Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Licht Pakietu i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko się zgadza:

- jeśli są korby = w MK jest kostka nr II

- jeśli są 4 szyby w prądzie i pakiet oświetlenie = w MK jest kostka nr II

- jeśli są 4 szyby w prądzie ale brak pakietu oświetlenie = brak kostki II w MK

Coś mało tych kabli naliczyłeś - przy korbach, bez pakietu oświetlenie powinno ich być 6 (lub 4 w wersji US). Wszystkie odpowiadają za sterowanie silniczkami zamków tylnych drzwi.

No i najważniejsze - na module AR nie odpalisz dodatkowego oświetlenia (chyba, że tylko w przednich drzwiach). Do tego potrzebujesz modułu BA lub BD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampki juz sa kostki tez w drodze tasma przewody i spinki do tapicerki. Czy jeszcze powinienem cos zakupic czy to juz mi wystarczy do podłaczenia lampek w drzwiach? Sprawdziłem kolory kabli w tej gumce pomiedzy slupkiem a drzwiami pokrywaja sie z opisanymi w tym watku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zdjęcie i jutr wrzuce. w kostce są obsadzone piny 2, 6 i 7

A nie pomyliłeś się czasem i nie podałeś kabelków doprowadzonych do wtyczki III? Bo to po drobnej modyfikacji zgadzałoby się z Twoim opisem...

Pin 2 - brązowo/biały

Pin 7 - niebiesko/czerwony

Pin 8 - fioletowo/niebieski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konektor w słupku A składa się z dwóch części (gniazdo i wtyk). Są tam różne rodzaje pinów ale z tego co pamiętam to do modyfikacji potrzebne są tylko te małe pracujące na przekroju 0.5mm. Potrzebujesz pinów żeńskich 000 979 009 oraz męskich 000 979 012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w trakcje podłączenia lampek. wyjąłem z 32 pinowej kostki jeden pin aby porównac z tymi co mam (niebiesko zielony) przewód i teraz chce go spowrotem włozyc i nie wiem z ktorego gniazda pochodzi, wypada mi ze na 1 ale pewnosci nie mam moze mi ktos pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konektor w słupku A składa się z dwóch części (gniazdo i wtyk). Są tam różne rodzaje pinów ale z tego co pamiętam to do modyfikacji potrzebne są tylko te małe pracujące na przekroju 0.5mm. Potrzebujesz pinów żeńskich 000 979 009 oraz męskich 000 979 012.

Zamiennie dla przewodu 000 979 009 można kupić sam piin N 907 647 01 (żeński)

a cha powyższe dotyczy przewodu 0,35

prawdopodobnie para 000 979 017 (męski) i 000 979 018 (żeński) dotyczą "tych samych" pinów na przewodach tle że pod przewód 0,5 mm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziekowania dla wszystkich którzy dzielili sie swoimi wjadomosciami w tym watku :notworthy:pomoglo mi to w zamontowaniu lampek w drzwiach i nawet działaja :naughty:. Jeszcze takie pytnie ile płacicie za piny te do 32pinowej kostki bo nie wiem czy aso kolo mnie szaleje czy to tyle ma koszowc 16zł jeden pin :wallbash:. Ja wymontowałem ze znalezionej kostki bo jak za takie drobnostkie płacic tyl to nie przejdzie zwlaszcza ze kostkie z pinami mozna za grosze w warsztacie dostac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz jeden duży, męski pin do słupka B. Ja dzisiaj wszystko zamontowałem i śmiga tak jak miało być :)

Jaki jest nr tegi duzego pinu?

Nigdzie nie moge znalezc :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Ktos pomoze ? :embarrassed::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie silniczków 8E0 959 801 i 802 Bart-S napisałeś:

A = LOW, E = HIGH. Musisz kupić obie strony (801 i 802).

czy jesteś w stanie powiedzieć dokładnie na czym polega różnica w tych dwóch wersjach? Albo raczej czego nie obsługuje A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł LOW nie ma części pinów - m.in. nie obsługuje elektrycznego składania i pamięci lusterek.

Ok, ale chodzi o silniczki do tylnych drzwi, więc one raczej nie muszą mieć takich funkcji.

Czy któraś z wersji nie obsługuje np białej lampki w drzwiach? czy różnica bierze się tylko z powodu wprowadzenia nowszej wersji w 2005?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł LOW nie ma części pinów - m.in. nie obsługuje elektrycznego składania i pamięci lusterek.

Ok, ale chodzi o silniczki do tylnych drzwi, więc one raczej nie muszą mieć takich funkcji.

Czy któraś z wersji nie obsługuje np białej lampki w drzwiach? czy różnica bierze się tylko z powodu wprowadzenia nowszej wersji w 2005?

Tylne silniczki nie mają podziału na LOW i HIGH. Jeśli chodzi o numerację - są tylko trzy wersje: A, D i E (tę ostatnią wprowadzono na początku 2006 roku, drugą zastąpiła pierwsza w 2004 roku).

Niestety nigdzie nie ma wykazu, który wyjaśniałby dlaczego audi zastępuje dany model sterownika kolejnym i co zostało zmodyfikowane - w przypadku silicznków tylnych szyb na pewno nie było to spowodowane wprowadzeniem modelu B7 (patrz data wprowadzenia produktu do obiegu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiązka między silniczkiem a słupkiem drzwi tylnych i np. przednich prawych bardzo się różni od siebie? Chodzi mi o to czy wiązkę przednich drzwi będzie można zaadaptować jako wiązkę drzwi tylnych (oczywiście elektrycznych) - przede wszystkim czy kostki są takiego samego kształtu (poprzekładanie pinów to już nieduży problem), czy np. guma na połączeniu jest taka sama?

Główną różnicę jaką zauważyłem na fotkach to wtyczka do czujnika od Airbagu w drzwiach przednich. [br]Dopisany: 19 Październik 2011, 21:34_________________________________________________Powiedzcie koledzy jakiego przekroju są przewody:

od bezpiecznika S280 30A do każdego ze słupków

od bezpiecznika 15A (23) do słupków

pozostałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...