[ALL] A.Gruchot - jakieś doświadczenia?

mily

Już pojawił się gdzieś wątek o Panu A. Gruchot. Z ciekawości wszedłem na ich stronę http://www.tlumiki-gruchot.pl/ i mają gajny patent. Robi podobno rewelacyjne zamienniki, katalizator (którego nie ma, jest przelot) razem z plecionką. Właśnie się zastanawiam czy nie wziąść takiego wynalazku, bo prędzej czy później plecionkę też trzeba wymienić. Koszt w sumie nieduży (napewno lepiej się opłaca niż robić najpierw kata a później wymieniać plecionkę, podwójna robota), ale ile jest warte takie urządzenie?? Ktoś może już montował to urządzenie 2 w 1 ??

Ja zamontowałem zamiennik kata od p.Gruchota jakieś dwa miesiące temu,zrobiłem ponad trzy tys.km i mogę już coś powiedzieć-przed wymianą i po montażu dokonałem pomiaru spalin w dość identycznych warunkach aby ocenić sprawność dotychczasowego kata i tu jak na dłoni-mój kat okazał się sprawny,spaliny w normie nawet z zapasem,natomiast po założeniu przelotowego niestety duża lipa-wartości kosmiczne tzn.kilkakrotnie powyżej wartości sprzed zabiegu.

praktycznie nie jest głośniej-no może lekkie buczenie przy ostrym przyspieszaniu,jako że mój ori kat nie okazał się zapchany więc przyrost mocy jest niewielki ,aczkolwiek ożywienie jest wyczuwalne.Podczas wakacji zrobiłem po {Polsce ponad dwa tys.km z boksem dachowym i jeżeli chodzi o zużycie paliwa to zaskoczenie jest pozytywne-nie przekraczając 120 km/h ,tankując zawsze do pełna i zerując licznik wychodziło 8l/100 km.Generalnie zabieg polecam bo produkt dobrej jakości i spełnia swoje zadanie .

Czesc,

Ja wybralem sie osobiscie do wspomnianego producenta zamiennikow. Pan Andrzej wymienil mi w garazu moj katalizator na jego zamienniki jezdze do tej pory bez problemow. Mam 2 lata gwarancji wg niego. Moze jest teraz troche glosniej ale mi to nie przeszkadza.

Ja polecam.

Sokram

A czego się spodziewałeś przy braku katalizatora? :> :tongue4:

Ja tylko, oczywiście niezłośliwie, :wink4: wspomnę, że w/w zamienniki mają mniejszą średnicę wewnętrzną rur co niekoniecznie jest korzystne... Także z ocenianiem tego jako rewelacyjny produkt bym nie przesadzał, ale fakt - koncepcja dobra.

jeśli ktoś byłby zainteresowany to mam zamiennik od gruchota na sprzedaż z powodu ze u mnie był inny katalizator i montaż nie doszedł do skutku wiec zamiennik nawet nie przedmuchany jeszcze dymkiem ;) zamiennik pasuje tylko do takiego kata:

1216081806.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

1216081806.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

a od jakiego samochodu jest ten katalizator?

Ja prawdę powiedziawszy nie czuję różnicy po wymianie na ten własnie zamiennik - może delikatnie głośniej słychać świst turbinki, ale to tylko kilka % jak juz - różnicy w mocy nie poczułem, w czipowaniu tez raczej nie przeszkadza ( ja juz wymieniłem po czipie).

Ja zakładałem zamiennik od gruchota w marcu z racji że plecionka mi padła . Do tej pory nalatałem 20kkm i żadnych negatywów nie zauważyłem nie licząc tych związanych z braku kata no ale wiadomo. Moim zdaniem solidnie wykonany produkt za rozsądne pieniądze.

I ja się dołączę. Dziś osobiście zabrałem się za montaż zamiennika od Pana Gruchota. Wrażenia? B. pozytywne :cool1: Auto odżyło, skończyło się uciążliwe "buuuu" Ładnie się wkręca od dołu jak i w większych zakresach obrotów( kat był przypchany) . Drgania nadwozia zniknęły w 80 % ( ale mam chyba jeszcze do wymiany poduszki silnika) Zamiennik wszedł ładnie "plug and play" :decayed: Ja przy montażu opuściłem cały wydech w celu łatwiejszego dostępu.Polecam. Ten patent jest :good:

Tez zakladalem, pasuje P&P, turbo swiszczy az milo, kata nie ma wiec i kolejna zapora ominieta :hi: Plecionka spisuje sie na razie bdb, zadnych wibracji juz nie ma - na starej plecionce telepalo go i buczal :cool1:

PS. jest glosniej :)

u mnie zamiennik od gruchota trzeba bylo przerabiac , :wallbash: nie pasowały otwory , a mialo byc idealnie i mowil ze pasuje do 110 i 115 bez problemu , gowno prawda, ciąłem i przerabialem zeby bylo ok

jednak jak juz sie z tym uporałem to swist turbinki bezcenny , ale nie ma to jak dobry program by ROGALOTTI :)

Bo do 115 pasuje ale do AJM a do BKE już pewnie nie koniecznie.

A powiedzcie mi, trzeba jakoś prosić o wzmocnioną plecionkę przy zakupie, czy wystarczy zamówić ten zamiennik co jest na allegro?

Słyszałem też o jakiejś zniżce dla klubu... :przebiegly:

Dziś zakładałem taki zamiennik z zgrabniutkim tłumikiem przelotowym do 1Zeta i powiem wam że pasuje idealnie i ma wzmacnianą plecionkę :good: :good: :good:

Przy pierwszych paru przygazówkach niezła chmura sadzy poszła :kox::decayed:

Słyszałem też o jakiejś zniżce dla klubu... :przebiegly:

Dzwoniłem do tego Pana i powiedział że jak będzie miał dużo klientów z klubu to coś się wymyśli. Jak byśmy zamówili grupowo to na pewno by taniej sprzedał.

tlumiki-gruchot bywacie na giełdzie we Wrocławiu ? Ew. czy oferujecie montaż gdybym podjechał z Wro po zamiennik kata 1.8T