Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Licht Pakietu i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, czy przy module z końcówką AS, zadziałają lampki ostrzegawcze i białe po podłączeniu pod odpowiednie piny? Z tego wątku wnioskuję, że tak, ale w opisie funkcji modułów, jest info, że działa tylko el. szyb i u mnie mam właśnie 4*el. szyby, ale chce dorezać lampki wg opisu pinów z tego wątka. Będzie to działać, czy trzeba inny moduł?

"Centralny zamek (wersja II* – od lipca 2002, od VIN 8E*3*100001)

8E0 959 433 AR - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).

8E0 959 433 AS - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu."

Nikt nie ogarnia:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy przy module z końcówką AS, zadziałają lampki ostrzegawcze i białe po podłączeniu pod odpowiednie piny? Z tego wątku wnioskuję, że tak, ale w opisie funkcji modułów, jest info, że działa tylko el. szyb i u mnie mam właśnie 4*el. szyby, ale chce dorezać lampki wg opisu pinów z tego wątka. Będzie to działać, czy trzeba inny moduł?

"Centralny zamek (wersja II* – od lipca 2002, od VIN 8E*3*100001)

8E0 959 433 AR - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).

8E0 959 433 AS - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu."

Nikt nie ogarnia:)?

To było już tyle razy poruszane :)

...moduł komfortu nie ma nic do oświetlenia w drzwiach jeśli masz 4 szyby w prądzie (odpowiada za oświetlenie tylnych drzwi w przypadku gdy są korby).

Zatem odpowiadając na Twoje pytanie - tak lampki będą działać po podłączeniu się w odpowiednie piny (nie wymaga to zmiany kodowania modułu komfortu). Potwierdzam ponieważ sam przetestowałem to na moim starym module AS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :>

Takiej odpowiedzi oczekiwałem :)

Zmylił mnie ten opis modułów... i chciałem rozmyć wątpliwości :wink4:

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu przeczytałem to ja mam jeszcze inaczej zakręconą wersję. Mam korby z tyłu, czerwone lampki ostrzegawcze, bez białych lampek pod drzwiami i bez oświetlenia pod nogi. Może znów się powtórzę za co przepraszam, ale tu tyle tego opisu jest, że już się zakręciłem. Czy u mnie wystarczy się podpiąć do pinów w kostce w słupku B lub w drzwiach, czy trzeba będzie ciągnąć kable do modułu komfortu, aby działały białe lampki w drzwiach i oświetlające przestrzeń nóg?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jeżeli masz czerwone lampki, to z nich weź zasilanie dla białych, żeby zbytnio nie kombinować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu przeczytałem to ja mam jeszcze inaczej zakręconą wersję. Mam korby z tyłu, czerwone lampki ostrzegawcze, bez białych lampek pod drzwiami i bez oświetlenia pod nogi. Może znów się powtórzę za co przepraszam, ale tu tyle tego opisu jest, że już się zakręciłem. Czy u mnie wystarczy się podpiąć do pinów w kostce w słupku B lub w drzwiach, czy trzeba będzie ciągnąć kable do modułu komfortu, aby działały białe lampki w drzwiach i oświetlające przestrzeń nóg?

Pozdrawiam!

Przecież już nie raz się pojawiło że podstawą jest sprawdzenie kostek a dokładniej tego jakie przewody dochodzą - może się okazać że 70% roboty zrobiła za nas fabryka a może się okazać że trzeba wymienić moduł i dołożyć kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem podpiąć w przednich drzwiach lampkę "na krótko" zanim wyrezałem otwory pod białe i ostrzegawcze w tapicerce drzwi x4... I dobrze, że nie wycinałem, bo lampka nie działała:/ Gdzie szukać problemu? Jakieś propozycje? 4 szyby w elektryce.

Wzorowałem się na opisie:

"Z przodu jest troszkę inaczej...

I masa i zasilanie są wspólne. Masę podłączasz do pinu 21 w szarej kostce 32-pin podłaczonej do sterownika. Zasilanie do pinu 13 w tej samej kostce. "

Wpinałem się do kostki w różową zapinką wchodzącą do sterownika podnoszenia szyb i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem podpiąć w przednich drzwiach lampkę "na krótko" zanim wyrezałem otwory pod białe i ostrzegawcze w tapicerce drzwi x4... I dobrze, że nie wycinałem, bo lampka nie działała:/ Gdzie szukać problemu? Jakieś propozycje? 4 szyby w elektryce.

Wzorowałem się na opisie:

"Z przodu jest troszkę inaczej...

I masa i zasilanie są wspólne. Masę podłączasz do pinu 21 w szarej kostce 32-pin podłaczonej do sterownika. Zasilanie do pinu 13 w tej samej kostce. "

Wpinałem się do kostki w różową zapinką wchodzącą do sterownika podnoszenia szyb i nic.

Jaki masz moduł komfortu i jaki model sterowników w przednich drzwiach (te informacje są na głównym ekranie sterownika komfortu - wystarczy podpiąć VAGa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu 8E0 959 433 AS

Sterownik przednich drzwi 8E1 959 801 B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja potwierdzam od strony sprzetowej - masz to samo CFG co u mnie wcześniej. Musi działać - nie ma bata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pstrykałem go z pilota.. itp :) ale drzwi nie zam/otw. bo miałem tapicerkę rozkręconą :wallbash: Ogarnę temat w wolnej chwili i dam znać :)

Dziękuję i pozdrawiam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko

silniczki o numerach 8E2959801B i 802B bedą pasowały do tyłu? Wiem że są od przodu ale patrzyłem na allegro na silniczki z końcówką "A" to piszą raz że przód raz że tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracaj uwagę na początek numeru (i nie do końca wierz opisom sprzedających). Przód to 8E1 *** ***, tył 8E0 *** ***. Natomiast 8E2 *** *** to sterowniki dla przednich drzwi ale od anglika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy: Bart-S i Domin79 - dziękuję za wskazówki :wink4: Światełka we wszystkich drzwiach i przestrzeni nóg wyrezane :>

Gdyby ktoś robił na diodach, a nie na ori lampkach i żarówkach, to w obwód trzeba dać jakąś małą żaróweczkę w drzwiach (pod tapicerką) - ja miałem jakąś małą z podświetlania blatu z jakiegoś autka. Bez żarówki oświetlenie nie chce ruszyć... mrugnie i gaśnie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo - pewnie diody jakieś kiepskie kupiłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za małe diody i nie "stawiały oporu" :naughty:, ale mała żaróweczka i jest git :kox: Bez żarówki zapalały się na 0,5 sekundy i gasły. A diody kupiłem od kolegi z forum, po trzy sztuki na pasku i idealnie pasowały w miejsce lampek :) A świeci naprawdę fajnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pasku??? Pokaż jak to wygląda :D Ja mam u siebie normalnie w miejsce tych lampek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam fotek tych diod, ale uderz z pytaniem do kolegi Reikeb. Brałem od niego z miesiąc temu po 1zł/szt. Sprawdziłem je w podświetlaniu tablicy i nic się z nimi nie działo więc postanowiłem z nich zrobić podświetlanie o którym mowa w wątku :) Trzy diody mocowane na "giętkiej płytce-pasku" o wym około 7mm*35/40mm. W drzwiach miałem tylko czerwone odblaski, a od spodu nie było tych białych, więc powklejałem tam paski (bo mieszczą się w tym wyżłobieniu gdzie jest montowana lampka) :wink4:, całość przejechałem równą warstwą kleju na gorąco i obeszło się bez wycinania czegokolwiek :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...