Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie paliwo lejecie do 2.0 TDI ? - praktyczne opinie


mgtan

Rekomendowane odpowiedzi

statoil to stacja dla rolnika ... paliwo tylko na lato ;)

Kupiłem A4 z rocznika 2012 4.5 miesiąca temu. Przejechałem 10 tyś km tankując tylko na STATOIL zwykły ON i nic się nie dzieje. Czy w takim razie zmienić na zimę na np. vpowera z shella? Po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam BRD od roku i tankuję głównie na Lotosie. Leje zwykły ON. Wg mnie nie ma się co przesadnie pałować nad paliwami uszlachetnianymi. Zastanawiam się tylko nad dodatkami do paliwa. Rozumiem depresator na zimę, ale już czyszczenie wtrysków jak nic się nie dzieje to chyba przesada?

Edytowane przez witus83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuję od pół roku na stacjach emila. Problemów żadnych, spalanie na tym samym poziomie co na BP a cena bywała że 30g niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lejcie dalej te sratatałery, silvery, goldy i altimejty, tylko nabijacie kieszeń mafii paliwowej. Wg mnie te paliwa nie różnią sie niczym od zwykłego. Poprostu jest to kolejna metoda na wydojenie kierowcy z kasy i nic poza tym. Mi raz wcisnął podjazdowy bez mojej zgody v-pałera(zorientowałem sięjuż za daleko od stacji żeby im awanturę zrobić), różnicę widziałem w między v-pałerem a zwykłym: MNIEJ W BAKU, MNIEJ W PORTWELU I MNIEJ PRZEJECHANYCH KILOMETRÓW. Od tej pory jak podchodzi do mnie podjazdowy na stacji i wciska mi kit o "lepszym, droższym" paliwie to mi śmiać się chcę i dziękuję mu za te lepsze paliwo. A swoją drogą to oni tak te pałery i inne wciskają bo od każdego auta mają pare zł do wypłaty dodane.

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam BRD od roku i tankuję głównie na Lotosie. Leje zwykły ON. Wg mnie nie ma się co przesadnie pałować nad paliwami uszlachetnianymi. Zastanawiam się tylko nad dodatkami do paliwa. Rozumiem depresator na zimę, ale już czyszczenie wtrysków jak nic się nie dzieje to chyba przesada?

Także na Lotosie tak jak ty tankuje z tym ze ja nie stosuję zadnego depresatora.

Nie ma co czyścić układu/wtrysków -paliwo i tak w układzie ciemne pływa(sadza)

Moje BRD nie lubi dynamica.

B5 z AFN -czułem pod tyłkiem różnice zwykly ON a dynamic.

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lałem do Mondeo przez jakiś czas Dynamika i kiedyś rozmowa zeszła na paliwa jak byłem u kuzyna w Gdański , jego żona pracuje na Lotosie, wtedy jeszcze pracowała w dziale reklamacji i jak powiedziłem że tankuje Dynamika to parskła śmiechem i mówi że szkoda kasy, bo oni też mają Mondeo takie same tylko kilka lat młodsze i nie leją , bo różnicy nie ma. Po tym leje tylko zwykłe ON i to na jednej stacji jak mi braknie , bo tak to zamawiam hurtem i tankuje w domu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankowałem już na Shell, Orlen, Statoil Luk Oil i Lotos. Na wszystkich prócz Luk Oilu testowałem zwykły i uszlachetniony ON. Nie zauważyłem różnicy w spalaniu, rozruchy ani pracy. Ostatnio kolega dostał od szwagra który pracuje na Orlenie karty charakterystyki paliw. Okazuje się, że między zwykłym ON i Vervie jest różnica 4 lub 6 cetanów. Zwykły ON miał bodajrze 52LC a Verva 56 lub 58LC ( nie pamiętam dokładnie) Reszta wszystkich składników paliwa identyczna. Pytanie czy tak mała różnica tylko w LC wpływa na pracę silnika, lepsze wchodzenie na obroty, łatwiejszy rozruch silnika, czyszczenie PD itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości poszukałem i okazuje się że dla ekodiesla jak i verwy jest to ta sama karta:

http://www.orlenpetrotank.pl/PL/PolitykaJakosci/Documents/Karta%20Charakterystyki-Oleje%20nap%C4%99dowe%20handlowe.pdf

Potwierdza to tylko moją wiedzę, że ci co leją Verwę i inne ulepszone diesle, dopłacają głównie za image i trochę może za parę promili dodatków, które do nich dolewają :decayed::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na orlenie verva to nabijanie komuś kasy tak jak na shelu v-power także leje zwykły ON i nie widzę żadnej rożnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...