Treść opublikowana przez iwan92
-
[B7 BRB] Cieknie ropa z okolic baku
Kolego daj znać czy udało Ci się usunąć usterkę
-
[1.9 TDI PD] - Opinie, Spalanie, Osiągi...
Ja posiadam 1.9 TDI AVF 131 KM Skrzynia 6 biegów Ogólnie autko nie do zajechania, chociaz wedlug mnie wadą jest wlasnie skrzynia, czesto psuje sie wybierak (wyciera sie kulka, i nie ma blokady wstecznego biegu) ja akurat sam opracowalem patent jak to naprawić i smigam nadal ☺️ Spalanie przy oponach 205/55/R16 Trasa/miasto 6,4L na 100km Zawieszenie seryjne nie obniżane.
-
Wahacze Lemforder, bądź regenerowane?
A ja zmienilem u siebie i u ojca na MasterSport zawieszenie w bardzo fajnej cenie, zrobily juz 40tys i nic nie słychać Takze po co przepłacać xd
-
Zawieszenie- kupię zestaw
Radze poszukac w dziale sprzedam/kupie/zamienie ?
-
Dziwny dźwięk metaliczny w kole
Sprawdź oslone tłumika moze to Ci dzwoni, a dźwięk niesie sie przy kole
- Sprężyny tył
-
Światełka w drzwiach nie działają
ja u siebie miałem przegnite te kabelki z tych lampek, także może to być przyczyną posprawdzaj jeszcze w harmonijkach w drzwiach
-
Przeciwmgielne działa po naciśnięciu stop
gdzieś musisz mieć zwarcie, polecam wybrać się do elektryka ; )
-
BiXenon nie poziomuje...
a silniczek działa ? jeśli działa to sprawdź czujnik poziomowania zenona, może jest uszkodzony
-
Wyciek płynu hamulcowego przez korek
Udało rozwiązać się problem ? Może wymieniałeś klocki i wciskałeś tłoczki,wtedy mogło się przypocić troszkę
-
Czujnik ABS tył
być może masz zwarcie, zacznij od wyjęcia czujnika i przeczyszczenia, być może pierścienie absu do wymiany. Ale raczej stawiałbym na kabel z czujnika, może gdzieś jest przerwa ?
-
Lampy tył Avant. Opinia o marce "TYC".
Miałem w starej a4 b5 takie z tyłu, niby wszystko okey, tylko po 4 latach trochę wyblakły
-
Parowanie lamp Xenon
Zawsze możesz kupić nowe w ASO, pewnie nie będą parowały
-
Wymiana klocków przód
Niczego przy Heblach nie smaruj żadnym smarem, tylko dokładnie wyczyść ; )
-
Twardy hamulec 2.0 ALT
A wymieniałeś płyn hamulcowy w układzie ? jeśli jest stary to hampel też może być twardy
-
Dziwne skrzypienie
a koło się nie grzeje ? Może zapieczony tłoczek, lub krzywa tarcza ?
-
Na jaki kolor pomalować zaciski
Stawiam na czerń (połysk) ;d
-
po wymianie 3 kompletu tarcz dalej czuc bicie
Tarcz raczej bym nie przetaczał, zdarza się bardzo często, że później gną się jeszcze bardziej ;/ i z własnego doświadczenia radzę przy każdej wymianie tarcz i klocków zaopatrzyć się w takową sprężynkę http://e-katalog.intercars.com.pl/dynamic/uni/ws_serve_pic.php?n=13181322181360141411211414191013141716111463001411414838&i=1413111516171114141511141613&s=c2s2gd7hhi6n3llohnf7sn76n0 koszt 7 zł a działa cuda ; ) (u mnie akurat była ułamana i strasznie trzeszczało i trzaskało ;p) gdyby komuś się ułamała i nie dało się wyjąć, to po zdjęciu zacisku da się ją przebić na wylot ;D pozdro
-
hamowanie abs
Standard, problemy z ABS. Proponuje sprawdzić każde koło z osobna, podnośnik, ściągasz koło i za zaciskiem masz czujnik ABS'u, mały młoteczek i podobijaj lekko, być może czujnik nie styka. Jeśli problem będzie tkwił nadal, proponuje przedmuchać pierścienie abs'u z przodu, być może dostał się tam brud. (tutaj masz fajnych chłopaczków którzy przeprowadzają takową operację xD ) Jeśli problem będzie wynikał nadal, to niestety zostało Ci jedne wyjście, wymiana łożysk tylnych, niestety te łożysko jest wraz z piastą i nieszczęsnym pierścieniem z abs'u ( u mnie akurat to było przyczyną drżenia pedału) powodzenia
