Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Licht Pakietu i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

AJ i AM powinny obsługiwać te same funkcje... Jeśli chcesz 4x elektryczne szyby sprawdź czy da się zakodować moduł w adaptacjach (10), na kanale 61 - wpisz wartość 0, daj TEST, SAVE a potem READ aby sprawdzić czy zapisał ją poprawnie. Jeśli się uda - masz potwierdzenie :)

Jeśli chodzi o funkcje tego kanału - wszystko masz w wątku dot. modułu komfortu...

0 – bez dodatkowego oświetlenia przestrzeni stóp, szyby tylnych drzwi w elektryce

1 – bez dodatkowego oświetlenia przestrzeni stóp, szyby tylnych drzwi w korbach

2 – dodatkowe oświetlenie stóp, szyby tylnych drzwi w elektryce

3 – dodatkowe oświetlenie stóp, szyby tylnych drzwi w korbach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Bartek :good: jutro sprawdze czy da rade zakodowac.

[br]Dopisany: 12 Kwiecień 2011, 00:36_________________________________________________No i u mnie zagoscila elektryka szyb z tylu :naughty: Modul dal sie przekodowac na 2 czyli modul AM tez obsluguje 4 szybki.Wielkie dzieki Bartek bez twoich wypocin nic by z tego nie bylo :good: Jestes WIELKI :notworthy: Jakby ktos cos nie wiedzial to sluze pomoca :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dziwną przypadłość. miałem grzebanie przy aucie jakiś czas temu przez mechaniora, m.in. rozłączane wszystkie wtyczki drzwi, przy okazji przełożył mi instalację drzwi tylnych z elektrycznymi szybkami bo ja nie mialem (jak wcześniej pisałem). było to jakiś czas temu, zima była ja auta potrzebowałem i powiedzialem ze sam sobie pozakładam tapicerki. oczywiscie czasu nie było i teraz zaczynam podłączać wszystko zgodnie z tym co się tutaj dowiedziale,

sytuacja jest taka, że po założeniu tapicerek drzwi przód jakby w ogóle w nich nie było zasilania. szyby nie działają, nie ma podświetlenia przycisków, działa zaś centralny i głośnik (czyli wiązka nie jest zerwana). vag pokazuje przy tym dziwną rzecz - blad regulacji lusterek.

01705 - Selection Switch for Mirror-Adjust (E48)
     27-00 - Implausible Signal

przekodowałem moduł komfortu na elektryczne szybki z tyły i poza tym błędem od regulacji lusterek mam błąd braku kontaktu ze sterownikami drzwi tylnych, ale to nie dziwne - są jeszcze nie podłączone.

ale jak wyzej napisalem przód złożyłem w całości i wydaje mi sie ze z przodu powinno działać a nawet nie ma podswietlenia. sprawdzalem bezpiecznik od drzwi przód i jest ok. wszystkie inne w skrzynce bezpieczników są ok. moze jest gdzies jeszcze coś co ma na wpływ na zasilanie drzwi przednich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumujmy:

- brak iluminacji

- nie działają przyciski szyb

- przyciski zamka centralnego przy klamce działają

Dalej:

- joystick lusterek OK?

- lampki ostrzegawcza i wsiadania OK?

- jakieś inne przyciski? Memo? Alarm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem w trakcie właśnie takiego modu :)

boczki wraz z wiązkami mam (od razu były tam czerwone lampki, białe dołożyłem i podłączyłem pod czerwone)

przód mam cały zrobiony, szyby z przodu się otwierają, lampki działają, ryglowanie drzwi przyciskiem działa, lusterka chodzą

teraz przymierzam się do tylnych boczków, silniczki mam

moduł mam AR - z tego co wyczytałem to nie będę go musiał wymieniać, chyba :mysli:

czytam ten wątek i coraz bardziej durnieje :kox:

nie jestem elektrykiem więc proszę podpowiedźcie co mam sprawdzić/zakupić aby wsio działało

w słupku po lewej mam sprawdzić jakie przewody idą do drzwi tylnych??

chcę to wsio zrobić na ori kablach (przekładając kabelki i lutując najczęsciej palę podłączaną rzecz :kox:) więc jak się nie mylę muszę pociągnąć od komfortu do drzwi tylnych lewych kabel 8E0 971 687 J, tak?? i to samo jeśli chodzi o prawy tył, tak?? potem przekodować moduł kanał 61 z 1 na 0 (nie mam podświetlania przestrzeni wokół nóg oraz klamek w drzwiach i nie będę tego robił). czy jeszcze coś o czym nie wiem...?? :mysli:

pzdr

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumujmy:

- brak iluminacji

- nie działają przyciski szyb

- przyciski zamka centralnego przy klamce działają

Dalej:

- joystick lusterek OK?

- lampki ostrzegawcza i wsiadania OK?

