Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

A propos włącznika CLH, obecnie mam zwykły przełącznik tylko z regulacją wysokości świateł i planuję wrzucić przełącznik CLH + regulacja świateł.

Obecnie do kostki mam podpięte piny:

pin 1 - kabel szary z niebieskim paskiem

pin 2 - kabel szary z fioletowym paskiem

pin 3 - kabel szary z żółtym paskiem

pin 5 - brązowy

pin 8 - kabel szary z niebieskim paskiem

No i tutaj pin 8 koliduje mi z opisem moda :). Rozumiem, że pin 8 mostkuję z pinem 4 itd zgodnie z opisem, a stary pin 8 po prostu odpinam?

Pozostałe kabelki (pin 1, pin 2, pin 3) zostają na swoim miejscu do obsługi regulacji wysokości świateł?

Mam jeszcze jedno pytanko - być może głupie ;)

Dlaczego podpinając lusterko ciągniemy dwa przewody przez 17-pinowy konektor w lewym dolnym słupku A?

Nie możemy tych kabelków podpiąć bezpośrednio do MCE?

pzdr[br]Dopisany: 21 Marzec 2011, 15:02_________________________________________________

Do MCE mozna by to spokojnie podlaczyc i zapalaloby sie razem z halogenami :)

Ale pytanie czy zapalałyby się zawsze kiedy świecą sie halogeny czy tylko wtedy gdy aktywuje je CLH?

Jeśli tylko w tym drugim przypadku to podziel się pls swoim pomysłem :)

pzdr

napewno mozna to podlaczyc tak zeby swiecilo razem z halo kiedy aktywujesz DRL tylko kwestia tego gdzie wpiac przewody.Majac schemat to nic trudnego :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

A propos włącznika CLH, obecnie mam zwykły przełącznik tylko z regulacją wysokości świateł i planuję wrzucić przełącznik CLH + regulacja świateł.

Obecnie do kostki mam podpięte piny:

pin 1 - kabel szary z niebieskim paskiem

pin 2 - kabel szary z fioletowym paskiem

pin 3 - kabel szary z żółtym paskiem

pin 5 - brązowy

pin 8 - kabel szary z niebieskim paskiem

No i tutaj pin 8 koliduje mi z opisem moda :). Rozumiem, że pin 8 mostkuję z pinem 4 itd zgodnie z opisem, a stary pin 8 po prostu odpinam?

Pozostałe kabelki (pin 1, pin 2, pin 3) zostają na swoim miejscu do obsługi regulacji wysokości świateł?

W Twoim przypadku (regulacja manualna + CLH) zostawiasz obecną wiązkę tak jak jest. Dodajesz pin 4 który mostkujesz z 8. Oprócz tego prowadzisz nowy pin 7 do MCE (do kostki 32, pin 24). To wszystko.

Mam jeszcze jedno pytanko - być może głupie ;)

Dlaczego podpinając lusterko ciągniemy dwa przewody przez 17-pinowy konektor w lewym dolnym słupku A?

Nie możemy tych kabelków podpiąć bezpośrednio do MCE?

Można. Puszczenie tych przewodów przez 17-pinowy pomarańczowy konektor jest po prostu zgodne z oryginalnym schematem elektrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek,

Wielkie dzięki za wyjaśnienie!

HiRide, jesteśmy tutaj żeby sobie pomagać... ;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

ma problem zostal wymieniony modul konfortu dobierany w serwisie nowy po nr nadwozia i po 2tyg na chwile przestaly dzialac halogeny przednie i postoje z tylu przy zamknieciu i otwieraniu samochodu na po dniu zaczelo dzialac killka dni chodzilo i znowu przestalo i tak juz nie dziala caly czas, nie wiem czy zona cos grzebala w przyciskach moze radio cos chciala ustawiac nie wiem

jak moge to sprawdzic czy wlaczona jest ta funkcja home comming?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clhbutton.jpg

ten włącznik ma być na 1 , leć do auta i luknij :cool1:

to on aktywuje funkcje CLH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie dziala, jest tak jak na rysunku i nic

