Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

...odcinasz kabelek który teraz siedzi pod pinem 1 włączmika świateł(tylko nie za krótko , tak żebyś od strony włącznika miał ze 3-4 cm) i teraz do tego kawałka 3-4 cm dolutowujesz kabelek i ciągniesz do mce pod pin 18 (reszta tego co została w instalce od pinu 1 do zaizilowania)

Możesz obciąć lub wstawić kabel już z gotowymi pinami (WS pin1 i MCE pin18) tak jak ja to zrobiłem (całą niezależną instalkę pod AUTO + FOTOCHROM + DRL/CLH z opóźnieniem włączania mijania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam :hi: posiadam lusterko fotochromowe o nr 4B0 857 511 C i po montażu zgodnie z instrukcją z którejś ze stron lusterko nie działa ,tj.

PIN 1 – długi przewód tak aby starczył do głównego włącznika świateł

B) PIN 2 – podłaczenie przewodu z PINem 6 w lampce podsufitowej (masa)

PIN 3,4,5,6 - wolny.

Czy robię soś nie tak?

Proszę o jakąś podpowiedz z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi: posiadam lusterko fotochromowe o nr 4B0 857 511 C i po montażu zgodnie z instrukcją z którejś ze stron lusterko nie działa ,tj.

PIN 1 – długi przewód tak aby starczył do głównego włącznika świateł

B) PIN 2 – podłaczenie przewodu z PINem 6 w lampce podsufitowej (masa)

PIN 3,4,5,6 - wolny.

Czy robię soś nie tak?

Proszę o jakąś podpowiedz z góry dzięki

PIN1 do jakiego pinu wl swiatel podlaczyles ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...odcinasz kabelek który teraz siedzi pod pinem 1 włączmika świateł(tylko nie za krótko , tak żebyś od strony włącznika miał ze 3-4 cm) i teraz do tego kawałka 3-4 cm dolutowujesz kabelek i ciągniesz do mce pod pin 18 (reszta tego co została w instalce od pinu 1 do zaizilowania)

:notworthy: Dobrze rozumiem ze włącznik świateł A jest zasilany ze stacyjki, a włącznik z funkcja AUTO jest zasilany z MCE(pin18)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :hi: podłączyłem do pinu nr 1 ,zasilanie

no to jezeli podlaczyles do tego pinu i jeszce nie dziala to jedynie sprobuj z masą, nie do tego pinu 6 w lampce tylko 'bezposrednio' do masy auta np. tu (w lewym dolnym slupku A):

masa.jpg

chociaz tamta masa powinna dzialac ale... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ,więc twierdzisz ,ze powinno działać na obecnym podłączeniu :mysli: a opcja ściemniania przy włączeniu biegu wstecznego również? Spróbuje jeszcze twojej opcji może podziała jeśli nie, to może muszę sprawdzic samo lusterko ,czy przypadkiem nie jest uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ,więc twierdzisz ,ze powinno działać na obecnym podłączeniu :mysli: a opcja ściemniania przy włączeniu biegu wstecznego również? Spróbuje jeszcze twojej opcji może podziała jeśli nie, to może muszę sprawdzic samo lusterko ,czy przypadkiem nie jest uszkodzone.

jezeli zasilanie jest dobrze podpiete to tak.. jak to nie zadziala to moze 'na luzno' do innego zasilania podlacz, jak to nie zadziala tzn. ze lusterko jest cos nie halo

podlaczenie innych pinow opisane jest w super rozpisce Bart-s na 1-wszej stronie i np. dla B6 pin 3 = rozłączenie fotochromu po wybraniu biegu wstecznego (z MCE, kostka 32-pin/30)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ,więc twierdzisz ,ze powinno działać na obecnym podłączeniu :mysli: a opcja ściemniania przy włączeniu biegu wstecznego również? Spróbuje jeszcze twojej opcji może podziała jeśli nie, to może muszę sprawdzic samo lusterko ,czy przypadkiem nie jest uszkodzone.

jezeli zasilanie jest dobrze podpiete to tak.. jak to nie zadziala to moze 'na luzno' do innego zasilania podlacz, jak to nie zadziala tzn. ze lusterko jest cos nie halo

podlaczenie innych pinow opisane jest w super rozpisce Bart-s na 1-wszej stronie i np. dla B6 pin 3 = rozłączenie fotochromu po wybraniu biegu wstecznego (z MCE, kostka 32-pin/30)

Pamiętajcie panowie, że rozłączanie fotochromu po wbiciu wstecznego nie będzie hulać na każdym module centralnej elektryki. Ja np. w module LOW mam podłączone do MCE i u mnie nie dziala. Jestem właśnie w trakcie przesiadki na HIGH także jak pospinam wszystko to dam znać czy zaśmiga...

