Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Zachowanie napędu podczas parkowania/skrecania w uliczki/manewrów


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru dni mam mala zagwozdke.

Kazdy kto jedzie ze mna autem pyta sie czemu tak dziwnie zachowuje sie naped :cool1:

Pytanie do wszystkich posiadaczy Q... :gwizdanie:

Parkowanie prostopadle - skret ~ 60-90 st w lewo/prawo, mala predkosci - przeskakuja Wam kola z tylu? (taki dosc charakterystyczny efekt)

Skrecanie pod katem ~ 60-90 st przy malej predkosci (np. na skrzyzowaniu, albo w uliczke) - przeskakuja Wam kola z tylu?

Jazda po malym rondzie w kolko - kola przeskakuja z tylu?

Te katy 60-90 stopni to tak "na oko" oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie jestem expertem od quattro ale wygląda to tak jakbyś miał zblokowany mechanizm różnicowy właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi.

w takim razie dyfer mi sie spina i mam problem... a mam tak od kupna (3 lata) i bylem przekonany, ze to normalne w quattro :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi.

w takim razie dyfer mi sie spina i mam problem... a mam tak od kupna (3 lata) i bylem przekonany, ze to normalne w quattro :shocked:

Wow, a ja myślałem, że to konsekwencja swapa. Aż dziwne, że dopiero teraz o to pytasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czegos takiego.Wiadomo auto sie innaczej zachowuje niz oska,ale wszystko plynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi.

w takim razie dyfer mi sie spina i mam problem... a mam tak od kupna (3 lata) i bylem przekonany, ze to normalne w quattro :shocked:

Wow, a ja myślałem, że to konsekwencja swapa. Aż dziwne, że dopiero teraz o to pytasz...

byly rozne tematy na forum, ludzie zawsze gdzies cos pisali o efekcie "przeskakujcych" kol w Q, a teraz wyglada, ze tylko ja tak mam :kox:

na sniegu np. fajniej lata sie bokami, dupka ladnie chodzi :decayed:

minus jest taki, ze tylnie opony szybciej mi sie zuzywaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni mam mala zagwozdke.

Kazdy kto jedzie ze mna autem pyta sie czemu tak dziwnie zachowuje sie naped :cool1:

Pytanie do wszystkich posiadaczy Q... :gwizdanie:

Parkowanie prostopadle - skret ~ 60-90 st w lewo/prawo, mala predkosci - przeskakuja Wam kola z tylu? (taki dosc charakterystyczny efekt)

Skrecanie pod katem ~ 60-90 st przy malej predkosci (np. na skrzyzowaniu, albo w uliczke) - przeskakuja Wam kola z tylu?

Jazda po malym rondzie w kolko - kola przeskakuja z tylu?

Te katy 60-90 stopni to tak "na oko" oczywiscie.

No to teraz ci namieszam, bo przetestowałem 3 B6 z Q i w każdej coś podobnego występowało, tzn pierwsza była strasznie dojechana i efekt był taki, że cała buda drżała, dwa pozostałe auta to moje i mojej dziewczyny, i efekt jest podobny, ale o wiele mniejszy i tylko przy ruszaniu i skręcie maksymalnym (np.zawracanie), dodam że przebieg jednego 106tyś, a drugiego 230tyś. Myślę, że w każdym Q coś takiego powinno być, najlepiej pojechać na parking wrzucić jedynkę, koła na maksa skręcić i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś sie przejechac innym Quattro i wtedy bedziesz wiedział czy to jest normalne czy nie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszam w temacie jeszcze bardziej ale powiem, że opisując swoje problemy z zawiasem w jednym z wątków właśnie oprócz wielu innych objawów pojawiło się również coś podobnego. Przy parkowaniu przy skręcie tył jakby uskoczył, wiadomo prędkość mała itd więc tym bardziej szok. Aaaa miałem namieszać w temacie no więc ja mam FWD !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...