Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Licht Pakietu i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnia pozycja to lampki w podłogę tak? Masz 4 takie same? Pod fotele potrzebne są inne lampki...

Potrzebne dwie wiązki na tył między boczkiem a słupkiem A (allegro). Jedna czerwona lampka dla drzwi pasażera (białych jeśli w/w zdanie jest prawdziwe, masz zapas). Dwa uchwyty pod fotele (ASO). Kostki, piny i przewody.

Lampkę podsufitki kupiłbym na allegro (50zł). Gotowiec i nie pierdzielisz się z wierceniem itd.

Wg tego co Bartek pisał to chyba nie potrzebuje przodu tylko tył.

no zgadza sie, jedynie musisz zmienic wiazki z tylu - ale nie o tym pisal bobikos. gosc na tej aukcji pisze, ze to sa wiazki na przod ale na fotce nie widac wtyczek od czujnikow airbag'a wiec moze gosc sie myli i to jest na tyl. wyslij do niego maila i zapytaj i numer katalogowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S to może ja też do Ciebie przyjadę. Może w przyszłym tygodnniu będę w drodze do WAWy to bym trochę zboczył z trasy.:wink4: Co do wiązek to jutro (jak dam radę) podam nrki bo gdzieś takowe wiązki posiadam. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wiązek niezbędnych przy montażu elektrycznych szyb z tyłu:

- jedna przy tapicerce która łączy silnik szyby z przyciskiem otwierania/zamykania szyby, lampkami czerwoną i jeśli są także z białą i podświetleniem klamki, w tej wiązce są również przewody łączące głośnik wysokotonowy z tym u dołu

- druga wiązka między silnikiem szyby a słupkiem, w tej wiązce zawiera się również podłączenie do zamka oraz głośnika na dole. Wiązka ta jest często razem z gumową przelotką miedzy drzwiami a słupkiem

- trzecia wiązka to ta wewnątrz auta, idąca od słupków B do modułu komfortu (3 cienkie przewody z każdej strony, dwa cany i inklinacja), zawiera również gruby przewód zasilający idący od bezpiecznika termicznego, sam bezpiecznik (od bezpiecznika wychodzą dwa przewody do obydwu silników) oraz cienki od bezpiecznika w skrzynce bezpieczników, Powinna również zawierać krótki kabel masowy pomiędzy kostką w słupku B a punktem masy znajdującym się na słupku u dołu (długość przewodu ok 30 cm, po jednym na każdą stronę). Z tą wiązką jest najtrudniej bo nikt jej praktycznie nie wydziela z głównej wiązki wewnętrznej auta. Ja kupiłem całą wiązkę wewnętrzną z anglika i wyciągałem przewody, jako że robiłem także wymianę MCE z low na high bardziej mi się to opłaciło niż kompletować osobno piny, przewody, bezpieczniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na module BH odpale podswietlanie przestrzenie? lampki w boczkach czerwona i biała odpaliły :naughty: dodam ze szybki pełna elektryka.Ewentulalnie jakiego zamiennika szukac by smigało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na module BH odpale podswietlanie przestrzenie? lampki w boczkach czerwona i biała odpaliły :naughty: dodam ze szybki pełna elektryka.Ewentulalnie jakiego zamiennika szukac by smigało?

BH nie obsługuje lampek w podłodze... Lampki w drzwiach odpalisz w każdych drzwiach gdzie jest podnośnik elektryczny (MK przejmuje lampki w tylnych drzwiach gdy są w nich korby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zgadza sie, jedynie musisz zmienic wiazki z tylu - ale nie o tym pisal bobikos. gosc na tej aukcji pisze, ze to sa wiazki na przod ale na fotce nie widac wtyczek od czujnikow airbag'a wiec moze gosc sie myli i to jest na tyl. wyslij do niego maila i zapytaj i numer katalogowy

