Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LED czy plazma


Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie te stonowania, czy też szarości mnie do tej pory odrzucały od plazm

ciekawe co piszecie, no na serio ciekawe :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral Plazme w ciemno , Mam w domu LCD Sony Bravie 40cali EX500 i Plazme Samsunga i roznica jest olbrzymia. Mimo ze Sony z tym modelem naprawde zrobil dobra robote to jednak patrzac w Plazme micha sama sie cieszy.

Jakosc na slabym sygnale wiecej niz dobra !, HD bajka. Kolory przejscia brak smuzenia . Swietny telewizor .

Ma swoje wady jak wszystko ale generalnei w niczym nie przeszkadzaja na tyle zeby sie czymkolwiek przejmowac.

Kamyk jak masz kase to tylko Panasonic V20E chyab ze zalezy Ci na 3d to VT .

Jesli chcesz kupic cos jakosc /cena to Samsung.

p.s. przed zakupem TV temat studiowalem dobrych 2-3 miesiace ... testy , porownywanie na zywo itp ... plazma dla mnie nie ma konkurencji na rynku TV . Chyba ze ktos jest chory na ekologie :wink4:

i nie daj sobie wmawiac ze LED jest rownie dobry bo nie jest... to poprostu "oszczedzacz" pradu ktory dziala jak LCD , i z reguly podswietlenie jest krawedziowe , a to takie az fajnie nie jest jak niedopracowane do perfekcji .

a i jeszcze jedno ... nie zwracaj uwagi na mity o wypalaniu sie plazmy (to chyba konkurencja opowiada takie glupoty ...). Obecne plazmy wyswieca tyle co LCD i szybciej TV zmienisz 2 razy niz cos Ci sie wypali ... TO samo ze slynnymi powidokami , plazme trzeba wygrzac odpowiednio przez pierwsze 200h , obnizyc kontrast itp (choc ja do tej pory 55 na kontrascie nie przekraczam bo kolory sa idealne).

Roznice sa takie...LCD daje bajkowy plastikowy obraz, plazma daje piekny naturalny obraz ze swietnym odwzorowaniem ,kolorow, barw i nasycenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem na razie tylko tyle, że nie chcemy 3D

cała reszta totalnie otwarta

za reklamę - Samsung Smart, z tymi swoimi okienkami bajeranckimi

ale porównywania jakości obrazu jeszcze nie dokonywałem, jak sami piszecie, to trwa i to długo :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral Plazme w ciemno , Mam w domu LCD Sony Bravie 40cali EX500 i Plazme Samsunga i roznica jest olbrzymia. Mimo ze Sony z tym modelem naprawde zrobil dobra robote to jednak patrzac w Plazme micha sama sie cieszy.

Jakosc na slabym sygnale wiecej niz dobra !, HD bajka. Kolory przejscia brak smuzenia . Swietny telewizor .

Ma swoje wady jak wszystko ale generalnei w niczym nie przeszkadzaja na tyle zeby sie czymkolwiek przejmowac.

Kamyk jak masz kase to tylko Panasonic V20E chyab ze zalezy Ci na 3d to VT .

Jesli chcesz kupic cos jakosc /cena to Samsung.

p.s. przed zakupem TV temat studiowalem dobrych 2-3 miesiace ... testy , porownywanie na zywo itp ... plazma dla mnie nie ma konkurencji na rynku TV . Chyba ze ktos jest chory na ekologie :wink4:

i nie daj sobie wmawiac ze LED jest rownie dobry bo nie jest... to poprostu "oszczedzacz" pradu ktory dziala jak LCD , i z reguly podswietlenie jest krawedziowe , a to takie az fajnie nie jest jak niedopracowane do perfekcji .

a i jeszcze jedno ... nie zwracaj uwagi na mity o wypalaniu sie plazmy (to chyba konkurencja opowiada takie glupoty ...). Obecne plazmy wyswieca tyle co LCD i szybciej TV zmienisz 2 razy niz cos Ci sie wypali ... TO samo ze slynnymi powidokami , plazme trzeba wygrzac odpowiednio przez pierwsze 200h , obnizyc kontrast itp (choc ja do tej pory 55 na kontrascie nie przekraczam bo kolory sa idealne).

Roznice sa takie...LCD daje bajkowy plastikowy obraz, plazma daje piekny naturalny obraz ze swietnym odwzorowaniem ,kolorow, barw i nasycenia.

