Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Licht Pakietu i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Ta, tyle że ja nie chcę do drzwi się dobierać :decayed:

Kamil - już mi po prostu głupio ale... chcesz kolejną zjebkę?

No trudno :doh:

Skoro czerwone i białe lampki w drzwiach działają to przecież skądś muszą mieć zasilanie czyli z MK :eusathink::decayed:

Nie chcę wymieniać MK tylko po to żeby mieć światło na nogi, a przeciągać przewody przez te kondony w drzwiach to też nie ciekawa opcja :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, tyle że ja nie chcę do drzwi się dobierać :decayed:

Kamil - już mi po prostu głupio ale... chcesz kolejną zjebkę?

No trudno :doh:

Skoro czerwone i białe lampki w drzwiach działają to przecież skądś muszą mieć zasilanie czyli z MK :eusathink::decayed:

Nie mają zasilania z MK tyko ze sterownika w danych drzwiach - sterowniki są połączone z MK przy pomocy magistrali CAN. Zatem odpowiadając na Twoje pytanie - w 20-pinowych kostkach znajdujących się w słupkach A i B nie ma osobnego kabelka zasilającego pod który można się podłączyć... Wyjątkiem jest tylko instalacja tylnych drzwi gdy są tam korby i fabryczny pakiet oświetleniowy (wtedy MK przejmuję rolę "zasilacza" oświetlenia tylnych drzwi).

Ta, tyle że ja nie chcę do drzwi się dobierać

Kamil - już mi po prostu głupio ale... chcesz kolejną zjebkę?

Nie chcę wymieniać MK tylko po to żeby mieć światło na nogi, a przeciągać przewody przez te kondony w drzwiach to też nie ciekawa opcja

Ale napisałeś, że nie chcesz dobierać się do drzwi... Jeśli nie chcesz wymieniać MK a lampki mają zapalać się tak jak w ori (załącza się tylko ta strefa która ma aktualnie otwarte drzwi) to nie ma innego sposobu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, tyle że ja nie chcę do drzwi się dobierać :decayed:

Kamil - już mi po prostu głupio ale... chcesz kolejną zjebkę?

No trudno :doh:

Skoro czerwone i białe lampki w drzwiach działają to przecież skądś muszą mieć zasilanie czyli z MK :eusathink::decayed:

Nie mają zasilania z MK tyko ze sterownika w danych drzwiach - sterowniki są połączone z MK przy pomocy magistrali CAN. Zatem odpowiadając na Twoje pytanie - w 20-pinowych kostkach znajdujących się w słupkach A i B nie ma osobnego kabelka zasilającego pod który można się podłączyć... Wyjątkiem jest tylko instalacja tylnych drzwi gdy są tam korby i fabryczny pakiet oświetleniowy (wtedy MK przejmuję rolę "zasilacza" oświetlenia tylnych drzwi).

Ta, tyle że ja nie chcę do drzwi się dobierać

Kamil - już mi po prostu głupio ale... chcesz kolejną zjebkę?

Nie chcę wymieniać MK tylko po to żeby mieć światło na nogi, a przeciągać przewody przez te kondony w drzwiach to też nie ciekawa opcja

Ale napisałeś, że nie chcesz dobierać się do drzwi... Jeśli nie chcesz wymieniać MK a lampki mają zapalać się tak jak w ori (załącza się tylko ta strefa która ma aktualnie otwarte drzwi) to nie ma innego sposobu.

Czyli tak jak u mnie? Bo ja fabrycznie mam czerwone światełka a białe sobie dorzuciłem no i korbotronik jest :decayed:

Chyba, że nie czaje czegoś i jednak trzeba się dobrać do drzwi :decayed: No ale jak nie ma innego sposobu to trudno, trzeba to trzeba :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, tyle że ja nie chcę do drzwi się dobierać :decayed:

Kamil - już mi po prostu głupio ale... chcesz kolejną zjebkę?

No trudno :doh:

Skoro czerwone i białe lampki w drzwiach działają to przecież skądś muszą mieć zasilanie czyli z MK :eusathink::decayed:

Nie mają zasilania z MK tyko ze sterownika w danych drzwiach - sterowniki są połączone z MK przy pomocy magistrali CAN. Zatem odpowiadając na Twoje pytanie - w 20-pinowych kostkach znajdujących się w słupkach A i B nie ma osobnego kabelka zasilającego pod który można się podłączyć... Wyjątkiem jest tylko instalacja tylnych drzwi gdy są tam korby i fabryczny pakiet oświetleniowy (wtedy MK przejmuję rolę "zasilacza" oświetlenia tylnych drzwi).

Ta, tyle że ja nie chcę do drzwi się dobierać

Kamil - już mi po prostu głupio ale... chcesz kolejną zjebkę?

Nie chcę wymieniać MK tylko po to żeby mieć światło na nogi, a przeciągać przewody przez te kondony w drzwiach to też nie ciekawa opcja

Ale napisałeś, że nie chcesz dobierać się do drzwi... Jeśli nie chcesz wymieniać MK a lampki mają zapalać się tak jak w ori (załącza się tylko ta strefa która ma aktualnie otwarte drzwi) to nie ma innego sposobu.

