Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Woda wewnątrz auta


czako

Rekomendowane odpowiedzi

witam ostatnio przygladnąłem sie dywanikom i okazało sie ze od strony pasażera z przodu i z tyłu mokro jak diabli rozebrałem wszysko łocznie ze słupkiem przednim szyby i śrdokowym miedzy drzwiami sprawdziłem polewając po dachu wode i nic sucho ale znalazłem przyczyne postaram sie opisać jak temu zaradziłem a więc do rzeczy

wymontowałem schowek odkręciłem boczek po prawej stronie z przodu aby odciągnąć dywanik polewajc woda szybę przednią w środku ukazał sie strumień wody pod maską pod plastikami po prawej stronie znajduje sie filtr przeciwpyłkowy należy go wyjąć następnie odkrecić obudowę filtra i wyciągnąć od spodu obudowy jest uszczelka przez którą ciekła woda obsadziłem obudowę na silikonie poskładałem wszystko i spokój myśle ze komuś sie przyda bo ja starciłem na szukanie całą sobotę :th: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege z

"niedaleka"

podaje link i doradzam korzystać z opcji szukaj

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,16629.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege z

"niedaleka"

podaje link i doradzam korzystać z opcji szukaj

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,16629.0.html

Zapewne chodziło o uszczelnianie ubudowy ECU

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,16054.0.html

Innym powodem wody po stronie kierowcy jest linka od maski, tematy wałkowane na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wodę po stronie kierowcy oraz za kierowcą.

Co się okazało to jak kolega prowadził mi kable pod wzmacniacz to tą drogą co idzie linka od klapy. Po prostu zapomniał sobie uszczelnić po zdjęciu korka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innym problemem moga byc wylamane uchwyty od rynieniki zlotu wody z szyby .rynienka znajduje sie nad filtrem wlotu powietrza do kabiny, przy szybie, koszt nowej rynienki w serwisie :audi: niecale 40zl , pozdro mam nadzieje ze sie przyda :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witux-dokladnie to samo mielismy tylko akurat po montazu instalacji gazowej w naszej niuni-za kierowca-jak troche popadalo caly tyl plywal :confused4:

juz chcielismy podsufitke demontowac, bo myslelismy, ze to od kanalikow z szyberdachu, ale na szczescie w pore sie wyjasnilo :>

________________________________________________________________________________

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalezy pamietaz ze po miedzy ECU a nadkolem powinna być drozna przestrzeń wtedy nic sie juz nie bedzia lało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalezy pamietaz ze po miedzy ECU a nadkolem powinna być drozna przestrzeń wtedy nic sie juz nie bedzia lało

dokładnie... u mnie też to było (prawdopodobnie) powodem powodzi po stronie kierowcy

wziałem druta i przetkałem ile sie dało.. full lisci sie tam nazbierało. Na razie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurna mam to samo tylko ze w nogach pasazera za kierowca... nie wiecie co to moze byc??? prosze o pomoc!! :notworthy:

Miałem to co ty. Pakowało mi przez uszczelkę pod maską , która uszczelnia linkę od otwierania klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA miałem jeszcze inna opcje prócz zapchanych kanalików sciekowych w podszybiu. W moim przypadku trzeba było udrożnić kanalik ściekowy klimatyzacji (zalewało mi pasazera i z tyłu pasażera) Rozebrałem schowek i tam w lewym rogu przez dziure podziałałem sprężonym powietrzem, przedmuchało i teraz juz normalnie woda scieka pod samochodem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mokro mam tylko za fotelem pasażera jaka przyczyna tego może być ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie duża wskazówka z której strony Ci cieknie, kolumna dzieli samochód na 2 połówki, tak więc jeśli zalewa Ci tył od strony pasażera to z przodu masz spokojnie wiadro wody :decayed:

Większość powodów dla których tak sie dzieje juz opisano na forum, jednak ja dorzuce najbardziej prozaiczny (po przetestowaniu wszystkich innych.. ) Mianowicie mam niunie po przejściach, i po głębszym śledztwie, okazało sie że ma dziurę w przegrodzie podszybia.. Tak na ok pięść ;( nie wspominając o przekorodowanych krawędziach pod akumulatorem... :sick3:

Bedę teraz z tym walczyć, proszę o wskazówki jak można coś takiego uszczelnić.. :confused4:

Mój plan to:

1. załatać za pomocą żywicy (zestaw naprawczy) i zrobić ala trabant

2. poprawić klejem do szyb dla większej szczelności i na to blache nierdzewkę odpowiednio wyprofilowaną... :embarrassed:

Jednym słowem kiszka, ostani raz coś z Radomia kupiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzewam kotleciora ale mam problem. Mokra wycieraczka pasażera :angry: po demontażu schowka zauważyłem, że kapie z tej gąbki :mysli:. Tak jak pisał czako uszczelniłem ten plastik przy filtrze kabinowym silikonem, po złożeniu polałem wodą szybę (symulacja deszczu) wyjechałem coś załatwić na mieście i po powrocie zauważyłem, że znowu kapie :wallbash: .

jaka może być przyczyna, że leci woda???

tutaj zdjęcie zapożyczone od kolegi z forum

klima06bj7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina lezy w zapchanym wężyku klimatyzacji :gwizdanie: podjedź gdzieś na myjke/ do mechaniora i użyj sprężonego powietrza w rejony tej gąbki :good: w tamtym roku to przerabiałem i tak sprawe załatwiłem do dzisiaj jest sucho :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz tam gdzie masz komputer ja miałem podobny problem miałem tam dziure sprawdz sobie.Pozdrawiam

Jako, że wypada wyjaśnić co było przyczyną :hi:

Wina lezy w zapchanym wężyku klimatyzacji :gwizdanie: podjedź gdzieś na myjke/ do mechaniora i użyj sprężonego powietrza w rejony tej gąbki :good: w tamtym roku to przerabiałem i tak sprawe załatwiłem do dzisiaj jest sucho :wink4:

Kowi87 miałeś całkowitą rację :good:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...