Zgadza się co co do joty jeżeli chodzi o plazmę. Sam byłem zdecydowany na nią, jednak jedna rzecz była dla mnie nie do przeskoczenia - to bijące gorąco z ekranu. Nie chciałem dodatkowego kaloryfera w domu i wziąłem LED. Poaza tym plazmy sa raczej mniej doposazone w multimedia, w ledach masz już prawie wszystko co w kompie. Raz jescze, żeby nie było nie jasności: jak obraz to tylko plazma, jednak TV dzisiej to nie tylko to, ale i cała reszta... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLY07 troche glupoty piszesz z ta multimedialnoscia ...i cieplem... Mam 50ke i wcale sie jakos to specjalnie nie grzeje(jedyna wada to ciche buczenie - z odleglosci 3m malo slyszalne) ... a jesli chodzi o multimedialnosc to nie ma roznicy czy to jest plazma czy led ...chodzi o firme ,model i soft nic wiecej.

Moj znajomy ma LED'a model wyzej niz moja plazma z multimedialnosci mamy to samo ... lacznie z mkv'em

Panasonic tu troche odstaje ale model V i VT jest juz naprawde dobrze doposazony (jak moj Samsung).

LED/LCD jest ok ale plazma jest 2 stopnie wyzej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 50". Za 2-3 miesiące te 42" będzie za małe. Jak ja bym miał teraz zmieniać to bym 60" łyknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50" minimum. Bierz Samsunga PS50C6900.

a po co mu 3D , przeciez pisal wyraznie ze nie chce ? Bezsensu lepiej kupic taniej albo lepsze 2d.

Fakt Kamyk ... kupuj 50cali naprawde... Zobaczysz jak to sie fajnei oglada w HD z odleglosci 2/2.5 m ...jest WYJEBISCIE :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 50". Za 2-3 miesiące te 42" będzie za małe. Jak ja bym miał teraz zmieniać to bym 60" łyknął.

Piter nie mądruj

co prawda w tym Twoim pałacu to jeszcze nie byłem (czemu w sumie sam się dziwię :decayed:) ale przypuszczam że salon to masz taki jak ja 3/4 mieszkania

nie mogę dowalić na 20 metrów 50tki

wyglądałoby to chyba idiotycznie, o tzw. komforcie nie wspomnę

wczoraj byłem w RTV Euro

wyszedłem jeszcze bardziej zakręcony niż przypuszczałem, ale co powiedzieli - żadnej plazmy

i weź tu kurna gadaj jak nie wiesz w którą stronę iść :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byłem w RTV Euro

wyszedłem jeszcze bardziej zakręcony niż przypuszczałem, ale co powiedzieli - żadnej plazmy

i weź tu kurna gadaj jak nie wiesz w którą stronę iść :disgust:

Heh, ty słuchaj gości z Euro RTV. Znajomy tam pracował. Oni mają punkty od sprzedaży danych produktów, od których zależy ich wypłata. Te punkty są na końcu każdego kodu przy cenie na etykiecie. Jeśli będzie coś dobrego, ale sprzedawca będzie miał za to mało punktów, to będzie Ci wkręcał gówno, za które dostanie więcej. Euro to najgorszy sklep AGD w Polsce. Są nawet strony, na których wypowiadają się byli pracownicy... Pomijam fakt, że większość sprzedawców w tych sklepach ma blade pojęcie o tym co sprzedają.

<a href="http://www.narzekalnia.pl/komentuj,wiadomosc,11910,2017,list.html">> Poczyatj to, o sprzedawcach Euro AGD <</a>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk nie gadaj z Kelnerami tylko poczytaj fachowe opinie i pogadaj z goscmi ktorzy maja takie i takie TV i maja porownanie. Mnie tez znajomi mowili ze Plazmy sie wypalaja , ze sa do kitu , ze slabo swieca i zzeraja duzo pradu... Po pierwszej wizycie u mnie jak zobaczyli jak wyglada obraz z plazmy to pytali czy polsat i tvn mam hd(oczywiscie na cyfrze to niemozliwe) bo obraz jest zyleta :polew: .

Naprawde jakby mial kupowac drugi raz to tym radzej zdecydowalbym sie na plazme w 5min, a nie jak wczesniej w 1den dzien :decayed: .

p.s. jeszcze male nawiazanie do gosci z RTV , Saturna , MM itp... oni sprzedaja to co musza sprzedawac. W jednym tygodniu ten sam Pan wciskal mi plazme LG zeby za 2 tyg powiedziec mi ze Plazma jest fu i be i wogole do niczego a LED Sharpa to przyszlosc...