No i odpisał że niestety nie ma numerów, Nie ma na wiązce naklejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zgadza sie, jedynie musisz zmienic wiazki z tylu - ale nie o tym pisal bobikos. gosc na tej aukcji pisze, ze to sa wiazki na przod ale na fotce nie widac wtyczek od czujnikow airbag'a wiec moze gosc sie myli i to jest na tyl. wyslij do niego maila i zapytaj i numer katalogowy

No i odpisał że niestety nie ma numerów, Nie ma na wiązce naklejki.

to poporos goscia zeby zrobil zdjecia koncowek tej wiazki, wyadaje mi sie ze po tym tez sie da rozpoznac (brak wtyczek od poduszki o czym pisal tutaj kolega wyzej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zgadza sie, jedynie musisz zmienic wiazki z tylu - ale nie o tym pisal bobikos. gosc na tej aukcji pisze, ze to sa wiazki na przod ale na fotce nie widac wtyczek od czujnikow airbag'a wiec moze gosc sie myli i to jest na tyl. wyslij do niego maila i zapytaj i numer katalogowy

No i odpisał że niestety nie ma numerów, Nie ma na wiązce naklejki.

to poporos goscia zeby zrobil zdjecia koncowek tej wiazki, wyadaje mi sie ze po tym tez sie da rozpoznac (brak wtyczek od poduszki o czym pisal tutaj kolega wyzej)

Nie musi się mylić, w B6 nie ma wtyczek od czujników airbag'a w przednich wiązkach :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie to troche sie już zakręciłem.

Czy jeśli mam tylne boczki (z elektryką) z wiązkami z tyłu boczka, to musze zmieniać jeszcze jakieś wiązki w aucie aby działał tył (elektr. szyby) ?

A czy coś podejdzie z tych aukcji - chodzi mi o wiązke od modułu do słupka, którą ponoć potrzebuje :kwasny:

http://allegro.pl/instalacja-wiazka-kable-pod-siedzeniami-audi-a4-b6-i2041882949.html

http://allegro.pl/a4-b7-b6-wiazka-elektryczna-drzwi-przod-prawa-i2052788002.html

Wiem że jest wyżej rys. poglądowy ale nie moge tego rozróżnić na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie to troche sie już zakręciłem.

Czy jeśli mam tylne boczki (z elektryką) z wiązkami z tyłu boczka, to musze zmieniać jeszcze jakieś wiązki w aucie aby działał tył (elektr. szyby) ?

A czy coś podejdzie z tych aukcji - chodzi mi o wiązke od modułu do słupka, którą ponoć potrzebuje :kwasny:

http://allegro.pl/instalacja-wiazka-kable-pod-siedzeniami-audi-a4-b6-i2041882949.html

http://allegro.pl/a4-b7-b6-wiazka-elektryczna-drzwi-przod-prawa-i2052788002.html

Wiem że jest wyżej rys. poglądowy ale nie moge tego rozróżnić na zdjęciach.

tak, musisz. zmieniasz wiazke ktora biegnie w drzwiach (w srodku, pomiedzy blachami) oraz zmieniasz polozenie pinow we wtyczce w slupkach B. Dodatkowo musisz dociagnac przewody:

a) zasilajacy

B) inklinacji

c) CAN HI/LO

z aukcji, ktore podales nic nie podejdzie. jedna dotyczy przednich drzwi (tutaj wiazki sie nie zmienia a jedynie panel sterowania szybami z x2 na x4) a druga to wiazka pod fotelami (zupelnie bez zwiazku z tematem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, no to ładnie mi to nakreśliłeś, dzięki.

Dziś doszły mi lampki pod fotele. :thumbup:

Także brakuje mi tylko tych wiązek w drzwiach tylnych i tych od modułu do słupka. :wallbash:

Niestety nie potrafie sam sobie ich zidentyfikować na allegro. Pozostaje pisać po sprzedawcach boczków. Ale tak jak ktoś już wcześniej mówił, najczęściej chcą za całość - wszystkie kable 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak/skąd można sobie pociągnąć prąd przy rezaniu pakietu oświetlenie, żeby to ładnie się ściemniało razem z lampką wnętrza, jeśli nie ma się modułu komfortu z obsługą światło ?

