Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wybór anteny do CB-Radia


neever

Rekomendowane odpowiedzi

Nie warto marnować blachy . Polecam uchwyt na relingi skoro masz avanta :

http://allegro.pl/item823727037_uchwyt_do_anten_cb_montowany_na_reling_lusterko.html

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko: jak sprawują się antenki na tych uchwytach do relingów. Można porównać jakość odbioru do montażu stricte w dachu? Czy to nie ma znaczenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale relingow nie mam :P

:blink: avant bez relingów jest jak pomidorowa bez makaronu .

Antena działa tak jak powinna na tych uchwytach . Nic nie przeszkadzają w odbiorze , strojeniu itd

:hi:

A ja mam pytanko: jak sprawują się antenki na tych uchwytach do relingów. Można porównać jakość odbioru do montażu stricte w dachu? Czy to nie ma znaczenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko: jak sprawują się antenki na tych uchwytach do relingów. Można porównać jakość odbioru do montażu stricte w dachu? Czy to nie ma znaczenia??

Pamiętaj, że wszystko zależy od dostrojenia. Jeśli antenę masz na stałe i w dodatku dostrojoną to lepiej niż jak miałbyś ją stawiać np. na dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko: jak sprawują się antenki na tych uchwytach do relingów. Można porównać jakość odbioru do montażu stricte w dachu? Czy to nie ma znaczenia??

Pamiętaj, że wszystko zależy od dostrojenia. Jeśli antenę masz na stałe i w dodatku dostrojoną to lepiej niż jak miałbyś ją stawiać np. na dach.

antenka na stałe: w sensie że uchwyt do relingów jest na stałe w jednym miejscu+strojenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt do relingów najlepiej gdzieś w okolicach środka dachu dać ,wtedy antena ma najlepsze właściwości i jej praca jest równomierna. Potem dopiero należy zrobić pomiar SWR : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt do relingów najlepiej gdzieś w okolicach środka dachu dać ,wtedy antena ma najlepsze właściwości i jej praca jest równomierna. Potem dopiero należy zrobić pomiar SWR : )

i wszystko jasne :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie o antence Sirio Turbo 800?.. Nada się do President Johnny II?. Czy szukać czegoś innego? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena o niezłych parametrach , ale jeżeli miałbym wybierać wolałbym o stokroć Siro ML145

Zgodze się z Tobą, ale chodzi mi troche o wysokość :)... Chcę coś do 100cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena o niezłych parametrach , ale jeżeli miałbym wybierać wolałbym o stokroć Siro ML145

Zgodze się z Tobą, ale chodzi mi troche o wysokość :)... Chcę coś do 100cm.

Sirio AS100, bardzo dobra antena w przyzwoitej cenie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolega mnie uprzedził :gwizdanie:

a z Johnym bardzo ładnie współpracuje ... tylko jeszcze dobrze ją trzeba zestroić

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taka szybka decyzja..

trafia mi sie antenka nowka sztuka president missouri za 180zł..

bedzie jezdzila z unidenem 520xl (do tej pory miałem wilsona http://www.allegro.pl/item830559836_antena_cb_wilson_little_will_orginalna_nowa_fv.html i byłem średnio zadowolony :disgust:

nie zalezy mi na nie wiadomo jakim zasiegu tylko bardziej na jakosci..

brac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej president missouri lepsza od Wilsona nie będzie, droższa napewno:)

A stroiłeś Wilsona? Pytam bo ja po zestrojeniu tej antenki jestem z niej bardzo zadowolony :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej president missouri lepsza od Wilsona nie będzie, droższa napewno:)

A stroiłeś Wilsona? Pytam bo ja po zestrojeniu tej antenki jestem z niej bardzo zadowolony :naughty:

jak mi koles w zakladzie zakladal to pamietam ze cos tam ucinal z konca.. takze dostrojona niby jest.. czyli missouri nie bedzie lepszym rozwiazaniem od tego wilsona?

powiem jeszcze ze antentke mam na rogu klapy w sedanie... moze to ma jakis wplywa na slabe osiagi tego wilsona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Niedawno dołączyłem do użytkowników CB , mój zestaw to :

Uniden pro 520 XL + Wilsona Little Will

Jak na antenke dla początkującego jestem zadowolony :>

Nawet robiłem z kumplem porównanie odjeżdzaliśmy od siebie w przeciwna strone co chwila gadając i komentując jakość rozmów i wyszło że antenka ma podobny zasięg co Midland Ml 145 - oczywiście znajomy też ma Unidena 520 i dobrze zestrojoną antenke.

Więc polecam taki zestaw , przynajmniej dla początkującego niewymagającego użytkownika

Zasięg antenki ok 7-8 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...