Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

na żółto jest potwierdzeniem włączenia funkcji,

po załączeniu wygasza podświetlenie świeci tylko żółta auto, do momentu gdy czujnik zmierzchu wykryje....wtedy zapala wszystko

sprawdź jak pisałem diody, rozbierając włącznik...to tylko 5 min roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam Ponownie

zrobiłem swap włącznika A na B + dołożyłem CLH + Dołożyłem lusterko fotochrom z czujnikiem zmierzchu(fabryczna instalacja od podsufitki do pomarańczowego 17-pinowego konektora --> dalej instalację dołożyłem wg zwijaka.

[ciach]

Michale, widzę że chyba masz jeszcze rozrzebane kabelki na wierzchu :decayed:

Mógłbyś zmierzyć napięcia jakie pojawiają się na kostce lusterka:

pin 3 = rozłączenie fotochromu po wybraniu biegu wstecznego (z MCE, kostka 32-pin/30 – w drodze do MCE kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 9 – w lewym dolnym słupku A) [niebiesko/czerwony]

pin 6 = sygnał z czujnika światła oraz rozłączenie fotochromu w przypadku włączenia lampki w podsufitce (do MCE, kostka 32-pin/19 – w drodze do MCE przechodzi przez panel świateł pin 1 -> pin 11 a następnie przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 13 – w lewym dolnym słupku A) [brązowo/czarny – od lusterka do lampki, biało/fioletowy – od lampki do MCE]

Bardzo by mi się ta informacja przydała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie świeci ani auto ani zielona to może być zimny lut na jednej nóżce diody tam jest zwarta ścieżka pomarańczowej z zieloną lub przerwana ścieżka, sprawdź tę pomarańczową diodę :wink: musisz rozebrać włącznik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie

zrobiłem swap włącznika A na B + dołożyłem CLH + Dołożyłem lusterko fotochrom z czujnikiem zmierzchu(fabryczna instalacja od podsufitki do pomarańczowego 17-pinowego konektora --> dalej instalację dołożyłem wg zwijaka.

[ciach]

Michale, widzę że chyba masz jeszcze rozrzebane kabelki na wierzchu :decayed:

Mógłbyś zmierzyć napięcia jakie pojawiają się na kostce lusterka:

pin 3 = rozłączenie fotochromu po wybraniu biegu wstecznego (z MCE, kostka 32-pin/30 – w drodze do MCE kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 9 – w lewym dolnym słupku A) [niebiesko/czerwony]

pin 6 = sygnał z czujnika światła oraz rozłączenie fotochromu w przypadku włączenia lampki w podsufitce (do MCE, kostka 32-pin/19 – w drodze do MCE przechodzi przez panel świateł pin 1 -> pin 11 a następnie przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 13 – w lewym dolnym słupku A) [brązowo/czarny – od lusterka do lampki, biało/fioletowy – od lampki do MCE]

Bardzo by mi się ta informacja przydała :)

Bardzo chętnie ale niestety nie mam żadnego takiego patentu jak potencjometr itp. ktoś już dawno pożyczył... jak będę miał to coś pomierzę.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

rozebrałem i diody wyglądają ok, próbowałem kabelkami dołączyć zasilanie bezpośrednio z innej diody i ta dioda z której brałem zasilanie przygasała,poprawiłem luty ale nic, czyli diody do wymiany??

wie ktoś jak przebiega instalacja fotochromu lusterek zewnętrznych od 17-pinowego pomarańczowego konektora do modułów w drzwiach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prolem z modułem świateł a mianowicie: nie działają wycieraczki, światła przeciwmgielne i klakson. Bezpieczniki sprawdzone pojawia się jedynie błąd:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 8E0 907 279 F

Component and/or Version: int. Lastmodul RDW 0517

Software Coding: 01011

Work Shop Code: WSC 63351

1 Fault Found:

01753 - Windshield Wiper Motor (V) Stage 1

31-00 - Open or Short to Ground

Co może być przyczyną. Wcześniej ie było żadnych problemów.

Mam moduł w wersji HIGH: kontrola żarówek, czujnik światła, przełącznik z auto.

Robiąc test wyjściowy modułu klakson i wycieraczki nie działają natomiast działają świtała przeciwmgielne. To samo gdy włączę CLH światła przeciw mgielne się zapalają, natomiast włączając je normalnie przełącznikiem nie świecą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić przekaźnik styku roboczego(pierwszy z prawej strony na głownej płycie przekaźnikowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem ze sobą miejscami przekaźniki zaznaczone strzałką ( opisane są jako 370 ), zero efektu.... Jakieś dalsze pomysły??

http://img594.imageshack.us/img594/8829/mceloc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem ze sobą miejscami przekaźniki zaznaczone strzałką ( opisane są jako 370 ), zero efektu.... Jakieś dalsze pomysły??

Sprawdz okablowanie przy silniczku a jak nie to silnik powiedział papa :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z klaksonem i przeciwmgielnymi ?? silniczek ma na nie wpływ ??? spryskiwacze też nie działają...

Musisz szukac po okablowaniu bo nikt ci nie podpowie gdzie tkwi problem .

Jedynie bład co podałes ( 01753 ) mozna odczytac ze cos jest z silniczkiem lub okablowaniem .

Jak masz mozliowsc to wez od kogos na chwile MCE na podmianke :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic szukam MCE na podmiankę. Może ktoś z okolic Częstochowy ma jutro bądź w przyszłym tyg trochę wolnej chwili żeby spróbować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic szukam MCE na podmiankę. Może ktoś z okolic Częstochowy ma jutro bądź w przyszłym tyg trochę wolnej chwili żeby spróbować??

sprawdź czy na bezpiecznikach 36 i 37 masz po zapłonie jakiekolwiek napięcie? Jeśli brak to sprawdź czy na cienkim czerwonym i grubym czerwonym dochodzącym do opisanego wcześniej przekaźnika dochodzi napięcie. Jeśli dochodzi to na pin 4 (czarno-żółty cienki) podaj masę, wtedy na czarno-żółtym grubym powinno pojawiać się napięcie i przynajmniej część układów powinna się zasilić i zacząć działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę odświeżę temacik, ale mam problem

posiadam lusterko 4F0 857 511E

moduł MCE 8E0 907 279 E

włącznik świateł 8E0 941 531B

czy to razem będzie działać ??

chodzi mi o uzyskanie pełnego lusterka fotochrom jak również automatyczne załączanie świateł po zmroku a w ciągu dnia jazdę na przeciwmgielnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę odświeżę temacik, ale mam problem

posiadam lusterko 4F0 857 511E

moduł MCE 8E0 907 279 E

włącznik świateł 8E0 941 531B

czy to razem będzie działać ??

chodzi mi o uzyskanie pełnego lusterka fotochrom jak również automatyczne załączanie świateł po zmroku a w ciągu dnia jazdę na przeciwmgielnych

niestety nie:wink: jedyne co zadziała z tego zestawu to lustro fotochrom:wink: i włącznik świateł oki:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co potrzeba by reszta zadziałała ?

lusterko 8E0 857 511

moduł MCE z końcówką F

włącznik clh

włącznik AUTO to już masz:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...