Mam ten moduł z obsługą 4szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka, Panowie mam taki problem chce podłączyć elektryk szyby z tyłu ( obecnie mam korby) , potrzebuje rozpiski pinow w kostce słupek B do b6. zainstalowałem już wiązkę w drzwiach tylko , że ona pochodzi od b7 i piny są inaczej ustawione i nic nie hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam prośbę o wytłumaczenie tego podłączenia 4 ele szyb od początku do końca bo nie wszystkie zdjęcia z tego wątku działają i pomagają;/ Wczoraj rozebrałem drzwi i moje ustalenia to: posiadam korbę z lampką ostrzegawczą i wiązki: od słupka B z końcówką B natomiast w płacie drzwi z końcówką K. Do przełożenia mam wiązkę od słupka B wiązkę z końcówką L. Wczoraj to przełożyłem ale oczywiście nic nie ruszyło i tu moja prośba co trzeba gdzie przełożyć aby hulało? Mam do wykorzystania cała wiązkę z innego auta. dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz przełożyć wiązkę wewnętrzna z innego auta, tą która dochodzi o słupka B. Z aktualnej pozostawiasz tylko dwa przewody od głośników, pozostałe czyli Zasilanie (przewód gruby), zasilanie (przewód cienki), masę (gruby brązowy krótki), cany (dwa przewody), oraz inklinacja. Przewód zasilający Gruby idzie do bezpiecznika Termicznego który zamocowany jest pod MCE, natomiast Zasilający cienki idzie do skrzynki bezpieczników, masa idzie do punktu zbiorczego przy szynie fotela (nigdzie daleko nie musisz go ciągnąć), natomiast CANY i inklinację możesz nie przekładać całych, lecz podpiąć się pod wiązki przednich drzwi - przekładanie całych nie ma sensu, sam próbowałem, a i tak w rezultacie musiałem je ciąć. Rysunki które są zamieszczone w wątku będą bardzo pomocne, wybieraj przewody z dodatkowej wiązki po kolorach, możesz bez problemu wszystko z niej wyciągnąć.

Przewody aktualnie siedzące we wtyczce (poza głośnikowymi) wyciągasz z niej i izolujesz, lub wywalasz w całości z instalacji wewnętrznej - to już zależy od Ciebie. Nie obejdzie się bez wyciągania foteli przednich i zdejmowania osłon słupków B. Przy aktualnym stanie wiązki sugeruję odłączyć wtyczki w słupkach B do czasu co najmniej wypięcia istniejących zbędnych kabli.

Pozostaje też przekodowanie modułu komfortu.

Generalnie jeśli masz do dyspozycji wiązkę z wersji z 4 szybami elektrycznymi to z kostek słupków B musisz powyciągać wszystkie (poza głośnikowymi) przewody które tam idą i przełożyć do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bebikos czyli de facto i tak nic nie zrobie sam bo nie mam czym przekodować modułu komfortu;/ kurde jest ktoś z forum z moich terenów żeby pomógł mi ktoś to ogarnąć? razem z kodowaniem? Bo właśnie te kable i wtyczkę ze słupka B przełożyłem ze tej dodatkowej wiązki...

Jeszcze do roboty mam podgrzewanie foteli i ich podświetlenie oraz przygotowanie wszystkiego pod 2 din...kurde składam a nic nie zakładam;/

---------- Post dopisany at 09:41 ---------- Poprzedni post napisany at 09:41 ----------

Dzięki bebikos czyli de facto i tak nic nie zrobie sam bo nie mam czym przekodować modułu komfortu;/ kurde jest ktoś z forum z moich terenów żeby pomógł mi ktoś to ogarnąć? razem z kodowaniem? Bo właśnie te kable i wtyczkę ze słupka B przełożyłem ze tej dodatkowej wiązki...