Czyli tak jak u mnie? Bo ja fabrycznie mam czerwone światełka a białe sobie dorzuciłem no i korbotronik jest :decayed:

Chyba, że nie czaje czegoś i jednak trzeba się dobrać do drzwi :decayed: No ale jak nie ma innego sposobu to trudno, trzeba to trzeba :whistling:

Jeśli przy korbach miałeś czerwone to w słupku B będzie wymagany kabel i możesz z niego skorzystać aby zasilić lampki pod fotelami. Ale do tych z przodu musisz już przebić się przez kostkę 20-pin i gumę, do tapicerek i tam zmostkować się z odpowiednim kabelkiem przy lampkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prosta sprawa z tyłem będzie, gorzej z przodem żeby się dostać z kabiny do drzwi :kwasny:

Czyli tył to będzie 14 pin w 20 pinowej kostce a przód targać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prosta sprawa z tyłem będzie, gorzej z przodem żeby się dostać z kabiny do drzwi :kwasny:

Czyli tył to będzie 14 pin w 20 pinowej kostce a przód targać :decayed:

W Twoim roczniku zasilanie lampek z tyłu jest na pinie 10 - od rocznika 2004 jest to pin 14.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prosta sprawa z tyłem będzie, gorzej z przodem żeby się dostać z kabiny do drzwi :kwasny:

Czyli tył to będzie 14 pin w 20 pinowej kostce a przód targać :decayed:

W Twoim roczniku zasilanie lampek z tyłu jest na pinie 10 - od rocznika 2004 jest to pin 14.

Żeby nie było, że jak zwykle w uja lece, ale na wszystkich schematach to był pin 14...

Dzięki Bartek.

EDIT:

korbyLdoMY03.JPG

Zwracam honor :whistling::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prosta sprawa z tyłem będzie, gorzej z przodem żeby się dostać z kabiny do drzwi :kwasny:

Czyli tył to będzie 14 pin w 20 pinowej kostce a przód targać :decayed:

W Twoim roczniku zasilanie lampek z tyłu jest na pinie 10 - od rocznika 2004 jest to pin 14.

Żeby nie było, że jak zwykle w uja lece, ale na wszystkich schematach to był pin 14...

Dzięki Bartek.

I znów się mylisz... Każdy wątek ma swoją historię - schematy powstają razem z rozwijaniem się tematu. Przypominam Ci, że ten tutaj to nie kolejne DIY ale luźna gadka a zatem... Post 48 - druga strona wątku :facepalm:

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b7-montaz-licht-pakietu-elektrycznych-podnosnikow-tylnych-drzwiach-143493/index2.html#post1802799

---------- Post dopisany at 00:46 ---------- Poprzedni post napisany at 00:46 ----------

No i widzisz - da się poszukać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany mam problem z tylnym prawym głośnikiem...

Co tu dużo pisać....nie gra ;)

Jestem pewny ze ostatnio grał...

Podłączone sa do niego 2 wtyczki....1 pewnie z kostki 20pinoej slupka B....2 to podłączenie górnego głośnika drzwi (schemat poniżej....)

Jest jakaś szansa że jak wiązka w samych drzwiach jest pomylona to głośnik na dole grac nie bedzie ? Z drugiej strony to tez głupie pytanie bo górny głośnik w boczku gra ....

Teraz trzeba postawic : padł głośnik lub wiązka do niego.....

Może jakieś inne sugestie?

eledo_MY03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany mam problem z tylnym prawym głośnikiem...

Co tu dużo pisać....nie gra ;)

Jestem pewny ze ostatnio grał...

Podłączone sa do niego 2 wtyczki....1 pewnie z kostki 20pinoej slupka B....2 to podłączenie górnego głośnika drzwi (schemat poniżej....)

Jest jakaś szansa że jak wiązka w samych drzwiach jest pomylona to głośnik na dole grac nie bedzie ? Z drugiej strony to tez głupie pytanie bo górny głośnik w boczku gra ....

Teraz trzeba postawic : padł głośnik lub wiązka do niego.....

Może jakieś inne sugestie?

http://s24.postimg.org/yxuh94i01/eledo_MY03.jpg

włącz radio i poruszj kablami, które przechodzą z drzwi do słupka ,może się przerwały było kilka takich przypadków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze zrozumiałem jeżeli chce zrobić ele szyby z tyłu muszę kupić: nowy moduł komfortu->wiązkę od modułu do do słupka B->wiązkę wewnątrz drzwi->silniczek drzwi zwany inaczej sterownikiem(?)-> boczek pod ele szyby i to wsio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy jaki masz moduł komfortu ,po za tym:

wiązka drzwi x 2

silniczek x 2

boczek pod elektr.x 2

bezpicznik s23 w skrzynce

bezpiecznik s280 mce

panel sterowania w przednie drzwi

z MK nie musisz ciągnąć wiązki wystarczy ze słupka A przeciągnąć do słupka B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z podnośnikiem szyb? Od korbek pasuje do sterownika? I jeszcze pytanie czy te bezpieczniki są P&P czy trzeba dodatkowo ciągnąć jakoś przewody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z podnośnikiem szyb? Od korbek pasuje do sterownika? I jeszcze pytanie czy te bezpieczniki są P&P czy trzeba dodatkowo ciągnąć jakoś przewody?

