Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Licht Pakietu i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Czy sterowniki tylnych szyb są widoczne w VAGu? Dziwne żeby obydwa silniczki były były spalone. Może jest coś nie tak ze sterownikiem w drzwiach kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa się wyjaśniła. Zgodnie ze schematem Bart-S'a, pin 10 w kostce T12 modułu komfortu jest sygnałem inklinacji - niestety tak nie jest - szyby ruszyły po podłączeniu kabla do kostki drzwi przednich - idę zlokalizować ten pin w module komfortu i napiszę, który to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa się wyjaśniła. Zgodnie ze schematem Bart-S'a, pin 10 w kostce T12 modułu komfortu jest sygnałem inklinacji - niestety tak nie jest - szyby ruszyły po podłączeniu kabla do kostki drzwi przednich - idę zlokalizować ten pin w module komfortu i napiszę, który to.

Czerwono szary kabelek to inklinacja - MK nie powinien mieć tu nic do gadania bo z tym sygnałem i tak mostkujecie się w kostce na słupku A (pin 14).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się kolor przewodu - Bartku - na Twoim schemacie idzie on do kostki T12, pin 10 w module komfortu. Sygnał ten jest jednak obok głównej masy zasilającej moduł komfortu - nie pamiętam już nr pinu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się kolor przewodu - Bartku - na Twoim schemacie idzie on do kostki T12, pin 10 w module komfortu. Sygnał ten jest jednak obok głównej masy zasilającej moduł komfortu - nie pamiętam już nr pinu.

Powinien być w pinie 10 kostki 12-pinowej - nie popierdzieliły Wam się kolory? Bo czerwono/szary a szaro/czerwony to zupełnie inna bajka.

Nadal nie mogę zrozumieć na cholerę Wam rozkminka przy kostkach MK... Przecież wystarczy mostek z odpowiednim kablem w słupkach A i obwód inklinacji mamy załatwiony (po co ryć w podłodze?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinałem tam CAN'a i praktycznie wszystkie sygnały (poza głównym zasilaniem) - tak mi było wygodniej. Tak, czy inaczej - w kostce T12 nie było żadnego pinu na miejscu 10. W ogóle chyba tylko 2 przewody do niej szły. Inklinacja znalazła się obok masy głównej MK, jak już wspomniałem. Auto 2004r. Grunt, że już działa;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinałem tam CAN'a i praktycznie wszystkie sygnały (poza głównym zasilaniem) - tak mi było wygodniej. Tak, czy inaczej - w kostce T12 nie było żadnego pinu na miejscu 10. W ogóle chyba tylko 2 przewody do niej szły. Inklinacja znalazła się obok masy głównej MK, jak już wspomniałem. Auto 2004r. Grunt, że już działa;]

Masa główna MK jest w tej samej kostce co inklinacja - masa na pinie 12 a inklinacja na pinie 10. Zwróć uwagę na to, że MK ma 2 kostki 12-pinowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja:) Nie liczyłem pinów głównej kostki, ale na pierwszy rzut oka wydawało się być ich szesnaście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda kostka ma ponumerowane każde gniazdo, nie trzeba liczyć. W Elsie jest opisane że jest to skrajna czarna kostka (nr 1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda kostka ma ponumerowane każde gniazdo, nie trzeba liczyć. W Elsie jest opisane że jest to skrajna czarna kostka (nr 1)

Dokładnie - i w okolicach schematu wrzuciłem fotkę z numeracją wtyczek MK.

komfortconn.JPG

...a poniżej schemat instalacji od MY2004. Inklinacja jest w pierwszej wtyczce (12-pin) na pinie 10 - na schemacie opisane jako T12(I)/10.

eleodMY04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwracam więc honor Bartku - wpiąłem się do innej kostki;]

Luz ale to i tak nie nasz problem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście tez nie mój bo wszystko działa ;)

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie potrzebuje numerów dwóch części:

1. Kostki wiązki (oswietlenie klamki, lampki biala i czerwona...itd) która podłącza sie do sterownika szyb elektrycznych boczka tylnego.

2. Pinów z tej kostki...

Da się to jakoś podrzucić ??

piny.jpg

Aaaaaa no i jakby ktoś był tak uprzejmy wpisac numerki spinek boczków które to tak ładnie lubią sie urywać przy demontażu boczka... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie potrzebuje numerów dwóch części:

1. Kostki wiązki (oswietlenie klamki, lampki biala i czerwona...itd) która podłącza sie do sterownika szyb elektrycznych boczka tylnego.

2. Pinów z tej kostki...

Da się to jakoś podrzucić ??

http://s14.postimage.org/pgbjppe65/piny.jpg

Aaaaaa no i jakby ktoś był tak uprzejmy wpisac numerki spinek boczków które to tak ładnie lubią sie urywać przy demontażu boczka... :)

8D0 972 623 AA - 2-pinowa wtyczka diody podświetlającej klamkę

000 979 018 - pin do w/w kostki

893 971 632 - 2-pinowa wtyczka lampki czerwonej lub białej

000 979 021 - pin do w/w kostki

000 979 018 - pin do wtyczki 16-pin w sterowniku drzwi

8E0 868 243 - spinka tapicerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie potrzebuje numerów dwóch części:

1. Kostki wiązki (oswietlenie klamki, lampki biala i czerwona...itd) która podłącza sie do sterownika szyb elektrycznych boczka tylnego.

