Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie podjechalem powlaczalem wszystko aby max obciazyc do tego gazowalem i ladowanie aku jest wzorowe. Zadnych niepokojacych dzwiekow. Ale podjalem sie aby wymontowali wzieli na stol i sprawdzili wszystko, moze tak cos wynajdą wszak 14 lat juz auto i altek mają :/

Ktoś moze przy okazji podpowie mi jezeli przerabial to u siebie, jakie sa koszty usuniecia wyciekow z gniazd wtryskow? Na 4 w 3 gniazdach widac w kolo slad nieszczelnosci i mysle aby to ogarnac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4740

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

Duzy koszt tych czesci i jak z robocizna $$$ zastanawiam sie czy nie postawic do Salonu Skody u siebie? A jezdzenie z takimi "zawilgotnialymi" gniazdami wtryskow czym skutkuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też są trochę spocone, to chyba norma :) gumki to groszowe sprawy, sam ogarniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a ja mam taki problem. Klima nie dzialala. Wymienilem kompresor klimy i pojechalem do znajomego napelnic. Cisnienie bylo ok szczelna( chyba) wedlug tego co mi mowil. Napelnil i wlaczylismy ja. Przez 10 min nie chciala wogole chlodzic az cos wreszcie ruszylo. Ale tez nie do konca bylo ok bo chlodzenie bylo czuc na LOOO a ja juz przelaczylem na 16+ to juz cieplejsze powietrze lecialo. Ale ok. Po 2 dniach juz klima siadla econ nie chce sie wylaczyc. Co sprawdzic? Szczelnosc ? Jakies czujniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij kompa, może jakiś czujnik. Jak sprężarka na sprzegle to też warto sprawdzić

Kompresor klimy powinien wymieniać serwis klimatyzacji, sprawdza wszystko i musi chodzić

Teraz to nie wiadomo co, chłodnica? Sprężarka?

d1fbecbb04c15e6d49e9bd2f5cbd09b9.jpg

Gumka wtrysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna 1.5 h czekania i postawili mnie pod faktem dokonanym. Zamontowali mi jakis zregenerowany alternator bez oznaczen. 400zl skadowali i powiedzieli że w moim ori Valeo padł komutator i sprzęgiełko. Teraz pytanie czy nie powinni oddac mi mojego starego? Bo np sam regulator napiecia jest troche wart. A tu na zregenerowany rok gwarancji.

Stary

bb95659530f98a00e3eca11bb58b6a10.jpg

I nowy zregenerowany

15cd02aed65053ad59d4223bc84e3b57.jpg

Teraz to ja nie wiem jaki zamiennik regulatora napiecia mam moze jakis shit za kilkadziesiat zlotych a wzieli ori Valeo z moim starym alternatorem. Ponoc stary ladowal ponizej 14V a ten "nowy" laduje prawidlowo ponad 14v. Czy wszystko tu jest ok czy zostalem nabity w butelke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiej paki mieli niby Ci oddać stary? Zregenerują go i sprzedadzą dalej - proste, stąd taka, a nie inna kwota za ten alternator.


Szukasz dziury w całym. Wymienili, masz gwarancję, więc pojeździj i obserwuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zniknely chociaz te nie pokojace Ciebie objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem 1.5km to nie moge wypowiedziec sie. Ale odpale autko na zimnym to zobacze czy z przodu auta ustaly te dzwieki tarcia. Ale sam podejrzewalem, juz od roku, że to raczej z alternatorem cos nie tak bylo tj z rolka itp teraz mam spokoj i ponoc ladowanie lepsze wiec na moich mega krotkich dziennyh dystansach to w ostatecznosci na Plus.

Seba wracajac do oringow tj tych gumek na wtryskach myslisz, że wystarczy że je kupie i wymienie i problem skonczy sie? Ktos to u siebie przerabial? Pomoglo czy to byl tylko krotkotrwaly efekt na + i szybko wrocilo to stanu sprzed wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przypomnijcie bo zapomnialem...po zmianie MCE w aucie musze przyuczyc do VIN bo inaczej bede mial blad 01794. Wchodze do 09-Cent.Elect. wybieram Adaptation i wpisuje tam kanal 81 tak? A potem jaka mam wpisac wartosc i zrobic save? Bo uleciala mi ta wartosc :/

Sam ogarnąłem

9a07b68de47cfe1fdcac2bd1e47b3531.jpg

Aż dziw boerze, że nie ma tego w kazdym watku modu spryskow fotochromu itp gdzie ma miejsce mod mce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego ja juz to sam sobie ogarnalem i siedzie pije kawe w domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle. U mnie wymiana komutatora i łożyska 180.

Regulator 168 a rolka pewnie ze 300. Czyli 400 to dobra cena jak wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe co to za czesci siedza w tym zregenerowanym...sam mechanik powiedzial mi zebym nie liczyl że posluzy tak dlugo jak ten ori i ze mam 1rok gwarancji, no ja zasugerowalem, ze przez najblizsze 3-4 lata nie zamierzam sprzedawac tego auta i wolalbym nie miec niespodzianek...

Powaznie zastanawiam sie nad poprawieniem uszczelnienia z tylu u gory gdzie jest u mnie napinacz rozrzadu, bo poci sie i leci olej prosto na katalizator i jak podnosze maske po jezdzie to az dymi sie i czuc ."zapach" palonego oleju :/ ale jeden mechanik powiedzial mi aby nie ruszac jak auto jezdzi i nie leje sie w wiekszych ilosciach bo jak zdejmie sie pokrywe celem zmiany uszszelki to moze okazac sie że cos tam ruszy sie czy cos w ten deseń i bedzie trzeba zmienic napinacz lancuch itp i wyjda wowczas duze koszta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Panowie zarzuci ktoś linkiem do montażu tempomatu bo miałem go nie tak dawno a teraz szukam szukam i nie moge znaleźć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Panowie zarzuci ktoś linkiem do montażu tempomatu bo miałem go nie tak dawno a teraz szukam szukam i nie moge znaleźć :/

Podwieszony w warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...