Jeszcze do roboty mam podgrzewanie foteli i ich podświetlenie oraz przygotowanie wszystkiego pod 2 din...kurde składam a nic nie zakładam;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro chcesz grzanie stołków i podświetlenie to rób za jednym zamachem, do obydwu rzeczy trzeba wyciągać fotele. Wiązkę sam przełożysz bez problemu, to trochę większa zabawa ale nie tak ciężka.

Kodowanie to sprawa banalna, dwie minuty, każdy Vag to ogarnie. Z resztą do takich zabaw kup od Vakiena niebieski kabel KKL za 30 zł i sam wszystko ogarniesz.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przymierzam sie do rezanka bo cieplo w miare juz jest i mozna sie pobawic.

Teraz mam korby z tyłu i brak lampek w drzwiach w ogole. Moduł 8E0 959 433 AR.

Mam 2 pytania

1. Czy jesli nie chce zakladac oswietlenia wewn (biale lampki pod nogi) to zakladajac ze pociagne kable i uruchomie elektryczne szyby z tyłu to zeby odpalić lampki w drzwiach z TYŁU wystarczy mi ten moduł komfortu ktory mam?

2. Analogiczne pytanie do drzwi przód - czy jesli nie chce zakladac oswietlenia wewn (biale lampki pod nogi) to zeby odpalić lampki w drzwiach z PRZODU wystarczy mi ten moduł komfortu ktory mam?

3. Nie zrozumiałem jak dorobić te bezpieczniki. Pisaliscie coś tam wcześniej o tym ale jakoś nie kumam tego. Można to jeszcze raz prosto wytłumaczyć? Rozumiem że tych bezpieczników nie ma i nie ma uchwytów tez do nich w moim przypadku, musze je kupić (co konkretnie) i podłączyć (gdzie konkretnie) i dopiero po tym do tego podłączać nową wiązkę do słupków B?

1 i 2: Jeśli nie chcesz zakładać oświetlenia przestrzeni nóg, nie musisz wymieniać modułu komfortu (lampki w drzwiach zadziałają na AR).

To było już tyle razy poruszane :)

...moduł komfortu nie ma nic do oświetlenia w drzwiach jeśli masz 4 szyby w prądzie (odpowiada za oświetlenie tylnych drzwi w przypadku gdy są korby).

Zatem odpowiadając na Twoje pytanie - tak lampki będą działać po podłączeniu się w odpowiednie piny (nie wymaga to zmiany kodowania modułu komfortu). Potwierdzam ponieważ sam przetestowałem to na moim starym module AS.

No to tak... Przeczytałem cały wątek i pogubiłem się :decayed:

MY04, moduł z końcówką AR. Chcę założyć elektrykę szyb z tyłu i lampki ostrzegawcze (białe i czerwone) z tyłu i z przodu. Modułu nie muszę zmieniać, bo jak dołożę elektrykę szyb na tył, to do nich podłączam lampki, tak? Jakich silniczków/sterowników szukać do MY04? Czy to obojętne, czy A, D, czy E?

A do czego podpiąć oświetlenie przestrzeni nóg z przodu?

Zasilanie jest wspólne z bezpiecznika 5A na pozycji 2 (bezpiecznik i jego piny także trzeba dołożyć - ewentualnie podłączyć się pod stały + z aku z pominięciem zabezpieczenia).

Masa czyli sterowanie dla każdej z lamek leci osobno do modułu komfortu.

A stanie się coś jak podłączę podświetlenie przestrzeni nóg, do lampek ostrzegawczych z drzwi? Bo jeśli mając moduł AR i dołożoną elektrykę szyb uruchomię ostrzegawcze, to wolałbym nie zmieniać modułu.

Podświetlenie klamek jest podłączone pod MK, czy pod podświetlanie ogólne jak kratki nawiewów itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...