" - moja jazda tym autem już dawno powinna się skończyć. I, żeby nie było - nie obchodzę się z nią jak z jajkiem... Potrzeba mocy, leci S czy KickDown (oczywiście trzeba wiedzieć, w jakiej sytuacji można sobie na to pozwolić). Patrząc na ofertę Audi widać ewidentnie, że koncern wiąże przyszłość z tą skrzynką (połowa ofery aut ze skrzynią automatyczną to CVT a drugie 50% dzielą ze sobą Tip i S tronic). Gdyby rzeczywiście był to taki gniot, AG już dawno ukręciłoby na siebie bata. Wszystkim Wam, starym lub świeżym użytkownikom tej skrzyni - życzę aby Wasze jednostki były tak samo bezawaryjne jak egzemplarz, który trafił w moje ręce (dbajcie o nie a na pewno im w tym pomożecie ). Samych przyjemności z jazdy
  16. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    - solar, dwuwarstowe szyby, webasto, grzana przednia szyba, LCD w zagłówkach (w planach) - telematic, hak, quattro, półka na kasety w tunelu, listwy ochronne zderzaków (tego nie będzie) bedziesz Bartek rezal quatrro?? Nie wyobrazam sobie Ciebie bez MULTITRONICA:....... Reklama dzwignią handlu :polew: Nie doczytałeś Quattro w tym dupowozie nie będzie
  17. No niestety na nie zarejestrowaną wersję VCDS nie ma rady :/
  18. Podeślij mi na PW Twój VIN... Jeśli możesz, rozbierz też kluczyki i podaj nr transpondera - 8Z0 837 231 i jaka litera na końcu (to też na PW).
  19. Bart-S odpowiedział(a) na pitman temat w Audi A4 B5
    Zdecydowanie LOBRO
  20. Bart-S odpowiedział(a) na pitman temat w Audi A4 B5
    Póki nic nie stuka - wymień same osłony (proponuję LOBRO). Ewentualnie możesz zdjąć przeguby, wyczyścić je i potraktować nowym smarem (jeśli dobrze pamiętam, LOBRO dorzuca je w komplecie z osłoną).
  21. To opisz wrażenia i cenę - ja muszę się wybrać w tym tygodniu. Aha, jutro możesz podjechać o 15:00 - sprzęt dziś dojechał więc możemy zakładać BOSE.
  22. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Działa tylko z niemieckimi sieciami telefonii komórkowej (w chwili obecnej nawet już tego nie wkładają do Audi). Miałeś w panelu podsufitki dwa przyciski - jeden od pomocy drogowej a drugi na pogotowie. W przypadku usterki lub wypadku, wciskałeś dany przycisk - GPS podawał Twoją pozycję i ktoś pędził Ci z pomocą Oprócz tego, złącze RJ45 w tunelu środkowym, aby podłączyć laptopa lub fax i umożliwić połączenie z netem i takie tam pierdoły, których już nie wykorzystasz. Zestaw głośnomówiący był bodajże standardem w tym systemie...
  23. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    - solar, dwuwarstowe szyby, webasto, grzana przednia szyba, LCD w zagłówkach (w planach) - telematic, hak, quattro, półka na kasety w tunelu, listwy ochronne zderzaków (tego nie będzie)
  24. Różni się wtykiem... Obie wiązki mają kostkę 12-pin ale różniące się gabarytami i pinami. Wiązkę tylną podłączasz od razu do PDC - natomiast wiązką przedniego zderzaka łączy się z adapterem, leci dalej na panel konektorów słupka A (niebieska wtyczka 10-pin) i dopiero stąd leci do PDC.
  25. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    U Danelczyka 162zł (niezależnie od koloru).

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.