-
Amortyzatory przód problem z doborem (KUPIĘ)
Witam, Panowie, ostatnio sprawiłem sobie nową (dla mnie ;)) A4 B6, i borykam się z pewnym problemem, mianowicie, wcześniejszy właściciel był maniakiem jazdy na "glebie", co akurat mnie w codziennym użytkowaniu przeszkadza. Dlatego postanowiłem wymienić amorki przednie na oryginalne, lecz tutaj pojawia się problem..., jakie wybrać ? Przeglądając allegro natrafiłem na dwa typy, czarne i czerwone amortyzatory, bodajże jedne są gazowe drugie zwykłe, i oznaczanie sprężyn niektóre maja jedna kropkę, inne dwie, a czasem nawet trzy. Kompletnie się nie łapie na tym i stąd moja prośba, czy mógłby któryś z kolegów poratować lub podpowiedzieć jakie kupić ? z jakim oznaczeniem lub numerem (chodzi mi wyłącznie o kompletny amortyzator). Mogę ewentualnie się z kimś "wymienić" oryginalne standardowe amorki za moje oryginalne obniżone (bo nie posiadam żadnych gwintów czy coś w tym rodzaju). Może któryś z kolegów posiada takowe na sprzedaż ? Dane autka: Audi A4 B6 130 KM (96KW) 1.9 TDI Silnik AVF nr vin. WAUZZZ8E62A159794 rok prod. 2001 Dzięki i pozdrawiam.
-
Zmiana oświetlenia wnętrza a4 b5
fakt na pewno da się to zauważyć, że ledy szybciej sie ściemniają, jak wymienisz wszystkie żarówki i nie bd miał porównania ze starymi
-
szkoda, zgłosić czy nie?
AC raczej potrzebne wtedy jak ukradną auto albo rozbije sie na miazge. Ja bym tak jezdzil i dalej autko pozyczal zonie moze poprawi ktos, nie z jej winy? A jak nie ukradną albo nie rozwali? Statystycznie ac jest nieopłacalne. Skoro masz auto z 2002 roku tak jak i ja to fakt masz racje AC jest nieopłacalne ale skoro kolega wyżej już je ma to czemu miałby nie skorzystać ? ;p Malowanie dwóch elementów 1000 zł ? tak drogo to chyba w stolicy mają ; ) Mój ziomek pracuje w bardzo dobrej lakierni, 300 zł za duży element np maska, dach. pozdrawiam
-
Zmiana oświetlenia wnętrza a4 b5
Czemu miałby być problem ? Żarówka to żarówka, i czy to led czy zwykła nie ma znaczenia, ściemniać będzie się tak samo
-
Niedziałający centralny zamek, otwieranie szyb blokada drzwi
Problem rozwiązany, przyczyną był uszkodzony sterownik opuszczania szyb a jest to główny sterownik opuszczania szyb i dlatego takie piękne rzeczy się działy. Polecam zwrócić się z pomocą do elektryka ; ) temat do zamknięcia.
-
Brak oświetlenia przy otwartych drzwiach
Wystarczy to wymienić i wróci do normy? tak po tej wymianie było wszystko okej, i śmiga do dzisiaj ; ) Wiesz może jak jest ubrany/wygląda dobry elektryk? Tak wiem jak jest ubrany dobry elektryk. 1. Zakład naprawczy jest czysty (bo przy dłubaniu przy elektryce praktycznie nie da się ubrudzić) 2. Elektryk ubrany jest w fartuch ESD żeby nie zrobić zwarcia swoją odzieżą 3. Jak przyjeżdżasz do niego z samochodem z dość powszechną usterką w danym modelu, to z mety powie Ci o co chodzi. A Ty Windu83 skoro nie wiesz jak ubierają się dobrzy fachowcy to proponuje udać się do okulisty a później do optyka i wyrobić okulary pozdrawiam