2. Pinów z tej kostki...

Da się to jakoś podrzucić ??

http://s14.postimage.org/pgbjppe65/piny.jpg

Aaaaaa no i jakby ktoś był tak uprzejmy wpisac numerki spinek boczków które to tak ładnie lubią sie urywać przy demontażu boczka... :)

8D0 972 623 AA - 2-pinowa wtyczka diody podświetlającej klamkę

000 979 018 - pin do w/w kostki

893 971 632 - 2-pinowa wtyczka lampki czerwonej lub białej

000 979 021 - pin do w/w kostki

000 979 018 - pin do wtyczki 16-pin w sterowniku drzwi

8E0 868 243 - spinka tapicerki

Aaaa numer samej wtyczki masz może (pod te piny 000 979 018 - pin do wtyczki 16-pin w sterowniku drzwi) ?? Wszystkie w sumie mam ... brak jedynie 16 pinowej wtyczki :( - wtyczke juz mi w ASO znaleźli...tak wiec zamowione :) tylko dlaczego te piny sa taaaaaaaaaaaakie drogie ?????? 19 PLN z przewodzi z 2 pinami :o rozbój !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Panowie potrzebuje numerów dwóch części:

1. Kostki wiązki (oswietlenie klamki, lampki biala i czerwona...itd) która podłącza sie do sterownika szyb elektrycznych boczka tylnego.

2. Pinów z tej kostki...

Da się to jakoś podrzucić ??

http://s14.postimage.org/pgbjppe65/piny.jpg

aaaaaa no i jakby ktoś był tak uprzejmy wpisac numerki spinek boczków które to tak ładnie lubią sie urywać przy demontażu boczka... :)

8d0 972 623 aa - 2-pinowa wtyczka diody podświetlającej klamkę

000 979 018 - pin do w/w kostki

893 971 632 - 2-pinowa wtyczka lampki czerwonej lub białej

000 979 021 - pin do w/w kostki

000 979 018 - pin do wtyczki 16-pin w sterowniku drzwi

8e0 868 243 - spinka tapicerki

aaaa numer samej wtyczki masz może (pod te piny 000 979 018 - pin do wtyczki 16-pin w sterowniku drzwi) ?? Wszystkie w sumie mam ... Brak jedynie 16 pinowej wtyczki :( - wtyczke juz mi w aso znaleźli...tak wiec zamowione :) tylko dlaczego te piny sa taaaaaaaaaaaakie drogie ?????? 19 pln z przewodzi z 2 pinami :o rozbój !!

4a0 972 883 a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Panowie potrzebuje numerów dwóch części:

1. Kostki wiązki (oswietlenie klamki, lampki biala i czerwona...itd) która podłącza sie do sterownika szyb elektrycznych boczka tylnego.

2. Pinów z tej kostki...

Da się to jakoś podrzucić ??

http://s14.postimage.org/pgbjppe65/piny.jpg

aaaaaa no i jakby ktoś był tak uprzejmy wpisac numerki spinek boczków które to tak ładnie lubią sie urywać przy demontażu boczka... :)

8d0 972 623 aa - 2-pinowa wtyczka diody podświetlającej klamkę

000 979 018 - pin do w/w kostki

893 971 632 - 2-pinowa wtyczka lampki czerwonej lub białej

000 979 021 - pin do w/w kostki

000 979 018 - pin do wtyczki 16-pin w sterowniku drzwi

8e0 868 243 - spinka tapicerki

aaaa numer samej wtyczki masz może (pod te piny 000 979 018 - pin do wtyczki 16-pin w sterowniku drzwi) ?? Wszystkie w sumie mam ... Brak jedynie 16 pinowej wtyczki :( - wtyczke juz mi w aso znaleźli...tak wiec zamowione :) tylko dlaczego te piny sa taaaaaaaaaaaakie drogie ?????? 19 pln z przewodzi z 2 pinami :o rozbój !!

4a0 972 883 a

Dziękuje Bart-S

---------- Post dopisany 21-01-2013 at 20:52 ---------- Poprzedni post napisany 14-01-2013 at 14:35 ----------

Ma ktoś możliwość rozpisania mi kolorów wtyczki 16 pinowej wiązki na tylnych boczkach z podświetleniem klamki, czerwonym i białym z elektrycznymi szybami ??Chodzi mi o wtyczke która jest podłączana do modułu silnika tylnych drzwi... (te strzałki są nieistotne...)

wtyczka1.jpg

U mnie jak juz wczesniej pisalem sa obcięte a chcialbym sobie wiązkę przygotowac do montażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś możliwość rozpisania mi kolorów wtyczki 16 pinowej wiązki na tylnych boczkach z podświetleniem klamki, czerwonym i białym z elektrycznymi szybami ??Chodzi mi o wtyczke która jest podłączana do modułu silnika tylnych drzwi... (te strzałki są nieistotne...)

http://s8.postimage.org/o8gxrd0sh/wtyczka1.jpg

U mnie jak juz wczesniej pisalem sa obcięte a chcialbym sobie wiązkę przygotowac do montażu...

A co masz na schematach?

eleodMY04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...