Podepnij kompa i sprawdz bledy :) widocznie cos sie albo wysypalo albo moze w kodowaniu sterownika jest cos nie halo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to oficjalnie już piszę - wyrezałem MCE z B7 do B6 :gwizdanie:

zero błędów żarówek, czujnik deszczu działa, wszystko funkcjonuje poprawnie.

niedługo osobny wątek jak zrobić swapa MCE B7 -> B6 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to oficjalnie już piszę - wyrezałem MCE z B7 do B6 :gwizdanie:

zero błędów żarówek, czujnik deszczu działa, wszystko funkcjonuje poprawnie.

niedługo osobny wątek jak zrobić swapa MCE B7 -> B6 :naughty:

No slyszalem od Bartasa :kox: pogratulowac zapalu :notworthy: czyli dalo sie :) a ja sprzedalem wszystkie graty pod czujnik deszczu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to oficjalnie już piszę - wyrezałem MCE z B7 do B6 :gwizdanie:

zero błędów żarówek, czujnik deszczu działa, wszystko funkcjonuje poprawnie.

niedługo osobny wątek jak zrobić swapa MCE B7 -> B6 :naughty:

No slyszalem od Bartasa :kox: pogratulowac zapalu :notworthy: czyli dalo sie :) a ja sprzedalem wszystkie graty pod czujnik deszczu :(

dało dało, Bart też pomagał :)

jest jeszcze problemik z DRL - jak zakoduje się BiXenon with DRL - to lecą błędy LEFT & RIGHT MAIN BEAM HEADLIGHT (bo w B6 jest D1S a w B7 jest D2S)

nie kodowałem DRL i wszystko gra - zrobiłem samemu ledowe dzienne w H7 na 2 przekaźnikach w połączeniu z trybem auto z włącznika świateł - działa praktycznie jak oryginał więc nie ma strat :gwizdanie: :kox: :kox:

opisze wszystko w wątku niedługo - może uda się oszukać jakoś FIS, żeby bixy widział inaczej - nie chciałem rezać jakiś 5W żarówek równolegle do przetwornic, żeby zwiększyć obciążenie.

olałem to narazie :wink4:

może wrócę do tematu, narazie musze dopieścić to wszystko co mam i przy lusterku zrobić do końca, bo kable sterczą :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to oficjalnie już piszę - wyrezałem MCE z B7 do B6 :gwizdanie:

zero błędów żarówek, czujnik deszczu działa, wszystko funkcjonuje poprawnie.

niedługo osobny wątek jak zrobić swapa MCE B7 -> B6 :naughty:

Gratulacje też tak chcemy mieć :oklaski: :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to oficjalnie już piszę - wyrezałem MCE z B7 do B6 :gwizdanie:

zero błędów żarówek, czujnik deszczu działa, wszystko funkcjonuje poprawnie.

niedługo osobny wątek jak zrobić swapa MCE B7 -> B6 :naughty:

:oklaski:

no to oficjalnie już piszę - wyrezałem MCE z B7 do B6 :gwizdanie:

zero błędów żarówek, czujnik deszczu działa, wszystko funkcjonuje poprawnie.

niedługo osobny wątek jak zrobić swapa MCE B7 -> B6 :naughty:

:oklaski: :oklaski: :oklaski:

Dominik - jak wygląda sprawa z D2S @ B6? W BT mówiłeś mi, że w Twoich reflektorach takie już siedzą :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrazane wsio :kox:

błąd "LEFT/RIGHT MAIN BEAM HEADLIGHT" był spowodowany diodowymi DRLami...

wpiąłem normalne 21W, zakodowałem BiXenon with DRL i funga - nie ma błędów :naughty:

tylko dziś jest za ciemno i w trybie auto świeci się xenon, więc faktycznie nie mogę sprawdzić jak jest :confused4:

lusterko założyłem jednak spowrotem z B6 i takie chyba zostawie jednak, pomimo że mam drugie czarne pod czujnik deszczu.

