Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT


Attis3

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co kiedyś się orientowałem nie ma chyba wielkiego wyboru. Albo firma MAHLE za 125zł komplet na jeden tłok albo ori 250zł/tłok wg ETKI firmy MAHLE.

Czy pierścienie do ASN są takie same ciężko powiedzieć trzeba by mieć w ręce jedne i drugie. Średnica na pewno ta sama ale numery do ALT, ASN i AWA są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jezeli wlozysz te same pierscienie co sa w orginale to cale twoje przedsiewziecie skonczy sie tym samym co przed remontem, trzebaby poszukac czy ich wymiary sie zmienily w stosunku do tych z montazu, ale jak to sprawdzic nie mam pojecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie sówmiarką,wysokość pierścienia.A najlepiej wepchnąć pierścień tłokiem w cylinder,i zamek mieżyć szczelinomierzem.Oczywiście stary i nowy trzeba wpychać tak samo głęboko w cylinder,chodzi o baryłkowatość cylindrów.Swoją drogą ,bardziej interesujące jest właśnie zużycie cylindrów,bo jak mają taki ( ) kształt,to same pierścienie nie pomogą zbyt wiele i dojadą się w pare tysi.Sposób sprawdzenia jak wyżej ,tylko mierzyć zamek u góry (tylko pod progiem ;),na środku,i trochę niżej.Jeśli na środku jest wyrazny większy luz to kupa,a jak luz podobny to bedzie żył i pierścienie zakładać .Jak bym sam to robił to bym ori nie założył pierścieni.Jak będe w slepie z częściami to zapytam o pierścionki zobaczymy jaki jest wybór w holandii.Można by jeszcze na zagranicznych forach pierścieni poszukać,może są jakieś "polecane".Kupić można zawsze na ebaju,paczka mała.Ja niestety po angielsku tylko "hallo" do słuchawki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy, serwis zalewał te silniki właśnie oleje 0W-30.

Ale to chyba serwis w Anglii, bo w Polsce zalewali przynajmniej mi 5W 50 :) A więc co kraj to obyczaj...

Jeśli nie kręci się tego silnika powyżej 4 tyś to nie znika aż tak drastycznie ten olej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy niestety cały plan spalił na panewce.

1. Nie udało mi się zakupić klucza do głowicy.

2. Problem z szefem. Brak zgody na dłuższe korzystanie z rampy, a na ziemi lub wyciągać cały zestaw przy jesiennej pogodzie na dworzu - nie bardzo.

3. Nie puścili kumplowi pierścieni w bagażu podręcznym na lotnisku ( cholerni celnicy ).

I w ten sposób pozostaje kuracja naftą. Moje ostatnie osiągniecie, a raczej porażka z tym samochodem to od maxa do lampki, UWAGA - 270 km, z czego pierwsze 150 km średnia prędkość 80-100 zero ubytku, reszta autostrada 110-140 i lampka. Dolewka po pół godzinnem postoju ok 0,9l, pełen stan kolejne 100 km z v 100-140 ubytek 3 kreski na miarce. Sprawdzałem po 4 gadzinach od zgaszenia, sprawdzę jeszcze rano przed odpaleniem.

---------- Post added at 22:00 ---------- Previous post was at 21:56 ----------

A za pierścionki w Toruniu cenia 90zl na tłok, ale nie wiem jaka firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam 10w60 teraz przesiadam sie na 15w50, samoregulator lubi grac jak masz malo oleju ja teraz leje troche ponad stan i jest cicho, nie wiem jakie sa u was oleje ale szukaj 15W50 w pelni syntetycznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie efekty na takim oleju. Mam kurde już stracha czy uda mi sie dojechać do Polski no i fajnie byłoby wrócić.

---------- Post added at 21:33 ---------- Previous post was at 21:18 ----------

Valvoline Turbo V SAE 15W50 Engine Oil (5 Litre)

Coś takiego znalazlem do TDI I BENZYNOWYCH co o tym myslisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam 10w60 teraz przesiadam sie na 15w50, samoregulator lubi grac jak masz malo oleju ja teraz leje troche ponad stan i jest cicho, nie wiem jakie sa u was oleje ale szukaj 15W50 w pelni syntetycznego

Dlaczego zmianiasz olej jak Ci pobieranie spadło o połowę ??

Ja mam Mobil 1 10W40 semisyntetyk i nic mi nie gra a grało, w lipcu tamtego roku robiłem rozrząd i cisza od tamtej pory niezależnie od warunków. Jak zmienię oliwe na 10W60 to może się odezwać?? Mobila ubywa ok 1l na 1200-1500km. A wymiana tuż tuż... no i czy cofnąć się z półsyntetyka na full syntetyk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie 3k km i na ciepłym silniku 3/4 stanu :hi::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a laliście już mobil 1 5w50 full syntetyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...