Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Wywalić EGR czy kupić nowy?

wywalić czy zastapic nowym 113 użytkowników zagłosowało

  1. 1. wywalić czy zastapic nowym

Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W moich okolicach gość obiecał usunięcie programowe EGR w 2.0 TDI BLB za 100 zł chociaż nigdy tego nie robił - zawsze związane to było z całościową zmianą softu czyli chip, usunięcie EGR, korekcja dawek startowych itd. za 500 zł. ale ustąpił i obiecał naszemu koledze z forum za 100 zł.

Opublikowano

W moich okolicach gość obiecał usunięcie programowe EGR w 2.0 TDI BLB za 100 zł chociaż nigdy tego nie robił - zawsze związane to było z całościową zmianą softu czyli chip, usunięcie EGR, korekcja dawek startowych itd. za 500 zł. ale ustąpił i obiecał naszemu koledze z forum za 100 zł.

no ja wqłaśnie mam chipsa,nie wiem czy witek mi wyłączał ale ma teraz tyle na głowie,że nie będę narazie pytał....

Opublikowano

generalnie w standardwoych modyfikacjach nie wylacza sie EGR tylko go sie przymyka procentowo w pewnym zakresie co by zmniejszyc udzial spalin , natomiast przymyka sie go calkowicie w calm zakresie jedynie na zyczenie klienta .... poza tym w pewnych warunkach on w dalszym ciagu dziala [chocby robiac 003 BS].

calkowite wylaczenie EGR w przypadku starszych sterownikow to znalezenie wylacznika, ktory powoduje ze jego zmiana pozbawia ECU obslugi EGR [tak jak by go nie bylo w silniku ] ale nie robi sie tego przy standardowych modyfikacjach seryjnych aut.

Ponizej pokazana rozniaca we wskazaniach 003 z EGR'em przymkmietym ale dzialajacym i EGR calkowicie OFF

[obroty sa 0 bo sterownik byl podpiety na stole ;) ]

003 z dzialajacym EGR [nawet przymknietym w 100%]

egron.jpg

003 z wylaczonym calkowicie EGR

egroff.jpg

p.s blad po zaslepieniu fizycznym EGR-a pojawia sie z powodu przeplywu powietrza niezgodne z mapa w sterowniku.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Panowie a jak stwierdzić czy egr działa czy nie ? Wywaliłem go wyczyściłem itp. zauważyłem że w tej małej czarnej gruszce gumka jest pęknięta, jaki to ma wpływ na egr

Opublikowano

u mnie ciekł egr zaslepiłem go wyrzuciłem kata i jest pięknie zero problemów,zero szarpania,zero błedów, zero kopcenia a nalatane 350kkm :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

bo masz z 2002 i tak jak pisali dotyczy to aut od 6.2003 i ci problem maja w sumie tez mam 2004

---------- Post dopisany at 13:34 ---------- Poprzedni post napisany at 13:30 ----------

dzies czytałem ze cos z zaworem sterowania egr kombinuja i daja do wtyczki opornik ,ale jak tu pisza ze to maf daje sygnał do błendu to bzdety jakies znalazłem

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

EGR można sprawdzić Vagiem Diagnostyka zaworu EGR . a co do "czarnej gruszki" to jak nie działa to przy wyłączaniu silnika bardziej szarpie. I jeszcze jedno: zaślepienie EGR wyeliminuje powstawanie syfu w dolocie, a olej i tak bedzie leciał z odmy i z turbiny.

Opublikowano

EGR oprócz samych negatywnych działań pełni w silniku jedną pozytywną rolę, w zimę w duże mrozy silnik jednak pracuje po części na gorących spalinach i jest go dużo łatwiej rozgrzać niż z zaślepionym EGRem. Różnica ponoć jest znacząca ale nie miałem okazji jej osobiście przetestować.

