Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tig lub mig :) Wybor dla very poczatkujacego spawacza :P


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie chcialem kupic sobie cos do spawanka ;) Glownie pod katem alu i kwasu ( dolot , wydech ) ... Wiem ze tig do tego ale czasami przydalby sie i migomat na szybko i tanio do zwyklej blachy i szybkiej pracy :)

Sa na alle jakies kombajny tig/mig ale nie wiem czy to cokolwiek warte. budzet skromny w okolicy 3 tys :rolleyes:

Licze na podpowiedzi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ;) Ale wkur#$a mnei ciagle latanie za spawaczami i zaleznosc od nich :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry temat Nosb :good:

sam planuję podobny zakup i też nie wiem co wybrać :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby mozna zapytac na elektrodzie i poczytac ale nie mam czasu studiowac tego :) Moze tu ma ktos sensowna wiedze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno latwiej migomatem pospawasz, alu tez da rade.

jezeli szukasz TIGa co ogarnie takze aluminium to budzet 3000 na pewno nie starczy. spawanie TIGiem to troszke wyzsza szkola jazdy, zwlaszcza ze chcesz zapewne spawac np wydechy, gdzie spoina muis byc idealna i szczelna.

moim zdaniem nie do ogarniecia bez przygotowania.

szkoda ze jestes z tak daleka bo u mnie w firmie na pewno bysmy wyspawali Ci wszystko co chcesz a na bank nie czulbys sie wkurzony z powodu wspolpracy z nami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosb - jeśli chcesz spawać kwasiaki i aluminium, to najlepszym rozwiązaniem będzie TIG, tylko neistety jak OLO napisał wyżej, za sprzęt "marketowy" zapłacisz mało, ale z jakością będzie słabiutko :thumbdown:

Półautomat jest rzeczywiście łatwiejszy do ogarnięcia dla początkującego i wszechstronniejszy, ale niestety nie uzyskasz efektu podobnego do TIG'a. Za 3000 pln nie masz zbyt dużego wyboru, ale słabiaka TIG'a do chałupniczych wyrobów kupisz :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kwasow to tylko tig,jak umiesz spawać migiem to i tiga ogarniesz.

Spawalem kawalek dolotu migiem ale efekt nie byl zadowalajacy przynajmniej dlamnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze i alu dam rade i kwasiaka migiem :) Wiem tez ze tig to ciezsza sprawa i trzeba bedzie troche czasu stracic zeby dojsc do sensownej wprawy. Mysle ze za te 3 tys to juz mozna sie za czyms rozejrzec :) nie ma byc to sprzet do pracy codziennie a w sumie od czasu do czasu.

Miga tez moge kupic za jakis czas :) Dobra panowie w temacie : to podrzucac jakies sensowne propozycje z alle ;) Tig'ow i mig'ow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli zalezy ci na spawaniu pieknych swiecacych jak psu jajca kolektorow to tylko TIG

jezeli poprostu do spawania wydechow i jakichs innych pier**l to MIG spokojnie wystarcza

na poczatku i tak bedziesz robil spawy grubosci centymetra ale z czasem... :decayed:

szukaj firmy BASTER

widzialem u kilku tunerow ten sprzet i cena do jakosci jest spoko, mechanicy tez sobie chwala :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie do ogarniecia bez przygotowania.

a moim zdanie spawanie TIGiem jest jak najbardziej do ogarnięcia!

Początki na pewno nie są łatwe, bo jeśli ktoś spawa MIGiem lub MMA i przesiada się na TIGa to zupełnie inna jazda!

Gdybym miał teraz ocenić stopień trudności w spawaniu to (od najcięższego do najprostszego) :

1. MMA

2. MIG

3. TIG

i nie gadajcie gUpoT że spawanie TIGiem to wielka filozofia! Tak jak wcześniej już napisałem początek jest trudny, a potem jak się złapie o co chodzi to dochodzi się do perfekcji :D

Jeśli Chodzi o TIGa do ALU to trzeba szykować więcej niż 3k jeśli chodzi o TIGa do kwasu i pozostałych metali to spokojnie w 3 się zmieścisz...

Bliżej końca roku będę sprzedawał swojego TIGa (alu nie idzie nim spwać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miga tez moge kupic za jakis czas :) Dobra panowie w temacie : to podrzucac jakies sensowne propozycje z alle ;) Tig'ow i mig'ow ;)

nie wiem skad ktos wyciagnal wniosek ze jak sawasz migiem to TIGiem tez poradzisz :blink: to zupelnie inna bajka, w dobrym TIGu sama ilosc nastawow przyprawia o zawrot glowy a nie mozna tego olac jak chcesz cienkie blaszki czy rurki spawac. ja juz troche mam wycwiczone i generalnie nie mam problemu zeby pospawac ale nie podjalbym sie sam spawac wydechu ze wzgledu na szczelnosc i wytrzymalosc ... na szczescie mam obrego spawacza i nie musze tego robic sam. najlepiej sie nauczyc patrzac jak spawa ktos kto ma o tym pojecie. a i tak nie nauczyc sie wszystkich niuansow ktore zna ktos kto robi to x-lat. takie jak zmiana pradu ze wzgledu na nagrzanie materialu czy zblizanie sie do krawedzi itp itd..

ale trenning czyni mistrza.

szukaj czegos w tym stylu:

http://allegro.pl/spawarka-sherman-tig-200-p-ac-dc-maska-paczka-grat-i1210043790.html

niclepszego nie trafisz w kasie ponizej5tysia. zwroc tylko uwage zeby miec 7 metrowy palnik bo nie bedziesz zapieprzal po warztacie ze sprzetem i koniecznie czy palnik jest chlodzony gazem czy woda. czesto sprzedaja spawarke w komplecie z palnikiem chlodzonym woda a nie daja chlodnicy w komplecie. przy Twoch zastosowaniach powinienes dac rade bez spawarki, tyloo cykl pracy bedziesz mial nizszy. no te 200amper to troche malo do grubszego aluminium... ale porzxadny sprzet z chlodnica to na pewno ponad 10 koła wiec do anuki chyba nie warto....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego podstawowe pytanie czy do spawania artystycznego czy poprostu na uzytek wlasny :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc się jak nosbowi się trzęsą ręce to najlepiej oddać komuś do spawania choćby palnikiem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Miga SincoSald ( cena nowego zabija :decayed: ) łatwy w obsłudze i bezproblemowy.

Jak chcesz włoską plazmę do cięcia to wal jak w dym :decayed:

Spawanie MIG/MAG nie jest trudne..ale przygotowanie materiału trwa :doh1: w pytę czasu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...