Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Licht Pakietu i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Nie domyka szyb bo nie ma adaptacji - silniczki na pewno sprawne? Nie działa ani z poziomu kierowcy ani z poziomu danych drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest adaptacja - przytrzymane po 10s w krańcowych położeniach (dla pewności). Czy silniczki sprawne - nie rozbierałem ich, ale nie słyszę nawet żadnego przekaźnika, ani próby ruszenia silnika - głucha cisza;/

---------- Post dopisany at 16:09 ---------- Poprzedni post napisany at 16:07 ----------

aha - nie pamiętam, w której grupie, ale jednak nie chciały mi się pokazywać stany przycisków tylnych na vagu;/ Moduł podmienimy i zobaczymy - na razie brak mi koncepcji;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest adaptacja - przytrzymane po 10s w krańcowych położeniach (dla pewności). Czy silniczki sprawne - nie rozbierałem ich, ale nie słyszę nawet żadnego przekaźnika, ani próby ruszenia silnika - głucha cisza;/

---------- Post dopisany at 16:09 ---------- Poprzedni post napisany at 16:07 ----------

aha - nie pamiętam, w której grupie, ale jednak nie chciały mi się pokazywać stany przycisków tylnych na vagu;/ Moduł podmienimy i zobaczymy - na razie brak mi koncepcji;/

Nie ma adaptacji bo nie działa domykanie - zaadaptowane muszą być wszystkie silniki aby to działało. Też zacząłbym od modułów chociaż to dziwne, że nie działają oba. Sprawdź na pinach przy sterowniku czy obie żyły zasilania mają napięcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się podmienić moduł przedni z tylnym?

Nie. Przełóż jeszcze przed zakupem silników przyciski z Twojego auta - bo coś mi podpowiada, że panel4 może być walnięty na przycisku blokującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przycisk działa idealnie - na vagu również jest ok. Podświetlenie piktogramów ma zniknąć po zablokowaniu z przedniego panela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przycisk działa idealnie - na vagu również jest ok. Podświetlenie piktogramów ma zniknąć po zablokowaniu z przedniego panela?

VAGiem tego nie sprawdzisz. Jak jest zablokowane - świeci na żółto (i blokuje tylko przyciski tylnych szyb). Przy czym sterowanie z przedniego panelu powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł podmieniony od auta z 4x szybami i niestety d*pa. Dalej tylne szyby martwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł podmieniony od auta z 4x szybami i niestety d*pa. Dalej tylne szyby martwe.

Dajcie jeszcze rozpiskę pinów z kostki przycisku tylnych szyb (nr pinu i kolor). Kolejny test to inny sterownik tylnych szyb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jak pocas mówi - działa cała elektryka drzwi, za wyjątkiem szyb. Moduł podmieniony - lipa. Jedyne, co teraz nadaje się do podmiany, to silniczek wraz ze swoim sterownikiem. Zasilanie główne jest, CAN jest, zasilanie z bezpiecznika 23 - również jest. Inklinacja ma jakieś napięcie, więc jest ok. Od strony elektrycznej wszystko wygląda dobrze, wiązki tylnych drzwi były oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jak pocas mówi - działa cała elektryka drzwi, za wyjątkiem szyb. Moduł podmieniony - lipa. Jedyne, co teraz nadaje się do podmiany, to silniczek wraz ze swoim sterownikiem. Zasilanie główne jest, CAN jest, zasilanie z bezpiecznika 23 - również jest. Inklinacja ma jakieś napięcie, więc jest ok. Od strony elektrycznej wszystko wygląda dobrze, wiązki tylnych drzwi były oryginalne.

Z jakiego rocznika macie te tapicerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już pytanie do pocas'a - wnioskuję, że jest 2004, bo piny w 20-pinowej kostce się zgadzają - napięcia mierzyłem bezpośrednio w kostce idącej do silniczków szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już pytanie do pocas'a - wnioskuję, że jest 2004, bo piny w 20-pinowej kostce się zgadzają - napięcia mierzyłem bezpośrednio w kostce idącej do silniczków szyb.

Możecie jeszcze sprawdzić czy przycisk tylnej szyby w tylnej tapicerce jest dobrze podłączony ale to na 99% nie to (teoretycznie mógłby mieszać w instalacji gdyby coś było nie tak podłączone ale raczej nie ma na to szans).

Pin 1 - kostka 16-pin, pin 1

Pin 2 - kostka 16-pin, pin 6

Pin 3 - kostka 16-pin, pin 4

Sprawdźcie też numer przycisku: 8Z0 959 855 C czy 8E0 959 855 A?

Najlepiej będzie podmienić choć jeden sterownik i zobaczyć czy wtedy zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grube masy od kostki słupka do punktu zbiorczego masz podpięte? powinny mieć przekrój 2,5. Skoro centralny działa to CAN jest i MK dobrze steruje. Inklinację na pewno dobrze podpiąłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda tak jakby elektronika była OK a same silniczki yebnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, aczkolwiek powinno być słychać przekaźnik w module moim zdaniem. Inklinacja nawet, jakby była niepodpięta, to by też poszło (mam podpiętą pod 10pin w czarnej 12-pinowej kostce w module komfortu). Co do masy - podpinałem na krótko też, niestety to nic nie daje;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, aczkolwiek powinno być słychać przekaźnik w module moim zdaniem. Inklinacja nawet, jakby była niepodpięta, to by też poszło (mam podpiętą pod 10pin w czarnej 12-pinowej kostce w module komfortu). Co do masy - podpinałem na krótko też, niestety to nic nie daje;/

Masę daj nową na grubszym kabelku - to nie to, ale zabezpieczy instalację. Dajcie znać jak będzie po testach z nowymi modułami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...