Opublikowano
EGR oprócz samych negatywnych działań pełni w silniku jedną pozytywną rolę, w zimę w duże mrozy silnik jednak pracuje po części na gorących spalinach i jest go dużo łatwiej rozgrzać niż z zaślepionym EGRem. Różnica ponoć jest znacząca ale nie miałem okazji jej osobiście przetestować.

eeee bardzo mała jest ta różnica

Opublikowano
EGR oprócz samych negatywnych działań pełni w silniku jedną pozytywną rolę, w zimę w duże mrozy silnik jednak pracuje po części na gorących spalinach i jest go dużo łatwiej rozgrzać niż z zaślepionym EGRem. Różnica ponoć jest znacząca ale nie miałem okazji jej osobiście przetestować.

Bez EGR twój samochód nie spełnia deklarowanej przed producenta normy Euro i jest niezgodny z homologacją. Ale kogo w Polsce to obchodzi. Zdychajmy na nowotwory, ważne żeby każdy miał 4 kółka na masce zaparkowane pod stodołą.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam

Koledzy doradźcie mi co mam robić. Mam A4 B5 1,9 AJM-a 115 km. Objawiła mi się awaria klapy gaszącej. Dokładnie co jest niesprawne nie wiem, chodziło o to, że klapy uruchamiały mi się podczas normalnej jazdy i silnik przerywał. Usterkę wyeliminowałem tymczasowo wyciągając i zaślepiając wężyk podciśnienia z gruszki sterującej klapami. Teraz silnik chodzi ok. Oczywiście podczas gaszenia jest lekkie zachwianie silnika ale nie jest zbyt denerwujące.

teraz pytania są takie:

1. Naprawić sterowanie klapami i dalej jeździć w oryginale ( z działającymi klapami i egr-em )?

2. Zostawić tak jak jest i jeździć ( bez klap gaszących ale z egr-em )?

3. Wywalić cały EGR

4. Zaślepić EGR (wężyki podciśnienia )

jak uważacie?

Opublikowano

Klapy gaszącej nie wywalaj bo ci dwumas padnie przez szarpanie budą, EGR wywal bo truje silnik, zostaw tylko obudowę z klapą gaszącą i zaślep rurkę idącą z EGR do kolektora wydechowego. Przyczyną awarii jest pewnie pęknięta membrana w gruszce sterującej klapą gaszącą. Podobno można to rozebrać i skleić tą membranę. W ASO nie kupisz samej gruszki ale spróbuj to ustrojstwo kupić na allegro.

Opublikowano

Marynarz ci dobrze prawi. Ja mam uszkodzony EGR tak ze musiałem wszystko wyciąć i efekt nie jest zdrowy dla sprzęgła i poduszek. Druga sprawa jak patrze co ludzie robią to krew zalewa a mianowicie zaślepke wstawiają pod EGR zamiast przy bloku. Potem sadze się zbierają w tej rurce i nagle wpadają na zmienna geometrie.....

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Opublikowano

:hi:zaślepki się daje dwie , 1 - pod egr , 2 - przy bloku a rurka out bo nie jest do niczego potrzebna .

jwxn.jpg

8o3b.jpg

Opublikowano

Ja planuję wymienić EGR na nowy tylko kwestia ori czy zamiennik a jak tak to jaki? :kwasny:

Opublikowano

Jak wymienić to na ori :wink:

---------- Post dopisany at 22:29 ---------- Poprzedni post napisany at 22:28 ----------

koszt ok. 390zł + kw

Opublikowano
Jak wymienić to na ori :wink:

---------- Post dopisany at 22:29 ---------- Poprzedni post napisany at 22:28 ----------

koszt ok. 390zł + kw

ori to kosztuje ale jakieś 800-900 pln

Opublikowano

No właśnie różnica jest duża. 2 razy droższy jest ori tylko czy jest sens?

Opublikowano

U TOM77 nowy Wahler - Czyli taki jak ori siedzi 480zł. za 900 zł to 2 sztuki może :wink:

Opublikowano

Wpisz sobie po numerze np u Gajosa i zobaczysz ceny. Za 400-500 napewno się tam taki nie znajdzie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.