Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie paliwo lejecie do 2.0 TDI ? - praktyczne opinie


mgtan

Rekomendowane odpowiedzi

w klekotach może i różnicy jakies nie ma, choć dzis zauważyłem ze na zimnym silniku na EkoDiesel chodzi gorzej niż na Vervie.

Co do róznic w przyppadku beznyzy no tutaj to już inna historia, zawsze czułem róznice między zwykłą benzyna a np Vpower Racing ;-)... a wracając do klekotów, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce bo praca BRD na EkoDiesel na zimnym silniku jest gorsza, niz na Vervie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do róznic w przyppadku beznyzy no tutaj to już inna historia, zawsze czułem róznice między zwykłą benzyna a np Vpower Racing ;-)

zwykła Pb ma mniejszą zawartość oktan od tej Shell Vpower Racing ( Vpower ma 100 oktan), to dlatego czułeś tą różnicę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do róznic w przyppadku beznyzy no tutaj to już inna historia, zawsze czułem róznice między zwykłą benzyna a np Vpower Racing ;-)

zwykła Pb ma mniejszą zawartość oktan od tej Shell Vpower Racing ( Vpower ma 100 oktan), to dlatego czułeś tą różnicę :wink4:

to ja wiem, ale były i różnice między np BP, Statoil a orlenem gdzie wszystkie miały miec na papierze 98 :-)

sorry za OT, a wracając do Diesla... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej różnice w jakości odczuwa sie na gazie.tu nawet po 100m czujesz jakiej jakości jest gazidło.mam b3 w gazie,i tu z pełnym przekonaniem moge stwierdzić (bez placebo :decayed: ) że shell i statoil mają najlepszy gaz.na orlenie jest poprawny ale na ww. różnica jest znaczna na korzyść. :good:

także daje to do myślenia o jakości paliw na poszczególnych stacjach,mimo jak niektórzy piszą że idzie to z tego samego zródła,gdzieś te oktany po drodze wyparowują :mysli:

słyszałem że w transbudzie są paliwka dobrej jakości.kumpel jeżdzi caddy na pompowtryskach i cały czas tankuje tam i chwali.druga rzecz.kiedyś krótki czas robiłem u gościa na żwirowni.miał 3 stare rozjebane tatry.rope dowoził na bieżąco w kanistrach.brał z różnych ale flagowych stacji.Tatra jak tatra traszczot pierdiot ale jediot :kox: spalała wszystko dymiąc przy tym niemiłosiernie.gość sie wkurwił na te kanistry i zamówił całą cysterke z Transbudu(centrala w ełku) .chłopy powiem wam jedno... metamorfoza pracy silnika ogromna.lepsza moc łatwiejszy rozruch a dymienie o połowe mnejsze.

dało mi to do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja swoim brd przyjechałem z Niemiec i tam zalałem zwykłą ropę tak mi tam doradzono auto jeździło jak rakieta po tankowaniu z 4 razy do pełna na polskim paliwie on verva lekko spadła moc to zapewne przez gorszą jakość paliwa i może przez to ze to była verva a nie zwykłe on... próbowałem jeszcze lotos ale bez zmian teraz przejde na zwykłego ekodiesla zobaczymy czy się coś poprawi jesli nie to zostanie czyszczenie wtrysków bo do ulepszaczy typu stp nie mam zaufania pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mgtan - czy eco diesel a bio diesel to nie to samo, bo stego co wiem to nie można lać do BRD bio diesla zresztą na klapce masz przekreślone BIO DIESEL, a wydaje mi się że eco diesel a bio diesel to nie zwykły diesel.

eco disel i bio to nie jest to samo paliwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mgtan - czy eco diesel a bio diesel to nie to samo, bo stego co wiem to nie można lać do BRD bio diesla zresztą na klapce masz przekreślone BIO DIESEL, a wydaje mi się że eco diesel a bio diesel to nie zwykły diesel.

słowo ekodiesel to chyba "ekonomiczny" diesel ( czyt. tańszy niż np. Verva), wszystkie paliwa ekologiczne mają przedrostek "bio" :wink4: btw na wlepce od wlewu paliwa nie ma żadnego przeciwwskazania przed eko, eco diesel'em :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mgtan - czy eco diesel a bio diesel to nie to samo, bo stego co wiem to nie można lać do BRD bio diesla zresztą na klapce masz przekreślone BIO DIESEL, a wydaje mi się że eco diesel a bio diesel to nie zwykły diesel.

ekodiesel to nazwa marketingowa... teraz takie modne słowo jak coś jest EKO ;-).... a to co masz na myśli to się nazywa Bioester.

EkoDiesel to zwykła ropa bez uszlachetniaczy i działa zajefajnie. dzisiaj sprawdziłem w trasie - autostrada 120-130 cały czas i średnie spalanie 6,6 l/100, czyli bez zmian w stosunku do Verby w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niepolecam stacji BP i LOTOS-a totalny szajs nie paliwo. jest większe spalanie i jest głośniejszy od zwykłego orlenowskiego i łukojlowego barszczu

co do BP to bym sie zastanawial ostatnio na pelnym baku zrobilem 1200 km srednie 6,5 litra wiec moim zdaniem bardzo pozytywnie wypadlo to paliwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niepolecam stacji BP i LOTOS-a totalny szajs nie paliwo. jest większe spalanie i jest głośniejszy od zwykłego orlenowskiego i łukojlowego barszczu

co do BP to bym sie zastanawial ostatnio na pelnym baku zrobilem 1200 km srednie 6,5 litra wiec moim zdaniem bardzo pozytywnie wypadlo to paliwo

Moim zdaniem też ale widać filip1978 się przejechał bo już w dwóch wątkach napisał jaka to stacja BP (i lotos) jest beee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie BP czy Shell czy orlen paliwo i tak od jednego dostawcy, takżę jak właściciel stacji jest nie uczciwy to na najbardziej renomowanej stacji możecie mieć błotko. Ważne żeby na jakiś zadupiach nie tankować bo tam już cuda się zdażają a coś o tym wiem bo kolega pracował na takiej podrzednej stacji. Wiem tylko jedno że najlepiej jak dla mnie to tankować na schellu bo wzeszłym roku jak były mrozy troszke dustrybutory im szwangowały i można było zalać 60L ropy za 54 zł :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafinerie mamy bodajze trzy:Gdansk,Plock i Jedlicze ,z kad inad nam nie natrzepia :kox:. Nie wiem jak z importem wyglada .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...