- jakieś inne przyciski? Memo? Alarm?

jest nie do końca jak wyżej

Podsumujmy:

- brak iluminacji

- nie działają przyciski szyb

- nie działają przyciski zamka centralnego przy klamce

- lampki w drzwiach nie działają

- memo i alarmu brak (nie ma i nie było zainstalowanych)

- centralny zamyka się tylko z pilota

- głośniki działają

Osprzęt:

- nowe przyciski sterowania elektr. szybami w drzwiach przednich kierowcy

- reszta ta co była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej masę gdzieś zgubiłeś. Sprawdź czy z szarej kostki 32pin nie wyleciał pin 21 (brązowy kabelek). Jeśli będzie wpięty to sprawdź miernikiem czy obwód masy nie jest przerwany (łącz w/w kabelek 6 np. z lampką ostrzegawczą - też brązowy kabel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też wydaje mi się, że coś jednak nie styka, dziwne tylko że w obu osobnych drzwiach.

na początku złożyłem drzwi pasażera, nie działały ale myślałem że to może dlatego że wszystkie drzwi są porozłączane, potem złożyłem drzwi kierowcy, też nic. dziwna sprawa, jakby złączka do drzwi nie stykała to by jedne nie działały a tutaj nie działają dwoje drzwi.

do tylnych mam na razie jedną wiązkę, tylne kierowcy, wtyki w słupku przerobiłem ale nie podłączone jeszcze.

wszystko robię na raty bo ciągle nie mam czasu, a urlopu szkoda bo ... dziecko w drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INFO:

1. białe lampki miałem kupione z diodami, wiec wtedy polaryzacja jest ważna i podłączamy wg opisów B., w przypadku samych żarówek zamiana + i - nie ma znaczenia

2. Lampki zadziałały po "kłapnięciu" drzwiami

3. Czas pracy podłączenia czerwonej i białej + wycinanie otworów 1h/drzwi (pod warunkiem dokładnego czytania instrukcji :) )

4. Ja kupiłem przewód w taśmie 10x0.35 - wtedy od razu mamy możliwość odrywania przewodów w parach

5. Pamiętamy o czarnych małych trytkach do zabezpieczenia przewodów przy wtyczkach (16 i 32 pinowej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj walczyłem z moim problemem o którym 2 posty wyżej, bez skutku niestety.

Ale przy okazji zrobiłem fotke bezpiecznika silniczków elektr. drzwi przednich S37 i jego obudowy. Niedaleko którego powinien być bezpiecznik S280 (silniczek elektr. szyb tylnych) który mamy dołożyć. Wnioskuje z tego ze pewnie bezpiecznik i obudowa powinny być takie same. mlody wysłał fotke nie tego gniazda (zresztą napisał że właściwego nie udało mu się dostać), wiec wysyłam właściwe. Są to części:

- bezpiecznik 30A nr 443 937 105 A

- obudowa bezpiecznika 4A0 937 530

- piny - niestety nie wiem jakie piny tam mają być

Niepokoi mnie jedno i prosiłbym aby ktoś to zweryfikował. Bezpiecznik o nr 443 937 105 A jest termiczny. W opisie MCE Barta (http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=157734.msg1830834#msg1830834) nie ma informacji aby był on termiczny. Z wykazu bezpiczeników z kolei wynika że są dwa bezpieczniki "C"?! Czy to jakiś błąd? Może ktoś sprawdzić jaki bezpiecznik jest w miejscu D czyli S37? Może fotke?

bezpieczniks280.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem, że to taki właśnie trzeba było ale niestety nie mogłem znaleźć numeru. Super, że Tobie się udało :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z radością ogłaszam iż ruszyło i u mnie! :evil: Na razie mam złożony jeden tył (od strony kierowcy) i oba przody. Wcześniej pisałem ze przód nie działał - teraz działa, okazało się że wtyczki były po prostu chyba niepodociskane - jak to zwykle bywa nic poważnego w takich dziwnych przypadkach. Jest jeszcze jedna rzecz z tymi pinami do wtyczek. Do przednich drzwi w celu podłączenia lampek zastosowałem piny 000 979 009E i te nie do końca się nadają do tych szarych 32 pinowych wtyczek. O ile oczywiście pasują rozmiarem to ząbek który trzyma pin wewnątrz już nie do końca i potrafi się jednak wysuwać powodując brak kontaktu. Chyba lepsze by było te 000979018E.

Druga sprawa - wiem jakie piny mają być do gniazda bezp. 23 w skrzynce bezpieczników. Jest to pin 000 979 133. Aby te piny włożyć w odpowiednie miejsce musiałem podnieść nieco różowy plastik zabezpieczający całą skrzynkę przed wypadnięciem złączek. Bez tego "uniesienia" nie chciały wejść. Najlepiej byłoby to pewnie zdjąć całkiem ale to wymagałoby już rozpięcia szyn z plusem które w tym różowym plastiku siedzą. Wystarczyło więc tylko lekko unieść i piny weszły ładnie na swoje miejsce.

Wyżej pisałem jaki ma być gniazdo i bezpiecznik S280. Ja tego nie miałem a chciałem to w końcu złożyć i zastosowałem posiadane pod ręką uniwersalne złącze bezpiecznika samochodowego. 0175h.th.jpg

Teraz mam pytanie. Jak poprowadzić najprościej 2 przewody zasilające od drzwi tylnych po stronie pasażera do bezpieczników?

:mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam pytanie. Jak poprowadzić najprościej 2 przewody zasilające od drzwi tylnych po stronie pasażera do bezpieczników?

:mysli:

Mozesz pociagnac przewody do lewego slupka pod dywanem i podpiac sie pod juz pociagnieta instalacje drzwi lewych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak przeciagnac pod dywanem przewody? trzeba zdejmowac fotele i tapicerkę? bo tego bym nie chcial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod progiem możesz upchać, zdejmij osłonę plastikową progu

tak tak, to wiem, tak zrobiłem po lewej stronie. pytam o dalszy ciąg - którędy z przodu, trzeba zdejmować schowek i co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaha z przodu z lewej do prawej Ci chodzi. No więc ja to wcisnąłem pod wykładzinę i potem za radio i znowu za wykładzine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...