w tym lepiej siedzi z przodu i nie widać go jak się siedzi w fotelu.

musze wyrezać coś z osłony, która jest pomiędzy uchwytem a szybą - naciąć ją - żeby założyć z czujnikiem deszczu tak jak jest teraz :>

dodatkowo może przykleje pod lusterko kawałek folii przyciemniającej i wytne dziure na uchwyt i czujnik.

narazie wygląda to tak, założony stary żelek jeszcze, ale działa dobrze:

rain_sensor_a4_b6_1.jpg

rain_sensor_a4_b6_2.jpg

rain_sensor_a4_b6_3.jpg

rain_sensor_a4_b6_4.jpg[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2011, 09:27_________________________________________________jeszcze trzeba dograć czułość - ale to na prawdziwym deszczu i jak założe nowy żelek :naughty::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kfx,

Kiedy będziesz miał DIYa?. Zastanawiam się poważnie nad tym modem, bo chcę mieć CLH bez błędów na fisie i światła z włącznikiem Auto a niestety lusterko zwykłe bez niczego. A w tej chwili dostać lusterko do B6 w full opcji ( fotochrom, czujnik światła ) na alle... czy e-bayu to po prostu masakra jakaś jest... a jeszcze w beżu ;(. A tak to mógłbym sobie nabyc i lusterko od B7 i wycieraczki byłyby w automacie i CLH by chodziło. Czy wrezanie MCE od B& do B6 to jest dużo przekładania przewodów poza MCE, czy tylko zmieniasz kabelki we wtyczkach od MCE?

A MOŻE KTOŚ MA NA SPRZEDAŻ LUSTERKO DO B6 Z CZUJNIKIEM ŚWIATŁA O TAKIE( Najlepiej w beżu TWIST):

1ffa1adc5189e296.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun dla Ciebie "Dioda Mocy" :decayed:

Miałem okazje obserować część "walki" i efekt naprawde fajny.[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2011, 10:25_________________________________________________dodam jeszcze co ciekawe. Z tego co zauważyliśmy w b6 przy czujniku deszczu żeby go aktywować trzeba po przekręceniu zapłonu "musnąć" manetke.

W b7 można mieć cały czas w "trybie czuwania" (cały czas włączony na 1 bieg i jak spadnie deszcz to od razu działają wycieraczki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kfx,

Kiedy będziesz miał DIYa?. Zastanawiam się poważnie nad tym modem, bo chcę mieć CLH bez błędów na fisie i światła z włącznikiem Auto a niestety lusterko zwykłe bez niczego. A w tej chwili dostać lusterko do B6 w full opcji ( fotochrom, czujnik światła ) na alle... czy e-bayu to po prostu masakra jakaś jest... a jeszcze w beżu ;(. A tak to mógłbym sobie nabyc i lusterko od B7 i wycieraczki byłyby w automacie i CLH by chodziło. Czy wrezanie MCE od B& do B6 to jest dużo przekładania przewodów poza MCE, czy tylko zmieniasz kabelki we wtyczkach od MCE?

Pozdrawiam

będzie tutorial za kilka dni, jak ogarnę całe auto do końca...

wszystko opisze dokladnie co trzeba wyrezać :)

główne rzeczy todo to:

- przepinka 20-kilku kabli we wtyczkach MCE

- przepinka kabli 2 przekaźników (wycieraczki, klakson)

- przeróbka bixów (ciągnięcie po 1 kablu do każdej lampy do DRL, no chyba że ktoś nie chce - to może zostawić bixy + H7 na długie)

- ciągnięcie 1 kabla do czujnika deszczu

- opcjonalna wymiana lusterka, jeśli nie ma ktoś fotochroma

- zrobienie drugiego (prawego) światła przeciwmgielnego[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2011, 10:28_________________________________________________

Z tego co zauważyliśmy w b6 przy czujniku deszczu żeby go aktywować trzeba po przekręceniu zapłonu "musnąć" manetke.