Do bezpieczników trzeba dołożyć brakujące przewody. Co do podnośnika - chodzi Ci o mechanizm? Po prostu wyciągasz korbę oraz jej wkład i w to miejsce wkładasz silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie mi o to chodziło. Pozostaje skompletować tylko ten cały pierdolnik: fotele skórzane(aby mieć powód aby zdzierać wykładzinę), moduł komfortu (niestety bida u mnie AR) itp itd :D

Jeszcze jedno pytanie trafiłem przed chwilą na taką aukcję: Wiązka el. drzwi tył Audi a4 b6 2.0 alt (3289036480) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. czy ta wiązka nadaje się pod ele. szyby+podświetlenie drzwi/klamki ? Ewentualnie jakie powinna mieć oznaczenie tak abym jutro nie pisał.

Tak się zastanawiam jeżeli mam teraz 2x ele szyby czy nie będę musiał zmieniać wiązki drzwi ( nie wiązki boczków) od kierowcy na wiązkę, która obsługuje 4 ele szyby. Wiadomość o opuszczeniu szyby tylnej przeze mnie (czytaj. kierowcy) leci przez can czy przez jakiś inny przewód do modułu a później do silniczka tych drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie mi o to chodziło. Pozostaje skompletować tylko ten cały pierdolnik: fotele skórzane(aby mieć powód aby zdzierać wykładzinę), moduł komfortu (niestety bida u mnie AR) itp itd :D

Jeszcze jedno pytanie trafiłem przed chwilą na taką aukcję: Wiązka el. drzwi tył Audi a4 b6 2.0 alt (3289036480) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. czy ta wiązka nadaje się pod ele. szyby+podświetlenie drzwi/klamki ? Ewentualnie jakie powinna mieć oznaczenie tak abym jutro nie pisał.

Tak się zastanawiam jeżeli mam teraz 2x ele szyby czy nie będę musiał zmieniać wiązki drzwi ( nie wiązki boczków) od kierowcy na wiązkę, która obsługuje 4 ele szyby. Wiadomość o opuszczeniu szyby tylnej przeze mnie (czytaj. kierowcy) leci przez can czy przez jakiś inny przewód do modułu a później do silniczka tych drzwi?

zmieniasz wiązki i drzwi i boczków,od kierowcy wszystko jest nic nie ruszaj ,zmień tylko panel na 4 szybki(to możesz złożyć od razu ) Moduł Komf. spokojnie ci obsłuży elektrykę tyłu ,też mam AR po kodowaniu wyświetla się AS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie mi o to chodziło. Pozostaje skompletować tylko ten cały pierdolnik: fotele skórzane(aby mieć powód aby zdzierać wykładzinę), moduł komfortu (niestety bida u mnie AR) itp itd :D

Jeszcze jedno pytanie trafiłem przed chwilą na taką aukcję: Wiązka el. drzwi tył Audi a4 b6 2.0 alt (3289036480) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. czy ta wiązka nadaje się pod ele. szyby+podświetlenie drzwi/klamki ? Ewentualnie jakie powinna mieć oznaczenie tak abym jutro nie pisał.

Tak się zastanawiam jeżeli mam teraz 2x ele szyby czy nie będę musiał zmieniać wiązki drzwi ( nie wiązki boczków) od kierowcy na wiązkę, która obsługuje 4 ele szyby. Wiadomość o opuszczeniu szyby tylnej przeze mnie (czytaj. kierowcy) leci przez can czy przez jakiś inny przewód do modułu a później do silniczka tych drzwi?

Wiązka którą pokazałeś jest od manualnych podnośników.

Tak na prawdę masz w drzwiach dwie wiązki - jedna to ta od słupka do sterownika - poznaje się ją po dwóch kostkach wchodzących do sterownika - jedna z nich jest szara.

Druga wiązka to ta od sterownika do pozostałych elementów - oświetlenia, przycisk szyb.

Najlepiej jeśli kupisz od kogoś komplet - boczki z pakietem światło, wiązkę wewnętrzną i tą drugą do słupka. Na allegro ciężko znaleźć samą wiązkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Ok a moglibyście podać nr. tej wiązki- tej od słupka do drzwi z pełnym wyposażeniem(iluminacja klamki itd.)?

2. Jak popatrzyłem się dziś na słupki A to do prawego jest bardzo łatwy dostęp natomiast do tego od kierowcy nie mam pojęcia jak się dostać. Tam jest tak wszystko upchane że nawet ręki tam nie wsadzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...