Lusterko może sprawdzić podpinając na krótko np do aklumulatora albo innego źródła prądu 12V. Jak wtedy ci niezadziała to lusterko uwalone.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ,więc twierdzisz ,ze powinno działać na obecnym podłączeniu :mysli: a opcja ściemniania przy włączeniu biegu wstecznego również? Spróbuje jeszcze twojej opcji może podziała jeśli nie, to może muszę sprawdzic samo lusterko ,czy przypadkiem nie jest uszkodzone.

jezeli zasilanie jest dobrze podpiete to tak.. jak to nie zadziala to moze 'na luzno' do innego zasilania podlacz, jak to nie zadziala tzn. ze lusterko jest cos nie halo

podlaczenie innych pinow opisane jest w super rozpisce Bart-s na 1-wszej stronie i np. dla B6 pin 3 = rozłączenie fotochromu po wybraniu biegu wstecznego (z MCE, kostka 32-pin/30)

Pamiętajcie panowie, że rozłączanie fotochromu po wbiciu wstecznego nie będzie hulać na każdym module centralnej elektryki. Ja np. w module LOW mam podłączone do MCE i u mnie nie dziala. Jestem właśnie w trakcie przesiadki na HIGH także jak pospinam wszystko to dam znać czy zaśmiga...

Lusterko może sprawdzić podpinając na krótko np do aklumulatora albo innego źródła prądu 12V. Jak wtedy ci niezadziała to lusterko uwalone.

pozdr :hi:

:good:

No ja podpinalem w B7 do MCE HIGH i wszystko dziala.. w tym dziale umiescilem schemat http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=84527.270 jak to podlaczylem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów :hi: Niestety tak jak myślałem lusterko jest uszkodzone :no: podłączałem je według podanej instrukcji i nie daje znaku życia

Kupiłem je z drugiej ręki więc można się było tego spodziewać ;(

Dziękuję wszystkim :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Czy po wymianie MCE z LOW na HIGH potrzebna jest jakaś adaptacja jesli chodzi o A4 B6??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Czy po wymianie MCE z LOW na HIGH potrzebna jest jakaś adaptacja jesli chodzi o A4 B6??

nie,

jedyne co będzie trzeba zrobić, to zakodować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwość podziałania tak z MCE aby czujnik światła załączał się przy większym zaciemnieniu niż jest domyslnie?? Rozumiem, że to pociągnie za sobą późniejsze (przy większym zaciemnieniu) załączanie świateł mijania w połozeniu AUTO oraz poźniejsze załączenie sie CLH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwość podziałania tak z MCE aby czujnik światła załączał się przy większym zaciemnieniu niż jest domyslnie?? Rozumiem, że to pociągnie za sobą późniejsze (przy większym zaciemnieniu) załączanie świateł mijania w połozeniu AUTO oraz poźniejsze załączenie sie CLH.

Tak, na odpowiednim kanale w adaptacji... U mnie to jest kanał 22, w b6 musisz sprawdzić... Vag powinien ci podpowiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwość podziałania tak z MCE aby czujnik światła załączał się przy większym zaciemnieniu niż jest domyslnie?? Rozumiem, że to pociągnie za sobą późniejsze (przy większym zaciemnieniu) załączanie świateł mijania w połozeniu AUTO oraz poźniejsze załączenie sie CLH.

Tak, na odpowiednim kanale w adaptacji... U mnie to jest kanał 22, w b6 musisz sprawdzić... Vag powinien ci podpowiedzieć...

Siema.

Czy po wymianie MCE z LOW na HIGH potrzebna jest jakaś adaptacja jesli chodzi o A4 B6??

Musisz jeszcze przuczyc nowy VIN :wink4: no i sprawa odpowiedniego kodowania :) W Adaptacjach nic nie ruszasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...