W b7 można mieć cały czas w "trybie czuwania" (cały czas włączony na 1 bieg i jak spadnie deszcz to od razu działają wycieraczki)

dokładnie, trzeba jednorazowo "aktywować" wycieraczki po włączeniu zapłonu, żeby czujnik deszczu zaczął czuwać (czy manetką, czy pokrętłem czułości)

wiem, że tak samo jest w leonach - nie działa od razu.

może kwestia jakiejś adaptacji? :confused4:

co ciekawe - mam moduł kierownicy Q z B7, więc nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dziwne bo przecież wszystko tam jest z b7 co tym zarząda... Tak by się wydawało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuje coś vcds'em zdziałać, albo w 09 albo w 16 może gdzieś jakiś knif będzie na którymś kanale do przestawienia :kox:[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2011, 10:39_________________________________________________

no i sprawdziłem, pozmieniałem w adaptacji czujnika deszczu - ale nic to nie zmieniło, trzeba musnąć manetke, albo zmienić czułość.

w 16 [steering wheel] też nie ma nic. brak pomysłu na to :evil:

Channel 013: Wiper Setup

* Standard: 115

* +001 = Speed Reset

* +002 = Short to Plus Monitoring

* +004 = Rain Sensor active

* +008 = Long Post Wiping after Washing (Drop/Tear Wiping)

* +016 = Speed dependent Wiper interval active

* +032 = Headlight Washer System active

* +064 = Reverse Gear Wiping active

nic z tego chyba nie odpowiada za szukany problem

co do DRL i auto - przejaśniło się troche i działają :naughty:

ale co ciekawe - DRL musi być wyłączony, żeby się zapaliły, inaczej nie świecą się.

jest tak jakby odwrotnie

a jak świecą się DRL i pomęczę czujnik deszczu przez 10 sekund to zapalą się automatycznie xenony (bo podobno w deszczu nie jeździ się na DRL :tongue4:) i świecą się one przez następne 5 minut od ostatniej aktywności czujnika deszczu, później spowrotem włącza się DRL[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2011, 12:20_________________________________________________

spróbuje coś vcds'em zdziałać, albo w 09 albo w 16 może gdzieś jakiś knif będzie na którymś kanale do przestawienia :kox:[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2011, 10:39_________________________________________________

no i sprawdziłem, pozmieniałem w adaptacji czujnika deszczu - ale nic to nie zmieniło, trzeba musnąć manetke, albo zmienić czułość.

w 16 [steering wheel] też nie ma nic. brak pomysłu na to :evil:

Channel 013: Wiper Setup

* Standard: 115

* +001 = Speed Reset

* +002 = Short to Plus Monitoring

* +004 = Rain Sensor active

* +008 = Long Post Wiping after Washing (Drop/Tear Wiping)

* +016 = Speed dependent Wiper interval active

* +032 = Headlight Washer System active

* +064 = Reverse Gear Wiping active

nic z tego chyba nie odpowiada za szukany problem

co do DRL i auto - przejaśniło się troche i działają :naughty:

ale co ciekawe - DRL musi być wyłączony, żeby się zapaliły, inaczej nie świecą się.

jest tak jakby odwrotnie

a jak świecą się DRL i pomęczę czujnik deszczu przez 10 sekund to zapalą się automatycznie xenony (bo podobno w deszczu nie jeździ się na DRL :tongue4:) i świecą się one przez następne 5 minut od ostatniej aktywności czujnika deszczu, później spowrotem włącza się DRL

hehe, wystarczyło ruszyć autkiem i od razu zaczął czujnik ponownie działać - nie trzeba molestować manetki.

no to teraz już pewność 100% - elektryka działa tak samo jak w B7 - wszystkie funkcje przeniesione :gwizdanie: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...