Pan zapomnial tylko ze juz ze mna rozmawial , wiec wygladalo to smiesznie a ja specjalnie goscia podkrecalem pytaniami a czemu nie plazma. Na koniec przypomnialem mu ze 2 tyg temu powiedzial mi ze plazma nie ma konkurencji i zeby brac LG na co on sie zamotal i powiedzial ze Sharp teraz wprowadzil nowy model (ktory de facto byl dostepny rowniez wczesniej i byl to beznadziejny edge led ) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to racja

z wałkami nie ma w sumie o czym gadać

tyle że z kimś muszę - sam wiesz, nie wejdę nie pokażę palcem ten i żaden inny

zresztą to nie kajzerka, w sumie zakup na dłuższy czas ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kupuj plazmę

2. Kupuj 50" - nie będziesz żałował

3. Czytaj recenzje i opinie mądrych ludzi, a nie konowałów z marketów, rtv sklepów, itp., bo oni mają z góry narzucone co mają klientowi mówić

4. AMEN

:wink4::decayed: i się nie stawiaj, tylko dostosuj jak Ci starsi radzą :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk ... nie kupuj w RTV/MM/Saturn , kup przez neta bedzie taniej (jakies 300-500zl) to napwno . Tam nawet jak maja promocje BEZ VAT BEZ VAT BEZ VAT BEZ VAT :decayed: to i tak czesto drozej wychodzi :gwizdanie:

Wybierasz TV przez neta , zamawiasz i jest BOOM , lub odbierasz sam chociaz plazmy nie polecam odbierac samemu jak jest spora bo musi byc transportowana na stojaco a w A4 to niewykonalne :decayed: . U mnie wsumie przejechala na lezaco 50km po dziurach i nic jej sie nie stalo ale drugi raz bym sie tego nie podjol z uwagi ze jechalem cala droge jakby mi ktos szpile w dupe wsadzil :polew:

i sluchaj co Koval mowi :decayed: starsi jestesmy :polew: nie pyskuj :wink4: rob jak mowimy bedzie dobrze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam stronke www.hdtv.com.pl tam sa maniacy i napewno ci cos doradza :) pierwsza zasada ktora ja wiem a jestem laikem w tym temacie to jak pada swiatlo w pokoju do ktorego chcesz kupic tv bo plazmy maja ekran szklany i bedzie ci sie wszystrko odbijalo jak w zlym miejscu dasz plazme ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i się nie stawiaj, tylko dostosuj jak Ci starsi radzą :>

jak to kiedyś Pixi powiedział, yebłem z krzesła :polew:[br]Dopisany: 01 Czerwiec 2011, 12:03_________________________________________________

polecam stronke www.hdtv.com.pl tam sa maniacy i napewno ci cos doradza :) pierwsza zasada ktora ja wiem a jestem laikem w tym temacie to jak pada swiatlo w pokoju do ktorego chcesz kupic tv bo plazmy maja ekran szklany i bedzie ci sie wszystrko odbijalo jak w zlym miejscu dasz plazme ....

nawet kiedyś tam byłem zalogowany, na etapie kamery HD

a akurat tak jest, że wpada, latem od około 14tej przechodzi na zachodnią stronę

jest tak, że na ekran raczej nie pada, zawsze zasłaniam, ale w pokoju to jest słonecznie :mysli:[br]Dopisany: 01 Czerwiec 2011, 12:05_________________________________________________

takie coś mam wrzucone

zaskakuje mnie, że tylko panas

reszta nie istnieje , zasadniczo, w tym segmencie ??

http://cokupic.pl/Telewizory-Telewizory-plazmowe/filtr/h72-305-698307-1310-705785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istnieje, ja mam Samsunga. Dla mnie z plazm jest Panas i Samsung, choc LG tez daje rade tylko ich szyba odbija wiecej niz w Samsungu czy Panasonicu- mozna sie wniej przegladac :decayed: . Kiedys byl jeszcze Pioneer ale to juz inna polka cenowa :notworthy:

Z tego co kiedys zaslyszalem to jak Pioneer wycofywal sie z plazm to Panas "odziedziczyl" od nich czesc technologi stad V i VT daja za***isty obraz .

p.s. ja mam pokoj od zachodu jest nasloneczniony konkretnie szczegolnie w godzinach 17-20 i wiadomo gorzej widac ale przeciez masz w domu rolety /zaslony ?? . Jak chcesz ogladac wiadomosci czy inne pierdoly to nie uzywasz zaslon a jak chcesz obejrzec dobre kino mecz to przeciez zawsze sie korzysta z opcji sciemnienia pomieszczenia :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem takie cosik - TX-P42G30

wydaje się być całkiem do rzeczy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...